10/10
eIemes 2014 dec. 06. - 20:55:45 10/10 Előzmény Paul Deak
(672/2292)
*** spoiler ***

a történetben valakik (utódaink) elõállították azt a "hidat", amelyen keresztül az ûrhajós üzenni tudott a lányának.
de ha ezt ilyen precízen meg tudták építeni, miért nem üzentek õk maguk...?

ami FÁJT, az a baseball-ütés a film végén. addigra biztosan hazament már a fizikus.

amit nem értettem, miért gázoltak bokáig a vízben?
10/10
offtopic
denizay 2014 dec. 05. - 17:20:11 10/10
(671/2292)
Na és mi, az ami nem f*s? Csak kíváncsi vagyok. :D
10/10
offtopic
denizay 2014 dec. 05. - 17:11:41 10/10
(670/2292)
Végül is. :D
1/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 05. - 16:39:25 1/10
(669/2292)
nekem aztán mindegy,amiket felsoroltál,kb ugyanez a fos kategória számomra :)
10/10
denizay 2014 dec. 05. - 12:38:44 10/10
(668/2292)
Inkább ebbe s sorba állok be, mint a Transformers, meg a Halálos iramban, meg a többi trágya sorába :D.
1/10
offtopic
Meklód fia 2014 dec. 05. - 11:18:26 1/10
(667/2292)
végül is nem túlzol, mert én pl. már egyenesen hozzáimádkozom, hogy könyörgöm, ettõl jobban már ne bassza el a DC univerzumot
1/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 05. - 09:46:42 1/10
(666/2292)
nem túlzol,csak beállsz a sorba ezzel te is :D
10/10
denizay 2014 dec. 05. - 01:49:00 10/10
(665/2292)
Túlzok, ha azt mondom, hogy Nolan egy isten?
10/10
Lindka 2014 dec. 04. - 16:10:36 10/10
(664/2292)
Ja és szerintem ZSENIÁLIS ez a film! A legkirályabb, hogy fiúknak és lányoknak is jó (lehet). És a fizikus férjemnek is bejött. Nyilván egy-két tudományos fentartással, de összességében nagyon tetszett neki is. Én személy szerint nagyon sajnáltam, h a csaj nem találkozott a szerelmével. Bár nem tudhatjuk, lehet, h igen! (Ok, túl csöpögõs lett volna, értem).
10/10
Lindka 2014 dec. 04. - 15:52:16 10/10
(663/2292)
Mann-nak nem volt szüksége magyarázatra, szerintem ez egyértelmû.
A legokosabb volt mindannyiuk közül. Mármint tudás szinten.
10/10
Lindka 2014 dec. 04. - 15:44:42 10/10 Előzmény Bigpapa
(662/2292)
Én sem pontosan értem a kérdést, hogy miért épp ez a kiscsaj.
Ki más lehetett volna akit a csávó szeret és ennyire ismer, hogy
tudja, hogy venni fogja az adást?
teardrops 2014 dec. 04. - 11:14:37
(661/2292)
"Viszont itt tényleg a film hibája, hogy Cooper-éknek nem csak kérniük kellett volna h ne nyissa ki, hanem el kellett volna magyarázni, hogy miért ne."
Magyarázták neki, de Mann kikapcsolta a mikrofont és ezért nem hallott semmit.

(Egyébként meg teljesen egyetértek veled, amikor kiakadsz némely hozzászóláson, ami a valószerûséget/életszerûséget kéri számon. Ráadásul egy scifin. Ha dokumentum filmrõl lenne szó, megérteném, de így csak sajnálni lehet azokat, akik nem hagyják magukat elvarázsolni.:-))
Paul Deak 2014 dec. 04. - 10:42:47
(660/2292)
1. Elõször is nem teljesen értettem hogy miért pörögve kellett utazniuk, itt lehet lemaradtam vmirõl?
Gravitációt-t kellett szimulálni. De ezt is elmondták a szereplõk.

2. Nem úgy volt hogy az elsõ bolygóra nem mennek mert 1 óra altt 7 év telik el? Akkor meg minek szálltak le? :D Ráaádsul egy olyan helyen ahol 5 percenként többszáz méteres hullámok söpörnek végig, ezt az ottani megfigyelõnek jelentenie kellett volna aki az adatokat küldte.
Mikor volt úgy, hogy az elsõre nem mennek? A harmadik és a második között vaciláltak és a harmadikra nem mentek. Mikor átértek a féreglyukon értelmesen elmondták, hogy miért az elsõre mennek, annak ellenére, hogy sok idõt vesztenek. A harmadikról nem jött életjel, a másodikon a vezetõ tudós volt és nem a legjobb adatokat küldte, a legkedvezõbb adatokat az elsõ bolygó küldte és turbóba le akartak tuningolni oda, hogy gyorsan begyûjtsék az infót, nem akartak lent dekkolni csak pár percet, csak õk sem számítottak arra mi lesz lent. Még a néger srác (aki fent maradt az ûrállomáson) mondja is, hogy legalább lesz ideje tanulmányozni a gravitációt , hogy tudja küldeni haza az öreg szakinak. A több száz méteres hullámokat nem látták. A cunamikat se látni az ISS-rõl (nem tom mék állomás van még fent). Az ottani megfigyelõt pont egy ilyen hullám nyírta ki, basszus..., mit jelentett volna? :)

3. A második bolygón nagy barom volt az ottani arc akit kómából keltettek, az a szál nem kellett volna, ennyire nem lehet madár hogy kinyitja a zsilipet amikor nyilvánvaló volt h nem dokkolt jól és a vákum agyoncsap mindent, ez egy kutató volt okos ember...
Azt hitte, hogy a robotok tiltották le a dokkolást, és a hibaüzenetet falsnak hitte, ezért írta felül. Viszont itt tényleg a film hibája, hogy Cooper-éknek nem csak kérniük kellett volna h ne nyissa ki, hanem el kellett volna magyarázni, hogy miért ne.

4. amikor a pörgõ ûrállomásra dokkoltak végül az azért nem kicsit volt meseszerû...
Ezért jársz moziba, nem? Egyébként meg full valóságos volt, miért ne tudna 2 intelligens robot érzékelni egy pörgési sebességet, és figyelni, hogy két kör középpontja 1 egyenesre essen térben? Közben állandóan korrigálva ugyanúgy pörgetni egy nehéz testet és kismillió érzékelõvel dokkolni? Nehogy már ez legyen a film hibája, hogy "meseszerû". Mondj egy izgalmas, "movie magic" jelenetet a mozi történetébõl, ami nem volt meseszerû. Ma már az autók is a sávban tudják tartani magukat például, kamionok követik egymást konvojban sofõr nélkül. Nehogy már egy dokkolás legyen mese :)

5. amikor utaztak vissza hogy a francba került vissza a csávó a megfelelõ heylre a szaturnuszhoz és anna heathaway meg a 3. bolygóra? csak úgy random oda köpte ki õket a feket lyuk? ugyanmár :D
Te mit néztél? :) Az egész fekete lyuk manõvert azért csinálták, hogy eljussanak a 3. bolygóra, csak közben Cooper mégis inkább a likba húzott befelé. Nem õket köpte ki a fekete lyuk, csak õt. Hathaway be sem ment a fekete lyukba... De most tényleg nem személyeskedés, de basszus, te a szemeddel nézted a filmet, vagy mivel? :) És akkor nyomod, hogy "Ugyanmár"... :)

6. de a legrosszabb talán a végén az az 5 dimenziós szoba volt, az egész film arra épült hogy idõben nem lehet visszamenni, namármost amikor a kislány kicsi volt és még az apja ott volt vele a földön, akkor nem üzenhetett neki egy másik idõdimenzióból vissza a könyvespolccal meg az órával hiszen akkor a csávó még a szobában volt...

Na itt csúszik el a film, Nolan itt hibázott a legnagyobbat. Ilyen filmet nem szabad tömegeknek vetíteni, mert nagy többségük nem érti meg, amellett hogy arra se emlékszik, hogy mit lát és rossz lesz számukra az élmény. Az 5. dimenzióban egyszerre van jelen minden, egyszerre történik minden. Ezért tudott paradoxon nélkül üzenni a lányának. És nem is idõben ment vissza, hanem máshogy érzékelte a téridõt. De hát ezt is a szánkba rágta a film, nem? Mutatták, ahogy minden egyes idõkocka kb. 1-1 másodperccel van eltoltva egymástól, rgo minden pillanat ott van, és annyi kislány létezik, ahány idõpillanat van. Simán lehetett Cooper a kockában és anno otthon is a szobában.

Általános kritika - statisztika Interstellar fronton: a filmet kritizálók 80%-a mintha nem is a filmet nézte volna és úgy kritizálja. Nem csak itt, IMDB-n is.

Rengetegen azért szidják Nolan-t, mert sok az expozíció, hogy sok a tudományos duma, sok a magyarázat.
Most már kezditek kapisgálni, hogy miért?

gy.k.: nem az volt a bajom, hogy nem tetszett a film ;)
Bence Birtók 2014 dec. 04. - 09:41:30
(659/2292)
A féreglyukakon való utazás mai tudomány állása szerint csak egy utópia, de amúgy az ötlet jó és igen, fantázia meg valami értelem még ebben van is és ez tetszett is.

Viszont több dolog zavar és a végére nagyon összejött:

1. Elõször is nem teljesen értettem hogy miért pörögve kellett utazniuk, itt lehet lemaradtam vmirõl?
2. Nem úgy volt hogy az elsõ bolygóra nem mennek mert 1 óra altt 7 év telik el? Akkor meg minek szálltak le? :D Ráaádsul egy olyan helyen ahol 5 percenként többszáz méteres hullámok söpörnek végig, ezt az ottani megfigyelõnek jelentenie kellett volna aki az adatokat küldte.
3. A második bolygón nagy barom volt az ottani arc akit kómából keltettek, az a szál nem kellett volna, ennyire nem lehet madár hogy kinyitja a zsilipet amikor nyilvánvaló volt h nem dokkolt jól és a vákum agyoncsap mindent, ez egy kutató volt okos ember...
4. amikor a pörgõ ûrállomásra dokkoltak végül az azért nem kicsit volt meseszerû...
5. amikor utaztak vissza hogy a francba került vissza a csávó a megfelelõ heylre a szaturnuszhoz és anna heathaway meg a 3. bolygóra? csak úgy random oda köpte ki õket a feket lyuk? ugyanmár :D
6. de a legrosszabb talán a végén az az 5 dimenziós szoba volt, az egész film arra épült hogy idõben nem lehet visszamenni, namármost amikor a kislány kicsi volt és még az apja ott volt vele a földön, akkor nem üzenhetett neki egy másik idõdimenzióból vissza a könyvespolccal meg az órával hiszen akkor a csávó még a szobában volt...
Sz Peter 2014 dec. 03. - 12:37:28
(658/2292)
SPOILER

Mármint miért ennek a kis csajnak üzent?
Gondolom mert õ volt a lánya, akivel nyilván volt egy olyan kapcsolat/kapocs ami egy vadidegennel nem lett volna.
Ez a rész persze csak egy fikció, hogy az 5. dimenzióban ez így mûködhet. De ezért is sci-fi. ;)
5/10
offtopic
Bigpapa 2014 dec. 03. - 11:25:02 5/10 Előzmény Paul Deak
(657/2292)
Akkor SPOILER

Ugye kiderült, hogy az "Õk", azok is az emberek, csak a jövõbõl. Õk/mi tettük oda azt a féreglyukat. És õk/mi alakították úgy, hogy az apa tud jelezni a könyvekkel a lányának. A kérdésem nem erre szolgált, hanem arra, hogy az egész Q világon,miért ez a kis csaj.És nem az a baj, hogy nem értem a filmet, hanem egy kalap szar a története!
Ráadásul már 3-mal több hozzászólást kellett írnom ehhez, mint szándékoztam! Tehát ha válaszolsz is, arra válasz már nem jön tõlem (szerintem, ha csak nem sértés),mert ennyit végkép nem ér ez a film! ;) Na béke!
5/10
baz00kahu 2014 dec. 03. - 09:16:21 5/10 Előzmény jozsi86
(656/2292)
Megnéztem....
Sajnos sem témában, sem látványban nem hozta a közepesnél jobb szintet...
Ha én lennék a rendezõ, valószínû, hogy én is mélyen titkoltam volna, hogy a két és félórás filmet, amely számos nagynevû színészt tudott felvonultatni én rendeztem... :-(
Húsz perces Ózonnetvörkös sztorinak elment volna....
5/10
***SPOILER***
Node morzézni... hagyjuk már :-P !!!
R2D2 is feltûnik, és szerepe szerint a legjobb alakítást nyújtja :-D
***SPOILER***
3/10
black_eagle 2014 dec. 03. - 06:13:52 3/10
(655/2292)
Egyetértek, továbbá folytatnám...

Félóránként az órámat bámultam és közben szidtam, Nolan-t! Mert csak õ miatta mentem moziba, mert imádom a filmjeit.
Tulajdonképpen kinek és legfõképpen minek csinált ilyen shit movie-t, mert ez bizony az. Másfél óra azt gondoltam, hogy majd a látvánnyal egyszerûen lemos mindent és mindenkit, de semmi. Bõgés, értelmetlen magyarázások, látvány szinte nulla.

A zene... Nem akartam elhinni, hogy ezt H.Z. csinálta, egy semmilyen és unalmas, ami akkor is szólna, ha, McConaughey éppen sz@rna a klotyóban. Elhitetve a nézõvel, hogy valami rendkívüli dolog történik és fog is történni.
Néha szinte üvölt, fõleg a végén, mert akkor van a nagy csavar ám, ami egy vicc.

A többi a cinema city-nek szól.
Az ötödik sorban ültem, a film minõsége élképesztõen trágya és legfõképpen fakó volt. Olyan érzésem volt, mintha egy szélesvásznú filmet kinagyítasz, hogy a fekete csíkok eltûnjenek, emiatt a zoomolás miatt, a képminõség nagyban romlik, de itt még jobban látható volt. A hangminõség, -ha lehet ezt írni egyáltalán-, a center üvölt, ami kb sokol minõségben szólal meg, szinte bántotta a fülemet, persze a tért ezáltal szinte elnyomva. A mély meg berezonált, mintha a tényleges tudásának a többszörösén szólalt volna meg. Nevetséges! Elmentek ti a csába... Gyertek hozzám, megmutatom, hogy kell szólni manapság egy rendszernek!
De ez már nem, Nolan hibája.

3/10
Paul Deak 2014 dec. 02. - 08:47:29
(654/2292)
Mire gondolsz "sztoriparadoxon" alatt?
7/10
Russel 2014 dec. 01. - 21:44:39 7/10 Előzmény dunpeal1
(653/2292)
Az esõ másfél óra vallatós, nem történik semmi izgalmas.. Komolyan elgondolkodtam, hogy kijövök a moziból.
Egyébként a sztori jó lenne, de így elhúzni...
Majdnem 1-re értékeltem indulatból, aztán eszembe jutott, hogy azért mégsem a gagyi szemét kategória, nem egy asylum film..
Nem azért mondom de imdb-n nem nagyon látni ilyen nagy pontokat, még képesek neki adni egy oszkárt..
Pedig egyáltalán nem nagy film. Egyesek a felhõatlaszhoz hasonlították, de annak a nyomába sem ér... sem látványban, sem semmiben.
Azért érdekes látni Matt Damon is hova sûllyed (Marky Mark haverja után õ is elvállal minden szemetet)