Téma: Doc Martin

Tilda36 2008 máj. 04. - 19:34:20 Előzmény Mesterha
(1034/1414)
Szép estét Mindenkinek!

Sok igazság van abban, amit mondasz, nem is akarok veled vitába szálln, egyszerûen nincs rá okom, hisz amiket írtál abban tökéletesen igazad van.

A tapasztalataim alapján viszont mindenféle megjátszás nélkül állíthatom, hogy az illetõ nem szándékosan akart fiatalnak látszani, talán nála a vérmérséklet hozta ki a felfokozott állapotot. Ez egy eset, de tudok mást is felhozni, de nincs értelme taglalni. Ahányan vagyunk annyifélék, és ez így van jól.

Pi-nek: A virtuális világban mindig is lesznek félreértések, hisz itt nem folyamatosan beszélgetünk, mint személyesen, vagy telefonon, ott rögtön tisztázódnának a dolgok nem úgy itt. Ezt fel kell vállalnunk, ha fórumozni akarunk.

Engedjétek meg, hogy e jeles napon egy gyönyörû verssel köszöntsem az édesanyákat.


Dsida Jenõ: Hálaadás

Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg õ véd engem, nem ér semmi bánat!
Körülvesz virrasztó áldó szeretettel.
Értem éjjel-nappal dolgozni nem restel.
Áldott teste, lelke csak érettem fárad.
Köszönöm, Istenem az édesanyámat.

Köszönöm a lelkét, melybõl reggel, este
imádság száll Hozzád, gyermekéért esdve.
Köszönöm a szívét, mely csak értem dobban
– itt e földön senki sem szerethet jobban! –
Köszönöm a szemét, melybõl jóság árad,
Istenem, köszönöm az édesanyámat.

Te tudod, Istenem – milyen sok az árva,
Aki oltalmadat, vigaszodat várja.
Leborulva kérlek: gondod legyen rájuk,
Hiszen szegényeknek nincsen édesanyjuk!
Vigasztald meg õket áldó kegyelmeddel,
Nagy-nagy bánatukat takard el, temesd el!

Áldd meg édesanyám járását-kelését,
Áldd meg könnyhullatását, áldd meg szenvedését!
Áldd meg imádságát, melyben el nem fárad,
Áldd meg két kezeddel az Édesanyámat!

Halld meg jó Istenem, legbuzgóbb imámat:
Köszönöm, köszönöm az édesanyámat!!!
Mesterha 2008 máj. 03. - 20:48:35
(1033/1414)
Egyébként a szerelem nem korfüggõ. A "lila köd" a negyveneseket, ötveneseket is eléri, ilyenkor csillog a szem, kipirul az arc …. ”
„Én személyes tapasztalatból beszéltem. Egy nagyon közeli ismerõsöm 56 évesen lett szerelmes, egyszerûen nem lehetett nem észrevenni rajta a változást, megszépült, kinyílt, hisz állandóan felfokozott hangulatban volt. Mondhatnám ebben az idõszakban igencsak dolgozott nála a boldogsághormon. …..Ez az én álláspontom, hogy az emberi szive idõsebb korban is ugyanaz, ezért látunk annyi fiatalos külsejû nõt, vagy férfit.”

Kedves Tilda36!
Nem hinném hogy a Te és a fórum többi tagjának a véleménye sarkosan eltér egymástól. A látásmód az lehet egy kicsit más. Te határozottan kijelentettél valamit, mi lehet hogy kicsit másként fogalmaztunk, lehet hogy egyes részeit fenntartásokkal fogadtunk, lehet hogy egyes részeit
humorosra vettük. Ha ez bánt, elnézést, a témát azt hiszem bármikor megkérdõjelezheti mindenki, a beíró személyét nem! Még egyszer : senki nem a személyedet támadta! A véleménye pedig igen is lehet mindenkinek sajátos.
Amúgy a magam részérõl fenntartom a véleményem, az a szerelemnek látszó valami valóban bármikor támadhat, de én nem tennék egyenlõségjelet egy ifjúkori szenvedélyes „extázis” és egy idõsebb kori megfontoltabb, meggondoltabb „ szerelem között”. Egy idõsebb katona sem rohan olyan hévvel a csatába mint egy ifjonc. Ha ismered a viccet az idõsebb bika sem úgy viselkedik mint a fiatal, mikor meglátják a távolban a teheneket. Itt nem az érzelmek tisztaságát kérdõjelezem meg, csupán az élettani körülmények mások. Szomorú mikor látok embereket kik teljesen másként viselkednek mint azt életkoruk indokolná. Szörnyû mikor fiatalok, gyerekek koravénként viselkednek, vagy idõsek bakfisnak akarnak látszani! Mindennek megvan az ideje, minden kornak megvan a sajátossága, (majdnem)minden eltérõ viselkedés legalábbis furi.
Lehet hogy igazad van a fiatalos külsõrõl, bár nézetem szerint erre azért erõsen genetikai és életmódi behatások is vannak.
„ Egyszerûen nem volt kedvem idõt és energiát pazarolni a csevegésekre, azért köszönöm nektek, hogy visszavártok!:-) Élni fogok a lehetõséggel.”
Legyen idõd és türelmed a beszélgetésre, nem biztos hogy MINDIG pazarlás. Nekem bármikor ellentmondhatsz ! Ha itt hagyom a fórumot ,az nem azért lesz mert másnak más volt a véleménye.
Tilda36 2008 máj. 03. - 15:25:59 Előzmény Mesterha
(1032/1414)
Kedves Mesterha!

Én személyes tapasztalatból beszéltem. Egy nagyon közeli ismerõsöm 56 évesen lett szerelmes, egyszerûen nem lehetett nem észrevenni rajta a változást, megszépült, kinyílt, hisz állandóan felfokozott hangulatban volt. Mondhatnám ebben az idõszakban igencsak dolgozott nála a boldogsághormon. Más példát is tudnék felhozni, de felesleges. Ez az én álláspontom, hogy az emberi szive idõsebb korban is ugyanaz, ezért látunk annyi fiatalos külsejû nõt, vagy férfit.

A többieknek: Én nem azt írtam, hogy a szerelmet külsõségekben kell kimutatni, én se szeretem akár fiatal az illetõ, akár idõs, hogy lépten nyomon mindenki elõtt nyalják, falják egymást. Én azt hiányoltam, hogy amikor kettesben van M és L még a TV nézõknek sem mutatják ki mennyire szeretik egymást. Nagyon rideg és kimért ez a kapcsolat! Nekem továbbra is ez a véleményem és nem sértõdtem meg, mert itt hárman is ellentmondtak nekem. Egyszerûen nem volt kedvem idõt és energiát pazarolni a csevegésekre, azért köszönöm nektek, hogy visszavártok!:-) Élni fogok a lehetõséggel.

Mindenkinek a maradékra szép hétvégét!
Sziasztok!
Ugek 2008 máj. 03. - 14:40:05
(1031/1414)
Minden Szépet!
Nem óhajtok bomlasztani! "A Hír szent, a Vélemény szabad"(sic.)
"Úgy hiszem, még nem leltem meg önmagam, nem ismerem még jellemem; nagyratörésemben mindíg úgy véltem, a boldogság ott van, ahol én nem vagyok..." (Stendhal).
Többit priviben!
Megkülönböztetett Tisztelettel: Ugek.
Mesterha 2008 máj. 03. - 09:01:41
(1030/1414)
Kedves Coppelia !

„hallod, amint edények csörömpölnek.
Hát persze.
Mosogat a kukac.”

Nagyon aranyos és szellemes a versed is
Amúgy sajnos nem csak mosogat. Mást csinál. Hogy forrna be neki !
10/10
DI-A 2008 máj. 03. - 07:01:40 10/10
(1029/1414)
Sziasztok-Sziasztok.
Sajnálom,hogy ilyen ritkán jelentkezem,de a sors utjai sajnos kifürkészhetetlenek.Tilda36 igazán kár lenne eltünni,hiszen sokszor ugy tünhet,hogy elbeszélünk egymás mellett,de ez igy nem igaz,hiszen ha megfigyeled mindenki a teáltalad felvetett gondolatod körül keringett még ha nemis téged szólitottak meg egyenesen,de közvetetten mégis neked válaszoltak.
Pi, rólad már mondtuk,hogy a kismotor vagy,ez olyan természetes,hogy néha elfelejtem megköszönni.
Coppelia,jó tudni,hogy gondolsz még ránk,alig várom,hogy ismét együtt kortyolgassuk virtuális kávénkat.A kertészkedõk nevében köszönet a versért,amivel mindig a lényegre tapintassz.A kukacról annyit,hogy szegény nagytatám mindig azt mondta a cseresznyébe nem szabad belenézni mert ott mindig mosogat az a fránya kukac akit én sosem fogok tudni megkedvelni.
M-ról és L-ról meg annyit,hogy szerintem fognak õk még egytálból cseresznyézni csak nem biztos,hogy M az L köldökérõl fogja leenni.
Mesterha 2008 máj. 02. - 21:10:24
(1028/1414)
A magas vérnyomás a szerelemben még jól is jöhet – Ha értik amit mondok ! Mondhatná Bert
Tilda36 2008 máj. 02. - 19:42:34
(1027/1414)
Elkezdtem beszélgetni, látom felesleges volt.
Ennyi! Nem zavarok többet megígérem.
Mesterha 2008 máj. 02. - 19:07:02
(1026/1414)
„Mesterha valyon miképp/ki által keveredhetett baciközelbe? Most nem merem megszólítani... ”

A leírt jelenség írás után jelentkezett. Tehát csakis a múzsa lehetett. Fene az ilyen múzsát !
Amúgy bárki, bármikor megszólíthat. TE is Pozsizsuzsi !
Mesterha 2008 máj. 02. - 19:06:17
(1025/1414)
„Egyébként a szerelem nem korfüggõ. A "lila köd" a negyveneseket, ötveneseket is eléri, ilyenkor csillog a szem, kipirul az arc …. ”

Ez mind igaz, de azért azt lássuk be hogy a megnyilvánulásoknak azért másoknak kell lennie. Furcsa és nevetséges ha az idõsebb korosztálynál ugyanazokkal a tünetekkel találkozunk. Az már biztos hogy magamutogató
Mesterha 2008 máj. 02. - 19:05:36
(1024/1414)
„Hogy miért nem látszik rajtuk a szerelem? Nem mindenki szeret látványosan. Nem feltétlen ítélhetjük meg, hogy a látszat alapján mekkora lehet bennük a szeretet. Hiszen épp a látszat az, ami meg is csalhatja az embert. ”

Kedves Pi !
A billentyûzetembõl vetted ki a szót!
Magam szintén azt vallom, hogy nem a magamutogató szerelem az igazi szerelem. Aki tényleg szeret az nem hivalkodik vele, az magába zárja. Az aki mindenkinek mutogatja, az csak magára akarja irányítani a figyelmet! Nem tudom volt e közületek olyan aki ha meglátta szerelme tárgyát, hát..... átmenetileg megnémult (megkukult !), megemelkedett a vérnyomása stb...Ha esetleg még nem ismerik egymást, akkor zúgó bedagadt fejjel kerülgetik egymást, és áhítják, keresik egymás társaságát. Ezt teszi a mi párosunk is. Õk ugyan ismerik egymást, mégis folyamatosan lázban égnek egymásért, a frász töri õket csak hogy a másikkal találkozzanak. Csupán apró tény hogy saját magukon nem tudnak átlépni. Egyenlõre ! Az azért lehet akár biztató is hogy az esküvõrõl már mindketten egyet értetek, és a másikat is megértették.
10/10
pozsizsuzsi 2008 máj. 02. - 16:27:59 10/10
(1023/1414)
De szerencsére tudjuk.
Mesterha valyon miképp/ki által keveredhetett baciközelbe? Most nem merem megszólítani...
Mesterha 2008 máj. 02. - 14:53:10
(1022/1414)
Tisztelt Fórumozók !
Ma reggel egy Fórumtársunknak akartam egy privát levelet küldeni.
Mikor beléptem a privát üzenetküldéséhez egyszer csak 1 pillanatra teli lett az ablak csupa grafikus jellel, nem fogadta el a jelszavam, úgy hogy új jelszót kellet kérnem. Most futtattam le a víruskeresõket, kémprogram irtókat, mivel véletlenül sem akarom senkinek továbbküldeni! Mindez tûzfal, aktív és folyamatos vírusellenõrzés mellett ! Ugyan nem találtam semmit, de azért kérek mindenkit ha lehet futtasson le egy víruskeresõt, mivel hozzám hasonlóan bárki kaphatott ilyet akár a fórumon keresztül is! Aki esetleg talál valamit, értesítse a többieket! Ne fertõzzük meg egymás gépét !
10/10
pozsizsuzsi 2008 máj. 02. - 13:13:56 10/10
(1021/1414)
Most megy a karácsonyi különszám ismétlése! (Ismétlés ismétlése: du 5-kor.) :)
Tilda36 2008 máj. 02. - 10:10:52
(1020/1414)
Egyébként a szerelem nem korfüggõ. A "lila köd" a negyveneseket, ötveneseket is eléri, ilyenkor csillog a szem, kipirul az arc és bármennyire titkolja valaki a partner ezt többnyire észreveszi. Én itt ezt nem látom inkább egymás iránti tapogatózást lehet tapasztalni mindkét félnél, de ne legyen igazam. Nekem ez nagyon kevés lenne, ha szerelemrõl van szó.
Tilda36 2008 máj. 02. - 10:03:30
(1019/1414)
"De azt azért nem gondolod, hogy nem is szeretik egymást?"

Hát nem is tudom. Hisz nem ismerik egymást, legfeljebb vonzódnak egymáshoz. Legalábbis a forgatókönyvíró ezt sugallja nekünk. Én nem láttam még egyetlen komoly beszélgetést sem köztük, egymás múltja iránti érdeklõdést, mi az érdeklõdési körük, tehát elmaradt az ismerkedés így van értelme beleugrani egy házasságba? Oké ne mutassák ki az érzelmeiket mások elõtt, de még a TV nézõ sem lát egyetlen intím pillanatot sem, amit meg igen az "leheletkönnyû". Ennyire nem lehet merev egy szerelmespár fõleg nem kettesben. Aki nem nézte az elõzõ részeket csak ezt az utolsót tényleg arra következtet, hogy érdekházasságról van szó...ez pedig az írók hibája.

Mennem kell, mert vár a munka, további kellemes napot!
Tilda36 2008 máj. 02. - 07:34:16
(1018/1414)
Szép napot mindenkinek!

Megnéztem tegnap az utolsó részt, hát én is azt kérdezem mint pi: miért kérte meg L kezét M? A szerelem egyikükön sem látszik, hisz ha találkoznak csak hivatalos dolgokról beszélgetnek igen kimérten, mintha érdekházasságra készülnének. A való életben ez nehezen képzelhetõ el, szinte semmi kontaktus, L félelme, hogy 100-szor is meggondolja mit kérdez M-tól természetesen tõmondatban...ilyen lenne egy házasságra készülõ szerelmespár bensõséges kapcsolata? Nektek ez nem tünt fel?
Mesterha 2008 máj. 01. - 15:25:04
(1017/1414)
Ma véletlenül láttam az utolsó rész ismétlését. Hát ennek a L -nak nincs szeme? Ekkora nagy embert , és ügyeset mint M ! Hogy milyen jó orvos ! És varázsló ! A frissen született gyereket olyan tisztán és kisimult bõrrel vette elõ mintha nem is most, hanem legalább 1 hónapja született volna. Ó a nagy ember ! Tudtommal az újszülöttek azért nem ilyenek. Persze én még nem szültem !
10/10
DI-A 2008 máj. 01. - 05:30:05 10/10
(1016/1414)
Sziasztok-szép jóreggelt mindenkinek.
Kedves Mesterha,remélem (mint kerttulajdonos),hogy lassan minden a helyére kerül nálad is a kertecskédben.Ha segitségemre lehetsz annak különösen örülnék,mondjuk privátban.A paradicsom,paprika stb.stb...még csak boldogulok,de a fák kifognak rajtam.Barack és cseresznyefa ügyben kérnék segitséget,ha gondolod,hogy mehet a kérdés légyszi a privátban jelezd.
Kedves többiek bocsi,hogy önzéssel kezdem,de mindenkit üdvözlök s örülök a kitartásotoknak.
DM ismétlést remélem nézi aki teheti.Lehet,hogy most az ismétlésben nem marad el az esküvõ????Jó is lenne,bár nem tudom mi lenne a folytatással.
Ma zöldprogramot igértem a gyerekeknek,kihasználva a szabadnapomat,remélem ti is kikapcsolódtok egy cseppet s jókat esztek-isztok,nem törõdve az optimális kalória mennyiséggel.Bár nekem egyik kedvenc jelenetem,mint már irtam, a sótartós,gondolom mert olyan esendõnek látom M-t benne.Egy beigért éjszaka elfeledteti vele,hogy a só a krumplin milyen puffasztó hatással járhat.
Tegnap este megnéztem a kolegáját doc.House-t s öszintén nekem ez a karakter sokkal antiszociálisabbnak tünik mint M.Bizony egy ilyen orvost hamarabb lecserélnék,bár zseni a pasas de acélidegek kellenek hozzá.M hozzá képest egy üde oázisnak tünik.
Mesterha 2008 ápr. 30. - 20:20:31
(1015/1414)
Kedves Pi !
Olvastam a 2191 számú beírásodban az Elõhangot. Tetszett. Elárulnád hogy mibõl van az idézet ? Feltételezem hogy valami biblikus témájú mû lehet. Ez (is) kimaradt az életembõl.