Téma: Dexter

revi 2007 okt. 26. - 17:05:31
(87/1327)
Michael C. Hall és Anthony Michael Hall ( Holtsáv ) között van vmi rokoni kapcsolat?
Szerintem kicsit hasonlítanak.
winniethepooh74 2007 okt. 19. - 13:58:00 Előzmény ciklon911
(86/1327)
Nos, egy kissé nekem is csalódás a film, de tudomásul vettem, hogy ez egy másfajta megközelítés, mint a Helyszínelõk. Az elõtte levõ film (Dirt) viszont sokkal rosszabb. Igazából meg kéne cserélni a kettõ vetítési idejét, mert sokszor elalszom a végét a Dexternek. Pedig lehet, hogy jobban megfogna...
10/10
ciklon911 2007 okt. 15. - 10:00:22 10/10
(85/1327)
Én is az orvosra gondoltam...fura az ember nagyon.Meg ez a story,össze kartam rakni,de hiányoztak a részek!! Durva
10/10
rockqueen 2007 okt. 14. - 20:22:33 10/10
(84/1327)
Szerintem tuti,hogy nem az a jeges akit elkaptak.Nekem az az orvos furcsa,aki kezelte azt a pasit,akinek levágták a fél lábát és kezét.De az a másik pasi is sáros,mert azért mégis csak megtalálták a kertjében a levágott lábú mamikát.
Lehet,hogy testvérek az orvossal,mert az meg azt mondta,hogy az anyja elveszítette a lábát.
10/10
Sztike88 2007 okt. 12. - 20:14:32 10/10
(83/1327)
Sziasztok!!
Hát szerintem nem lapos eggyáltalán az egész sorozat!!
Itthon még csak 5-6 rész ment le ha jól tudom,én már láttam végig ezt az évadot és persze a 2. éved 1. részét is.Nem nagyzolásból mondom ezt,hanem azért mert ha az ember belegondol akkor észre veszi hogy nagyon is jó az egész sorozat!!
Nem is mondok többet,mert akkor lelõném a poénokat!!Tõlem 10-est kapott!!!!!!!!!!!!!
Yorgem 2007 okt. 12. - 19:08:59
(82/1327)
Részben igaza van az elöttemszólónak... mert ezt a filmet nem nekünk csinálták elöször hanem az amerikaiaknak és ugye ott mindent a szájukba kell rágni hogy megértsék és ne kelljen gondolkozni a legtöbb amcsi film az ilyen ha nem vetted volna észre ez nekik készült mi csak mellékesen megkaptuk .... örüljünk neki :) De nekem is bejön azért a film !
3/10
intro 2007 okt. 12. - 07:52:16 3/10
(81/1327)
Sziasztok! Nem a kedélyeket szeretném lelombozni a hozzászólásomal, de valahogy furcsán érzem magam a véleményemmel ebben a lelkes társaságban.eddig 5 részt láttam, és megmondom õszintén, engem nem fogott meg. szerintem kifejezetten jobb Haasvander Péter hangja, ha valami ad karaktert a figurának, akkor az éppen õ. Szegény Dextert játszó színész összesen kétféle fejet tud vágni, és nem gondolom, hogy azért, mert ez a szerepe. Dexter jelleme pedig egyszerûen semmilyen. Az, hogy valaki magában mondogatja, hogy "nem érzek semmit", "nincsenek kapcsolataim", "szörnyeteg vagyok, körülöttem pedig mindenki normális" szerintem elég lapos megoldás. Akkor mûködne a dolog, ha minderre a nézõ jönne rá, õ venné észre ezeket, ha ezt éppen õ maga mondja ki, már nem is hiteles. Arról nem is beszélve, hogy a sztori is elég lapos egyelõre számomra. Ami meg a durvaságát illeti (nem mintha ebben versenyezni kellene, de hát ugye erre helyezték a hangsúlyt), egy sima helyszínelõkben vagy egy vészhelyzetben vadabb képeket látni. Nem tudom, mit láttok ti ebben a sorozatgyilkosban, de én ugyan semmit. Ezzel a hozzászólással senkit nem volt szándékom bántani, csak gondoltam, azért írok, mert a fórumban olvasottak alapján kezdtem neki a sorozatnak, és most csalódott vagyok.
10/10
rockqueen 2007 szept. 27. - 17:26:12 10/10
(80/1327)
Én azt bírom,ahogyan Dexter beszél a gyilkolásról.Látszik,hogy szereti és hogy csodálja a halált.Úgy állítja be,mintha a gyilkosság egy teljesen hétköznapi,normális dolog lenne.Ja és az apja meg tök rendes.Más apukák bezáradták volna,nem hogy még ki is tanították volna.
nyc 2007 szept. 24. - 16:01:26
(79/1327)
Q*va jó ez a sorozat!Jah, hatalmas a vége! De a második évadról is csak jót olvastam, már alig várom!! Nagyon jó az egész sorozat, úgy ahogy van! Poénos és izgalmas is. Még a Szökésnél is jobban tetszik. Azt is végigizgultam (a második évadot), de ez a Dexter, most überelte nálam.:)
Vinogradov 2007 szept. 24. - 12:02:41
(78/1327)
Eddig én is a szinkronos változatot követtem, de most végre sikerült megszereznem a teljes MÛVET (márminthogy az elsõ évadot), és azt kell, hogy mondjam, hogy korunk egyik legjobb sorozata...

Már ott van az a fõcím is...
Nem hittem, hogy egy ártatlan reggeli is simán megérdemelhet egy tizennyolcas karikát, de úgy látom, hogy ma már tényleg minden lehetséges.

És az egész szerkezete: keretes felépítése, a zseniális végkifejlet és az elképesztõ, ugyanakkor zsibasztó és fizikailag fárasztó izgalom csodája, amely végigkíséri az összes részt. Az összeset, mert nincs egy gyengébben sikerült rész sem, de az utolsó négy rész az, ami a csúcsot jelenti számomra: na várjátok csak ki a végét...

Társadalomkritika, szexuális problémák és abberációk, sorozatgyilkosok, idegbeteg szülõk és pszichopata rendõrök...
TISZTA AMERIKA!
Lasagne 2007 szept. 21. - 19:15:37
(77/1327)
na mik mennek itt kérem szépen:) hát igen, kinek ez kinek az! nekem még mindig tetszik és bejön a stílusa...és egyszerûen izgi
Yorgem 2007 szept. 21. - 19:10:00 Előzmény csaysee
(76/1327)
Hannibal Lecter még nem érzett kényszert a gyilkolásra gyerekkorában . Csak a fiatalkori élmények tették olyanná amilyenné vált. Dexter a filmbõl itélve gyilkosnak született... annyi szerencséje volt, hogy a nevelõapja kitanította rendesen és ezért nem végezte már fiatalon börtönben. Szerintem meg igenis jól csinálja a gyilkolászást mert így sokkal többet gyilkolhat ha odafigyel a részletekre mintha nagyon véresen csinálná ... akkor hamarabb lebukna .
csaysee 2007 szept. 15. - 12:35:38
(75/1327)
Nem tom mas h van vele de en sokkal masabbnak kepzeltem ezt a sorozatot, gondoltam Dex gyilkol s utana nyomoz mindenki es az o ugyeit fejtegetik, de meg csak nem is gyilkol es ha gyilkol akkor tul sterilen csinalja mi nem tetszik nekem tulzottan...
Sztm a gondolkodas modja se sokkal kulonbebb egy atlag emberenel max h nincsenek erzesei...
Hannibal Lecterhez kepest meg gyerek cipoben jar...mas az inditek de akkor is....
efes 2007 szept. 14. - 12:21:50
(74/1327)
csikánó=angel batista, na õ a fasza csávó, nem dexter.
efes 2007 szept. 14. - 12:20:08
(73/1327)
szerintem a sorozatgylkos, mint kifejezés tipikusan amerikai, a példáimat a szó szoros értelmében értettem. tehát sorozatgyilkos az sorozatban gyilkol. :))

én nem drukkoltam dexternek (travisnak igen!), viszont a csikánónak igen. nekem õ a kedvencem a sorozatban, dexter egy nyálas pöcs. már bocs a rajongóktól...
dodega 2007 szept. 13. - 21:21:37
(72/1327)
efes.Nem személyed ellen irányult a hozzászólásom.Mint mondtam megértem ha valakinek nem tetszik valami(bár jelen esetben,akkor ezek szerint félreértés történt).Megértem azt is,hogy megnézted a sorozatot,de nem sz*rsz fekve tõle a (te szavaiddal élve).(én így vagyok a Prison Break - kel)
A rablónak/rosszfiúnak szurkolós dolog mindig is jelen volt ebben igazad van,de sorozatgyilkosnak,mint olyan még nem sok sorozatban/filmben láttam ilyen beállítást.Tény,hogy van.De Niro taxisofõrje is merész hasonlítás,szerintem nem sokan szurkoltak neki,hogy menjen el az esze és rendezzen vérfürdõt.De nem bagatelizálnám a dolgot ennyire.Ezt a Travis dolgot sajnálom,hogy még nem hallottam róla,így ebben valószínûleg igazad van,ha lesz szabadidõm majd utánna nézek.Történelmi személyek feldolgozásában sem láttam sok hasonlót.(Viszonyítás kérdése,mit értünk sorozatgyilkos alatt)
A lepedõakrobatáskodással kapcsolatban,szerintem nem is várhatunk tõle Basic Instict stílusú Stone/Dougles-féle jelenetet.Szerintem még ez is haladás volt(ha Dexter alap érzelmi világát vesszük kiindulásnak).
De te se érts félre,számomra egyáltalán nem baj,hogy elmondod a véleményed itt a fórumban(elvégre erre lenne kitalálva,vagy mifene).
efes 2007 szept. 13. - 18:20:49
(71/1327)
arra merészeltem célozni azzal, hogy láttunk már olyat hogy sorozatgyilkosnak (rablónak, csalónak egyéb más bûnözõnek) szurkoltunk, hogy pl. robin hood, rózsa sándor, búvár kund, és se szeri se száma még a különbözõ sorozatgyilkosoknak a történelemben, akik pozitíve tûnnek fel elõttünk. ebben nem (sem) nagy szám a dexter. rendet kell rakni, na ja. travis, a taxisofõr is rendet rakott, éppen úgy, olyan módszerekkel, mint dexter. (1976!) dexter részben travisból fakad.
másik részben dr.house-ból, ncis-bõl, és még néhány sorozatból, ennek miért kéne tapsolni? ügyes mixtúra, nem több. 50 percet él. 50 percet ér.
már a negyedik részbõl látszott, hogy dexter nem egy lepedõakrobata, az hogy késõbb mi lett belõle, már szexuális hozzállás tekintetében, hát hogy is mondjam. baromira nem fogtam mellé. nyolcadik részt nem nevezném annak, amire gondolsz. bénázás. a szex vajon mi, if you know what i mean.

mindazonáltal, nem kötözködöm, csupán beírom egy fórumba, hogy mi nem tetszik. valamiért én is végignéztem 12 részt, és végig fogom a következõ 12-õt, is szerinted azért, mert olyan sz*r? rajongás viszont nem kenyerem. bocsesz.
dodega 2007 szept. 13. - 13:55:47
(70/1327)
efes!Nem vagyok kötekedõ típus,de ez nem hagy hidegen.Nem a véleményeddel van bajom,vagyis csak részben.Megértem ha esetleg nem tetszett a sorozat,mert mindenkinek más az ízlése,semmi sem tetszhet mindenkinek.Nem is ez a baj.Hanem,hogy ilyeneket írsz,hogy már 4 rész után sejthetõ mi lesz,hogy alakul a sorozat.Annyira sejthetõ,hogy te menten mellé lõttél a találgatásoddal az elsõ hozzászólásodban(azért nem fejtem ki,mert nem akarok spoilerezni).Azt meg egyenesen kétlem,hogy 4 részbõl rájöttél volna,mi lesz a vége vagy akárcsak - a te szavaiddal élve- sejthetted mi lesz a sorozat további részeiben.Ja és még valami:nem értettem mire érted,hogy dexter sorozatgyilkos,láttunk már ilyet...kérlek ezt magyarázd.
cicamacs 2007 szept. 13. - 13:14:26
(69/1327)
komolyan mondom ez a sorozat egész egyszerûen eszméletlen, egy pszichopata gyilkos mint fõhõs?! IMÁDOM!!! nekem újdonság mert a viasaton nézem, amikor elkezdték beharangozni nem is értettem de most már alig várom. hihetetlen a fõszereplõ én simán elhiszem róla:DDD
efes 2007 szept. 12. - 12:17:18 Előzmény agentcooper
(68/1327)
azóta ledarátam a teljes évadot nem lepõdtem meg, minden sejhetõ volt már az elsõ négy részben. annyiban revideálom a dolgot, hogy végül is, így két blikkre helyes kis löket a dexter. képileg, témájában, de azért fekvekakilni se kell tõle. nem durvább egy erõsebb house-epizódnál, vagy egy vérfürdõsebb vészhelyzetnél, mondom. az, hogy dexter sorozatgyilkos, na ja. láttunk már több ilyet, sõt szerettünk is. ez nem találmány....

és kár a nyolcadik részért...