4/10
luci87 2019 márc. 09. - 14:45:27 4/10 Előzmény napraforgó
(890/18030)
Mar bocsi,de pont Te rugozol meg mindig ezen.....;)
"Ti facebookosok"??
Nem kozellensegeid vagyunk..:)
Ugyanolyan sorozatrajongok...
Reszemrol mar unalmas ez a tema,bocsi.
Reszemrol lezarom,de te csak irj errol meg nyugodtan.
Peace!!!:)
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 14:36:43 4/10
(889/18030)
Szerettem volna a képet kivágni és elküldeni, de sajna a gépem nem volt hajlandó, én meg nem is igen értek hozzá. De mindenki megnézheti a mondott helyen. És akkor tuti nem fiatalabb Tamáska vagy 6-8 évvel a többinél.
Na erről ennyit, szeretném, ha ezen nem rugóznának már annyira facebookosok. Nézni kell a sorozatot!
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 14:21:36 4/10 Előzmény luci87
(888/18030)
Szerintem meg igen. Nézd meg a 28.epizódot a 29.perctől. Ott mutatják ezt a fényképet és Joli néni emondja, hogy azon a képen Kata van Tamás, meg a Dani. A kétszélső gyerel világos dzsekiben, az egyik, a jobbszélső szemmel láthatóan lány. A középső,a piros dzsekiben kicsit magasabb a másik kettőnél. Egy picit lejtős talajon állnak, a másik kisfiú - Tamás áll legalul. Emiatt még hajlandó lennék elfogadni, hogy ő egy hangyányit fiatalabb, na de nem annyival, mint amennyit itt gondolnak!!!
amira_daa 2019 márc. 09. - 14:20:50 Előzmény napraforgó
(887/18030)
28. rész 29:06-nál van a fénykép. köszi.

Ruházat alapján a legidősebb fiu a két kisebb lány és fiú gyerek??? Nem hiszem hogy a kis Danikát piros kabátba öltöztette volna Zsóka. A kép nem stimmel ezen szerintem három kislány van. Öltözet alapján is. Amugy lábtartásból látszik hogy három lány gyerek a fiú kisgyerekek máshogy állnak meg.

Katáról, ha jól gondoltam, és csak alapképzésben vett részt. akkor 6 évet járt egyetemre. 18 érettségi + 6 év az = 24 éves Kata.
Steffi tuti hogy 22 éves? amugy mert akkor ahogy irtad 27-nek kell Katának lennie ( 22+5 éves Katika)
7 év a kép alapján nincsen a két gyerek között ( Tomi és Kata)
Tehát ugy jön ki a matek, hogy Steffi most 19 éves, Tomika 20 Kata 25 és az hihető hogy köztük van 5 év. Ráfogjuk a nagyobb méretü ruhára. Viszont akkor és amugy is miért nem játszott együtt Steffi és Tomika? és Dani és Kata hogyhogy nem ismerte Steffit?

VISZONT KEDVES RTL és itt egybegyültek - Ha Steffi kábé annyi idős mint Tomi akkor hogyan nem tudtak ők találkozni a 3 év alatt mig Tomika lett nevelkedett és amig Steffike kicsi volt és hogyhogy nem tudtak együtt játszani gyerekként, hiszen a Steffi Nagyszülők ( kamu szülők ) Steffi születése után meghaltak és Anikó visszaköltözött elvileg Ökörfalvára ezt mondta nem?

4/10
luci87 2019 márc. 09. - 13:50:34 4/10
(886/18030)
Az emlitett Wikipediarol egy erdekesseg.Sokan kerdezik,emlegetik,hol lehet Okorapati.

"Az egyik epizódban az Ökörapátiba címzett levélen a 3472-es irányítószám látható, amely fiktív, azonban ha létezne, úgy valahol Mezőkövesd és Mezőcsát között lenne megtalálható Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. Azonban egy másik epizódban azt állítják, hogy Ökörapáti 160 km-re nyugatra van Budapesttől."
4/10
luci87 2019 márc. 09. - 13:45:37 4/10 Előzmény amira_daa
(885/18030)
Biztos,hogy nezhetik a forumokat,es a csoport hozzaszolasokat,de ez nem is baj.
Regebben,mikor ment a 200 elso randi sorozat,ott meg maguk a szereplok is benne voltak a face csopiban egy joparan,ok is kommenteltek...vagyis meg most is ott vnnak,mert a folytatast varjak.
4/10
luci87 2019 márc. 09. - 13:40:25 4/10 Előzmény Lambada
(884/18030)
Szerinte sincs itt ertelme rugozni mar ezen a Tamas koran.
Amugy meg kell nezni a Draga orokosok Wikipediat Googleban.Szereplok felsorolasanal ott all.
Monika fia,20 eves,otthonulo naplopo....
Erdekes,szinte csak nala van kiirva a kora...
Nem kell itt logikat keresni....:) Meg szoszalat hasogatni...:) Ez van es kesz...en csak rohogok rajta es elvezem...
Elvaratlan szalak?Ezzel tartjak fent az erdeklodest,minden napra valami rejtelyt,izgalmat,hogy vard a kovetkezo reszt..

Ugyanugy a reklamokon se kell mervelodni,en se tv n nezem,Rtl Most on utolag lehet nezni,ott az elejen van par reklam...vagy leszedni a netrol,en is azt teszem,atirom pendrive ra,bedugom atv be oszt ott nezem...:)
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 13:18:15 4/10 Előzmény napraforgó
(883/18030)
Valószínűleg a 28. rész volt a Joli néni fényképes része.
Ha nem , akkor előtte, vagy utána egy.
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 13:13:56 4/10 Előzmény amira_daa
(882/18030)
Na, látod ez jó kérdés. Miért nem nyomoztatja le Mónika a volt férjével, hogy valóban meghalt-e az apjuk, és azt is , hogy valós -e a 612 milliós örökség. Tényleg fura, hogy a Kovácsék előélete jobban érdekli.
Nyomoztathatna Attilla ügyében is, pláne, hogy hogyan áll most az ügye, de ugye itt az sem érdekel senkit sem.
Na és utánanézhetne a vadbarom Subicznak is, annak is vannak sötét ügyei, de hát ez sem fontos most.
Nem tudom, mit írt alá Mónika, mert az egyházi esküvőt nem bontja csak úgy fel a katolikus egyház.
Ha nem hálták el a házasságot, vagy, ha meddő az egyik fél, ez bontó ok, na de még mi?
Mónikának alá kellett írni, hogy Tamás nem a férjétől van? nem tudok mit kitalálni.
amira_daa 2019 márc. 09. - 12:13:57 Előzmény kanapé
(881/18030)
Csonka Ibolya játsza Icukát
amira_daa 2019 márc. 09. - 11:41:44
(880/18030)
Én azt sem értem, ha egy örökség miatt kell egy évig egy helyben ülnőm, akkor Mónika miért nem azt nyomoztatta le Nándival? hogy az most van vagy nincsen. Mi van ha egy év lejárta után még egy év bünti év lesz vagy valami csavar?

Kovácsékat megpiszkálni a készitőktől elég bátor húzás volt. Főleg ezt a témát. lehetett volna csak az az info, hogy a lányuk eltünt és Józsi az unoka és vélt tettes Attila. De ez a police feliratos dosszié.
Nyilván ha valaki katona nem kell mindenkinek tudnia mit csinál vagy nem csinált. Szerencsére ahogy irtátok a Kovács szál se ment sehová hanem kaptunk ott is egy ujabb titkot hol van Ibolya, illetve a teázni induló házaspárt akik végül reggelizni kezdtek.
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 11:40:19 4/10 Előzmény amira_daa
(879/18030)
Én nem a Lujzi unokáira gondolok, nekik mi közük Tamáshoz, Katához, meg Danihoz??? A világon semmi.
Én a Joli néni fényképét említettem, ezt akkor mutatta Tominak, amikor a csipkebogyó szörppel kínálta, nem sokkal azután, hogy a fiú berágott az anyjára, mert letette vidéken, mint egy csomagot.
Február 7.-i adás, keresd meg, talán a holdpont.hu megmutatja, hányadik epizód.
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 11:35:29 4/10
(878/18030)
Ebben teljesen igazad van, én is utálom, hogy a 40 perces epizódot 3 db (!) 10 perces reklámblokkal szakítják meg. Szerintem ezt nem is lenne szabad, van, vagy volt valami jogszabály, hogy hányszor szakítható meg az adás reklámokkal és ott fontos volt, hogy 40, vagy 90 perces adás volt-e?
És valóban jó pár elvarratlan szálat hagytak:
Mi van a térfigyelő kamerákkal, azokat mostanában nem nézi vissza senki.
Miért nem kap Tomi büntetést? Anyja ugye nem mehet egyedül Kárásziba, akkor a fia meg miért mehet?
Mi van Tiborék lakásbetörésével? Az útlevéllopással? Na meg a közlekedési vétségével?
Hogy végződött Szláven fellépése kincskeresőkkel szemben? visszaásták a cuccot?, vagy most majd hová rejtik?
Mi a fenét akar a Kovács házaspár, hogy végződött a teázás? Mit mondtak Józsinak? És mit akarnak? Rá akarják hagyni a vagyonukat, vagy miért keresgélik?
Mi van Mihállyal és Zsókával, beletörődött-e az asszony, hogy nem lesz polgármesterné?
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 11:33:58 4/10
(877/18030)
Szerintem meg igenis fontos, ki hány éves, ha már annyira karakteresen közölték, hogy ki mikor, merre, meddig. Akkor tartsák magukat az először mondottakhoz. Én nem vagyok hajlandó elhinni, hogy Tamás csak 21 éves, amikor már egy sorba tették a Katával, meg a Danival. Szemmel láthatóan jóval idősebb ez a két másik karakter. 1-2 évet még hajlandó vagyok elnézni, ide-oda, de nem 6-8 éveket!
A forgatókönyíró/írók pénzt kapnak a munkájukért, akkor pedig tartsák észben ezeket az információkat. Ha meg el akarnak térni tőle, akkor tessék megmagyarázni, miért!
amira_daa 2019 márc. 09. - 11:31:28 Előzmény Lambada
(876/18030)
nézd online, ott az elején van három reklám ( a herpeszes, a hátfájos és egy szabadon választott szépészeti reklám az netto két perc aztán egybe lehet nézni a részt. ) Tévére ráköthető a laptop vagy okostévén simán nézhető és ha nem tetszik akkor továbbtekered.

Szerintem ez egy jó sori ( vagy még jobb lehetne) ha tényleg odafigyelne az RTL, de ha kell én szivesen megyek sorozat runnernek :D vagy alkotonak akkor biztosan A Robi karaktere izgalmas bakancslistát kapna, és tuti hogy jobb lenne. az egész.

Amugy Tibi polgármestersége és az ahhoz való hozzáállás. nagyon gáz. azért mert falusiak nem parasztok, még aki gazdálkodásbol él meg az sem paraszt. nekem túl közönséges volt amit előadott beszédként.
amira_daa 2019 márc. 09. - 10:43:54 Előzmény Nakahara
(875/18030)
Nekem az a gondolatom van hogy a készitők nézik itt is a csoportot és a face csoportot is, hogy mit irnak és elképzelhető egy hogy -két kimaradt részt jelenetet ujra vesznek. Vagy felveszik végre. Például ugye Tomi büntetése, mert most ért oda a sorozat amit irtam lejebb is hogy mivel nagyon sok szál van nincsenek végigvive nem épül semmi semmire. Hiába van az alap kiásva forgatokönyv stb a sztoriszálak mint épitőelemek csak egymás mellé vannak helyezve nem fogja össze őket semmi. Egy karakterszálnál nem tudod hoyg miért miért csinál, hova megy.

Ugye Tominál észrevehető hiszen ő megszegett egy szabályt és nincsen büntetés. közben több jelenetét be sem fejezik, a Mammut fenyőnél van most még.
5/10
Lambada 2019 márc. 09. - 10:39:13 5/10 Előzmény napraforgó
(874/18030)
Szerintem nincs értelme ennyit foglalkozni Tomi életkorával. Sajnos nem ez az egyetlen következetlenség a filmben! Valóban jobban odafigyelhetnének az alkotók, nem gondolták, hogy az a pár pillanatra bemutatott fénykép ilyen ellentmondásra világít majd rá. Én tudom úgy nézni a "mesét", hogy elfogadom: Tomi a 20-as évei elején jár. Már csak ezért is, mert szépasszony mamája sem lehet olyan koros, hogy jóval idősebb gyereke lehetne. Ha pl. szerepe szerint 40-42 éves, nem is lehetne 27 éves fia.
Ennél sokkal nagyobb logikai bukfenc, amit már többen is említettek: hogy elment egyedül Kárásziba, minden következmény nélkül.
Engem mindennél jobban zavar, hogy a film már nézhetetlen az egyre hosszabb reklámok miatt. Lassan ott tartunk, hogy nem a filmet szakítják meg reklámokkal, hanem a folyamatosan sugárzott reklámokat szakítják meg időnként a film egy-egy rövid részletével. Eddig is tudtam, hogy ezt a TV-csatornát jobb nagy ívben elkerülni, amit eddig sikeresen meg is tettem, de most, hogy véletlenül itt ragadtam, saját bőrömön meg is tapasztalhatom.
amira_daa 2019 márc. 09. - 10:38:56 Előzmény napraforgó
(873/18030)
"AMugy Lujzi néni is anno mutogatott egy képet ott is három gyerek volt igaz a saját unokái. és köztük a kislány közben a képen meg három kisfiu volt. :D"

LUJZI tudod a sapkás Lujzit irtam direkt anno kiguglliztam, nem Jolit. Ő a buszon mutogatta Tominak a képet, mikor el akart szökni még az első héten, és meglátta a bikinis unokalányról a képet és viccesen megjegyezte hogy akkor marad.

Joli is mutatott egy képet ( azt én most nem tudtam visszakeresni de ha mondasz egy rész számot rákeresek ) azon is volt három gyerek.

Én FAcen nem vagyok benne a csoportban, @Luci87 van benne a FAce csoportban.

Igen igazad van, hogy Elég kesze kusza ez igy, de normál esetben ha irnak egy forgatokönyvet az életkor az első amit lerögzitenek a viselkedés illetve a történet szempontjából itt nagyon kimaradt ez mert belőtték a 20 és 30 közötti Tomit amiből nem mindegy hogy most 27 és az anyján élősködik vagy 20. Amugy a Mohai Tomi és épphogy megszáradt az érettségijén a pecsét.

Tomika anyján élősködő karaktere mint irtam nem újdonság, láttam már ilyet, hogy anyuka vagy szülők pénzén ezt csinálja, itt a sztori szempontjábol egy idő után Tomi már nem tud kit meglopni akkor ő is elindul szerinted , szerintetek a Kristóf utján vagy a piti tolvajbol nagyobb gazember lesz mert igy ez gáz, és 100 misit is el tud költeni ő is egy nap alatt,

4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 08:00:35 4/10 Előzmény amira_daa
(872/18030)
Nem tudom, hogy Ti ott a Facen nézitek-e a sorozatot, vagy csak az észt osztjátok?

A legelső részben, amikor a testvérek megérkeznek Ökörapátiba, Tibi szemrehányást tesz Mónikának: Te már vagy 20 éve nem voltál itthon. Mónika önérzetesen kijavítja: 21 éve.
Aztán egy másik alkalommal Jolika néni azt mondja, hogy Mónika a csecsemő fiát az apjára bízta és a gyereket 3 éves koráig Kálmán és ő, Mamszi nevelte. Aztán egyszer csak megjelent Mónika és elviitte magával a gyerekét.
Számoljunk. A gyerek 3 éves, amikor Mónika elvitte. Utána 21 évig felé sem nézett az apjának. 21 +3 = 24. Akárki akárnit is mond. akkor Tamáska minimum 24 éves!
De még ez sem biztos, mert miért ne jöhetett volna Mónika a 3 év után még vissza párszor, akár a gyerekkel, akár nélküle látogatóba? Később is összekölönbözhetett az apjával.

A télen készül fényképen, amit Mamszi mutatott, 3 egyforma kisgyerek volt. Kata életkorát fixen tudjuk, ő 5 éves volt, amikor Tibi és Anikó összejött. Így Kata és Stefi között 6 év van. És ha Tamáska Katával egykorú, akkor vajon hány éves is lehet? Tessék számolni! Tuti nem 21 ! hanem 27!
Nekem mindegy, hogy milyen bunkó módon hülyéskedik is Tomika, azért már nem abban a korban van, amikor ez jól áll neki. És igenis csinálhatna már valamit. Se végzettség, se munka...

És nemcsak nektek, de az alkotóknak is mondom, hogy figyeljenek arra, kivel, mit mondatnak, mert a néző is figyel!!!

Én tuti nem hiszem el Tamáska kamasz életkorát, ha korábban már évekkel is demonstrálták azt.
4/10
napraforgó 2019 márc. 09. - 05:37:20 4/10
(871/18030)
49. rész
Kristóf plakátokat ragasztgat, közben kampányol is a bátyja mellett a vele beszédbe elegyedőknek. Meghívja őket Tibi kampánybeszédére a kocsmába. Az emberek az ingyen piát teszik meg feltételül.
Mónika cirkuszol, a grafikus ismerőse eleinte nem érti meg, mit is akart. Nagy nehezen eléri, amit akar, a plakátja olyan lesz, amilyet akart.
Tibi a saját plakátját nézegeti, el van szállva a saját szépségétől, Vali meg csipkelődik vele. Aztán Kata is jön és az anyjával leszólják Tibi tervezett beszédét, amit bemutat nekik.
Robi eléggé másnaposan alszik a foteljában, amikor kopognak, dörömbölnek. Polli jött meglátogatni. Valami galéria megnyitójára hívná Robit, akinek persze nincs kedve. Helyette a lányt faggatja, ő miért nem mondta meg neki.... A magyarázkodás közben/után az ágyban kötnek ki, Polli közli, beleszeretett Robiba. Mehgállapítják, hogy a kezdeti kölcsönös ellenszenv helyébe már más lépett....
Dani pakol, áthívja Lalit és elárulja neki, Németországba megy, jó ajánlatot kapott. A lovardát Lalira bízza. Lali kérdésére, Katával mi lesz, Dani jelzi, hogy van köztük némi kis "helyzet", és még ő se tudja mi lesz, majd jön, amikor jön.
A boltba betérő öregasszonyok is Tibi jelöltségéről beszélgetnek, Tibi Ökörapátiban született, jó fej, mondja Kristóf, így Lujzi és Margit elvállalják, hogy ők is ragasztgatnak plakátokat.
Mónika már indulna is Józsival Kárásziba leitatni a választókat, mikor rájön, hogy a többi örökös nélkül nem mehet. (Tomika meg igen???) Rábírja Józsit, hogy menjen egyedül ő és intézze. De beállítanak Kovácsék és rögvest elhívják Józsit teázni, Mónika biztatja, hogy erre még van kis idő.
Ekkor Nándi, Mónika exférje érkezik, zárt ajtók mellett akar beszélni a nővel. Elmondja, hogy Kovács az elhárítás alezredese volt a régi rendszerben, jó kapcsolatai vannak. Azért nem léptették elő, mert így kevésbé szúrt szemet, de nagy hatalma volt és nagyon gazdag is, mindenhol vannak földjei, házai. Mesél neki az egyetlen lányukról, aki nyomtalanul eltűnt, és bizony a falusiak pletykáltak, hogy a férje tüntette el. Még mindig nem zárták le az ügyet.
Nándi cserébe az infóért Mónika aláírását kéri egy iratra, amivel az egyházi házasságukat érvényteleníttethetné, mert egyházi szertartáson is feleségül akarja venni a mostani feleségét.Mónika nehezen, de beleegyezik.
Robi a szeretkezés után rögtön bakancslistát akar írni, mit akar még a hátralévő életében megvalósítani. Ekkor Kata telefonál neki, és Robi Polli tiltakozása ellenére felveszi a telefont. Kata lelkizik, ő nagyon sajnálja, meg nem így akarta, meg biztos találnak majd gyógyszert a bajára. Polli megsértődik Robi viselkedésén, hogy Katára mekkora figyelmet fordít és otthagyja Robit. Majd jelentkezik, mondja, de nem úgy néz ki.
Kovácsék a szerencsétlen Icukát nyaggatják a kései reggeli közben, arra kiváncsiak, van-e Józsi és Mónika között. Icuka kis tétovázás után nemlegesen válaszol.
Tibi tiszta barom, a sok kockás inge közül akarja a legmegfelelőbbet kiválasztani a kampánybeszédére. Valit hülyíti, majd elküldi az asszonyt Kárásziba István atyához a CB rádiókkal, amit beszerzett neki (vajon honnan, egyik taxis sem látogatta meg, a posta sem hozta....). Vali a buszmegállóban Zsókával találkozik, aki egy PB palackot tol haza.Kipróbálják a rádiót.
A pap is ki akarja próbálni a rádiókat, próbagyónásra küldi Valit a fülkébe és ő meg hazamegy a foteljába. Vali a rádión hallja, ahogy az atya lerúgja a bakancsait, meg egy sört nyit ki. Rögvest elege is lesz a gyónásból és elmegy.
A kocsmába gyülekeznek az ingyenpiát igénylők, bár elég kis számmal. Tibi a kampánybeszéde alatt is eljátsza a hülyét, a fura ujjtartással, a hatásszünettel, aztán meg a rafkós dumáját nyomja, hogy az majd milyen jó lesz a falunak. A döbbent csendet Kristóf menti meg, szatmári szilvapálinkát osztogat a résztvevőknek.