8/10
lotto 2011 okt. 26. - 10:47:01 8/10
(8/68)
Egyik legjobb Van Damme movie, 100xor megnéztem kamaszkoromban, de rohadjonak meg tuti összevágják/
kivágják a legjobb harci jeleneteket, pl. beleértve mikor Fender felakad a végén a vaskampóra!
A szinkront is elcseszik+ a szöveget is mikor legutóbb adták!
Nem értem mért kell ezeket régi jó movie-kat így szétbarmolni.

Így inkább nézhetném amit letöltöttem, az hibátlan, HA nem láttam vna már annyixor, mert így kihagyom.
Egyébként Damme ekkor vt a csúcson '90-es évek eleje, majdnem az összes ekkori filmje klasszikus.
az utolso szamuráj 2010 okt. 05. - 20:41:53
(7/68)
Nem megsértette,kirúgta.Perelték is érte.
amúgy finoman szólva hízelgõ,amit a filmrõl leírtál:de legalább stílusos!:))
10/10
Ayrton Corvus 2010 okt. 05. - 14:38:21 10/10
(6/68)
Kevés hozzászóló egy igazi akció klasszikusnál.
Jean-Claude legkegyetlenebb, legbrutálisabb filmje, mind e mögött rengeteg érzelem lapul.
Anno úgy 20-21 éve láttam videón, amit egybõl másoltunk is. 2006-ban megvettem dvd-n, mennyire más eredeti angol hanggal nézni a filmet, sajnálom, hogy nem szélesvászon, de a 2.0-ás dolby az nagyon jól szól fõleg a zenéknél. Mert, ha õszinte akarok lenni a filmet a zseniális zene emelte fel, természetesen az elsõrangú akció jelenetek mellett. A csúcsformában lévõ Van Damme minden tudását beleadta. A flashbackek végig viszik a filmet, majd a megfeszítésnél teljesen elvarródnak. A brutális kegyetlenség mögött egy szerelmi szál, ami megmagyarázza a fõhõs megszállott bosszúvágyát.
Gyerekként(nem volt rossz hatással rám a film, tudtam, hogy ez csak egy fikció) fõleg a Jean-Claude féle akciókra és a film igazi mondanivalójára koncentráltam, a kalózok kegyetlenségén szinte átsiklottam. Most amikor dvd-n nézzem le vagyok döbbenve a kalózok brutalitásán, fõleg amit a kikötõbe mûvelnek.
A végsõ csata talán túlzott, amikor Fender még szétvágott hassal is harcol, ezt a rendezõ hibájának tartom, túlságosan legyõzhetetlenek akarta feltüntetni a fõ gonoszt.
Állítólag Jean-Claude a forgatáson az egyik akció során valakinek a szemét megsértette.
Azt írják, hogy a filmet anno negatívan fogadták, és csak alig 70 000 dollárt kereset vele Van Damme. Én, ahogy emlékszem minden kölcsönzõbe egy óriási Cyborg plakát volt. Egy igazi kult akció, még akkor is, ha egy nagyon szûk rétegnek szól.
Ideggyenge emberek ne nézzék meg, a mai zöld hátteres filmeken szocializálódó fiatalok pedig fel se fogják, hogy mi munka lehetett egy ilyen akció filmet elkészíteni. Könnyû ráragasztani a b,c meg d kategóriát.
mdzsonsz 2010 jún. 28. - 15:40:04
(5/68)
A film készítõi értenek a hangszeriparhoz:
Gibson, Rickenbacker, Fender, Pearl, Marshall.
Harv 2009 jún. 20. - 21:26:38
(4/68)
"A tudósok azonban már közel járnak ahhoz, hogy megtalálják a gyógymódot, amely elpusztíthatja a lakosságot."

Azok a szemét tudósok már megint az emberiséget akarják kiírtani:)
10/10
tobywong 2009 febr. 07. - 19:38:47 10/10
(3/68)
Na ezt azért nem mondanám ,hogy a legjobb filmje! Tetszett nekem, de messze nem a legjobb.
10/10
tobywong 2008 jan. 29. - 17:14:46 10/10
(2/68)
A hétvégén vettem meg dvd-n. Nekem tetszett. Bár Van Damme szinkronhangja nagyon nem tetszett, ami a filmben van az nagyon nem illik rá.
10/10
indiana83 2007 dec. 07. - 12:47:48 10/10
(1/68)
Ez a kedvenc filmem!