Téma: Dolhai Attila

Ladáscsaj 2011 szept. 25. - 12:23:38
(6641/9601)
nem akarom hogy cigányosra vegye a figurát :(
Ladáscsaj 2011 szept. 25. - 12:14:57
(6640/9601)
jó volt egynek, de remélem Ati nem viszi ezt a vonalat tovább
krisz26 2011 szept. 25. - 11:07:50
(6639/9601)
offtopic
sofi 72 2011 szept. 24. - 18:18:10
(6638/9601)
Nem éééér! Ez már egyszer volt.
vénasszonyoknyara 2011 szept. 24. - 13:02:36
(6637/9601)
Koppány rövid élettörténete Örkénytõl:

Háromba vágtad, édes, jó Lajosom?
- Háromba? Nem. Négy egyforma darabba vágtam... Talán nem jól tettem?
- De jól tetted, édes, jó Lajosom - mondta Mariska. - Te mindig tudod, mit hogyan kell csinálni.
10/10
tufedra 2011 szept. 24. - 10:46:52 10/10
(6636/9601)
...és a "másik" arca "Koppánynak":)))
Füredi Nikivel igazán újdonság számba ment ez a betétdal. Jöhet az új szerep az "új" operettben!!!

http://www.youtube.com/watch?v=6iTO0jB60hI
10/10
tufedra 2011 szept. 24. - 10:38:07 10/10
(6635/9601)
Tegnap már megint megmutatta Atika, milyen Koppány lenne õ! Nekem tetszett ez a "nevetõs" változat! Ma folytatás, remélem ismét tetházas lesz az utca!!!

http://www.youtube.com/watch?v=RlqxKG7aFsw&feature=player_embedded
vénasszonyoknyara 2011 szept. 22. - 22:25:46
(6634/9601)
Baby Gabival olyan édik voltak.
10/10
tufedra 2011 szept. 22. - 19:52:54 10/10
(6633/9601)
Dettivel igazán kitûnõ párost alkotnak, nekem Dóri után vele tetszenek Ati kettõsei!

http://www.youtube.com/watch?v=wGtq1WIh_P8&NR=1
10/10
tufedra 2011 szept. 22. - 19:49:26 10/10
(6632/9601)
Annyi Rómeó után, ezen a felvétele a 0,53-as "megnyilatkozása" tetszik! Ja és ne elfelejteni, hogy októberben ismétlések Rómeóból, elõször 4-én!

http://www.youtube.com/watch?v=OTVPhrHoEHc&NR=1
10/10
tufedra 2011 szept. 22. - 18:59:35 10/10
(6631/9601)
...és holnap Broadway!!!!... és holnap után megnézzük (remélem minden Ati rajongó!!!)miyen Józsi lesz!!!
10/10
tufedra 2011 szept. 22. - 18:56:34 10/10
(6630/9601)
Ma este a TV 2-õn 21,15-kor Attila az Aktívban!
10/10
fresia 2011 szept. 21. - 07:59:13 10/10
(6629/9601)
Úgy gondolom, a nem éppen kedvezõ kritikákat is el kell olvasnunk:
http://7ora7.hu/programok/miss-saigon/nezopont
10/10
tufedra 2011 szept. 20. - 21:03:19 10/10
(6628/9601)
Figyelmetlenség részemrõl, hogy Fresia már feltette a cikk linkjét, elnézést, csak tetszett, amit írtak és ezért nyomtam ide, de az ismétlés sosem árt!!!

Egyetértek Fresiával, ez nem a Pillangókisasszony analógiája, csak a fõ vonulat azonos, két egymásra talált ember, ott "kívánság" a lány, itt szerelem elsõ látásra, de ettõl még így is nagyon jó. Kell a romantika, legalább nem olyan csúf a valóság!!!!
10/10
tufedra 2011 szept. 20. - 20:57:23 10/10
(6627/9601)
10/10
fresia 2011 szept. 20. - 15:38:57 10/10
(6626/9601)
Elnézést kérek az elõzõ terjengõs hozzászólásomért és a gépelési hibákért.
Még feltenném Puccini remekébõl Pillangókisasszony nagyáriáját és a zünmmögõ kórust, az opera két legnépszerûbb, legismertebb dalát, talán Ti is szívesen hallgatjátok, persze, hogy nem azért, hogy összehasonlítsuk a musicallel. :)
http://www.youtube.com/watch?v=asJYeXJ5xOQ
http://www.youtube.com/watch?v=VW08w3Yqmoo
10/10
fresia 2011 szept. 20. - 15:08:24 10/10
(6625/9601)
Nekem is volt szerencsém látni vasárnap a Miss Saigont. Annyi szépet és jót elmondtatok már az elõadásról és a szereplõkrõl, olyan szuperlatívuszokban megfogalmazott írások jelentek már meg róla a bemutató elõtt és után is, hogy ezeket már nem szeretném és nem is tudnám fokozni... Nekem is nagyon tetszett - jó ideig a hatása alatt voltam - csak tegnap este felé kezdtem egy kicsit, tényleg csak egy hangyányit másként értékelni a darabot.
Ne bántson senkit sem, ha az idevonatkozó gondolataimat most veletek is megosztom - ismétlem, nagyon lekötötött, lenyûgözött a darab, Attila és Szabó P. Szilveszter remek játéka, Vágó Zsuzsa hangja, még Feke Pállal is "békét kötöttem" - eddig ugyanis ambivalens érzésekkel viszonyultam hozzá - ez a kisebb szerep színpadon megggyõzött engem is arról, hogy jó énekes és színész, valóban.
Azon túl, hogy éreztem én is, hogy eredetileg nagy- és szabadtéri színpadra készült a mû - itt-ott kicsit túlméretezettnek, így - nem tudok jobb szót most - "revüsnek" jött le számomra, pl. az ünnepet ill. a jelen esetben a hatalmat is szimbolizáló sárkányok, oroszlánok lehettek volna kisebbek, a lövésektõl, pedig fel voltam rájuk készülve, alaposan összerezzentem..., de soha nagyobb problémám színházi produkcióval ne legyen! :))
A "kritikám" nem is az Operett Miss Saigon elõadását érintené..., sokkal inkább a szövegkönyvet. Még anno (tényleg nagyon régen, 20 éves lehettem) láttam az Operában a Puccini Pillangókisasszony c. operáját. Annak cselekménye (librettója) sokkal érthetõbbé teszi számomra Kim öngyilkosságát - abban az édesapjától örökölt késsel követi el rituális tettét, miután Pinkerton hadnagyról kiderül, hogy megnõsült és szerelme sohasem volt igaz... Nem a gyermeke érdekében, hiszen Pinkerton és felesége éppen a gyermekért érkeznek vissza, hogy magukkal vigyék...
Értem én jól, hogy aktualizálták a darabot - az örök téma a vietnami háború és borzalmai, akik átélték, mindkét oldalon megszenvedték - számtalan alkotásból is tudhatunk ezekrõl. De pont az amerikaik azok, akik általánosságban mondhatjuk, hogy szíves-örömest, elõítételek nélkül örökbe fogadnak gyerekeket a világ minden tájáról - Vietnam után pedig, biztos vagyok benne, hogy egy egy olyan gyermeket, aki még ráadásul, hacsak részben is, de "saját", gondolkodás nélkül neveltek volna fel az otthonukban - nem haboztak volna az anyát is magukkal vinni, a musical szerint pedig, hadd mondjam most így, "Csocsoszan" - nak a fia boldogságáért kell a végsõ áldozatát meghoznia. Talán nem fogalmaztam meg jól - de nekem a töténet ezen része sehogy sem áll össze tökéletesen - így úgy érzem, hogy a címszereplõ Miss Saigon- nak meg "kell" ugye halnia, csupán ezért szõtték így a történetet, hogy Chris és felesége nem szeretné a kicsit. Számomra sem a musicalbeli "pillangó" halála, sem pedig az amerikai házaspár viselkedése sem vált életszerûvé, hihetõvé. Ráadásul, Chris még valóban szerette is Kim-et - szemben az opera Pinkerton hadnagyával, aki számára csak könnyû kaland volt az, hogy "feleségül vette" a lányt...
Ha úgy gondoljátok, ez a kákán is csomót keresés tõlem - lehet - de engem, fõleg így utólag megzavart...
Még egy írás az elõadásról:
http://www.nepszava.hu//articles/article.php?id=472834
vénasszonyoknyara 2011 szept. 19. - 12:44:04
(6624/9601)
Na és persze Árpinak és Tunyónak!
10/10
tufedra 2011 szept. 19. - 11:03:25 10/10 Előzmény síva72
(6623/9601)
Mi pedig megnéztük vasárnap a Miss Saigont, bár én sem akarom lelõni a poénokat azért "néhány gondolat" az elõadásról.
Kezdeném ott, hogy immár negyedszer láttam (ne kövezzetek meg, szerencsém is lehet néha, így jutottam be a fõpróbára és a sajtó premierre) ezért ez az elõadás nekem már nem hatott az újdonság erejével. Bár!!! Minden elõadás az újdonság erejével hat, ha az valóban jó, és mondhatom ez ismét egy jól rendezett, látványos, érzelemmel telt volt és lesz!
Sopronban a látvány és a monumentelitás volt elsõsorban, ami lenyûgözött és hát azok a dalok Zsuzsitól, eget rengetõen szóltak és szólnak! Igazi "sztárcsináló" dalokat írtak Kim részére és Zsuzsi gyönyörû hangja ennek meg is felel. Mint elmondta, nagyon nehezek ezek és sokat kellett tanulnia, hogy ilyen színvonalon tudja megszólaltatni azokat, de megérte. Kiváló énekhangja nagyszerûen érvényesül ezekben a nagyívû dallamokban.
Az OPI elõadásokon a kisebb térnek köszönhetõen nagyobb hangsúlyt kapott a színészi játék. Van mit nézni!
SZIL-rõl eddig is tudtam, zseniális színész és énekes, de itt az õ Professzora "pofátlanul" behálóz, magával ragad és nem hagy a saját gondolataimnak élni. Akarom a professzorát útálni, nem akarok az õ életszemléletével azonosulni, de nem lehet! Nem engedi, kígyóként tekereg körülöttem, visz, visz az romlott és kétségbeesett személyisége. Egyszerûen nagyszerû!!!
Sopronban a Professzor MÁZS volt, amikor én láttam a darabot. Egy másik professzor az övé, nagyon útálható, nagyon gyarló, nagyon rafinált, "a víz hátán is megélõ" figura, de kitûnõ volt! A két alakítást összehasonlítva bizonyosodik be, hogy mennyire lényegessé tud tenni egy színész egy alakot és mennyire válik fõ- és mellékszereplõvé más esetben. (Bár ez nála természetesen nem vált mellékszereplõvé, sõt, szerintem az egyik legjobb alakítása MÁZS-nak.)
Feke Pali nagy-nagy kedvencem, bársonyos, rekedtes hangja utánozhatatlan. A szerepe inkább karakter szerep, de azt kitõnõen oldja meg, a Bui Doi-ja pedig megindítóan szépséges!

Attila olyan Chris, amilyen csak Dolhai Attila tud lenni! Már érik benne néhány elõadás után, az az általam imádott Dolhais szerep, ami ki tudja miért egyszer csak már nem is szerep. Õ maga vívódik, szenvedi az élet adta nem könnyû választás lehetõségét. A hangja játszik, éneke nem is ének, valami "mondandó" mindig nekünk az ott ülõ gyarló embereknek: Nem halljátok mit mondok nektek, ti mit és hogyan döntenétek a helyemben? Ilyen és ehhez hasonló üzenetek sorát veti fel. Tegnap a Szaxofon duett alatt összeszorult a torkom és az elõadás végén sem akaródzott engedni ez a szorítás. Mi volt az oka? Lehet ez kérdés? Nézzétek meg és meglátjátok!
Köszönöm valamennyi megalkotójának ezt az elõadást, köszönet a fantasztikus SZIl-nek, MÁZS-nak, Palinak, Zsuzsinak és persze Attilának!!!
vénasszonyoknyara 2011 szept. 19. - 10:49:01 Előzmény tufedra
(6622/9601)
http://www.kerdezzemeggyogyszereszet.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=68:labgomba&catid=45:labgomba

megfeledkeztem róla, hogy nem lehet márkákat megadni. Ezen a linken általánosságban is lehet tájékozódni.
Jobbulást!