zszoltan 2007 júl. 01. - 22:32:53
(43/283)
Valami átmenetileg leronthatta az érzékeidet. :) Én mindezt komolyan gondoltam. (Na jó, én is nehez tudnám elképzelni McClane-t íróasztal mögött. De miért ne?)

Én mintha Michael Clarke Duncan-t nagyobbnak láttam volna tõle a 'Bérgyilkos a szomszédom'-ban. De ez lehet, hogy csak a kettejük közötti távolság okozta érzéki csalódás volt. :)
froko 2007 júl. 01. - 20:23:10
(42/283)
Meglehet!!:)))
kakosz 2007 júl. 01. - 19:10:44
(41/283)
Nagyon tetszett a film, nem csak a "még 1 bõr lehúzása" volt a cél, mert egy élvezetes filmet alkottak a készítõk. 8.5/10
zszoltan 2007 júl. 01. - 16:10:34
(40/283)
A 3.-t is végignéztem, egyszer biztos ezt is megéri.

Valahol olvastam is, hogy "Olifánt" kidolgozása nem sikerült épp a legfényesebbre, meg a vadászgép is elég ciki volt.

Viszont Die hard 6. már kijött ('Ötödik elem' fedõnéven). :)
(Már ha azt a tendenciát nézzük, hogy Bruce bácsi megmenti a: toronyházat(1.), repteret(2.), várost(3.), kontinensnyi országot(4.), Földet(5. ?), Univerzumot('Ötödik elem'))
Úgyhogy tényleg jó lesz igyekezniük az 5.-kel. Fõleg, ha még abban is Willis-t akarják ugráltatni. Vagy addig õ is megtanul a számítógéppel bánni, és akkor gyakhatja a gonoszt íróasztal mögül is. :)
kobax 2007 júl. 01. - 14:13:16
(39/283)
Szerintem sirály volt!
Ez a film nem ígér többet, mint 2 óra mocskos, véres, gigászi, agyrohasztó kikapcsolódást, de azt meg is adja.
Teljesen kikapcsol, nem baj, ha helyenként irreális, ettõl DIE HARD!
Aki realizmusra vágyik, nézzen meg egy szar magyar filmet, vagy egyszerûen csak menjen ki az utcára.
benkewood 2007 jún. 30. - 18:36:00
(38/283)
Önt tisztavíz pohár:

Eredeti cím: Die Hard 4.0 - Live Free or Die Hard
Magyar cím: Dia Hard 4.0 - Legdrágább az életed

De felõlem lehet "Free Live and Die Hard 4.0" is, akkor is megtalálom itt a Port.hu-n... aki pedig nem talál ide, az megérdemli. De felesleges erre több szót vesztegetni, hiszen mind idetaláltunk... vagy nem? :-)
Hellnight 2007 jún. 30. - 13:59:46
(37/283)
Tudod van az eredeti cím és van a magyar cím :D
Eredeti címe Live Free or Die Hard magyar címe meg Die Hard 4.0. Lehet pár hét vagy hónap múlva jön egy patchelt változat Die Hard 4.1 címmel. Sosem lehet tudni.
benkewood 2007 jún. 30. - 11:28:03
(36/283)
Hogyne láttam volna... kétszer is. :-)))

A film hivatalos címe ettõl még ez: "Live Free or Die Hard" (lásd: <a target="_blank" href="http://www.imdb.com/title/tt0337978/" title="http://www.imdb.com/title/tt0337978/">www.imdb.com</a> illetve <a target="_blank" href="http://www.livefreeordiehard.com/" title="http://www.livefreeordiehard.com/">www.livefreeordiehard.com</a> )
benkewood 2007 jún. 30. - 01:32:41
(35/283)
Dehogynem köszön vissza... Csak mi lettünk öregebbek és kritikusabbak. A korábbi részek ugyanolyan irreálisak voltak egytõl egyig. Azóta fejlõdött a filmes technika, jobbak a trükkök, több mindent megengedhettek maguknak... a lényeg maradt ugyanaz: a magányos hõs megment mindenkit, és megöli a rosszfiúkat. A kamionos-repülõs jelenetnél én kifejezetten izgultam, ugyanis olyan pletykákat hallottam, hogy Bruce Willis meghal a film végén. Szerintem állati jó volt az a jelenet! Még így 31 éves fejjel is tudtam élvezni!! Az a baj, hogy ha az ember leragad annál, hogy hol a hiba a filmben, mennyire reális vagy éppen irreális, és vajon megvan-e az elõzõ részek fílingje, akkor nem tudja felhõtlenül élvezni ezt a részt. Én tudtam!!! És nagyon jól szórakoztam!!! :-)))
benkewood 2007 jún. 30. - 01:27:29
(34/283)
Ha otthon fogod megnézni, nem lesz nagy élmény... Hacsak nem várod meg a DVD-t, és projektorral kivetíted a faladra. Kisebb méretben nem élvezhetõk az ilyen filmek...

Én ma láttam moziban másodszor, ugyanolyan fergeteges szórakozást nyújtott, mint elõször!!! :-)))))
benkewood 2007 jún. 30. - 01:24:46
(33/283)
Nem tudtad?? Ez a film hivatalos alcíme angolul... Szóval nem kell javítgatni.
Frenkie 2007 jún. 29. - 22:51:05
(32/283)
A film szar.
Tele van irreális jelenettel. Egy-két ilyen jelenet még belefér az amerikai akciófilmekbe, a korábbi DieHardokban is voltak. Itt azonban annyira sok a lehetetlen szituáció, hogy engem már nagyon szavart, nevetségessé vált, nem beszélve a rengetek klisétõl, amitõl már frászt kapok.
A legjobban viszont az olyan agyatlanságok idegesítenek, mint amikor leüt John 1 fõhõst, de persze, hogy hátat fordít az eszméletlen ellennek, aki már ébred is, és ellentámadásba lendül...
Én szeretem a Diehard fílinget, szeretem Meklént, a poénjait, meg a szarrá vert, vérzõ karakterét, de ebben a filmben sajnos nem köszön vissza az eredeti fíling.
Quasar 2007 jún. 29. - 18:53:18
(31/283)
... hát tegnap néztem meg, (lehet túl nagyok voltak az elvárásaim?) de én kicsit csalódtam.

Az eleje a közhelyes apuci/kislánya/pasi jelenet kivételével nagyon jól indul, egészen a helikopter likvidálásáig teljessen hibátlan, die hard feeling, :) de utána sajnos -szerintem- teljessen ellaposodik.

Valamelyik kritikában olvastam hogy egy perc szünet sincs az akciójelenetek közöttm hát nem tudom, én már kínlódva vártam a végét annyira unalmas volt pedig szeretem a hosszú filmeket.

szóval helikopteres jelent után egyszerûen elveszti a varázsát a film, semmi nem történik benne, mennek ide-oda egy két kis lövöldözés, verekedés semmi extra, SPOILER az a gyárobbantásos jelenet pedig szánalmas volt mint egy kedd esti kicsit jobban megcsinált B kategóriás film. Nemtudom megfogalmazni valahogy elvesztette az erejét a film vagy csak én örgedtem ki hiszen mindegyik jelenet mozzanat ismerõs volt már, szászor láttam moziban/tv-ben hasonlót. Önmagában nem voltak rosszak, de egyszerûen unalmas volt semmi pörgés nem volt benn. A vége hiába volt látványos kevés votl ahhoz hogy felizgasson, az végét meg gyorsan összecsapták. Lehet majd ha otthon megnézem jobban tetszik de a moziban tegnap valhogy nem fogott meg pedig nagy reményeket fûztem hozzá.

Ha valaki tényleg pörgõs mozit akar az nézze meg a Halálos hajszát, ami egy kis költségvetésû film. Na az igen, ott pörögnek az események arra mondom hogy pörgõs film.

Szóval visszatérve felemás érzésekkel hagytam el a mozit, az eleje nagyon jo de utánna ellaposodik a végén pedig csak hatásvadász látvány van. Eddigi die hardokban egyszer se merült fel bennem valamelyik akciójelent során hogy á ez baromság, de itt az a vadászgépes bénázás hiába volt látványos, üres volt (meg hogy nem tud egy kamiont egy ilyen gép megsemisíteni áhhh). ... a végén SPOILER mikor pont látja hidleomlás után hogy hova állt be a kocsi a túszokkal majd pár perc múlva már ott is van és ukmukfukk berohan a csaronokba a semmibõl,már lehetett érezni nagyon unták már csinálni a filmet és csak úgy öszedobták a végét gyorsan, úgy is mindenki megette a popcornját mennyetek haza :)

De lehet mégegszer meg kell majd néznem otthon és akkor már jobban be fog jönni ....
benkewood 2007 jún. 29. - 12:39:50
(30/283)
Akkor ez volt a Fantasztikus Négyes? :-)) (Vagy inkább négypontnullás.)
benkewood 2007 jún. 29. - 12:38:57
(29/283)
Új évezred, új séró, új ruha... :-)))
froko 2007 jún. 28. - 21:34:38
(28/283)
Egyszerûen Fantasztikus!!!!!!!!!! Nagyon tetszett, tök jók benne a poénok, csak azt sajnáltam, hogy nem az atlétája volt ezúttal koszos, hanem egy hosszú ujjú felsõrész....:( De remek!!!!!!!!
benkewood 2007 jún. 28. - 19:45:19
(27/283)
Szívembõl szóltál, testvér! :-))))))))
Bigpapa 2007 jún. 28. - 12:21:08
(26/283)
Tegnap láttam a filmet. Megmondom õszintén észre sem vettem, hogy elment 135 perc. Iszonyat jól szórakoztam. Dörner György akkorát dob a szinkronjával a filmen, hogy az nem emberi.Jók a poénok, minden karakter jól kitalált.Néma Bobon majdnem bepisáltam a röhögéstõl. Aki úgy nézi ezt a filmet, hogy mi a valóság és mi a kamu, az elõször is k**ja be :))), mert ez mozi bakker és nem a Discovery Chanel dokumentumfilmje,másodszor pedig, Õ John McClane, aki igenis leesik 20 métert és túléli.De azt hiszem ezért szerettük meg. Vannak karakterek,akik filmen igen is túlélnek dolgokat.Ilyen James Bond is. Szóval,aki valóságra vágyik,az ne erre a filmre üljön be, de aki ki akar kapcsolni,jókat szeretne nevetni,és szereti a Bruce Willist, az ki ne hagyja ezt a remek kis mozit. 135 perc merev akció,nincs benne 2 perc üresjárat sem.
Ezt moziban kell látni, szóval aki letöltögeti, az pont azt a fílinget hagyja ki,amirõl a Die Hard szól.Az az igazi szegénységi bizonyítvány.Tuti, hogy jópárszor meg fogom nézni ezt a filmet és már alig várom a Die Hard 5-öt. Willis jól néz ki a filmben és még csak 52 éves. :))))
benkewood 2007 jún. 27. - 19:36:32 Előzmény csenty
(25/283)
...megnéztem a fórumot, amit ajánlottál. Elég vicces, hogy az eddigi egyetlen (!) hozzászólás a Die Hard ELSÕ részének tartalmát írja le. Ez véletlen volt? :-)
benkewood 2007 jún. 27. - 19:32:35
(24/283)
Néma Bob rajongói és a Star Wars fanok is mosolyoghatnak egy jót a film egyik jelenetében... :-))))))))