10/10
parduccica 2013 jan. 19. - 13:09:59 10/10
(124/764)
nekem nagyon tetszett, fõleg a Becstelen Brigantyk után, mert az nagyon nem jött be. ez viszont igen...jó a zene, van vér...igazi Tarrantino. Nem untam egy percét sem.
7/10
Kulcskészítõ 2013 jan. 19. - 12:07:51 7/10
(123/764)
SPOILER

Közepes. Ez megint egy olyan Tarantino-film, ami elcsúszott egy banánhéjon. Azt viszont be kell valljam, nem tudom megítélni, hogy vajon azért érzem-e ezt, mert a számomra élvezhetetlen Halálbiztos, és a rém gyenge Becstelen Brigantyk után már kritikusabb szemmel figyelem, amit csinál, és nem olyan lazán, mint azok elõtt?
A film önmagában persze jó, elsõsorban mert annyira egyedi minden, amit Tarantino csinál, hogy nem lehet rá nem odafigyelni. Jól visszahozza a régi westernfilmek hangulatát az aláfestõ zenékkel, a feliratok stílusaival, a nagytotálokkal meg a szuperközelikkel, ráadásul megtalálható benne minden westernfigura-archetípus, különös figyelmet fordítva a lojális fehér emberre, meg a gonosz fehér emberre. A szereplõk jó része Leone-san ronda pofa, és a Vad bandát idézõ véres leszámolás sem hiányzik a végén, de a problémám inkább az vele, hogy pár momentum egyszerûen csípi a szemem.
Elõször is a szövegfolyam. A western alapból nem volt soha egy bõbeszédû mûfaj, itt viszont csak úgy árad a szövegelés, ami elsõsorban azért is fárasztó, mert például a vacsoraasztal körül elhangzó, mintegy 20 perces beszélgetés nagy része a rabszolgavásárlásról unalmas és humortalan, ráadásul a feszültségkeltéshez sem sokat tesz hozzá. Christoph Waltz karakterének halála túl hirtelen és fájóan gyenge - oké, nem lehet mindig látványosan és meghatóan bukni a jófiúknak sem, hiszen a halál sokszor fájóan megalázó, de itt már-már túlságosan is; egy huszadrangú mellékszereplõ hal meg így. Az sem egészen világos, hogy Candy nõvérét miért kellett ilyen hidegvérrel agyonlõni, vagy legalábbis nehezen magyarázható, mivel negatív karakterektõl egyértelmûen messze állt. Az külön figyelmet érdemel, hogy bár a címszereplõ Django, a doki karaktere mégis egyértelmûen uralja a vásznat, erõsen a háttérbe szorítva õt. A lótáncoltatós jelenet a legvégén meg egyszerûen gáz, nincs mit szépíteni rajta.
Jut eszembe, külön érdekesség, hogy a koponyafûrészelõs jelenetben Leonardo DiCaprio valóban elvágta a kezét, de folytatta tovább a jelenetet. Nagyon tehetséges a fickó, Christoph Waltzal együtt egyszerûen tündökölnek a vásznon, az õ kettõsük olyan erõs, mindenki mást (Foxx-ot is) elnyom. Remélem, egyszer valami hasonló filmben még játszanak majd együtt, akár partnerként, akár újra szemben álló félként. De azért DiCaprio vigyázzon, mert gyanúsan sok filmjében hal meg - lehet, hogy a producerek nem komálják õt annyira? :-)
10/10
MiaLarge 2013 jan. 19. - 09:49:27 10/10
(122/764)
10/10 Nem szeretem a western filmeket, kizárólag azért döntöttem el, hogy megnézem, mert Tarantino-nak nincsenek rossz filmjei. Nem gondoltam volna, hogy ennyire bejön. Mindenki nézze meg!
10/10
TNN 2013 jan. 19. - 09:11:57 10/10
(121/764)
Ez egy kedvenc filmem lett. Annyira nagy, hogy láthattam egy Tarantino filmet, ami a top 5 filmbe került nálam.
Ez egy fajta westernek omázs filmje nálam, ami a végén szerintem, a vérengzéstõl, még korhû is. Szerintem zseniális a zene. Tele van ilyen aktuális helyzetet bemutató western dalocskákkal és egyszer kétszer be vált ilyen "igazi nigger" rapzenébe ami teljesen illik az adott Django-s jelenetekhez és ez még csak a zene!
Amúgy,meg hûséget tanusít a címhez a végére besûrített leszámolásokkal, mert nem igazán szabadult volna el, ha bányába került volna, onnan kiszabadul és utána még két óra alatt gyilkolja meg azokat akiket itt meg tudott ölni 10 perc alatt és még leszámolásos lett a figura rendesen. Másrészrõl én is megnéznék egy 2. részt, de a filémben történtek fényében nem sanszos.
A lényeg Tarantino legjobb filmje lett, és láttam a kill bill-t és a ponyva regényt is, amik bejöttek, de szerintem nem volt valami sok értelme sokszor egyiknek sem és azonosulni sem tudtam egyik be sem, senkivel sem.
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 19. - 02:57:08 10/10 Előzmény Sonic8
(120/764)
***SPOILER PÓTOLVA***

Igen. A Kill Bill western...Talán jobban mint Django :D De talán még zeneileg is erõsebben western a kill bill.

Azt hiszem, most hogy 3. alkalommal is megnéztem, egy hibája van számomra a filmnek. Mégpedig, hogy nem 2 részes lett. Ott vége van a filmnek, hogy elküldik a bányába, robbantja saját magát,kiszabadul és ellovagol. End of part I. Onnantól kezdve, egy egész mozit belesûritett 20 percbe. Jó lett volna amolyan kidolgozott Tarantinói bosszút végignézni még 2 órán keresztül. :D
user11 2013 jan. 19. - 00:07:18
(119/764)
Ez a lökött rendezõ betette statisztaszerepbe Ted Neeley-t, a Jézus Krisztus Szupersztár egykori címszereplõjét, 1 óra 18. 50-nél a kamera megpihen az arcán. Utána még látjuk egy kicsit a kutyákkal.
offtopic
zottyo534 2013 jan. 18. - 21:21:30
(118/764)
Lenne munkájuk a sminkeseknek, ha el akarnák hitetni, hogy Vic és Vincent 20 éve történt halála elõtti kalandokat akarnának bemutatni. Madsenrõl nem vagyok meggyõzõdve, hogy megérné a castingot, amilyen lejtmenetben van mostanában.
10/10
Bigpapa 2013 jan. 18. - 20:54:10 10/10
(117/764)
Az a baj, hogy évekig arról volt szó, hogy Tarantino csinál egy filmet Vega Brothers címmel, amiben Vincent Vega (John Travolta) életét mutatja be. Aztán semmi :( Most ugyan írják hozzá az imdb-n a Kill Bill 3-at, de annak meg nem sok értelmét látom, hiszen megölt már mindenkit, elõzményfilm meg nem lehet, hiszen szegény Bill bácsi az életben is elhalálozott, más színésszel meg szentségtörés lenne leforgatni.
Örülök, hogy tetszett. Nézd majd meg szinkronnal is, mert iszonyat mód eltalálták a szinkronját.
poinsettia 2013 jan. 18. - 20:33:04
(116/764)
Igen, én a piros kendõ alatt is felismertem Zoé Bellt. :D Tetszett, ahogy nézegette az Akropoliszt és a két gyereket ábrázoló sztereófotót. Vajon ki lehetett az a nõ az elõzõ életében és miért állt be rabszolgahajcsárnak?
10/10
Sonic8 2013 jan. 18. - 20:04:48 10/10
(115/764)
SPOILER!!!!
Amit még hozzácsatolnék ,hogy jó volt behozni Don Johnson-t alias Big Daddy.Na hát itt is! Amikor megy az idióta embereivel.. :D Ott szarakodnak a maszkkal! :D Nagy volt.
Ha valaki Nagyyon odafigyelt mondjuk a karakterekre észrevehetett pár ismerõs arcot pl: a rabszállítók a végén ott az egyik Tarantino mellett az a Kill Bill-bõl ismert Stefan :D azaz a "kivénhedt strici" :D
Bírom amikor visszahoznak régi karaktereket.
Na ennyi.

SPOILER ENDS
10/10
Sonic8 2013 jan. 18. - 19:59:50 10/10 Előzmény Bigpapa
(114/764)
SPOILERES!!!
Na,megnéztem. Nos. :D
Hát mondhatom jó faszántos volt.Nem csoda ,hogy kapott díjat a scriptre. :D Tarantino hozta a jó kis vérmániáját,és a hatalmas színészi alakításokat + õ is ismét szerepelt benne! És mekkora humora volt már a filmnek.. Én feliratos verzión voltam és a 3/4 mozi csak külföldi volt de hát olyan szinten szakadtunk :D Egyébként Samuel L. Jackson hangja valami beszarás milyen volt!
Visszatérve a forgatókönyvre,iszonyú jó felépítése volt a filmnek.Az elejétõl a végéig nem unatkoztam.
Ahhoz képest ,hogy Tarantino mit csinált a Kill Bill-nél: Hoppp egy kéz hopp egy láb hopp egy skalp.Itt ez nem nagyon mutatkozott meg.Meg pl a Becstelennél ami az Aldo " kibaszott mestersége" lett :D az se volt egy babagyomornak való!
Ennél a filmnél is volt vér, nem arról beszélek csak,,,, kicsit visszafogott volt.Ez nem gáz mert legalább megtudtam enni a popcornom csak ez nem megszokott Quentin-nél.Persze itt is fröccsen ide oda vér értelmetlen módon deháát Pulp Fiction ;).
A másik amit azt hiszem még Bigpapa írt le ,hogy "értelmetlen volt Schultz halála" (remélem jól írom a nevét) mind egy, a "fogász" :D halála.Ez így igaz.Simán lelõhette volna Buchot.Többen mentünk a filmre és a az egyik haverom azt mondta ,hogy nyilván kifogyott a tölténye de akkor is milyen szar halál ez? Csak úgy lelövik? Na ne már.Ezt éreztem a Ponyvaregénynél is amikor kinyírják a WC-n John Travoltát---> SZARÜGY

SPOILER INNENTÕL,NEM HISZEM ,HOGY LESZ...

Ami a lényeg! 10/10! ;)
8/10
Rahar 2013 jan. 18. - 19:08:41 8/10
(113/764)
Közvetlenül megnézés után 6-7 pontra értékeltem volna, mivel hiányoltam az akciójeleneteket, számomra kevés van a filmben, valamint sajnos az is részben megmarad a spagetti western filmek irreális szintjén. Viszont egy kicsit elgondolkodva a látottakon valóban ez egy kevésbé akciódús, de érdekes alaptörténetû, nagyon jó cselekményvezetésû alkotás, melyben tényleg egyedi, érdekes karakterek és párbeszédek szerepelnek. Tarantino filmjeirõl elõször a nyers brutalitás jut eszembe, pedig a pátbeszédek és monológok is legalább annyira igényesek és a rendezõ védjegyi közé tartoznak, sõt talán ez a legmarkánsabb jellemzõje. Aki szereti az adott rendezõ alkotásait vagy a western filmeket az nézzem meg. Mert ha nem is vetekszik egy Jó, a rossz és a csúf vagy a Volt egyszer egy vadnyugat filmekkel, de szégyenkeznie nincs miért. Ha nem is egy kiváló, de egy nagyon jó filmnek tartom.
6/10
jerome86 2013 jan. 18. - 15:06:10 6/10
(112/764)
Ettõl a sok díjtól meg jelöléstõl, azért többet vártam volna. Nem vagyok nagy westernrajongó, de van egy-két western amit többször is láttam már. Ez a film számomra egyszer nézhetõ, nem biztos hogy többször fogom megnézni. Nem azt mondom hogy rossz volt, csak a sok díj miatt vártam többet.
offtopic
Csonger 2013 jan. 18. - 14:39:30
(111/764)
Bejövök ide egy Tarantino-filmrõl szóló topikba, és Thomas Mannról meg Tolsztojról látok elmélkedéseket... :)
poinsettia 2013 jan. 18. - 12:00:06
(110/764)
Egyetértek az értékeléseddel és gratulálok a tarantinoi poénok fel- és elismeréséhez. :)
Annak ellenére, hogy nem szeretem se a Kill Billt (értelmetlen koncepció), se az elsõ Djangot (durva és idétlen túlzások), nekem ez a film mégis nagyon bejött. 10/10
10/10
Sonic8 2013 jan. 18. - 08:19:33 10/10
(109/764)
Most olvastam mit írtál.Hát ha tényleg ilyen.. Akkor,valóban mehet az újranézés. :D Kill Bill western? az menõ.. :D
Ezen mit értesz? Ugyanúgy bosszút áll, és akkor végigmegy pár emberen vagy mi? :D Itt elvileg csak a Waltz kiképzi aztán mennek Caprio-hoz nem? Mondjuk én még kussolok ameddig nem láttam. ;)
10/10
Sonic8 2013 jan. 18. - 08:15:01 10/10
(108/764)
Én ma megyek 3-ra a Mom-ba.
Remélem azért hozza a Becstelen Brigantyk szintjét. Kíváncsian várom,szerencsére még tudtam a feliratos vetítésre foglalni.
10/10
Bigpapa 2013 jan. 17. - 23:53:26 10/10
(107/764)
Hogy itt néhányan mennyi értelmetlen faszságról tudnak vitatkozni, édes istenem,miért nem priviztek inkább? Belekeverni a háború és békét,meg a becstelen brigantikat...Jézusom.

Most jöttünk haza a Lurdyból. Kicsit benéztük a termet, beültünk, és a koponyás résznél csatlakoztunk. 5 perc után kicsit fura volt, hogy mi ez :DDD aztán átültünk a jó terembe, ahol a Sheriffes résznél csatlakoztunk. Kb.10-12 perc maradt ki,ezt majd hétfõn megnézzük, mert hogy többen megnézzük újra.

Szerintem zseniális film. Ez a Western Kill Bill. Nem kell ezen filozofálni. Ami a Kill Billben a régi kínai és japó karate és szamuráj filmjeninek fricskája volt, itt rengeteg spagetti western elem köszön vissza. A film közbeni hatalmas feliratok, a film vége fõcím többsorossága piros betûkkel és a zenék. Amikor felcsendül Franco Micalizzi - They Call Me Trinity filmzenéje, végem lett :))))))
SPOILER
Körbenéztem és kb csak én tudtam, hogy ez az Ördög jobb és bal keze betétdala. Kb onnan tudtam, hogy senki nem mosolygott. De ugyan ez volt Franco Nero feltûnésekor is, aki leül a pulthoz Django mellé és a nevét kérdezi. Hm, az eredeti Django. Ez nagyon jó húzás volt Tarantinotól. Amúgy is az összes karakter remekül eltalált.Mindenki annyit játszik, amennyi az adott karaktertõl kell. Don Johnson qrva jó. Azt már nem ragozom, hogy a csuklyás jelenetnél majdnem beszartunk a röhögéstõl. Itt Scherrer Péter szinkronja állat volt. A békebíró tájszólásos karaktere iszonyat eltalált,de a Sheriff lelövése is. Waltz lejátssza Hollywood-ot.Legyen az egy idegbeteg ruszki (Zöld darázs), vagy náci tiszt (brigantik), mindenbõl a maximumot hozza.
DiCaprio-t annyira utáltam mindig, leginkább a Titanic miatt, de a Kapj el ha tudsz óta megemelem a kalapom elõtte. Itt pedig nagyon jó. A koponyás jelenet állat volt. Samuel L. Jackson karaktere tényleg a leggecibb mind közül. Igen,azt láttam,hogy sokan vitáztak itt, hogy ki is volt õ. Papíron egy nigger, de valójában õ irányított mindent. Ha másból nem, hát a fotelben konyakozás a "gazdája" elõtt jelenetbõl lejön.
A túlzott vér használata jellemzõ a Kill Bill óta Tarantinora, ha egy adott korszakot akar "kiparodizálni". De ez nem jó szó rá. Inkább görbetükör. Ahogy a Kill Billben spriccelt a vér a levágott karból, itt spriccel a vér a lõtt sebbõl,mint ha ágyúval lõttek volna egymásra.
Ami felesleges volt, Schultz halála. Kétlövetû volt a kis édes,simán ki tudta volna lõni a puskás embert, ehhez képest lenyomott egy mondatot inkább.
A csajok nagyon baszhatóak :D már bocsi,de még most is elõttem van a kis luxus néger (Nichole Galicia) csaj képe :DDDD
Tarantino karaktere,meg a többi rabszállító is nagyon jó. Itt majdnem felvisítottam, hogy végre Alföldi Róbertet hallottam szinkronban. Imádom!!!
Ha valaki nem tudja, hogy az 1966-os Django (Franco Nero) film átdolgozása a Django elszabadul. Sztoriban sok köze nincs az eredetihez, hiszen abban mexikóiakkal gyûlik meg a baja Djangonak és egy megkorbácsolt, prostituált nõt ment meg. Itt meg ugye tök más a történet. Az viszont igaz, hogy az eredeti Django olyan brutálisan véres és kegyetlen, hogy sokan felháborodtak miatta, ráadásul 1991-ig Angliában nem is engedték vetíteni :)))Kezdve a fülvágós jelenet, vagy a csuklyások gyilkolászása, amikor kihajtják az embereket a mezõre és a távolból az õrnagy kilövi õket.Aztán annak a csúcsjelenete, amikor a faszit az unokaöcs a két gyereke szeme láttára lövi le. Ezek a jelenetek kicsit átdolgozva itt is feltûnnek. De mégsem olyan brutálisan hat, mint Sergio Corbucci filmjében, aki iszonyat maradandót alkotott. És ezért meglepõ, hogy ilyen film(ek) után 180 fokos fordulattal jött a három Spencer & Hill film.
SPOILER VÉGE


Szinkron 10 pontos. Tényleg nagyon jó mindenki hangja. A film végig jó, nem unalmas. Hatalmas figurák vannak benne, atom jól játszik mindenki. Aki szerette a Kill Billt, az nézze meg, mert ez is bejön neki, mint a spagetti westernek elõtti "tisztelgés"

10/10 nekem többször nézhetõ (már hétfõn megyünk is) :))))
10/10
Heri13 2013 jan. 17. - 23:51:05 10/10
(106/764)
Csak azért regisztráltam, hogy leírjam, a film nagyon király!
sdt 2013 jan. 17. - 22:40:57
(105/764)
Hááát... No comment.