AvatáR Gil Maerth 2012 szept. 09. - 09:31:34
(223/283)
sajnos valóra vált nagyrészt az, amit a trailer alapján sejteni lehetett / sejtettem.
A mai forgatókönyvírókat /rendezõket sajnos rossz irányba vitte a túlzott tecnológiai forradalom, a techno-blabla.
sajna nyoma sincs az egyszerû de ütõs húzásoknak mint a 3.-asban :(
Ott érezted minden porcikádban, hogy akár meg is történhet. Ült minden szöveg és jelenet.

Itt?
El ne mondja senki, hogy az USÁ-t támadó tenoristaszövetségnek uszkve 15 (20 ?) embere van meg egy helikoptere !
(!!!)
Ilyen grandiózus feladatra kevés !!!
(arról már nem is ebszélek hogy az elõzõ rész társulat is eltûnt)
És egy gép 3 szerverrel mikre képes, horrible dictu !
(manapság mindenki kihajtható billentyûzettel járkál meg spéci drótokkal? :)

A párbeszédek is ingerlõek, fõleg a cb-n való üzengetés. Párbajok? Kopter vs kocsi? jaj ne mááár! :(

Pedig vannak ennek a filmnek jó oldalai is. példul a non-stop shoot em up magasan jegyezett cumokkal.
:(
vagy a nagy lélegzetû képek...

de ennyi.
Clint Eastwood vagy idõsebb Tiernan elszégyellné magát.

10/6
9/10
Újvállalkozó 2012 szept. 09. - 03:38:40 9/10
(222/283)
Akinek ez nem tetszett, az ne nézzen többet akciófilmet. :)
meehrlin 2012 szept. 08. - 23:39:09
(221/283)
Hát ez elég gyengére sikerült...
értelmetlen, grandiózus, michael dudikoff-os
2/10
mrteddy 2012 szept. 08. - 23:38:22 2/10
(220/283)
juj, ez nagyon gagyi lett...
10/2 és csak brúsz miatt nem rosszabb
9/10
-greghouse- 2012 szept. 08. - 23:06:49 9/10
(219/283)
A címeket nem kell szó szerint fordítani. Az elsõnél még szellemesnek tûnt, aztán egyre nehezebb. A szó szerinti fordítás nem kötelezõ, csak a magyar fordítás egyeztetése az amcsi gyártóval. Egy felkiáltójel ide vagy oda...nem oszt, nem szoroz ha egy filmrõl van szó. A folytatásoknál lett gond.
1/10
offtopic
ceia 2012 szept. 08. - 22:56:20 1/10
(218/283)
Igen, de azért nekem ezek az angol címek is elég röhejesek a harmadik résztõl :) Az Alien sorozatnál is tényleg teljesen hasonló volt a téma, csak az Alien szóval, magyar részrõl meg a Halál szóval, ami ráadásul nem fedi az eredeti Alien jelentését: Idegen

Eredeti:
1 Alien
2 Aliens
3 Alien 3
4 Alien Resurrection
5 Prometheus (+1 kakukktojás!)

Nálunk:
1 A nyolcadik utas a halál (ez még nagyon is találó magyar cím volt, bár kommerszebb, mint az eredeti: Idegen)
2 A bolygó neve: halál (na ez már agyament baromság, LV-426 volt a neve :P )
3 A végsõ megoldás: halál (ennek ugyan van értelme, csak itt már vicces volt a halál szó visszatérése)
4 Feltámad a halál (ekkor már nem vicces, hanem röhejes volt, pláne ebben a mondatban :D )

Felvetõdött, ha lesz 5. rész, annak vajon mi lesz a címe, A halál neve: halál, vagy talán Meghal a halál?? :D
Mivel az új rész nem is folytatás, de még csak nem is elõzmény, teljesen más címet kapott, és így nálunk sem folytatták az idétlen halálozást, maradtak az eredeti Prometheus mellett.
1/10
offtopic
ceia 2012 szept. 08. - 22:09:38 1/10
(217/283)
Nem egészen, a hard szó azt is jelenti, nehéz. Nem súlyra, hanem nehéz valamit megcsinálni. Az angolok nem pontosan ugyanúgy mondanak mindent mint mi, csak angol szavakkal. Más a logikájuk. A die hard itt szó szerint halj meg keményen-t jelentene, azaz ne add könnyen oda az életed. Õk így mondják azt, amit mi úgy, hogy drágán adni az életünket. A kemény halál pl. hard death lenne, a die ugyanis igeként meghal, és van fõnévi jelentése is, játékkocka illetve kõkocka!
9/10
-greghouse- 2012 szept. 08. - 22:03:45 9/10 Előzmény ceia
(216/283)
Az a baj, hogy az elsõnél még nem tudhatták, lesz-e több. Angolban könnyebb ügyes címeket találni úgy, hogy mindig benne legyen a "die". Ettõl még nehezebb dolguk volt az Alien sorozat fordítóinak, mivel az elsõ "Nyolcadik utas a halál" lett, ez után nehéz...mégsem lehet kilencedik utas a halál...De a forgalmazó nyilván kiköti, hogy a címnek utalnia kell az elõzõekre.
fo.ma 2012 szept. 08. - 21:44:01
(215/283)
Én meg azt nem értem miért kapták így fel ezt a Brúsz Villiszt? Hót szar színész. Nem bírom, állandóan vészjóslóan csücsörít. Utálom a csücsöriket!
1/10
ceia 2012 szept. 08. - 14:10:28 1/10
(214/283)
Roppant fantáziadús címek mindkét oldalon:

Eredeti cím:
1 Die Hard (Drágán add az életed) -Ez még jó volt, és a magyar cím is ugyanez.
2 Die Harder (Add még drágábban az életed)
3 Die Hard - With Vegeance (Drágán add az életed - bosszúval)
4 Live Free or Die Hard (Élj szabadon vagy add drágán az életed)
5 A Good Day to Die Hard (Egy jó nap arra, hogy drágán add az életed)

Nálunk:
1 Drágán add az életed
2 Még drágább az életed (ennek a címnek önmagában semmi értelme)
3 Az élet mindig drága (hát persze..)
4 Legdrágább az életed (újabb értelmetlen cím)
5 Drágább, mint az életed (a cím jó, csak éppen semi köze az eredetihez)

Ha lesz hatodik rész, az eddigiek alapján könnyen kitalálható, mi lenne nálunk a címe: Mindennél drágább
Viszont ha lenne hetedik is, magyar oldalon már komoly bajban lennének, ha az eddigi "drága" vonalat akarnák követni.. :P
10/10
oranje 2012 aug. 31. - 17:20:00 10/10 Előzmény Schatz
(213/283)
Szerintem az 1,2 és ez 10-es.
A harmadik az, ami csak 9-es.
Sonic8 2012 aug. 28. - 09:15:53 Előzmény Schatz
(212/283)
Épp eleget adják az HBO-n szóval szerintem ezt a szombati adást kihagyom :D.
9/10
Schatz 2012 júl. 18. - 21:42:52 9/10
(211/283)
Az eddigiek közül ez valamiért kilóg a sorból. Nem szeretném a fõszereplõre fogni, mert hipp-hopp itt az 5., és azért remélem, hogy az hozni fogja a korábbi három film 10 pontját.
Erõltetett volt egy picit.
minnor 2012 júl. 07. - 16:55:18
(210/283)
Talán a témaválasztás miatt lett Die Hard 4.0? :)
Elvégre szoftverekrõl van szó benne, ott meg elõszeretettel használják a verziószám jelölésnél az x.y formátumot...
Egyébként szerintem jó film, bár van benne buktató. Pl amikor elkötik az autót, ugye egy telefonos/mûholdas kapcsolat segítségével sikerült táv-elindítani a járgányt (az most nem ugrik be, hogy mindez azután volt, hogy elnémultak a vonalak, avagy sem), de menet közben leállították, majd utána mégis sikerült kulcs nélkül újraindítani, s továbbhajtani.
4/10
sawyerx 2012 jún. 20. - 21:08:01 4/10 Előzmény Kulcskészítõ
(209/283)
egyetértek! 7/10
6/10
Kulcskészítõ 2012 jún. 10. - 18:14:11 6/10
(208/283)
Figyu, spoiler.

Akciófilmnek jó, de magához a Die Hard szériához nem sok köze van, sõt, nagyon is kilóg a sorból. Hogy csak a legnyilvánvalóbbakat említsem, ami miatt nem igazi Die Hard:
- Július 4-e, amerikai lobogók. (Erõltetett).
- Nincs cigi, se káromkodás. (Gondolom, a korhatározás miatt).
- Gagyi dumák a hõsiességrõl. (WTF, ez a félalkesz John McLane, nem Amerikai kapitány).
- Kékre szûrõzés. (Ennek semmi értelme).
- Balettszerû bunyók. (Látványos, de nem ide való, itt mindig az ököljog döntött).
Oké, kellett bele egy adag vérfrissítés, hogy ne ott álljunk, ahol a kilencvenes években, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt így kellett volna megoldani, és fõleg nem egy olyan rendezõvel, aki eddig jobbára csak high-tech Underworld-öt nyomott. Hagyták volna meg ezt a sztorit ugyanígy, csak valami más címen egy másik fõhõssel (tudomisén Jason Statham például), akkor egy szavam se lenne.
offtopic
Proszt 2012 ápr. 09. - 06:08:56
(207/283)
Mert kétszer két nulla.
AvatáR Gil Maerth 2012 ápr. 03. - 09:34:46
(206/283)
sztem is :9 a harmadik a legjobb. azt követi az elsõ , klasszikus rész, a legrosszabb pedig sztem a második rész- sose tudtam valamiért szeretni.
A 3.0-ás annyira jó volt hogy rengeteg idézhetõ rész kering róla.
Péeél:

McClane: Maga a sofõr?
Jerry: Nem, a dalai láma. naná hogy én vagyok a sofõr :)

Joe: Ki robbant fel egy áruházat?
Konnie: Láttál már olyan nõt aki lekésett egy cipõvásárról?

:))))))))))))))))))))))))

szóval végig borzasztóan fezsült és jó- ahogy hallom, a négy nem annyira. szomorú vagyok.
az ötöst ugye mctiernan rendezi legalább? :S

Hová lesznek így a legendák?
Keló Scofield 2012 márc. 07. - 14:43:17 Előzmény rencike007
(205/283)
Egyetértek, a 3. toronymagasan kiemelkedik a többi közül, nincs 1 perc unalmas rész. B.Willis-nek jól áll ez a másnapos-borostás karakter. "I hate NiGGER's" - Mekkora jelenet:)
2/10
lunatic241 2012 márc. 07. - 12:37:59 2/10
(204/283)
Az elsõ három Die Hard jó kis akciófilmek, de ez a nyomukba sem ér. A korábbi részekkel ellentétben ez bizony sokszor leül, a történet pedig lapos: a film közepétõl már csak arról szól a dolog, hogy McClane megy a fõellenség után, és olyanokat mondogat rádión, hogy "elkaplak, te szarházi". Azért a korábbi részek ennél egy "picit" bonyolultabbak voltak.

Itt az akciójelenetek is unalmasak. Az elsõ három részben néhol leesett az ember álla, de azért azt lehet mondani, hogy a hihetõség határain belül maradtak. Itt viszont minden akciójelenet annyira túlpörgetett, hogy a nézõ már nem is izgul, mert meseszerû az egész. A verekedések is a mai divatot követik: idegesítõen balettszerûek, így aztán ezek alatt sem izgul az ember, mert érzi, hogy szépen meg vannak koreografálva, úgyhogy simán és gördülékenyen végig fognak játszódni. Hol vannak már azok a valószerû dulakodások, amik a korábbi részekben voltak...

A Kevin Smith-es epizódtól ráadásul már komolyan venni sem lehet a filmet. Önmagában vicces jelenet persze, de mi a fenének ez egy Die Hard-filmbe? A ma szintén divatos szájbarágós nyálasságot sem kerülhette el a Die Hard 4: mik ezek az idióta párbeszédek a hõsiességrõl meg hasonlókról? John McClane nem mond ilyeneket, õ csak cigizik, káromkodik és kelletlenül végzi a dolgát. Ettõl volt életszerû figura, nem pedig egy hollywoodi giccs-hõs.

Azt is elárulhatná valaki, a mai filmeknek mért van ilyen gusztustalan színvilága? Sok jelenetben ebben a filmben is például türkiz-árnyalatú minden. Ettõl mûvészi lesz, vagy mi a halál oka van? Mert én rosszul vagyok tõle.

Persze nem kell elkeseredni, végül is ez csak egy akciófilm, de azért szomorú, hogy manapság a mozi csak arról szól, hogy biztos nevekrõl húzzunk le még egy bõrt. Nem baj, ha nincs benne munka, ha színvonaltalan az egész, hisz úgyis csak a pénzrõl szól.