Ezek1el 2013 jan. 20. - 16:27:29
(144/764)
akinek ez a film spagettiwestern, vagy egy unalmas, hosszú akciófilm, az nézze a transformerset.
7/10
Kulcskészítõ 2013 jan. 20. - 16:00:15 7/10 Előzmény Herzl Tivi
(143/764)
Kicsi spoileres lehet.

Azért áradozunk Waltz-ról, mert lehengerlõ, amit nyújt, õ itt az igazi talentum. Lehet, hogy nem címszereplõ, lehet, hogy csak egy kellékfigura, de a helyzet az, hogy Jamie Foxx-ot bedughatná a zsebébe az aprópénz mellé. Amíg õ brillírozik, addig Foxx jobbára vagy ijedten pislog, vagy szúrósan néz. Persze a figura ennél sokkal többet nem is kívánt, de a helyzet az, hogy ettõl még sokszor elég halvány.
Megjegyzem, ez DiCaprióra is igaz. Õ is teljes egészében uralja a vásznat, amikor jelen van, de talán Samuel L. Jackson figurája a legütõsebb. Még belegondolni is rossz, mennyi megaláztatáson mehetett át ez a figura, amíg végül az egész gondolatvilágát a feltétlen szolgaság és a fehér felsõbbrendûség kezdte uralni.
Az a furcsa helyzet áll tehát elõ, hogy - számomra - éppen a fõszereplõ a leggyengébb. Kicsit még azt is el tudtam képzelni úgy a film közepe táján, hogy - a western szabályait felrúgva - éppen Django lesz az, aki a bosszúszomj közepette úgy elszabadul, hogy végül senkit és semmit nem néz, csak zúz mint a Terminátor, és végül Waltz lesz az, aki rájön, hogy rossz lóra tett, és lerendezi.
Ha jobban belegondolok, lehet, hogy én így írtam volna meg, lett volna pislogás, abban biztos vagyok...
8/10
bubuka.b 2013 jan. 20. - 13:39:44 8/10
(142/764)
SPOILER!
azon azért nem kicsit röhögtem,mikor megláttam Tarantino-t a filmben,..és naná,hogy õ robbant fel,nem valamelyik társa :D :D :D :D
SPOILER!
Herzl Tivi 2013 jan. 20. - 10:05:51
(141/764)
Monkey-effektus. Egymás után áradoznak Waltz-ról, de NEM Õ a fõszereplõ! Egy jó kiegészítõ elem. Semmi több!
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 20. - 02:34:40 10/10
(140/764)
Elvileg az a hír járta, hogy a Kill Bill 3. lesz az utolsó rendezése a Django után. Egyenlõre. De hát ki tudja...lehet csak az utóbbi idõk viszonylag önmagához képest gyengébb filmjei mondatták vele.

Más. Nem értem, hogy a kritikusok is miért a tarantino összest boncolgatják a film kapcsán...miért nem lehet csak a filmet.
Ez nagyon gáz. Nem tudnak mást csak viszonyítani. Kevés önálló film kritika van. Lehet maguk sem tudják milyen filmet láttak, ezért csak viszonyítani tudnak. Ami azt jelentheti, hogy mégsem olyan egyszerû a film.

Nekem inkább a becsületrõl és lelkiismeretrõl szólt inkább mint a bosszúról talán ezért is tûnt összecsapottnak a vége, mert nem az lehetett a lényeg inkább...a kapocs waltz és foxx között. Nekem semmilyen ellenérzésem sincs, hogy kiállt a feketék mellett. Talán waltz mondta ki azokat a gondolatokat amiket Õ fogalmazhatott meg a rabszolgatartással és a rasszizmussal kapcsolatban. Minden körülmények között vállalva az elveit és véleményét.

SPOILER
Amikor is waltz elmondta, hogy felelõsséggel tartozik djangoért, ha már felszabadította...ergo a társadalom felelõsséggel tartozik a feketékért...ez egy fontos mondat volt, hogy megértsük a történetet. Én ezzel a töltettel néztem végig.
SPOILER VÉGE

Szóval szerintem ez nem egy bosszú film volt.
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 20. - 02:08:07 10/10
(139/764)
Jah...sorry nem annak indult :)
8/10
Rahar 2013 jan. 20. - 01:05:52 8/10 Előzmény Bigpapa
(138/764)
Nem ismertem fel az ördög jobb és balkeze címû film zenéjét, viszont a Két öszvért Sara nõvérnek címû alkotás zenéjét felismerted?
8/10
Bellavita 2013 jan. 19. - 23:50:01 8/10
(137/764)
Azt gondolom, hogy a filmrõl mindent leírtak, amit le lehetett írni. Tarantino megint hozza a formáját, a régi bevált forgatókönyveket és eszközöket újratöltve bosszút áll ismét a vásznon. Én örülök, hogy kevesebb volt benne az erõszak! Frissíti a karaktereket, felkarol új kedvenceket, nekem nagyon tetszik Walz és örülök Dicaprio-nak is, szerintem õ is nagyot játszott! Isteni játékok, kiváló párbeszédek, feszített levegõ mindvégig, s az a tarantinos, elmaradhatatlan szarkazmus!!!! Szuper!
10/10
offtopic
Bigpapa 2013 jan. 19. - 22:09:07 10/10 Előzmény zottyo534
(136/764)
Hát lenne, mert Travolta is elég borzasztóan néz ki, Madsen meg....ahogy írtad. :))) Amikor siker lett a Ponyvaregény, és Tarantinonak egyre jobban beindult a karrierje, akkor nyilatkozta, hogy tervezi a Vega testvérek filmet,mert minden Ponyvaregény rajongó azt nehezményezte, hogy ezt a jó figurát (Vincent Vega) elég hamar kinyírták, ráadásul irtó hülyén hal meg.Ma már erre semmi esély szerintem sem :(
10/10
Zsubaby83 2013 jan. 19. - 22:07:27 10/10
(135/764)
10/10 aki szereti Tarantinot annak kedvez ez a film, aki pedig nem szereti ne pontozzon. Telitalálat, olyan lett ez a Tarantino film, mint az ét Milkacsoki, minden percét élveztem!
1/10
deadscott 2013 jan. 19. - 21:42:13 1/10
(134/764)
unalmas, vontatott.
4/10
Andrew8 2013 jan. 19. - 19:51:20
(133/764)
Django elszabadul:

Hú ez a film ütött. Pozitív meglepetés a felemás trailerek után. Tarantino még mindig nem felejtett el párbeszédeket írni és színészeket tökéletesen vezetni. Csak a forgatókönyv ritmusán ült rajta egy picit, néha ugyanis belassult, hát õ is öregedett mondhatjuk. (Volt egy pár túlnyújtott humorosnak szánt jelenete pl a fehér csuklyás rész vagy Leonardo DiCaprio házában 1-2 jelenet).
Mindezeken kívül 1-2 túl oda nem illõ modern zenés rész vagy az utolsó 20-30 perc eléggé véres és terminátoros leszámolása volt néhol fura számomra az addigi ritmus és korhûség okán.
Ezeken kívül Tarantino újfent hozza a szuper egy sorosokat vagy hosszabb monológokat. Színészei hozzák formájukat, Waltz picit néha Landa-s picit néhol fekete humorral operál de nagyszerû (már a lova és a kocsija is humoros), Jamie Fox meglepett, õ is egész jól hozta a figuráját, csak a végén terminátorosodott el, de az a figura a karakter forgatókönyvbeli átformálása miatt is van. Leonardo DiCaprio megmutatta sötétebb oldalát is , ugyan néha ripacskodott de ehhez a öntelt, gazdag és hatalmasnak hitt, õrökkel körülvett rabszolgatartóhoz illett ez a színészi játék szerintem. Jelölhették volna õt is ahogy Waltz-ot is, de akkor valamelyik kiesik. :) Tetszett, amikor a saját véres keze ellenére is folytatta tovább simán fáziskésés nélkül jó sokáig a színészkedést. (beleélés közben szétvert egy poharat azt hiszem).
Tetszett, hogy Franco Nero tisztelgésként elõkerült néhány perc erejéig a régi Django c. film kapcsán, és Don Johnsont is rehabitálták. :)
Tarantino sokat tisztelgett a régi spagetti westernek elõtt, de ugyanennyit a rabszolgaság/rasszizmus ellen vívott harc elõtt is. A rabszolgák oldaláról mutatta be inkább számomra a filmet és a bosszúéhséget. Most Django volt a leszámoló a megbosszuló figura ahogy annó a brigantiknál Brad Pitt és csapata.
Az is jó volt, hogy a klasszikus westerneket is idézõ íve volt a filmnek. A zárása is tipikus western. De ezeket keverte mesterien Tarantino a rabszolgaság témakörével.
Videót is csináltam róla meg az Argóról. Azzal ellentétben itt több feszültséggel teli jelenet volt 40 perc alatt mint ott egész végig.
Kíváncsi leszek mi lesz Tarantino következõ filmje akkor gengszterfilm vagy a Brigantik oldalága. Mindkettõrõl olvastam már.

90%

http://www.youtube.com/watch?v=WZnShuh_YyU
Itt csináltam róla (+ Argo-akcióról és egy kis statisztikai elemzéssel) bemutató videót is.
Memmaao 2013 jan. 19. - 19:08:15 Előzmény spidermeeen001
(132/764)
A mondandód elõtt és mögött elfért volna két nagy SPOILER felirat!
10/10
Sonic8 2013 jan. 19. - 18:08:50 10/10 Előzmény Bigpapa
(131/764)
Rendben. :) Majd talán a 3. watch-ot magyarul nyomom majd. :)
Tényleg meghalt Bill? Basszus . Ezt nem tudtam. Na ez baj. :(
Egyébként még következõ filmjének mondják a "Come,dring with me" címû filmet.És az utóbbi idõben eléggé sok infót olvasgattam róla és ,hogy ide-oda színészeket adogattak hozzá sunyiban szóóval ez gyanús,de aztán lehet ,hogy semmi sem lesz belõle mint ebbõl a Vega Brothers-bõl.
10/10
Sonic8 2013 jan. 19. - 18:05:10 10/10
(130/764)
Megvilágosodást szállítottál a koponyánkba! :D
10/10
Sonic8 2013 jan. 19. - 18:03:57 10/10 Előzmény spidermeeen001
(129/764)
Ebben rohadtul igazad van.Ma néztem meg másodszorra elõször tegnap láttam és valóban össze van csapva kissé a vége..
Kár érte.De így is eléggé jó lett. :)
10/10
Nice 2013 jan. 19. - 16:14:07 10/10
(128/764)
10/10 Már az elsõ kockáknál tudtam, hogy imádni fogom. Tarantino nem hazudtolta meg magát. Waltz-ot eddig nem kedveltem, de óriásit alakított. Meg persze a többiek is. A zenérõl meg már ne is beszéljünk...
10/10
Bigpapa 2013 jan. 19. - 15:52:19 10/10
(127/764)
Most, hogy ezt ilyen ekesen leirtad, megvilagosodtam :DDDDDD
De legkozelebb engem nyugodtan kihagyhatsz, mert hagy nezzem mar ugy a filmet, ahogy nekem tetszik, es egy ilyen filmbe ne vigyunk mar plusz mondanivalokat,amik nincsenek is. Ha valami a bosszurol szol,akkor a Kill Bill az. A brigantik egy sima naci gyilkolos zsido osztag. ebbe se kell tobbet belelatni, mint amit nyujt.
1/10
Hannibal Lecter 2013 jan. 19. - 14:43:11 1/10
(126/764)
A bosszú a létezõ legnagyobb primitívség. Lehet, hogy valakinek feláll arra, hogy a zsidó veri a nácit és a fekete írtja a fehéreket de ez ugyanaz, amit utál csak másként. Milyen hülyének kell lenni ahhoz, hogy ezt ne lássa át valaki?
Herzl Tivi 2013 jan. 19. - 13:21:35
(125/764)
Bigpapa és a többség!

Halvány lila segédfingotok sincs, hogy ez a film (és a brigatik is) mirõl szól(t) igazán, mi is volt a rendezõ szándéka.

A kulcsszó a BOSSZÚ. Brigantikban a zsidók a németek ellen, itt pedig a feketék a fehérek ellen. A rendezõ a feketék oldalán áll, és a történetben el is mondja, hogy miért. Azért, mert ez erkölcsi kötelessége a bemutatott körülmények közepette. Franco Nero, Neeley és a többi "járulékos eszköz" csak színesíti a produkciót, de as fõ ÜZENETE a filmnek a JOGOS BOSSZÚÁLLÁS édes véghezvitele. Ezért is a brutalitás erõteljessége a filmekben.