amira_daa 2019 márc. 07. - 14:38:12 Előzmény luci87
(830/18030)
Igen ez igaz, de egy-két vidéki nagyváros sokkal szebb vagy élhetőbb számomra mint Pest.
Szerintem a vendégkört sejtjük, nyilván a Pestiek nem merik alávetni magukat Diának
A három fő pletyifészek a Joli néni, a Margit meg a Lujzi tuti, de hogy
Steffi a tökéletes fürtjeit Diára bizza-e ezt azért ...hát férfi hajat meg tud tanulni vágni akkor férfi vendégei lesznek inkább. Subicz is rányomulhat.
amira_daa 2019 márc. 07. - 14:25:26
(829/18030)
Vannak igen jó tanulságok a sorozatban azért nézem én is. Meg a játszmák nagyon valósághüek.
ugye egy dolgot nem tanitott meg Dia apuja a lányának hogy ( idézek egy sorozat főcimzenéjéből)

"Fiam szállj le a magas lóról
Az élet mindig kemény harc"
Dia mint ahogyan sokan meguszásra játszanak szakmával bármivel.

AMugy ha átjárna Kárásziba és ott dolgozna lehetne ez jó opció Diának de ez elég etetés ez a "fodrász lettem duma" igy aztán lehet hogy ahogy irtad fent a nagy Pesten beugrott egy-két ágyba. Nem gondolnám, mert a karaktere egy megfontoltabb, konzervativabb, "esküvőt akar" komoly kapcsolatot ( ugye ez volt a 20. részig aztán felhuzott Pestre. forgatokönyvből kikerült picit aztán most visszaugrott. )

De egy év tanulás ténlyeg kell mert nagyon könnyen lehet rossz hajat vágni valakinek és aztán az el is áshatja magát a környéken.
Ökörfalva az Marhalak? :D akkor a harmadik szomszéd falu lehetne Pontyalsó vagy Afrikaiharcsapuszta. Még egy horgásztó és aztán hajrá. :D

Várd ki a végét lehet hogy mindenki olyan hajat kap hogy mi is nevetünk legalább egy rész erejéig.
Mónika kék séróval vagy Kata szőkén :D

4/10
luci87 2019 márc. 07. - 14:18:44 4/10 Előzmény amira_daa
(828/18030)
Az orszag tavolabbi felebol "felmenni" B.p.re is eleg nagy dolog,plane egy kis falubol....
Csak a fovarosiaknak olyan termeszetes a nagyvaros.
En is videki vagyok,kisvarosbol...ritkan jarunk fel.
Dia fodrasztanfolyama nekem is furcsan rovidnek tunt...:)
Engedelyek,felszereles,adozas stb. Kell kezdotoke oda is.
Meg kik lesznek a vendegek?:)
amira_daa 2019 márc. 07. - 13:45:47
(827/18030)
"bünös " Bp :D JA igen itt a karakterek ugy mennek "fel" Pestre mintha legalább egy országot alrébb mennének.

No Gugli azt mondja hogy 1 év ha tanfolyami és 2 év ha sulis rendszeren belül akarsz fodrász lenni. ( de ha valaki gyorsabbat talál szoljon) de kell az 1 év)

Igy ahogy irtátok nagy valószinüséggel ez is olyan "turkálos lesz" azaz "sufnituning-fodrászat"

Aztán a falu neve nem Ökörfalva lesz hanem "Elcseszetthajakfalvája vagy minden szereplő egyforma Bubi frizurát hordana. :D ( két honap alatt addig jutott. ) Amugy fodrász ollója van-e ennek a Dia lánynak? :D Törülköző....higiénia?

Azt nem értem hogy miért nem masszázs tanfolyamot végzett Dia, . Tuti megugrana a nézettség :D és egy-két félreérthető poént is bele lehetett volna irni.
amira_daa 2019 márc. 07. - 13:00:55
(826/18030)
igen sok minden érdekes. Elvileg három hónapja laknak ott. a Szappanos klán :D

Dia a 21. részben lett kirugva és a 22-ben költözött el most van a 46-dik rész. ez kb 1 hónapos időtartam, max kettő annyi idő alatt elég furcsa ez a fodrász tanfolyam duma. inkább csak összekapott a barátnőjével ahol lakott talán az lehetett az oka a hazaköltözésnek.
Dia konzervativabb hogy összefeküdjön bárkivel inkább csak játszik a pasikkal, vagy csak kedves mindegyikkel, mert ilyen alapjárat.
amira_daa 2019 márc. 07. - 12:56:08 Előzmény napraforgó
(825/18030)
AMugy rátermettségben Mónika lenne jó Pm, meg Attila volt viszont Mónika tud helyezkedni és ez jó. Nagyon.
4/10
napraforgó 2019 márc. 07. - 12:27:14 4/10 Előzmény amira_daa
(824/18030)
Na, mondjuk, a képzett taxis, a Szappanos Tibi sem épp Pm alkat.... És mit csinálnak, ha visszajön Attila? Végül is ő csak fel lett függesztve, és ha nem ítélik el, akkor bűntetlen előéletű marad.
amira_daa 2019 márc. 07. - 12:03:26 Előzmény napraforgó
(823/18030)
Én dolgozom az esetek többségében este 9-10-ig igy nem tudom nézni tévén igy marad az online felület ott az elején van 1-2-3 reklám addig még lehalkitom a laptopot utána meg mikor elkezdik hangot adok rá. Ugyanazok a reklámok vannak klikkeléstől számolva két percig utána meg egybe a rész és tudom én is tekergetni v áttekerni.

Zsóka jót akart de Misi ténlyeg nem a Pm alkat. bár kiváncsi leszek hogy vesz-e saját hűtőt a kolbászainak.
4/10
napraforgó 2019 márc. 07. - 11:59:34 4/10
(822/18030)
Engem leginkább a rengeteg reklám irritál. Most már nem is kettő, hanem 3 reklámot nyomnak be egy 40 perces epizódba!
--------
Én Zsókán csak röhögtem, ahogy előadta, hogy Misi vágya a polgármesterség. Aztán, amikor Mihály kimondta, hogy ő nem akar Pm lenni, akkor meg ugyanilyen meggyőződéssel állította, hogy nem ő erőltette. jajj, ez a szelektív memória!
4/10
napraforgó 2019 márc. 07. - 11:58:39 4/10 Előzmény amira_daa
(821/18030)
Engem leginkább a rengeteg reklám irritál. Most már nem is kettő, hanem 3 reklámot nyomnak be egy 40 perces epizódba!
--------
Én Zsókán csak röhögtem, ahogy előadta, hogy Misi vágy a polgármesterség. Aztán, amikor Mihály kimondta, hogy ő nem akar Pm lenni, akkor meg ugyanilyen meggyőződéssel állította, hogy nem ő erőltette. jajj, ez a szelektív memória!
amira_daa 2019 márc. 07. - 11:27:49 Előzmény napraforgó
(820/18030)
igazad van RTL vegye fontolóra z ötleted, Budapest legyen tabu és környező falvak meg okék. Amugy csak ez a Kárászi van vagy van még egy két állatneves környező település? ( Ökör-apáti, Kárász-i :d pl Medvefalva :D vagy Verébvincető Mókusfa vagy valami hasonlo :D )

Amugy tegnap 6 teljes perc Zsóka volt te is 5 sorban tudtad a három jelenetüket összegezni ez nagyon sok.
amira_daa 2019 márc. 07. - 11:23:03 Előzmény szürkekabát
(819/18030)
BDSM domina képzés :D köszi :D milyen gondolatok :D:D:D:D
amira_daa 2019 márc. 07. - 11:22:06 Előzmény Rojita
(818/18030)
Szivesen, vannak ilyen szinésznők és nehéz ebből a szereptipusból kitörni de nem is biztos hogy akar. Ez olyan karakter ami mindenhova kell, nem túl hálás szerepkör de ez van. Engem a Makranczi karaktere jobban irritál.
amira_daa 2019 márc. 07. - 11:15:13 Előzmény luci87
(817/18030)
hát Dia Kristófnak jót tenne és remélhetőleg jó utra téritené, a kérdés, hogy Dia ezt be tudja-e vállalni. Ez elég nehéz teher azért egy ilyen bünőzőkkel terhelt hapsit szeretni de nem lehetetlen de lehet hogy Kristóf megtalálna nála a nyugalmat vagy leszokna miatta. Viszont Szláven is cuki Diával, igy nehéz dönteni. De jó hogy visszahozták ő életet lehel a Steffi - Kata soha nem mosolygós világába. Mert nekem a Stefi Kata erőltetett mosoly az nem mosoly.
amira_daa 2019 márc. 07. - 11:12:28 Előzmény Nakahara
(816/18030)
igy van én is irtam, hogy szépen Marosi huzzon le a M-es autojával és dorgálja meg Tomikát. vagy irjon valami bünti levelet.
Az lehet az oka amugy hogy a jeleneteket egy időben veszik fel tehát mint ahogy látszott Tamara és Tomi elvannak mennek a két idősebb néninek segiteni. Utána a Mammuthoz közben a Mammut fenyőnél tél van és hó, ezt szerintem december felvették. Dia és Szláven a hómentes utcán sétált. ezt kb januárban vették fel. és teljesen más snitt és képtechnikával készült a jelenet is. Konkrétan más kamerával vették fel és más a kép is igy elég furán is hatott. Ha tavasszal forgattak volna vagy kezdik nem tünik fel hogy van hó meg nincsen de ugy nehéz lehet forgatni hogy az időjárás ha azt vesszük december elején meleg volt aztán ho volt dec közepe és aztán dec vége nagyon meleg volt.
4/10
luci87 2019 márc. 07. - 08:16:55 4/10 Előzmény Rojita
(815/18030)
Igen Szláven is becsajozhatna már végre...csak kérdés Dia Kristófot szereti e...:)
4/10
luci87 2019 márc. 07. - 08:15:45 4/10 Előzmény Rojita
(814/18030)
Nekem az ugrott be, hogy terhesnek hazudta magát a munkahelyén is, mert így nem rúghatják ki, meg a barátjának is, hogy az meg ne menjen világ körüli útra a baraátjával.Egy manipulatív, ellenszenves csajt játszott a Korhatárosban.
Igen a balettosok 14 évesen,vagy még korábban elkezdik.A lányom járt művészeti szakközépbe,fotósnak tanult, de az osztály másik fele meg balettáncosnak...

Nekem se hiányozna a csaj.Amúgy miért hívja ő is mamszinak? Nem egyszerre nevelkedtek ott Tamással,elvileg...
6/10
szürkekabát 2019 márc. 07. - 08:11:28 6/10 Előzmény Rojita
(813/18030)
Az "Akkor nyírjál meg most!" a tegnapi rész legjobb jelenete volt. :)
Szláven olyan hangsúllyal mondta, mintha Dia nem fodrászatot tanult volna Pesten, hanem egy BDSM domina-képzésen vett volna részt. :))))
Ez a két legjobb karakter a sorozatban!
4/10
napraforgó 2019 márc. 07. - 05:17:40 4/10 Előzmény Nakahara
(812/18030)
Ez igaz! Jön-e majd büntetés emiatt?
Hisz Kristóf is nyilván ezért egyezett meg Józsival úgy, hogy Józsi lesz az anyagbeszerző és Kristóf árul a boltban.
Máskor Marosinál azonnal jelez a monitor, ha akármelyik szappanos elhagyja Ökörapáti határát, most meg semmi.
Amúgy egy nagy marhaság ez a "csak öten együtt mehetnek bárhová" szabály.
Kristóf miért ne járhatna át bevásárolni a bolt részére Kárásziba? Mónika miért ne mehetne el fodrászhoz, kozmetikushoz ugyanoda? Tibi meg a kórházba kontrollra, vizsgálatokra? Tamás egy kis szórakozásra, szintén Kárásziba, presszo, diszkó, mozi?
Pont elég lenne, ha Budapest lenne tabu, a szomszéd falvak, kisváros meg nem.
4/10
napraforgó 2019 márc. 07. - 04:50:18 4/10
(811/18030)
Kora reggel Tami bekopog Tamáshoz. Rá akarja venni Tomit, hogy a Mamszi és a másik két öreglány által talált kincset keressék meg.
Sándor reggelit visz a lányának az ágyba. Kicsit beszélgetnek, Sándor közben hülyeségeket beszél a pestiekről. Dia nevetgél és az álmairól beszél neki, szeretne egy fodrászatot csinálni a házukban. A konyha-nappalijukban szeretné megvalósítani a dolgot. Sándor szörnyülködik, az az ő hálószobája is egyben.
Stefi is beállít Danihoz, meg akarja köszönni, hogy a múltkor megvédte és jelzi, hogy a turkálós cuccait is majd elviszi. Aztán egymás új kapcsolatairól is beszélgetnek. Úgy tűnik Stefinek nem esik jól, hogy Dani összejött Katával, pláne ilyen hamar.
Mónika lefotózza Kovácsné tárcájában talált iratokat.
Kovácsék is reggeliznek, amikor Kovácsné észreveszi, hogy eltűnt a pénztárcája. Előbb a szerencsétlen Icukát macerálják, majd Kovácsné követeli, hogy a férje rendeljen ide egy katonai egységet, és keressék meg a tárcáját! Kovács meg is teszi, valami tábornok haverjánál elintézte. Kovácsné a recepciónál Mónikával kekeckedik az eltűnt tárcája miatt, aki ekkor odaadja neki a tárcáját, mint talált tárgyat. Épp rendeződne a helyzet, amikor beállít egy katonai egység, kutatni akarnának, de Kovács leállítja és elküldi őket.
Sándor Anikónak mesél a lányáról és a terveiről a kocsmában, amikor beállít Zsóka és Mihályt keresi. Zsóka úgy érzi, a férje menekül előle. Hiába próbálják finoman rávezetni, hogy Mihály talán nem akar annyira polgármester lenni, de Zsóka közli, ez az ő férjének a nagy álma.
Dia benéz a kisboltba Kristófhoz, beszélgetnek, viccelődnek,. Dia elmeséli, hogy fodrászüzletet nyit. Szláven is betér a boltba, Dia megköszöni, amit értük tett. Régen nem volt ilyen határozott, ilyen hős, mondják. Szláven Dia fodrászálmaira kéri, hogy hadd legyen ő az első vendége. Dia kicsit átrendezi a konyhát, már épp nekilátnának, amikor beszalad Stefi egy szál kombinéban, azt hitte, hogy maguk vannak Lalival. Kölcsönösen csodálkoznak a másik jelenlétén.
Eközben a két összeesküvő, Tomi és Tami a két öreglánnyal Kárásziba tart, elkísérik Lujzit és Margitot a piacra. Útközben ügyesen a pénzről faggatják az öregasszonyokat. Meg is tudják, hogy valami talált pénz ástak el valahol - temetőben, erdei tisztáson, stb.
Mónika fölhívja az exférjét, a segítségét kéri, hogy derítse ki, hogy a megküldött papírok tartalmáról szerezzen infókat.
Zsóka otthon megtalálja a férjét és döbbenten látja, hogy Misi megtalálta a kamrában jól eldugott kolbászt. Megint emlegeti a koleszterinjét. Leszólja a férje munkáját, a fákat, az erdőt, nől az nélküle is. Mihály erre idegesen közli, ő nem lesz polgármester, visszalép Tibi javára. Zsóka megsértődik, Misi úgy tesz, mintha ő erőltette volna...
Mihály Sándorral közli, hogy eddig nem a maga útját járta, hanem Zsókáét, de ez megváltozik majd! Rögtön el is indul és letépkedi a kihelyezett választási plakátjait.
Tami arra kényszeríti az éhes Tamást, hogy ássanak a mamutfenyők alatt, meg akarja találni a pénzt. Tamásnak elege van, éhes és fázik, otthagyja a lányt.