Téma: Doc Martin

Mesterha 2008 ápr. 14. - 17:29:07
(934/1414)
Azt hiszem az elõbbi beírásom azért egy kis magyarázatra szorul. Az a mondat akkor hangzott el mikor bemutatkozó látogatásra készültem a szülõkhöz. A HÉV végállomás ahonnét indultunk, pedig a vágóhíd nevet viselte. Gondolom így már értelmezhetõbb az egész. Az hogy mitõl tudtuk hogy Õ az igazi ? Onnan hogy jól éreztük magunkat a másikkal, örültünk az egymás társaságának, vágytuk a másik érintését. Természetes volt egymással minden. Nem voltak bolond allûrök , nem voltak extrém hülye kívánságok. Elfogadtuk egymást olyannak, amilyenek voltunk. Nem voltak lelki defektek, nem volt kivagyiság, két lábbal álltunk a földön. Nem hangoztattuk a nagy szerelmet, azt magunknak tartottuk, nem reklámoztuk, nem voltak hisztik, nem kellet nagy kibéküléseket tartani. Szerencsére ezt a mentalitást sikerült átmenteni a házasságunk további éveire is. Régebben élünk együtt mint sokatok életkora, és ez idõ alatt még nem veszekedtünk összesen ~ 1 órát. Ezt csak azért mondom el, mert megkérdezted, gondolom ebbõl az is kiderül hogy én nem tudom igazán értelmezni ezt a folyamatos sértõdéseket , nagy lelki viharokat. Elhiszem a sok nehéz gyerekkor, magány, stb, stb...romboló hatását, de könyörgöm tudjuk hogy már ~ 40 körül járnak ( L talán valamivel kevesebb), nem kéne már meggondolni hogy mit beszélnek, mit tesznek ? Nem gondoljátok hogy a koruk is erõsen bejátszik ? M maholnap agglegénynek mondható, kinek már a hülyesége is meg van csontosodva, nem csak a tartása ! És L, már õ sem bakfitty , bizony halad a vénlányok nem túl szép sorsa felé. Õ ugyan úgy merev. Egyedüllétük sok rossz tulajdonságot kihozott belõlük. Én inkább itt keresem a baj okát, a változást, a fejlõdést pedig úgy látom az is befolyásolja hogy lassan beszélni sem mernek egymással, mert mindig félreértés lesz belõle. Belõlük csak akkor lesz boldog pár ha a merevségüket vetik le, nem csak a ruhájukat!

Kedves Coppelia!
Amit a Szabó Magdával kapcsolatban idéztél , az egy nagyon szép gondolat. Azt hiszem jó dolog ha valaki így tud gondolkodni, és azt meg is tudja fogalmazni
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 14. - 16:41:29 10/10
(933/1414)
:DDD
Mesterha 2008 ápr. 14. - 16:24:16
(932/1414)
„Mesterha! Te vagy az egyetlen férfiú körünkben (legalábbis aki ki mert állni az oroszlánok elé:-). Érdekelne a véleményed: Te honnan tudtad bizonyosan, hogy az Õ az a bizonyos, akire vártál? Mitõl tudja ezt egy férfi? ”
Kedves Coppelia ! Ha már megkérdezted, elmondom. A késõbbi feleségem a szemembe nézett, és azt mondta : holnap este 6 órára gyere a vágóhídra ! Úgy lett. Azóta együtt vagyunk
10/10
DI-A 2008 ápr. 14. - 11:58:49 10/10
(931/1414)
Hogy én mikor hittem el... az egy másik film lenne..
Hogy M és L-nak mikor hittem,hogy talán sikerült nem igazán tudom,de valamiért már az elején azt hittem,hogy MINDKETTEN TUDNAK VALAMIT,aztán rámcáfoltak egy pár részen keresztül..aztán ismét kezdtem hinni...és most még mindig itt toporgok..Még mindig azt hiszem,hogy tudják csak félnek tõle...a félelem is természetes emberi reakció..ezért megrekedtem ott,hogy nekik mégis sikerülhet...
10/10
DI-A 2008 ápr. 14. - 10:36:15 10/10
(930/1414)
A bizonyosság ott volt a szemében a tetteiben az érintésében a kitartásában.....
9/10
Kreková 2008 ápr. 14. - 10:28:42 9/10
(929/1414)
Ez a vers gyönyörû!
9/10
Kreková 2008 ápr. 14. - 08:56:22 9/10
(928/1414)
Nemcsak attól összeillõ két ember hogy el tudják viselni egymás hibáit, hanem a hogy a hibáival együtt jobban szeretjük a másikat önmagunknál. Ez a két ember még mindig jobban szereti saját magát mint a másikat. (a saját ízlésük szerint akarják egymást formálni, ami nem olyan nagy baj, de el kell fogadni mellette a másik személy apró fogytékosságait is, hiszen senki sem tökéletes.Ezt kellene megtanulniuk.
10/10
DI-A 2008 ápr. 14. - 08:52:43 10/10
(927/1414)
Sziasztok végre mindenkinek. Már nagyon hiányoztatok,bár látom kicsit lankad az iráskedv vagy inkább kevés a felvetett téma.
"És L végre megáll, ránéz és várja hogy kimondja M amit godol. Mert mindketten tudják, mirõl van szó. De M megijed, hogy feltárja a legbensõbb titkot. ami majd szétfeszíti, de mégsem tudja kimondani. Ez a jelenet elõfutára szerintem az esküvõ visszamondásának."
Erre megint azt kell mondanom..nem tudom...nem tudom...
Annyira különbözõek vagyunk és annyifélék,hogy nem tudom...Lehet,hogy én is csodabogár lehetek mert az én párom se mondta töbször ki a mondanivalóját mint M(s hazudnék ha azt mondanám,hogy nem viseltem volna el töbször is)de "MIDKETTEN TUDTUK MIRÕL VAN SZÓ" s végül is ez volt a lényeg.Én eltudtam igy fogadni Õ pedig valószinü egyik ilyen tulajdonságomért ragaszkodott mégis hozzám(pedig mint már sokadjára irom egy majdnem igent is meghiúsitottam,valószinü belegázolva az érzéseibe).
Ugyhogy maradok egy kicsit tartozkodó abban a tekintetben,hogy ez feltétlenül elõjele lett volna a házasság meghiusulásának.
Sõt inkább azt gondolom,hogy L számára mégsem olyan egyértelmü,hogy mindketten tudják mirõl is lenne szó....
9/10
julio 2008 ápr. 13. - 09:13:22 9/10
(926/1414)
Szia
Igazad van.
Nagyon jók az összeállítások .
9/10
julio 2008 ápr. 11. - 20:47:55 9/10
(925/1414)
Még egy utolsó hozzászólás. Nem tudom mostanában láttam a haramadik szériából néhány részt. És valahogy az az érzés kezdett kialakulni bennem , hogy nem egymáshoz valók. A doki mellé egy lelkileg teljes kiegyensúlyozott, boldog ember való. Így csak egymás gyermekkori tragédiáit vetítik egymásra. Valakinek gyökeresen meg kell változnia szerintem ez csak L. lehet.
9/10
julio 2008 ápr. 11. - 20:42:12 9/10
(924/1414)
Sziasztok

Nekem a bizalomról mindig a régi gyerekkori táborok jutnak eszembe, ahol csapat építés szempontjából fontos játékot kellett játszani. Minden embernek ki kellett állnia ,háttal a többieknek és a "csapat" karjaiba dölni.Bízni kellett a többiekben , reménykedni, hogy a többi ember megtart és nem lesz baj. Hát nem tudom.. Szerintem elég nehéz volt.Valószinûleg mástól ,de jó kis csapategység alakult ki. Lassan megyek. Remélem lesznek további hozzászólások
Mesterha 2008 ápr. 09. - 18:28:47
(923/1414)
„ neked Mesterha nem a szíved csücske L.”
Ezt vajon ki mondta Neked ? Valahol elõrébb leírtam, hogy ha jól megtanul fõzni,...még szerethetõ is lehet. Vele biztosan összkomfortosabb lehet az a bordó ágynemû is.
Nos ide lehet beírni Pi kérdését : „Hol a határ az önbizalom és az önelégültség között?” Ezt kérdezzük meg L kapcsán. A folyamatos küldetéstudat, az állandó önbizalom hogy neki igazsága van, s az önelégültsége hogy jól megmondta annak az elálló fülû pasinak. (Tényleg, megpróbáltátok már elképzelni M -t nagy fülbevalókkal ? Ott van a sok hely kihasználatlanul ! Nagyon trendi lenne!) Ismétlem nincs elítélõ véleményem L-ról, csak az a véleményem hogy idõnként igenis helyre kell tenni. Nem egészen ott van a helye ahol azt képzeli magáról. Itt az összegzett véleményemet mondtam el róla. Arról nem is beszélve hogy itt a fórum nagyobbrészt a film hímtagjáról mond helyenként kritikus véleményt, hát én had próbáljam meg egyensúlyba hozni.
Mesterha 2008 ápr. 09. - 18:28:10
(922/1414)
„Hol a határ az önbizalom és az önelégültség között? Vagy ez csak látószög kérdése? ”
Ha esetleg kifejtenéd nekem hogy jelen esetben melyikük az ön(ki)elégült. Én itt csak két vivódó, teljesen összezavarodott embert látok kik saját instabil énjük hatására képesek akár a saját boldogságukat is eldobni, az már csak apróság hogy a másikat is tönkre teszik. Tényleg apróság ? Magamnak csak megtudom magyarázni, sõt meg is gyõzõm magamat, de majd a másikat hogyan gyõzõm meg ? Hogy nézek a szemébe ?
Hogy én megtenném e ? Nem!!! Persze könnyen ítélkezem, mert én nem is tehetem meg.
Mesterha 2008 ápr. 09. - 15:32:57
(921/1414)
Nem voltam eléggé világos. A kérdésem a film ürügyén lett feltéve. Némely kérdés is azzal kapcsolatos, ….de
Az igazi kérdés :
megteheti e valaki hogy egy másik embert közröhej tárgyává tegyen ?
megteheti e valaki hogy egy másik embert végletesen megalázzon ?
elvárható e a megalázottól hogy megbocsásson ?
Mi a véleményetek az ilyen esetekrõl, hogy viselkednétek ilyen esetben ?
Én hétköznapi, emberi megközelítésben gondolkodom, mentesen mindenféle bibliai és isteni magyarázatoktól !
Amellett M és L viszonylatában is újra feltenném a kérdést . Ki hogy dolgozza majd fel az esetet ?
A falú hogy reagál ? Tudnak e tisztalappal újrakezdeni ?
Mesterha 2008 ápr. 09. - 13:40:09
(920/1414)
Tisztelt fórumozok !

Eszembe jutott egy számomra érdekes momentum, ami annyira foglalkoztat hogy egy ideje már aludni sem tudok miatta (nappal !). Ez ugyan egy lerágott gumicsont, de azért még van rajta jó pár cupák. Az elmaradt esküvõ kapcsán lennének kérdéseim. Meglátásom szerint az esküvõ feladása teljesen szándékos és átgondolt volt mind a két fél részérõl. M nem pihent, hanem már feladta, az hogy kitette a gyûrût az asztalra, nem logisztikai megfontolásból eredt. Eltolta magától ! L pedig már a szabadkozó levelét is megírta. Egymásról nem tudva, elhatározták : én nem megyek oda ! (Sok filmben láthatjuk az ilyen jelenetet mostanában.) A másik pedig ott áll , elõször csak értetlenkedik , ideges és szégyenkezik, majd dühös. Pellengérre lett állítva ! Ki tette ezt vele ? Az imádata tárgya !! Az akivel az életét akarta összekötni. Az, akiben a legnagyobb barátot vélte felfedezni ! Ha most ilyen, milyen lett volna késõbb, mikor már lekopik az újdonság varázsa, mikor a hétköznapok egyhangúsága megjön? Nem kéne inkább egy karakán ellenség ? A kedves barátok, barátnék pedig együtt érzõen néznek, majd kajánul mosolyognak, végül gúnyosan röhögnek. A stigma fel lett helyezve !

Mi hatalmaz fel valakit arra, hogy egy másik embert így megalázzon ?
Miért nem napokkal elõbb veti fel kételyeit ?
Ha nem biztos magában, miért nem várt ?
Miért nem elõször egymást értesítik? Figyelj, ne menj oda !
Ti, kedves fórumozok, ti mit mondanátok, mit tennétek ilyen helyzetben. Én a magam részérõl azt hiszem bevágnám az ajtót, a kulcsot pedig messze el.
L miért háborodik fel? „Te itt ? ” Utólag kit fog érdekelni az általa oly sokra tartott levél. Már ha tudomást szerez róla. Mitõl különb az õ eljárása ?
Ki szenvedi meg jobban az esetet ? A kedves tanító néni, aki azért mégis csak krahácsi gyerek (!), vagy M, ki amúgy sem a falú kedvence ? Kit fognak körberöhögni, kit fognak gúnyolni ?
Lesz e maradása M -nak ?

Tudom ez egy történet, ismerem a körülményeket, de akkor is. Õk már nem taknyosok ! Mindketten felnõtt, ivarérett példányok. A nehéz gyerekkor stb... dacára gondolkodni már csak kellene !
10/10
DI-A 2008 ápr. 09. - 08:24:09 10/10
(919/1414)
Hellóka mindenkinek.
Tehát rá kellett jönünk,hogy nekünk akinek M mégis belopta magát a szivünkbe azért találhatott oda utat mert bennünk is van egy darabka M.Másfelõl minket is lehet bunkónak látni mégha nem is örülünk neki és nem is tartjuk mi se magunkat annak.De gondolom azért találunk L-eket is akiknek kihivást jelent M megismerése és megleli benne a szimpatikus részt is.
Sajnos most én is "bevagyok havazva"de azért igyekezni fogok képben maradni a hozzászólások terén s ha levegõt is vehetek akkor bekapcsolódni is fogok.
Addig is elõ az aknákból......Sziasztok.
9/10
Kreková 2008 ápr. 09. - 07:14:02 9/10
(918/1414)
Ha többen beírnának, az Õ véleményük is érvényesülhetne. az alapvetõ hiba az, hogy ezt a fórumot nagyon sokan csak olvassák, és ahhoz mérten kevés a hozzászóló személyek száma. Szólaljon meg már valaki, akit nem ismerünk!
9/10
Kreková 2008 ápr. 08. - 15:16:01 9/10
(917/1414)
A kettejük esetében nem tudja hogy sértés mert nem annak szánja. Valójában csak késõbb jön rá. Számára természetes a szagok felismerése és értelmezése, és úgy gondolja, másnak is az. A való életben ezzel nagyon szerencsétlenné lehetne tenni egy nõt. Pedig a mindennapi életben is elõfordulnak ilyen helyzetek, és valóban nem modnjuk ki egymásnak, hogy: ma fokhagymaszagú vagy, sörszagú vagy vagy éppen idegességedben izzadsz. Talán a túl õszeinte és egyenes embereknél fordul elõ hogy gondolkodás nélkül már ki is mondják a véleményüket. És ha az kedvezõtlen, akkor már sértés is lehet. És amilyenek vagyunk, meg is sértõdünk miatta.
9/10
julio 2008 ápr. 08. - 12:53:44 9/10
(916/1414)
SZIASZTOK

Szerintem sem sértésnek szánja a megjegyzéseit. Inkább olyan mint az egyik ismerõsöm , aki túl sok elutasítást ,rúgást kapott az életben , így nem tudja jól kifejezni magát, ha megszólal akkor az felér egy sorscsapással. Igaz M. néha szándékosan bunkó , így válaszol a támadásokra.
9/10
Kreková 2008 ápr. 08. - 07:11:08 9/10
(915/1414)
A Régimódi történet volt utoljára magyar sorozat amit láttam, és minden kritika nélkül tetszett. Színészeink pedig azért nincsenek mert csak "sorozatok sztárjai" vannak. Mindenki lehetne sztár ha kicsit kivakolnák az arcát!