Téma: Doc Martin

3.14 2011 máj. 26. - 11:47:59 Előzmény kovacs55632
(1194/1414)
Elég nehéz a kettejük kapcsolatának dinamikájából kiragadva egy-egy momentumot értelmezni, mert különbözõ értelmezési szintek vannak, s ha valójában akarjuk látni, akkor minden szintet meg kell keresnünk. A különbözõ szintek meg különbözõ értelmezési lehetõséget hordoznak magukban, s végül az elemzés egy teljes mélylélektani vizsgálathoz fog hasonlítani, amit meg nem mindenki tûr el. Viszont nagyszerû utazási élményt ad.

Az üvegszilánk szedegetésben a közösön van a hangsúly, maga az üveg, ami eltört, olyan, mint ML kapcsolata, nem egész, s õk közösen szedegetik kettejük kapcsolatának szilánkjait, tehát bár eltörött, s ha megnézzük, milyen Holly, aki eltörte, s ez a személyiségjegy milyen "hibás" kapcsolódást okozhat, s valójában ellene hat annak, ami a vágyuk, akkor érthetõ, hogy Holly eltávolításával, már ketten szedegethetik kapcsolatuk szilánkjait, jelezve, hogy valójában egésznek szeretnék kapcsolatukat, s ebben az esetben a közös tevékenység szimbolizálja ezt. De direktbe kimondani, az olyan, mint a halálos ítélet. Gyávák, és épp ez ad nekik erõt, a cselekvésre.
kovacs55632 2011 máj. 25. - 00:13:00 Előzmény 3.14
(1193/1414)
Azt értem én, hogy szinte mindennek van másodlagos jelentése, csak nem értem, hogy mi az pl. a két említett esetben. De felhozhattam volna a közös üvegszilánk szedést is (s03e05).

Arra közben rájöttem, hogy õk már mindenképp egy pár, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni :-) A s04 ebbõl a szempontból igen gyötrelmes. De a végén DM csak elhányja magát :-)

Ez a sorozat olyan, mint egy költemény.
3.14 2011 máj. 24. - 10:59:28 Előzmény motlinger
(1192/1414)
Ezt a filmet nem csinálják meg úgy, hogy tutira tudjuk Martin és Louisa egy pár. De ha úgy szemléled õk már egy pár, bármi is történjen velük.
3.14 2011 máj. 24. - 10:57:36 Előzmény kovacs55632
(1191/1414)
Szerintem még nem került a magyar nagyközönség elé szinkronizált változat a negyedik évadról. Viszont van már a port.hun leírás a negyedik évad epizódjairól, és hozzárendelt vetítési dátum, több mint reménykeltõ. Azonban ha megnézzük az epizódlistát, akkor elég nagy káoszt láthatunk egyelõre.

A film szimbólumrendszere - számomra - az emberi tudatállapotokkal analóg. Így a Louisa csíkófarok végigsimítása éppúgy fontos momentum, mint Danny vallásossága.
kovacs55632 2011 máj. 22. - 16:59:05
(1190/1414)
Ja és még két kérdés:

1. Danny (hirtelen jött) vallásossága elég nagy hangsúlyt kapott és ezzel kapcsolatosan DM és LG is több alkalommal viccelõdtek. Mit jelentett ez a vallásosság?

2. LG több alkalommal végigsimította lófarkát. Ez jelentett valamit, vagy csak szokványos (C.C.) mozdulat?
kovacs55632 2011 máj. 22. - 15:45:21
(1189/1414)
Ezekszerint szinkronizálták a 4. évadot is? Nagyon kérem, ha valakinek van ötlete, a 4. évadot szinkronizáltan honnan lehetne letölteni, ne tartsa magában!

Nem állhatom a sorozatokat, de ez egyszerûen zseniális. A karakterek, a színészek, a táj, a képek, a zene mind fantasztikus. Láttam mind a négy évadot (többször is), de az utolsót csak feliratosan, pedig szerintem hihetetlen jó a szinkron.
3.14 2011 máj. 21. - 12:57:39 Előzmény Mesterha
(1188/1414)
Hoppá! pár sorral feljebb megjelent az évadok között a négyes szám. Ha valóban leadják a Dunán, akkor megbeszélhetjük, hogyan is hatott Edith Martinra.
10/10
gombavizsla 2011 máj. 17. - 12:27:01 10/10
(1187/1414)
Nem rajongok a sorozatokért, pl. a Dr.House-t sem követem, hogy a többirõl ne is beszéljek...

De ez a sorozat annyira zseniális, a humora pedig annyira kifinomult, hogy minden nap megnézem, - sõt, az elsõ négy részt az internetrõl töltöttem le. Igazából nem tudnám megmondani, hogy mi fogott meg benne, de számomra ez képezi minden eddig látott kórházi sorozatok csúcsát (beleértve a Dr.House, Vészhelyzet, Grace klinika stb erõltetett mûízéket is).
motlinger 2011 máj. 16. - 20:11:43
(1186/1414)
Nekem ennél több kell ;-) Lesznek pár, vagy nem? Nekem nem baj, ha tudom egy film végét (vagy közepét) :-)

Annyira valószerûtlen (nekem legalábbis) a Doki; OK, az kiderült, hogy a gyerekkori szeretet kimaradt, de hogy ennyire ne legyen fejlõdõképes, mint amennyire a II. évad végéig azt látni... hihetetlenül idegesítõ. Amikor be van csípve, szerelmet vall, aztán meg megmagyarázza tudományosan, hogy az miért nem lehetséges... ez hü*ye. Aszittem, lefordulok a székrõl. Louisa meg... egy Istennõ
Mesterha 2011 máj. 16. - 15:38:49 Előzmény 3.14
(1185/1414)
Látom a pi az pi maradt ! Azt hiszem most is mint mindig, Te vagy a leginkább jól értesült. Én, hogy õszinte legyek még nem is gondolkoztam rajta hogy lesz e 5. évad. Vajon a jó doki fogja e nevelni a L. gyerekét , vajon milyen higiéniás elõírásokat fog követni ha cseréli a sz*** s pelenkát, vajon a gyerek példát vesz e apuról hogyan kell mindenkit leordítani ? Azért lássuk be mérhetetlen tartalékok rejtõzhetnek még e filmben, ha már két mufurc alak is lesz benne (apa és fia)! Amúgy miért nem szimpatikus az edith (csupa kis betûvel !)? Nem hinném hogy elõre mozdította volna a kettejük kapcsolatát, tekintve hogy mindig megpróbált közéjük állni, még a beszélgetéseket is megszakítani, a helyzeteket manipulálni. Furcsa volt mikor a L.-át vizsgálták az ultrahanggal, a nõvér ugye teljesen meghökkent a kép láttán (tán csak nem ismerte már fel a M. vonásait ?) , s aztán mikor jött a kis vörös az is kitérõ válaszokat adott, igazából nem igyekezett megnyugtatni a beteget.
Tényleg, a M. miért kérte el L.-tól a képet ? Ha jól emlékszem, nem tértek ki rá hogy mi volt a furcsa azon a képen. Kérem emlékeztessetek, mert én már nem emlékszem rá .Hiába, látszik hogy nem vagyok jártas a szülészet területén ! Amúgy elnézést, hogy csak most válaszolók, de mostanság sûrû teendõim voltak. Azok pedig akik türelmetlenek, nos azok gyakorolják a türelmesség erényét, állítólag az is javára válik a léleknek. Kár már ma megnézni, ami esetleg holnap fog örömet szerezni !
10/10
pozsizsuzsi 2011 máj. 16. - 14:07:57 10/10
(1184/1414)
Lesznek érdekes fejlemények. :)
motlinger 2011 máj. 16. - 11:51:04
(1183/1414)
Szevasztok,

*** SPOILER ***

annyit mondjatok meg légyszi, hogy valaha össze fog jönni úgy rendesen a Doki meg Louisa? Nem úgy, mint a II/7-ben... Megvan a 4 évad, most a 3. elején járok, de ezt tudnom kell elõre :-) Néha, amikor L. próbál közeledni, a Doki meg elba**** (ltázza), legszívesebben úgy nyakonvágnám, hogy összekócolódna a haja... Már a Dokit.

*** SPOILER END ***
3.14 2011 máj. 04. - 16:03:35 Előzmény Mesterha
(1182/1414)
Nem gondolom, hogy láthatjuk a negyedik évadot, viszont már forgatják az ötödiket, úgyhogy eléggé lemaradt a magyar nagyközönség a folyamatokról.

Azonban érdekes érzelmeket váltott ki belõled Edith, pedig nélküle Martin nem vált volna azzá, amivé. ÉS bár szerinted nincs változás, nos, jobban közelítenek önmagukhoz, valódi énjükhöz. A kapcsolata Louisaval, és Martinnal, amit kivált kettejükbõl... Hasonló mint Danny a második szériában.
Cordelia 2011 máj. 03. - 07:41:30 Előzmény Mesterha
(1181/1414)
sokadszor fordul elõ, hogy mégsem adják le az új évadot...
10/10
pozsizsuzsi 2011 máj. 02. - 15:24:57 10/10
(1180/1414)
két hetet látni elõre a porton, addig rendületlenül adják H K Sze Cs , ugyanabban a (kellemes) idõpontban.
Mesterha 2011 máj. 02. - 15:16:37
(1179/1414)
Vagy nem !
Cordelia 2011 máj. 02. - 12:57:52 Előzmény Mesterha
(1178/1414)
szóval az elsõ részt? Már azt hittem folytatják. Végre. lehet, hogy megvették, csak emlékeztetõnek leadják az egészet...
10/10
3a 2011 máj. 02. - 10:15:59 10/10
(1177/1414)
Imádom!!!!! Örülök, hogy újra vetítik! Hatalmas élmény!
Az, ahogy próbál minél erõsebben NEM beilleszkedni ez a szinte mizantróp, magánakvaló ember, és ahogy a közösség ezt lereagálja rendkívül szórakoztató!!!!
Mesterha 2011 máj. 02. - 10:13:35 Előzmény 3.14
(1176/1414)
Kedves pi !

Amiben teljesen egy a helyzetem Veled, az az hogy én is meglehetõsen régen néztem meg ezt az évadot is, így már nem tudok teljes részletességgel visszaemlékezni a jelenetekre, párbeszédekre. Én azt hiszem, átütõ változást nem hozott ez az évad sem az elõzõekhez képest. A falú lakossága éppoly lökött, L. hozza a formáját folytonosan beleüti az orrát mindenbe, amellett hogy elismeri M.-t, ugyanakkor meg is kérdõjelezi, folyamatosan hangsúlyozza az önállóságát, pedig igenis rászorul a segítségre. M. pedig éppoly pokróc mint eddig. Ja és éppúgy képtelenek az õszinte párbeszédre, még ha a jövõbeli boldogságuk is forog kockán. Hogy Edit figurája jól el van találva ? Hát igen, lehet, de én másképp képzelném el az eltalálását (tenyérrel). Egy ennyire öntelt, karrierista, törtetõ nõ, olyan orvos aki a tudásbéli hiányait önteltséggel próbálja leplezni, semmikép sem szimpatikus.
Szerencse, hogy nem találkozhatom vele, mivel nem sûrûn járok nõgyógyászhoz. Az hogy ki lesz e beszélve a 4.évad? Azt hiszem ez majd csak akkor lesz valószínû, ha már sokan látták, és így sokszínû nézetet állíthatunk egymással szembe. Tudjuk a változatosság az ami gyönyörködtet !
10/10
pozsizsuzsi 2011 máj. 01. - 10:41:51 10/10
(1175/1414)
Remélem nem vetél el, remélem rendszeres és sorrendbeli lesz, halványan remélem hogy a hiányzó évadot megvették, és hozzácsapják.
Az idõpont szerintem kiváló!