7/10
Rojita 2019 márc. 13. - 12:38:28 7/10
(970/18030)
Subick állítólagos ügyvédségét nem tudom megemészteni. Ezt az ügyvédséget is csak az utolsó epizódban kezdték mondogatni. Addig egy ijesztő, bunkón viselkedő, erősen alkoholizáló, de jó kapcsolatokkal rendelkező vmilyen vállalkozóként ismertük meg. Vagy lehet, h karakterével a forgatókönyvírók be akarják mutatni a falusi ügyvéd ISKOLAPÉLDÁJÁT?
Hiába szerzett diplomát, csak a hasonszőrű, gyanús alakok között érzi jól magát. Minden eszközzel, minden módon csak a pénz- és hatalomszerzésért küzd. Különben ugyanúgy viselkedik, mint egy moslékkeverő, pálinkát-főző, erőszakos paraszt?
De ez az "ügyvédsége" is sántít. Alapvető jogi dolgokkal nincs tisztában. (Nem tudta, h csak helyi lakos írhat alá ajánlócédulát, a szavazás utáni visszalépés - kavarás se lehet jogilag tiszta...)

Lehet, h csak Ő terjeszti, h ügyvéd?
amira_daa 2019 márc. 13. - 12:24:28 Előzmény napraforgó
(969/18030)
akkor a szavazás és Tomika kirohanása és vasárnapi levele között 10 fok hőmérsékletkülönbség is volt :d
Amugy nem lehet egyszerű a készitőknek tavaly ilyenkor még ho volt akkor igaz szétfagytak volna de legalább fixen hóban forgattak volna. :D
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 12:22:03 4/10 Előzmény amira_daa
(968/18030)
A Szappanos család délelőtt ment szavazni.,nem délután. Az ebédszünet azután volt, Sanyi pl. beszámolt Misinek Mónika és Tibi összeugrásáról. (amúgy ennek nincs nagy jelentősége...)
amira_daa 2019 márc. 13. - 12:19:56 Előzmény napraforgó
(967/18030)
Viszont nagyon kulturált takaros kocsma, Anikóban az tetszik, hogy normálisan csinálja a dolgait a kocsmával kapcsolatban. ( tekintsünk el a kamu ellenőrzésektől) de amugy tényleg nincsen semmi Ökörfalván.

A Mammutfenyős részt munka közben néztem és mai napig vannak benne hiányosságok vagy hogy mi volt a célja, értelme. Amikor Joli néni elásta.
A Szláven Tomi Tamis meg ugye nem lett végigvive. ( egy ötlet a készitőknek egy kis dunnyhával tudnának kamu havat csinálni és akkor lehetne egyet gyorsan forgatni visszatekintésként hogy visszatekint Tomika hogy mi történt na? :D

Disconak lenne értelme de amint láttad volt a Panzióban is 'Bulizz Atillával' party.

Kata, Kata, Kata, .......annyi jó dolog lehetne Kata karakterében és ötlet, de annyira erre az érzelmi zavarodottságára van a hangsuly kihegyezve hogy most Akkor Dani vagy Robi, Robi vagy Dani, egy harmadik fiú lesz szerintem a befuto a két fiu közötti örlődés után.
De előtte Robival még tuti, hogy jól befürdik Kata. Ott lesz valami csavar.
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 12:03:34 4/10 Előzmény amira_daa
(966/18030)
Jajj, hát miért ne lenne? azért mert mi nem láttuk eddig őket?
Eleinte csak vénségeket lehetett látni, Lujzi néni, Margit néni, Joli néni, most a választásokon már volt pár középkorú is és egy két fiatalabb is. Miért ne lehetnének középiskolás korúak is a faluban, vagy néhány alig idősebb?
A falusi diszkó is egy lehetőség lenne a vidéki élet bemutatására. Valaha rég volt műv.ház, ott volt film vetítés, meg mindenféle rendezvény. Most már semmi ilyen nincs és hely sem, ahol ilyesmit rendezhetnének.
Én már azon is csodálkoztam, hogy a kocsmában tartották a választást. Miért nincs a Polgármesteri Hivatalban (panzió) olyan nagyterem, ahol ilyesmit meg lehetne rendezni? Lehetne egy nagy étterem - ott pl. ott esküvőket is lehetne rendezni, vagy egyéb nagy rendezvényeket. Na de itt nincs a világon semmi, csak a kocsma.
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 11:54:14 4/10 Előzmény amira_daa
(965/18030)
Ha Kata mostanában annyira odavan Daniért, akkor már akár meg is bocsáthatja, hogy Polli összejött az exével, Robival. Akkor legalább Pollira marad Robi ápolgatása, ha majd leépül.
Kata most épp Dani után nyavajog. Habár lehet, hogy ez egy olyan hülye nő, akinek mindig az kell, amit épp nem kaphat meg.
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 11:37:01 4/10 Előzmény amira_daa
(964/18030)
Az biztos, hogy a mamutfenyős-ásogatós részt sem fejezték be igazán. Szláven elkapta Tomit, no és...? Nem tudjuk, hogy Szláven mit csinált a kiásott droggal? Visszaásta? Elvitte? na és mi van azóta a pénzzel és a droggal?
Én egészen elhűltem, mert annó azt láttam, hogy Joli néni a pénzkötegeket is csak úgy az urna mellé hajigálta be, úgy temették be az egészet.
Én azt hittem, hogy azért kellett az urna, hogy majd abba tegyék bele a pénzt, meg a drogot, de már semmiben sem vagyok biztos....
Na jó, szóval ezt a szálat sem fejezték be.
amira_daa 2019 márc. 13. - 10:34:01 Előzmény napraforgó
(963/18030)
AMugy ha most Polli átverte Katát miért hivja le Ökörfalvára, ?(én nem lennék nagyon rá kiváncsi miután randizgat az exemmel. ) Nem úgy volt a múltkor hogy összevesztek?
amira_daa 2019 márc. 13. - 10:30:01 Előzmény napraforgó
(962/18030)
Van amugy 16 év alatti lakos Ökörfalván ( diszkora visszatérve )
DJ TIBI bá vagy DJ TOMI vagy DJ Szappanos ujra táncoltat ? :D
vagy hogy gondolod?

Tomi? hú jó kérdés fel kéne nőnie, de hogy kivel boronálnám össze. Szerintem Dia Kristófot menti meg, ők cukibak együtt. A Lujzinak is van valami unokahuga akit a buszon mutogatott az is visszajöhet rendbe szedni. De lehet hogy most bánatos lesz Tomi és picit változtat saját magán a szerelmi csalódása miatt.
amira_daa 2019 márc. 13. - 10:21:23 Előzmény szürkekabát
(961/18030)



Az útlevél is érdekes, mert ha eltünik valamid nem véletlenül kell bejelenteni, Ha azzal csempésztek volna drogot akkor Tibi azért bajba lett volna a be nem jelentés miatt is.

Az általad észrevett logikai bukfencek ujra jók.
1. A feljelentés egy idióta szál, és igy többet kapunk Zsókából megint és újabb szál ami majd elindul valami felé.
2. Móni ( direkt irtam igy) nagy butaságot csinált az útlevéllel, hogy ilyen hülyén zsarolta meg. Mit várt Tibi megijed? Én vártam volna még az útlevél előhozatalával.
3. Tibi nem tudott visszalépni, ez tény viszont
4. Suvic tud polgi lenni ha nem ott lakik simán, és egy ideiglenes lakcimmel már szavazhat is.
5 Mónika amit mond azt osszuk el néggyel mert kb minden hazugság. Főleg ha sminkben negédesen mondja.
6. szerintem nem jelentette be az eltünést ( de szoljatok, ha tévedek) mert Tibi kb egy értelmes logikus döntést nem tud hozni.

Igen potolgatnak. végre,
amira_daa 2019 márc. 13. - 10:10:31 Előzmény janderka
(960/18030)
Várható volt, hogy nem lesz TAmi karaktere szimpatikus, illetve vannak ahogy lentebb irtam karakterek akik a sorira is a bajt hozzák. TAmi miatt két jelenet és szál is elég érdekes fordulatot vett. Mammut fenyő és a Kárászi kirucanás. Amugy várható volt hogy ő vagy kalamajkát okoz vagy huz vissza a hajóra. De én azt godnolom hogy a kimaradt Mammut fenyős jelenetnél fenyegethette meg Szláven vagy ijedt meg tőle Tami ami miatt azonnal hajóra száll.
amira_daa 2019 márc. 13. - 10:08:26 Előzmény napraforgó
(959/18030)
oké de A démon alias Tami ténlyeg mindenkire bajt hozott

1 .Tomika fejét elcsavarta
2. A készitők is jól megjárták például a Mammut fenyős jelenet azóta nincsen befejezve, igaz volt hogy elindultak hoban és a mammutnál már nem volt hó.
3. Tamika miatt Tomi átnyergelt Kárásziba, amiből ugye logikai bukfenc lett és kénytelen volt az RTL bevágni a megoldást. amit köszönünk.

TOMIKA UJ KARPERECE/ Kárászi kiruccanás büntetés
Honnan lehet tudni, hogy későbbi felvétel. Tomi ugye ahogy kimegy beveri a kezét a stresztől hiszen szexbarátnője Tamika elhuz ( végre) a faluból. Tomi haja hosszabb és frissen mosott mint az aznapi részben és az előzőben. Ha az előző napit megnézitek jobb. DE honnan is lehet tudni, hogy későbbi azaz friss felvétel: időjárás, Máshogy süt a nap. Elindulnak délután szavazni aztán átugrik TAmihoz és reggeli napsütötte felvétel.
Illetve hajhosszuság: ha Szláven az első vendége Diának aki levágja a haját!!! miért hosszabb a haja mint két nappal ezelőtti ( pénteki részben)
Amugy a Mónit alakitó szinésznő sem forgatott egy picit mert hosszabb a haja és másabb szinü is ( és nem vagyok fodrász csak észrevehető ugye ha nincsen közte reklám)

elég meguszos ez az elromlott a karperec duma , de köszönjük hogy figyelnek ránk is az RTL készitői aki a legtöbb hibát veszi észre kaphat D.Ö polot kabátot és zoknit? :D
1/10
janderka 2019 márc. 13. - 10:01:25 1/10
(958/18030)
Ilyen gyorsan reagálna a sorozat a nézői igényekre?
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 09:21:02 4/10 Előzmény janderka
(957/18030)
Nem volt szimpatikus nézőknek.
Amúgy a mamszi előre figyelmeztette Tamást, hogy ne kezdjen vele, mert csak csalódni fog. Na, most eljött ez az idő.
1/10
janderka 2019 márc. 13. - 09:14:50 1/10
(956/18030)
Tamara ha jött, máris miért megy? Értelme az itt létének???? Mi volt?
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 09:12:34 4/10 Előzmény szürkekabát
(955/18030)
Én úgy emlékszem, hogy Tibi az útlevele eltűnését csak később vette észre, a renőrségi helyszínelés után. És bár Vali mondta, hogy be kéne jelentenie, Tibi nem tette, valami olyan dumával, hogy mostanában úgysem utazhat külfüldre.
Akkoriban még viccelődtünk is azzal, hogy tán valaki az ő útlevelével akarja majd fölvenni az örökségét.
Nekem később az jutott eszembe, hogy Tibi útlevelével szállították külföldről, avagy külföldre a drogot. Végül is ő is pont olyan kopasz, mint a Kopaszok....Kis jóindulattal hasonlít is...
6/10
szürkekabát 2019 márc. 13. - 08:57:21 6/10 Előzmény napraforgó
(954/18030)
Az útlevél-nemjelentésről akkor lemaradtam, azt hittem, az is benne volt a rendőrök betöréses jegyzőkönyvében.
Választható önkormányzati tisztségre, aki nem lakik a településen, az a része OK, de szavazni helyi választáson csak a saját lakótelepülésén(ek jelöltjeire) szavazhat az ember.

Tamás hajváltozását én is csak visszanézve, az rltmoston vettem észre. Lehet, csak egy hajmosás volt a két jelenet között :), de határozottan máshogy áll, mint pár perccel korábban a szobában.
5/10
Lambada 2019 márc. 13. - 08:38:38 5/10 Előzmény Rojita
(953/18030)
Igen, ahogy Napraforgó is írja, azért fájt a keze, mert össze-vissza csapkodott dühében, amikor megtudta, hogy Tamara elmegy. Velünk ellentétben neki hiányozni fog.
Én csak azt sajnálom, hogy Joli nénit nem viszi magával!
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 08:24:10 4/10 Előzmény Rojita
(952/18030)
Tamásnak valóban nem ártana egy határozott, erős nő.
Én még Diát is el tudom képzelni neki, mondjuk Tomi rányomul, de Dia nem enged, nem fekszik neki hanyatt. Diácska sokkal talpraesettebb, sokkal határozotabb és fütyül Tomira, ha Tomi nem úgy táncol, ahogy ő akarja.
Szerintem jól megtáncoltathatná a fiút, a lány mindig kedves, csak épp nem dől be. Tamás szegény meg annyira vágyik a szeretetre a nemtörődöm apja, meg a rideg anyja után, hogy neki egy kedves lány, meg egy mamszi megoldás lehetne az életére. Pl. Dia elvárhatná, hogy az udvarlója ne legyen semmittevő, csináljon valamit, dolgozzon valami értelmeset.
De persze jöhet egy új lány is, csak hát annak mi oka lenne Ökörapátiban maradni?
Most a Démon is elhajózik, tomika majd búsul kicsit, de ha Diácska bevetné magát...

Amúgy Anikó és Stefi szervezhetne pl. minden hónap első szombatján egy diszkóestet a falusi fiataloknak, ne csak az öregek támasszák mindig a kocsmapultokat. Kis zene, kis tánc, üdítők, talán egy kis sör is, mondjuk este 8-tól 11-ig. Alsó korhatár 16 év. Szerintem jópofa lenne.
4/10
napraforgó 2019 márc. 13. - 08:10:12 4/10 Előzmény szürkekabát
(951/18030)
Egyetértek, szinte mindennel, na de Tibi Vali unszolása ellenére sem jelentette be a rendőrségen az útlevele eltűnését, legalábbis erről eddig szó sem volt! Tehát egy esetleges visszaélés még akár lehetséges is volt.
Szerintem az ilyen utólagos visszalépések, pláne már a választás után, abszolúte lehetetlen. Nem értek hozzá, de előtte is nyilván csak X időpontig.
De mindegy, ezek azért akkor is vicces jelenetek voltak.

Suvick meg akár be is jelentkezhetett a faluba állandó lakosként, igaz erről sem beszéltek eddig, de én mintha hallottam volna olyan ogy képviselőkről, akiknek semmi közük nem volt a választó kerületükhöz....

Szláven hajának változását észrevettem, de Tomié nekem ugyanúgy lógott erre-arra, abban nekem nem volt változás.

Ennek ellenére nem lehetetlen, hogy a csorbát kiküszöbölendő valóban utólag leforgattak egy snittet Tomika kárászi távozásának korrigálására és szépen beillesztették a tegnapi adásba.

Amúgy nem is baj, csak korrigálgassák a hibákat, meg a hülyeségeket.