Téma: Dolhai Attila

Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 20. - 16:55:26
(5981/9601)
"de soha egyetlen mûvésztársáról sem hallottam negatív megnyilatkozást, alpári kifejezést meg még a szájára nem vett nyilvánosan."

Ez azért nem így van teljesen: saját fülemmel hallottam, amint fennhangon az Alpári Gyula utcát kereste.

Én egyébként még sokkal, de sokkal lelkesebb rajongója vagyok, mint Tufedra néni.
10/10
tufedra 2011 ápr. 20. - 15:17:51 10/10
(5980/9601)
Nyugodj meg kérlek! Õ is ismer engem, talán jobban, mint a nagy "védelmezõit". Neked is elmondom, ellenem senkinek nem kell megvédeni Attilát, annál sokkal jobban szeretem õt mint mûvészt, és tisztelem emberi nagyságát.
De beszélgess Attilával egyszer, ha vagy olyan viszonyban vele, mert tudnod kell, nem nagyon nyilatkozik meg, ahhoz bizalom kell a részérõl, hiszen érték már csalódások. Ha erre egyáltalán sor kerülhet, megtudhatod, mennyire tisztában van Attila saját magával, hol s merre tart most a karrierje, mit szeretne még elérni, megvalósítani.
Hidd el, nem az a jó bármelyik mûvésznek, ha folyton, akár jobb elõadáson vannak túl, akár nem, csak dícsérgetik a rajongók, hogy milyen nagyszerû és csodálatos volt, amit tettek!
Egyébként rendszeresen megtudja tõlem Attila, mikor milyen szintû volt a teljesítménye és még egyszer sem tett olyan kirohanást, mint te a védelmében, hangsúlyozom ok nélkül tetted!
A feléje irányuló segítõ szándékot jobban méltányolja, amit már megtettem nem egyszer, és remélem még tudok neki egyben másban a jövõben is segíteni, és természetesen ezután is õszintén elmondom a véleményem neki. Ez ma sajnos nem nagy divat kis hazánkban, talán neked is ezért vannak fenntartásaid, ha olyat olvastál tõlem, amit úgy érzel, mélyen sértette Attilát. Errõl szó nincs! Soha nem bántanám meg és jó lenne, ha mindenki tanulna tõle viselkedés kultúrát, még akkor is, ha nagyon-nagyon fáj az igazság a szeretett mûvésszel kapcsolatban.
Még egy gondolat, ha már a "méltatlan" kifejezés okoz neked gondot. Igen méltatlan egy Dolhai Attilát olyan sorban név szerint megemlíteni, ahol arról írnak, hogy õ (õk) kevésbé ismert mûvészek!? Szerinted Attila mennyire ismert mûvész, de említhetem még Kalapács Józsit is név szerint - úgy emlékszem õ is ott volt a felsorolt nevek között - talán van olyan országos ismertségük, hogy ezt nem kellett volna?!
Ha netán te voltál a blogoló, akkor sem kellene ilyen alantas megfogalmazásokra ragadtatni magad, itt nem "divat" ez a stílus!
Mond csak el nyugodtan ha más véleményed van, legalább tanulhatunk egymástól is! (Több szem, többet lát alapon.) A tanulás soha nem szégyen,de légy "méltó" megnyilatkozásodban Attilához, akitõl én még soha, de soha egyetlen mûvésztársáról sem hallottam negatív megnyilatkozást, alpári kifejezést meg még a szájára nem vett nyilvánosan.
De tanulhatja minden rajongója tõle azt az emberi alázatot, tiszteletet is, amit embertársai iránt tanúsít. Számtalanszor voltam tanúja, hogy vislekedik az OPI-ban a legegyszerûbb alkalmazottal is. Nem hiszem, hogy tud valaki neki elõre köszönni, beosztástól függetlenül! Szerénysége, vele született intelligenciája példás.
EGYSZERÛEN SZERETNI VALÓ EMBER!!

Remélem meg tudtalak nyugtatni és elhiszed, én is a rajongója vagyok ennek a csodálatos mûvésznek, embernek!

A képén látható mosolygós arcát küldöm neked, bár ezt a szép mosolyt mi kaptuk az egyik Koldusopera után!
zsani72 2011 ápr. 20. - 13:41:26
(5979/9601)
Annyira ismered, így igaz.Csak egy baj van, hogy õ nem ismer téged igazán, csak a képmutató stílusodat.
Személyesen nyájas vagy, és a háta mögött. Csak vissza kell olvasni. "Ez méltatlan, az méltatlan".Ki vagy te, hogy így eldöntsd mi méltó hozzá, és tõle.
10/10
tufedra 2011 ápr. 20. - 08:44:22 10/10
(5978/9601)
Örülök, hogy holnap látod a Koldusoperát, én holnap után megyek, majd beszámolunk ki hogy látta az elõadást. Gondolom már sokat érett a színészek játéka az elmúlt idõszakban.
Egyébként annyira már ismerem személyesen Attilát, hogy nem vágyik az áhitatos ömlengésekre, szívesen hallgatja meg a a kritikát, ez viszi tovább és elõre a munkájában. Ahogy tervezi tesz is õsszel lépéseket ebben az irányban, úgy, hogy nem kell senkinek aggódnia, hogy sérül a lelke, ha õszintén elmondja neki valaki a játákáról a gondolatait, sõt ha ötletekkel szolgál a további fejlõdése érdekében.

Arra meg nem kell reagálni, kik látogatnak ide és milyen álneveken, ha nem érdkelné õket Attila nem tennék!
Az csak siker a mûvésznek, ha ennyire népszerû, hogy azzal fárasztják egyesek magukat, hogy újabb és újabb neveken tesznek "elmés" bejegyzéseket, de azért a sértegetéstõl tartózkodjon mindenki, van egy határ!

Inkább hallgassátok tõle meg ismét -sokadszor- egyik kedvencemet, a Mozartból a Mit nekem Bécs c. dalt!
http://www.youtube.com/watch?v=C-GL0jE18qE&feature=related
10/10
E63 2011 ápr. 19. - 21:31:59 10/10 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(5977/9601)
Sas Józsi ismét itt van köztünk, sebaj... Holnap megyek Koldusoperára, majd írok, hogy mennyit ért a darab a bemutató óta.
zsani72 2011 ápr. 19. - 17:51:21 Előzmény tufedra
(5976/9601)
Kedves Tufedra!

Csak ennyi jut rólad eszembe:" Te álnok kígyó".

Mennyi mocskot hordtál már össze az általad oly imádott mûvészedrõl.Csak olvasson mindenki vissza és rájönnek milyen is vagy.
Pfúj!
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 19. - 14:24:12
(5975/9601)
Skandalum! Egészen fel vagyok háborodva. Én láttam a Kadlot Karcsival a címszerepben. Hát az sokkal gyengébb. Kacor Feri jó volt Júdás szerepében, de Balázs Klári kicsit öreg volt Máriának.
10/10
lizbet 2011 ápr. 19. - 12:04:22 10/10
(5974/9601)
Jézus Krisztus Szupersztár-premier után

http://www.szigligetiszinhaz.hu/alap.php?inc=galeria_details&kat_id=137

Errõl a képrõl az jut eszembe, hogy:
"Engedjétek hozzám jõni a gyermekeket...." /Márk 10:14/
10/10
tufedra 2011 ápr. 19. - 11:52:11 10/10
(5973/9601)
"Egyrészt azért, mert Dolhai Attila Jézusa,........ parádés."
"Másrészt, mert néhány korábbi szolnoki operettbemutatóval szemben így bizonyítást nyer, hogy nem kell megelégedni a nagynevû, de gyengécske fõvárosi sztárokkal, lehet kisebb nevû, de nagyobb tehetségeket is meghívni."

Kérdés: kik voltak a "kisebb nevû" sztárok Szolnokon?

Nem kellene ilyeneket összemosni, netán még félreértem!!!

A blog írójának: DOLHAI ATTILA immár 10 éve a Budapesti Operettszínház vezetõ musical színésze, egy ország kedvence, tehetsége, szorgalma, embersége elvitathatatlan.

Kérem mellõzni az ilyen fajta "összemosást" a nevével, bárkire is gondolt a blog írója!!!!

Nem bizonyításképpen, de hallgasson több hasonló felvételt Attilától a "szerzõ"!!!
Attila elsõ bemutatója volt a Mozart, immár 10 éve játszák, "talán" nem véletlenül!!!

http://www.youtube.com/watch?v=oXER83XnPlA
10/10
lizbet 2011 ápr. 19. - 09:17:51 10/10
(5972/9601)
10/10
tufedra 2011 ápr. 18. - 15:27:36 10/10
(5971/9601)
Mivel teljesen meghatódott állapotban vagyok - napok óta! - most ezt a dalt csak a Attilának!

http://www.youtube.com/watch?v=kNt9hErNR78
10/10
tufedra 2011 ápr. 18. - 15:19:13 10/10
(5970/9601)
Remek-remek, csodálatos! Végre olyan szavak, amelyek méltók Atitlához! Remélem olvasta és megmelengették a szavak a szívét! Már nem találok szavakat, mit írjak az elõadás kapcsán, pedig még mikor fogom látni, de nam baj. Addig maradnak mások beszámolói, lehet gondolkozni azokon is, sok szem sokat lát. De egyet már most érzek, vallási nézettõl függetlenül mindenkit megindított Attila Jézusa, a szolnoki színház társulatának játéka, és ez nagyon jó!
Hiszem, hogy ilyen elõadásokra van - lenne - szüksége minden mûvésznek, hiszen õk "csak" teszik a dolgukat és olykor bizony méltánytalanul, igen alacsonyan értékelik a munkájukat, tehetségüket. Még mi nézõk is,én is, sajnos. De ígérem többé nem teszem!
10/10
lizbet 2011 ápr. 17. - 22:29:54 10/10
(5969/9601)
Én ma este egy kicsit nosztalgiáztam. /Jobb híján/. Nagyon sok mondat, gondolat most is aktuális, figyelemre méltó. A riport két éve készült.

http://www.rtlklub.hu/hirek/portre/video/46588
10/10
lizbet 2011 ápr. 17. - 22:26:42 10/10
(5968/9601)
Köszönjük a beszámolót. Eddig szinte mindenki pozitívan írt a látottakról, hallottakról, a megtapasztalásairól. Azt hiszem ez mindnyájunknak, rajongóknak, színházlátogatóknak és nem utolsó sorban Attilának is nagy feltöltõdés, hatalmas öröm.
10/10
E63 2011 ápr. 17. - 20:24:09 10/10
(5967/9601)
Aki tud, szerezzen jegyet Szolnokra!!! Mûvész úr eggyé vált a szerepével, az erõs, de gyötrõdõ Jézust láttuk. És szerencsére hallottuk! A Getsemane megindító és katartikus volt, az emberek pár másodpercig nem mertek levegõt se venni a végén, aztán kirobbant a taps. Az igazság kedvéért hozzá kell tennem, hogy az elsõ felvonásban becsúszott Atikától egy pár hamis hang, biztos izgult. A többiek általában jók voltak, talán a Júdást alakító versenyzõ nem ütötte meg az elvárható szintet. De mindenkinek ajánlom, hogy, ha teheti, nézze meg Attilát a szerepálmában. Ébren!!!
10/10
lizbet 2011 ápr. 17. - 17:40:34 10/10
(5966/9601)
Muszáj ezeket a sorokat külön is kiemelnem, persze a cikk az egész elõadást is méltatja.

"Mert jók, kiválóak, nagyszerûek a szereplõ színészek, méghozzá egytõl egyig. Élen persze a Jézust megformáló Dolhai Attilával, aki azt a Názáretit állítja elénk, aki erõt, nyugalmat áraszt-sugároz magából, ám ugyanakkor esendõ, sebezhetõ — emberi. Kitárt szívvel, természetes õszinteséggel játszik, hangja remek, magasságai olykor az eget is verik. Amikor például arról énekel, miért is kell néki meghalnia, a fájdalom énekszavai lelke legmélyérõl törnek fel és csapnak a magasba. És hasítanak belénk is."
10/10
lizbet 2011 ápr. 17. - 17:35:37 10/10
(5965/9601)
10/10
tufedra 2011 ápr. 17. - 10:08:09 10/10 Előzmény lizbet
(5964/9601)
Köszi! Lizbet!
Sajnos nagyon rövid a riport, de legalább valami. Bár legalább egy kis énekhangot hallathattak volna Atikától, hamár a nevét "elfelejtették" megemlíteni!
A hivatalos oldal nyitó képéhez-ami gyönyörû és megindító, ahányszor látom - ezt a Getshemane-t ajánlom az oda nem illõ "aláfestõ" zene helyett!!

http://www.youtube.com/watch?v=EdlbkE8BOTU&feature=related
10/10
lizbet 2011 ápr. 16. - 17:56:51 10/10
(5963/9601)
Jézus Krisztus Szupersztár a Szigligetiben

http://www.szolnoktv.hu/hirek/?article_hid=13920
10/10
lizbet 2011 ápr. 16. - 17:47:40 10/10
(5962/9601)
Én is olvastam a másik fórumon. Nagyon összeszedett és jól megfogalmazott, érzésekkel teli és értõ beszámolónak tartom, és ami a lényeg számomra /is/, hogy összességében az egész elõadást pozitívan értékelte.