Pandamanci 2011 jan. 22. - 10:42:38
(53/273)
magyarázat, magyarázatot helyett*
offtopic
Pandamanci 2011 jan. 22. - 10:41:25
(52/273)
Én nem a teknõsös vacakra válaszoltam, természetesen nem tudom most idehozni neked a bizonyítékokat, de nézz utána, biztos fent vannak a neten...nyílván nem a levegõbe beszélt...nem úgy van, mint a tudatlanság okozta ádám és éva magyarázatot, amire ugye nulla bizonyíték van...erre kézzelfogható bizonyítékok is vannak pl. fossziliák stb..bláblá
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jan. 22. - 10:40:29
(51/273)
Ja. Igaz. Le is lépek én is.
pozsizsuzsi 2011 jan. 22. - 10:39:39
(50/273)
Azért hozzák a kiválasztódáson alapuló evolúciós elméletet állandóan fel, mert egyelõre még mindig erre érkeznek sorban, egymás után az ezt igazoló bizonyítékok.
Ahogy fejlõdik a technika, és új módszerek állnak rendelkezésre, ahogy ennek következtében új tudományágak születnek, ezek eredményei szépen beilleszkednek ebbe a rendszerbe.
Ha tudsz jobbat, nosza, hajrá, állj elõ vele, igazold és védd meg.
offtopic
Thousand Lakes 2011 jan. 22. - 10:34:31
(49/273)
Nem érdemes vele leállni. Legközelebb majd azt kéri, hogy az egész világegyetem leírását add meg neki egy hozzászólásban.
Thousand Lakes 2011 jan. 22. - 10:31:42
(48/273)
Nem, egészen a vice versa általad helytelen írásától - amely az általános mûveletlenségedet máris jelzi - is el lehet kezdeni a beírásaid hibáit és tévedéseit tárgyalni, csak nincs sok értelme, mert nyilvánvalóan a tudatlanságot terjeszted.
Szerinted a minden szempontból korrekt válasz, az "apró evolúciós lépések" tudományos leírása bármilyen példa esetében, amit önkényesen okoskodva kitalálsz, az simán elférne ezen a fórumon? Ez a feltételezésed meg azt jelzi, hogy nem vagy tisztában a tudományos módszerrel.
Mellesleg közlöm veled, az idétlen emotikonjaiddal nálam, - és szerintem a fórum legtöbb olvasójánál se - semmit nem érsz el. Ez a viselkedésed is csak arra utal, hogy mennyire lehet téged komolyan venni. Nem nagyon.

Amit linkeltem az nem a levegõben lóg. Ajánlom figyelmedbe onnan rögtön a lábastyúkos cikket:
http://criticalbiomass.freeblog.hu/archives/2010/10/29/Nem_ertik_8_-_A_labastyuk_legendaja/

A felhozott teknõsös példád dettó ugyanez az eset. Tehát mondhatni a vitát máris elvesztetted, mielõtt elkezdõdhetett volna. Egyébként pedig a vitához elõször is az állításodat és a kérdésedet kellene pontosítanod, értelmesen megfogalmaznod. Erre azonban minden bizonnyal lehet várni egy darabig, ugyanis a legalapvetõbb dolgokkal sem vagy tisztában. Ilyen tudománytalan zöldségeket írsz:
"Amíg pici a nyelv és csak dudor ,tehát nem kukac alakú addig nem vonzó a halaknak tehát nincs elõnye.Ha pedig azt feltételezzük hogy egyik generációról a másikra hirtelen jelent meg a komplett szerv akkor miért nincs példa mondjuk tegnap elõttrõl is egy hasonló új tulajdonság megjelenésére? Tehát MOST miért nem figyelhetünk meg evolúciós ugrásokat?"
Ráadásul a szókiemelésed egyszerûen sértõ azokra nézve, akik elsajátították az olvasást. Ennél már csak azzal süllyedhetnél lejjebb, ha színeznéd is a szöveget.
Salabakter 2011 jan. 22. - 10:27:09
(47/273)
oké akkor jöjjenek a bizonyítékok onnantól amikortól vannak!

tehát tudsz magyarázatot, elméletet az általam említett teknõs faj speciális nyelvének kialakulására.

ugye elmondod!:-)



ui.: Darwin megfogalmazta korlátait ,ez becsülendõ, de az már nem hogy vannak akik minden jelenségre a darwinizmust hozzák egyedül üdvözítõ magyarázatnak.:-(
offtopic
Pandamanci 2011 jan. 22. - 10:20:41
(46/273)
A darwinizmus visszafelé haladt...elõtte nem tudhatjuk, h mi volt...de ahonnan van bizonyíték onnan bizony úgy, ahogy darwin leírta:)))
Salabakter 2011 jan. 22. - 10:15:45
(45/273)
kezdjük az elején...a leges legelején!

--- Hogyan keletkezett az Élet? ---

Konkrét bizonyítékokat kérek és nem elméleteket!

Jó pár millió évvel korábbi eseményekrõl gondolom hatalmas mennyiségû bizonyíték áll rendelkezésre.:-)

Azokat a körülményeket nem lehet modellezni, ugyanis senki SENKI!!! sem tudja, hogy akkor milyenek is voltak azok a körülmények...tehát a darwinizmus sem ad több támpontot a témában mint bármely vallás...innentõl pedig nem illik más elméletek fölé helyezni!
Salabakter 2011 jan. 22. - 09:36:33
(44/273)
tényleg! ez a megoldás!
rakjunk be linkeket válaszként:-)))
jöjjön a honlapok harca?:-)

vagy írjuk egészen röviden a véleményünket:-)

igen-nem-igen-de igen- de nem....de...
Thousand Lakes 2011 jan. 22. - 09:24:51
(43/273)
Salabakter 2011 jan. 22. - 09:14:30
(42/273)
a pénz és a Darwinizmus összefüggésérõl:

Nem hallottál még olyan helyzetrõl, amiben valaki lemond a véleményének, vagy akár csak gondolatainak hangos közlésérõl, pl. a fõnökével szemben a megélhetése miatt, a fizetése miatt?

miért lenne a Darwinizmus más?
Papillon 1 2011 jan. 22. - 09:04:08
(41/273)
Természetesen vitatkozni lehet, ez viszi elõre a világot. Valószínûleg már az õseink is vitatkoztak, amikor a tûz körül ültek és egyesek szerint nyersen finomabb a hús, mint sülve, de szerencsénkre végül is az utóbbi változat képviselõi gyõztek.
Salabakter 2011 jan. 22. - 08:49:15
(40/273)
témától függetlenül is igazat adok!

viszont egy jó vitában lehet Tanulni...vagy menjen mindenki haza mert úgysem gyõzzük meg egymást?:-)
Salabakter 2011 jan. 22. - 08:47:00
(39/273)
a "kb." nagyon találó erre az elméletre is!:-)
valahogy így van vagy úgy meg kb. amúgy:-)
Papillon 1 2011 jan. 22. - 08:46:21
(38/273)
Szerény véleményem szerint nem azzal van a gond, hogy miben hiszünk és miben nem, mindenki hisz valamiben még az ateisták is. Engem az zavar leginkább, amikor egyes személyek erõszakosan ránk akarják erõltetni az általuk igaznak hitt nézetet. Hinni kell valamiben csak ezt mindenki saját meggyõzõdése szerint dönthesse el, hogy mi az.
Salabakter 2011 jan. 22. - 08:45:03
(37/273)
hol a magyarázat?
Salabakter 2011 jan. 22. - 08:30:44
(36/273)
értelmes vitára nem számítok, ha ilyen elvakultsággal reagálsz!
de azért megpróbálhatjuk.
biztosan hallottál már olyan állatokról akiknek van egy speciális szervük arra hogy magukhoz csalogassák a prédáikat...pl. egy teknõs faj ücsörög a tófenéken és nyitott szájában fickándozik kukacot imitáló nyelve.Tehát jön a halacska és hammm...
Eme viselkedésnek és speciális nyelvnek a kialakulását tessék nekem apró evolúciós lépésekkel levezetni!
Amíg pici a nyelv és csak dudor ,tehát nem kukac alakú addig nem vonzó a halaknak tehát nincs elõnye.Ha pedig azt feltételezzük hogy egyik generációról a másikra hirtelen jelent meg a komplett szerv akkor miért nincs példa mondjuk tegnap elõttrõl is egy hasonló új tulajdonság megjelenésére? Tehát MOST miért nem figyelhetünk meg evolúciós ugrásokat?
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 07:35:01
(35/273)
Ez a kijelentés,hogy nem áll biztosabb lábakon, mint bármely vallás..Ez azért nagyon meredek!

De ha már beszállsz a beszélgetésbe, akkor ne csak emlegesd azt a halom bizonyítékot, hanem tárd is elénk, hogy megvitassuk.
A pénzre hivatkozni,mint ennek az éltetõjét?Ekkora ostobaságot is rég hallottam.Nem is beszélve arról, hogy szemérmesen hallgatsz arról a pénzrõl ami a vallás körül kering.Darwin még sehol sem volt amikor pénzért osztogatták a megváltást.Darwin és a vallási túlkapások világa? Kicsit utána kéne nézni mikor volt az inkvizíció és mikor élt Darwin...
Szóval jöhetnek a cáfolatok, bár már most kétkedem,ha ekkora tévedésekkel indítasz..
Salabakter 2011 jan. 22. - 07:13:06 Előzmény Io
(34/273)
bocsi de nem találom a "hozzászólás" gombot...ezért válaszban reagálok a filmre

A Darwinizmus is egy elmélet...egy halom cáfolattal...szerintem nem áll biztosabb lábakon mint bármely vallás.
Kizárólagos oktatása káros.
Teljesen természetes hogy egyre jobban ragaszkodnak hozzá a hívei,fõleg azok akik ebbõl az elméletbõl élnek. És ez bizony már a pénzrõl is szól.Biológusok, ökológusok, stb. Milliónyi publikáció, kutatási eredmény vesztené értelmét ha a kreacionizmust is hasonló erõvel reklámoznák.

Anno a darwinizmus népszerû lett mert alternatívát nyújtott a vallási alapú túlkapások világában.(kivégzések,inkvizíció)...manapság a pénzalapú társadalom válságában újra felerõsödik majd a hit a teremtéselméletekben. www.ertem.hu

Nóbel-díjas fizikus prof. mondta mikor megkérdezték tõle , hogy miért van patkó szögelve az ajtajára?
-Attól hogy nem hiszek benne még mûködhet!:-)