Téma: Doc Martin

10/10
DI-A 2008 ápr. 08. - 06:47:29 10/10 Előzmény Kreková
(914/1414)
Én is ugyanezt remélem...Nem hinném,hogy a magyarok nem produkálnak ennél a filmnél jobbat is,fõleg ha a magyar gyöngyszemekbõl válogatnának...(ez inkább lenne élvezhetõ mint a másoktól átvett korházsorozatok megtüzdelve maffiózokkal s latin mentalitással,ami lássuk be nem az erõsségünk még s amit nem is hiányolok)De valószinü,hogy kissebb költségvetésbõl kell kihozzanak valamit s valószinü a profitorientált piackutatás a szappanoperákat,családi sorozatokat hozta ki gyõztesen ezért kevesen vágnak bele egy másfajta mûfajba.(az angol humort most nem emlitenném,hiszen ez az õ sajátosságuk,de azért a mi humorunk is megállná bárhol a helyét...)
Ugyanakkor amit egy kicsit hiányzik belõlünk,talán az,hogy nem rendelkezünk filmszinészekkel ezért minden filmben érzõdik a szinpadiasság...Viszont élen járnak a szinkronizálás minõségével!
10/10
DI-A 2008 ápr. 08. - 06:31:17 10/10
(913/1414)
SZIASZTOK
Pontosan ezért van az,hogy egyesek kedvelik mások nem.Akik nem, azok ugy látják,hogy ezek szándékos sértések vagy legalábbis nemtörõdömség.De ugye nem mindig szándékos hanem inkább tulzott õszinteség,amit nem mindig tolerálunk.A koncert után ugye közli is L-el,hogy nem sértésnek szánta, ez csak egy olyan téma ami foglalkoztatja Õt s amit megosztott L-el is(bizonyára errõl tud beszélgetni,nem tartja üres frázispuffogtatásnak),de elnézést kér ha L sértésnek vette.
Szándékosságot inkább akor vélek felfedezni mikor szakmai kérdésekben kötözködnek vele:pl.az oltások szükségességét vonják kétségbe,a receptjeit kérdõjelezik meg,iskolába látja a fertõzött gyereket...stb.stb.
Csak megkérdezem kinek van olyan háziorvosa akihez kiviszik az antibiotikumot ha megtudja,hogy nem vette ki,mintahogy M teszi ezt az idõs hölgyel az utolsóelõtti részben..?
Mesterha 2008 ápr. 07. - 11:54:21
(912/1414)
Gratulálok !

„Most a kedvenc jelenetem a filmbõl:
Roger Fennt meglátogatja M a kórházban, minden köszönés nélkül Roger ezzel kezdi:
"Azt hiszem, maga egy önelégült majom"
Most én is ezt kaptam. ”

Frappáns visszatérés ! A padlóról pedig igen is fel kell állni !
10/10
DI-A 2008 ápr. 07. - 09:25:52 10/10
(911/1414)
Köszi,ezek azok a képsorok amik eszembejutatják miért is szeretem M-et.Sajnos most mennem kell de késõbb mindenképpen megprobálkozom visszajönni.Addig is ajánlom mindenki nézzen egy kevés DM videót....Viszlát...
9/10
Kreková 2008 ápr. 07. - 08:52:17 9/10
(910/1414)
Remélem, az április végi ismétlés után esetleg felpezsdül a fórum. De ezt a sorozatot pont azért kedveltem, amilyen. Ami zavaró: miért nem tudunk mi magyarok hasonló dolgokat produkálni?
10/10
DI-A 2008 ápr. 07. - 07:08:22 10/10
(909/1414)
Jóreggelt mindenkinek.
Látom nehezen oszlik a köd a mi kis forumonkról.Igaza lenne mégis M-nek mikor azt kérdezi miért kellene mindig, mindenkivel jópofizni, üres frázisokat pufogtatni csak hogy tessünk másoknak? Ugye mégiscsak tud valamit ez a pasas?
Egyeseket bosszantanni,másokkal megkedveltetni magát.
Nemszilaj88 üdv a forumon,bár nem tudtuk meg mi lett moderálva igy nem sejtem,hogy forumkritikát vagy filmkritikát irtál-e.Probálkozz ujra kissé moderáltabban talán.
Kedves többiek itt az ötletek ideje még akkor is egyenlõre leültnek látszik is a téma.Ugye most mindenki találhat egykis közös pontot magában és M-ben.Probálunk kedvesek is lenni meg a morozus énünk is elõtör(most megiszom a kávémat,hogy ez utóbbit visszatereljem a helyére).
Remélem elõbb-utóbb VALAKI válaszra méltat.
nemszilaj88 2008 ápr. 06. - 10:36:13
(908/1414)
Én nagyon szeretem ezt a filmet. Vagyis sorozatot.
***moderálva***
Mesterha 2008 ápr. 06. - 10:33:41
(907/1414)
Kedves fórumozok !

Talán az szolgálná legjobban a fórum és saját érdekeinket, ha mindenki megnyugodna. Nagyon könnyû, nagyon olcsó megoldás 1 vagy 2 személyt okolni azért mert ide jutott a topic. Itt a fórum eredeti jelentésével megegyezõen, valóban mindenki elmondhatja (mondhatná) a SAJÁT véleményét. Azt viszont senki ne várja el, hogy MÁSNAK a kötelessége azt megfogalmazni, ne várja el hogy azokat a gondolatokat vesse fel ami az Õ kis fejecskéjében motoszkál. Senkinek nem kötelessége mások szórakoztatása. Szabad a pálya mindenki elõtt, tessék élni vele! Ja hogy az egy kicsit macerás ! Valamit valamiért ! Remélem ha valaki elolvasta a beírásaimat, nem az a gondolat fogalmazódott meg benne, hogy na ez is egy elvont jelentéseket kergetõ pasi. Szinte az elsõ beírásaim közt írtam, hogy az nem megy hosszú távon hogy hótkomoly arccal boncolgassunk. Mégsem voltak megerõsítések, támogatások. A fórum olyan lesz amilyenné a tagjai teszik. Ha egy irányzat erõs és ezt nem próbáljuk ellensúlyozni, akkor az irány az lesz. Amellett hogy sok mindennel nem vállaltam közösséget, de meg KELL védenem Pi-t is. Mindenkinek el kell ismerni hogy Õ volt a motorja a topicnak, s mint az egy motorhoz illik , húzott is. Az hogy kormányozni is akart , az abból adódott hogy azt senki nem vállalta fel. Kormányozni pedig csak sok értelmes megszólalással lehet. Tessék, tessék lehet jelentkezni ! Amellett ismerjük el a legtöbb információt Õ kutatta fel a neten és osztotta meg a többiekkel, hozzáfûzve saját megjegyzéseit, saját esetleg nem egészen helytálló véleményét. Mindezt szemernyi rossz indulat nélkül. Ez azonban sajnos nem kérdõjelezi meg az ellentábor igazságát sem. Azt pedig hogy mi tartozik a topichoz azt hiszem ez a moderátorok dolga megítélni, bár biztos nehéz dolog lehet, hisz a legvadabb dolgokat le lehet vezetni bizonyos elméletek útján
Azt hiszem le kellene zárni a vitákat, tiszta lapot elõvenni, kezet kellene nyújtani egymásnak, és igenis meg kellene JELENNI a topicon beírásainkal.
10/10
DI-A 2008 ápr. 06. - 06:06:20 10/10
(906/1414)
Helló,szép jóreggelt mindenkinek.
ápr.02.07.01.1880/1979-ezt irtam akkor...
"Ki-kinél erõsebb vagy gyengébb egy fórumon nehéz lenne eldöntenni,mert hiszen itt vélemények cserélnek gazdát leginkább.Mindenki annyi idõt és energiát fektet bele amennyire ideje és érdeklõdése megkiván,megenged.Pont az a jó benne,hogy mindenki egyenrangu lehet mindenkivel,nem kell semilyen emberi rangsorolást felállitanni. Nos talán egy topic bármennyire is kedves legyen számunkra,nemigen szüli meg az ilyen alkalmat nem kreál ilyen szituációt."
-ezt a hozzászólásomat nem ragoznám tul csak továbra is fentartom.
Kedves Mitokondrium
"de ennyi túlcsavart, túlkomplikált teóriát már rég olvastam!... "
Tény és való,hogy elméleti sikra terelõdött a téma,ami valószinû,hogy nem mindig élvezhetõ.Azzal is egyetértek talán nincs ennyi a filmben,de nem mondannám azt,hogy bárkinek a hozzászólása "eltemetésre" került volna.Talán mivel a film egyenlõre szünetel egy kicsit nehezebb már csak errõl beszélni ezért törvényszerû,hogy a vele kapcsolatban felmerülõ gondolatok és érzések kerültek teritékre.Hogy mennyire túlcsavart nem tudom megitélni,hiszen nem csak a filmhez viszonyodik.Azt is irtam már,hogy valószinü ápr.23 után ismét lessz a DM amikor talán fellendül a topic-ba beirók száma.Addig is eldumcsizunk itt minden félérõl minden szempontból ami éppen az eszünkbe jut a film kapcsán.
Talán ha egy kicsit töbször bekapcsolódnának többen más-más meglátással nem vett volna a fórum se ekkora kanyart az elméleti sik felé,de igy a hozzászólás valószinûleg a KEVÉS felvetett gondolat körül kering.
"Kár, pedig nem biztos, hogy csak a magasröptû gondolatok érnek valamit!"
Nem állitom azt sem,hogy csak magasröptû gondolatokat fogalmaztunk volna meg mivel mi is csak emberek vagyunk(bár egy kicsit még jól is esik az ember fiának ha ilyesmivel gyanusitják,hajlamos lessz elhinni,hogy ezt gondolják róla)inkább csak engedtünka kisértésnek,hogy id-oda csapongjon a gondolatunk.Hogy nem szorosan a témánál vagyunk magunk is észrevettük s felhivtuk rá saját figyelmünket.
Sajnálnám ha puskaporos lenne a hangulat hiszen ha valami elromlik azt megkell próbálni megjavitanni,igy hát továbra is marad a véleményem akinek mondanivalója van az bátran tegye.
Halkan jegyzem meg más topicon is észrevettem némi hajlamot a témától való eltéréstõl,de mentségünkre legyen mondva az ember már csak ilyen......
10/10
mitokondrium 2008 ápr. 05. - 19:17:41 10/10
(905/1414)
Ja és Theine, amit a "kormányszóvivõsdirõl" írtál teljesen igaz, elvileg itt mindenki egyenlõ, háááááááááát..... ez nem így volt!
10/10
mitokondrium 2008 ápr. 05. - 19:15:47 10/10
(904/1414)
Kedves Theine!

Az utóbbi idõben egyre inkább veled értek egyet. Ez a topik kezdetben nagyon jó volt, de ennyi túlcsavart, túlkomplikált teóriát már rég olvastam! Én sem értem Pi-t mi bújt belé! De az tuti hogy itt akinek más volt a véleménye, vagy esetleg nem csak a lelki dolgokról lett volna hajlandó konzultálni, azt gyorsan eltemették! Kár, pedig nem biztos, hogy csak a magasröptû gondolatok érnek valamit!
Én is elköszönök mert ezt már nem tudom nyomonkövetni! A fórum szerintem már régen nem DM-ról szól, amiért mellesleg elindult, hanem valami egész másról! Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy új dolgok, gondolatok megosztása rossz dolog lenne, de van egy határ! Szerintem sem itt kellene kiélni a pszichiátriai hajlamokat..............
Még egyszer, nem akartam megbántani senkit, de már én sem tudtam szó nélkül hagyni!
Mesterha 2008 ápr. 05. - 17:09:41
(903/1414)
"Tudja teljesen felesleges annyiszor bocsánatot kérni, ahányszor megteszi." Martin.
Ezt Te irtad nekem. Most visszaküldöm
10/10
Theine 2008 ápr. 04. - 21:56:18 10/10
(902/1414)
Már én is megbántam, hogy ilyen keményen szóltam hozzád, de már napok óta puffogok itt magamban...mentségemre szólva nem szokásom senkit sem megsérteni, de te már túlzásba vitted a fórumon az irányítást.. ezt már nem tudtam szó nélkül megállni.

Az, hogy konzervatívan gondolkodsz a szexuális együttlétrõl a te dolgod...megjegyzem itt a fórumozók 90 %-a- többek között én is - csak szerelembõl tudjuk elképzelni a szexuális kapcsolatot, így semmi újat nem mondtál, viszont elõadod az újabb és újabb fantáziálásból eredõ verzióidat, holott M és L esetébe nem kellene többet belemagyarázni, mint ahogy a forgatókönyvírók megírták a történetet. Szerintem te mindent túlkomplikálsz, de ez már engem nem lep meg. Valami hiányérzeted viszont lehet, ha ezeket a kérdéseket nem tudod a pároddal megbeszélni. Valószínûleg a családod nem igazán tudja a "kómányszóvivõi" posztot elfogadni.

Úgy éreztem tartozok a többi fórumozónak annyival, hogy elnézést kérjek a kemény kritikáért ezért visszajöttem még egy utolsó elköszönés erejéig.
10/10
Theine 2008 ápr. 04. - 17:50:59 10/10
(901/1414)
Kedves Pi!

Ha itt egyfolytában osztod az igét és csak neked lehet igazad bizony mondom neked nem fogsz bekerülni a mennyek országába! Miért gondolod azt, hogy a topicindító helyett neked kell itt "kómányszóvívõnek" lenned?

Az rendben van, hogy filozófiai síkra tereled a beszélgetést, mert esetleg a téma másokat is érdekelhet, de ellentmondást nem tûrsz, sõt állandóan vezényelsz, holott olyan blõdségeket állítasz, hogy M és L-nál megtörtént a gyermekáldás, mivel egyetlen alkalommal lefeküdtek egymással. (Mellesleg nem ez az egy dolog tünt fel..)

Ha javasolhatnám - ugyan a templombajárás nem tartozik másokra - inkább imádkozz azért, hogy ezt a mérhetetlen önelégültségedet és másokra sózott elvont elméleteidet egy kissé háttérbe tudd szorítani, mert a kezdetben rendkívül szimpatikus megnyilvánulásaid már a múlté...sajnos. Kibúlt a valódi éned!

Ugyanakkor ebben a percben végleg elköszönök a topictól és látogatóitól. (A többiekkel semmi bajom nem volt és jelenleg sincs a félreértések elkerülése végett...:-)

Sziasztok!
Mesterha 2008 ápr. 04. - 17:14:49
(900/1414)
Kedves Pi !
Ha Te nem egy erõs nõ lennél hanem egy olyan csendes és félénk mint én , bizony mondom hogy Te is mindig elnézést kérnél már a létezésért is
Mesterha 2008 ápr. 04. - 16:14:02
(899/1414)
Menyi energiát ??? Nyilván kevesebbet mint a bevitt energia. Azt tudjuk hogy a kinyert energia mindig kisebb, mint a befektetett energia. Ez a hatásfok. Ez mindig kisebb mint 1. Hogy mennyi a bevitt energia? Egy esetben például választ kapunk rá, mikor M- nál vacsoráznak. Hogy mit vacsoráznak ? Energiát. OPTIMÁLIS tápanyag (energia) tartalmút ! Honnan tudta M hogy az elõtte álló idõre mennyi energiára lesz szüksége? Mennyit vesz ki belõle L ? Esetleg csak kevés energiát hajlandó áldozni ? Ha rosszul számolt a hatásfokkal az anyagi létbõl átalakulva szellemi síkon fog tovább létezni ? Miért nem esznek valami kondikaját ? Ez az egész ugye csak vicc!
Mi a következõ párbeszédrõl a véleményetek ?

- mond csak, mi a terved vacsora után ?
arra gondoltam hogy maradok......
…..jó
persze nem muszáj, haza is mehetek ha akarod
nem, nem lesz még sajt és alma

Miért félnek még mindig ennyire egymástól ?
Tessenek mán megmondani jól van M összerakva ? Azért M már nagykisfiú , tudja hogy a szavak mögött mi van , miért ragaszkodik a hülyegyerek formulához ?
Szakmájában mindenkivel tud beszélni körtönfalazás nélkül testi dolgokról, ha kell a szexualitás területén is. Még L -val is. Mint beteggel. Viszont mikor mint a keksz tárgyával beszél, egybõl megkukul. Ez biztos hogy egy belsõ szemérmesség, ami egy teljes bezárkozottságra utal (még mindig), innen már nincs is olyan messze a kataton állapot. Tudom, nehéz gyerekkor, kedves mama, idõ kell.. stb, de ez a kapcsolat már nem új, az elsõ lövészeten is túl vannak már, hát akkor mi van? Tényleg lesz hétköznapi értelemben itt normális élet, vagy marad az egymás tisztelete ? Nagyon energiaigényes ! Megközelíti vajon a hatásfok az 1-et ?
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 09:54:42 10/10
(898/1414)
Ha örökösen taszitják egymást vajon milyen módon kerülnek örökösen egymás mellé???Ha egymás ellen forditják energiájukat akkor miért merült fel a házzasság???Ha a házzasság felmerült akkor eddig mit értettek félre egymás jelzéseibõl???Ha a jelzések félreérthetõk voltak ki küldte azt???Akit félreértettek miért nem jelezte a másik félnek???
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 09:31:48 10/10
(897/1414)
Csudába ahozz képest elléggé egy rugóra jár az agyunk.Azt hiszem egyszerre tettük fel a kérdést.
10/10
DI-A 2008 ápr. 04. - 09:29:10 10/10
(896/1414)
Önkényesen az elsõ javaslatomat fogadom el mert egyenlõre nem kaptam utmutatást.Kedves forumolvasók,ha ugy érzitek egy kicsit eltértünk az eredeti témától jó lenne ha egy-két célzással visszaterelgetnétek.Például kezdhetné valaki azzal,hogy vajon ebbe a kapcsolatba amit M és L alakitgat vajon ki fektet több energiát és miért?
9/10
Kreková 2008 ápr. 04. - 09:00:39 9/10
(895/1414)
Sokat!