4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 10:58:54 4/10 Előzmény amira_daa
(1050/18030)
Azért arra kíváncsi lennék, Mónika hol talált hamarjában két olyan nehézfiút, akiket rászabadított Pannáékra.
Nekem pl.egy ilyen ismerősöm sincs...

Vajon ha Attila visszajön, ő is ilyen nehézfiúkkal kéri vissza Mónikától az ablakon kidobott pénzét?
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 10:54:28 4/10 Előzmény amira_daa
(1049/18030)
Kíváncsi vagyok, ha Panna lejön a kislánnyal, hogy osztják be a szobákat.
Az egyik szobában franciaágy van, ott alszik Tibi és Vali. Most Kata is egyedül alszik a franciaágyban, ott korábban hol Mónika, hol Robi aludt vele. A harmadik szobában Kristóf és Tamás alszik két egyszemélyes heverőn.
Én arra gondoltam, hogy Katát kirakják a dupla ágyból, oda menne Panna és Kristóf, a külön heverőkre meg a harmadik szobában Kata és Szofi. Ha Kristóf a mostani szobájába rakja a feleségét, akkor Szofit kell betenni Kata mellé a nagy ágyba. Kérdés, ők meddig akarnak maradni, valóban csak pár napig, vagy inkább leköltöznek ők is.
Tamáskának mindenképp mennie kell, vagy a muttijához a panzióba, vagy a mamszijához. Esetleg a konyhai heverőre.
1/10
janderka 2019 márc. 15. - 10:50:16 1/10 Előzmény napraforgó
(1048/18030)
Ezekkel a házassági papírokkal is csak a gond van :) Lobogtatja mindenki, de nem tudjuk, mi is áll bennük. A Mónika féle papírt se láttuk, ahogy a Panna félét sem. Csak sejtetések vannak. Ami lehet egyfajta dramaturgia cél, csak egyre következetlenebbé válik tőle a történet.
Egyébként nekem így 3 hónap után már az se volt tiszta, hogy Kristófék milyen viszonyban is voltak Pannával, amikor a srác leköltötzött a faluba, ezéret visszanéztem. Nem voltak elválva, de Panna nagyon arra készült, miközben Kristóf már rég nem élt velük. De hogy hol és miből, arról nem volt szó...
amira_daa 2019 márc. 15. - 10:38:43 Előzmény napraforgó
(1047/18030)
Én azt gondolom, hogy Panna tud mégegy pénzbehajtó kigyurt két ajtós szekrényt is begyűjteni.

Másik Kristóf mindig dönt egyet, amivel még jobban be is kavarja a szálakat illetve magát is bajba sodorja. A házassági szerződés is ilyen. De a házasságuknak már rég vége van. Eleve ami árat "kért" pannátol a lakás eladással az el is szakitotta végleg a köteléket. De ezt már irtam többször hogy Kristófnak kellett volna megfizetnie az árát, hogy játszott, és közben Pannán és a kislányon verik le. Ez egy ilyen negativ spirál...
amira_daa 2019 márc. 15. - 10:34:12 Előzmény janderka
(1046/18030)
Igazad van a Tibiék lakásával, de amugy meg Pannának is tuti van családja ők is segithetnének vagy pedig ha Attila ugysem lakja a megvett lakást maradhatna benne. De szerintem Tibi nem biztos hogy segitene Pannának.

Amugy az életvitelről annyit, ha pl Kata terhes lenne, akkor és meg kéne szülnie ugye az 10 hónap és nem mennek vele kiesnek a játékbol vagy bármi a karaktereknél lehetettek volna érdekes helyzetek, szül műtik, haldoklik az ugye kis időre kiüti a játékbol akkor mi van? Ezzel az erővel lehetne hogy Kata azért hisztis mert terhes és hogy szül az lejárta előtt 1 héttel és meg is szül de ugye nem tud visszamenni mert frissen babával nem lehet igy ki is esik az örökségből. Ez mondjuk fordulat lenne.

Amit irsz hogy nem járnak utána az örökségnek engem is foglalkoztat. én beszéltem volna a kiskapukrol egy másik ügyvéddel, szerintem vagyis van egy tippem arra hogy lehet az egészet kiskapuval megnyerni, ( le fogom irni később )
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 10:09:27 4/10 Előzmény janderka
(1045/18030)
Látod ez egy jó ötlet. Tibiék lakása üresen áll a XVI. kerületben, valami Pitypang utcában. Az igaz, hogy az nem a Belváros, ahol Pannáék eredetileg laktak, nem is Buda, ahol Mónika háza áll, de még mindig Budapest, Sashalom, vagy Mátyásföld, Cinkota, egyszóval valami kertváros. A gyereknek nehezebb lenne iskolába járni, ha nem iratják át, de láttuk, az anyjának van autója, azzal szállítja.

Valószínűleg Tibi is kérne valami lakbért, de biztos nem havi félmilliót és talán ő is hajlandó várni addig, amíg Kristóf megkapja a részét.

De Kristófot sem értem, hogy belement a házassági szerződésbe, igaz, olyan feltétellel, ha Zoltán kiköltözik a lakásból. Na, de a viszonyt fenntarthatják akkor is, ha Zoltán nem lakik ott. Sőt, ha Zoltán végképp eltűnik, jöhet egy másik pasi, vagy egy harmadik. Kristófék házassága menthetetlennek tűnik, akkor meg már mindegy, hogy ki az új pasi. Jó, talán annyiban nem, hogy ne egy ilyen pénzbehajtó nehézfiú legyen.
1/10
janderka 2019 márc. 15. - 09:49:57 1/10
(1044/18030)
Ahogy haladunk előre az időben és látjuk, hogy az örökösök, hogyan szakadnak el a korábbi életvitelüktől - annak minden jó és rossz hozadékától -, ez az egész "leköltöztéses örökhagyás" is kezd egyre irreálisabb lenni. Hiszen Kálmán bá nem tudhatta előre, hogy a végrendelete után egy perccel (mai információink szerint) meghal. Így azt sem, hogy mire aktuálissá válna a dolog, ki milyen saját családi háttérel rendelkezik majd. Itthon él-e még egyáltalán? Engedni fogja-e a foglalkozása, tanulmányi előmenetele, hogy 1 évre kivegye magát a megszokott forgásból? A két unokának lesz-e már párja, gyereke? Csupa ki nem fejtett dolog. Ami most még nem annyira gáz - bár épp Pannáék ügye muatatja meg, hogy bizony azzá tud válni - de X év elteltével nagyon is gonddá tudott volna válni...
Egyébként meg továbbra sem értem, miért nem akar itt senki utánajárni az állítólagos örökségnek? Se a család, se az egylet - se a falu népe.
Tomi is miért nem erről faggatta páldául Jodikka nénit és mért az 50 évvel ezelőtti sosemvolt udvarlóiról???

És ha már Panna-ügy. Másutt már felvetették, hogy a nagy egyezkedés helyett miért nem mennek inkább át Tibiék üres lakásába?
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 09:45:41 4/10 Előzmény amira_daa
(1043/18030)
Nekem nem tetszik Mónika húzása. Inkorrekt volt, hisz megígérte Kristófnak, hogy majd csak egy év után kell fizessenek.
És különben is micsoda dolog az, hogy rögtön két nehézfiúval indít. Az ember azt hiszi, hogy előbb szóban, aztán írásban felszólítja a lakóit a fizetésre, na és megfelelő határidőt is ad. Mi az, hogy 2,5 millió forintot fizessenek estig? Hát mennyi ott a lakbér? 3 hónap kaució, meg 2 havi lakbér - az havi félmilió! Hát hol keres annyit egy óvónő, hogy ezt kifizethesse?

És mindezt csak azért, mert csúnyán lebőgött a polgármester választáson? Ha ő nem csinál műsort Tibi útlevelével, akkor Tibi sem szégyeníti meg. Mondjuk akkor sem szerzett volna többséget, de talán nem ilyen alacsony %-kal veszít.
Én eddig csíptem Mónikát, de most nagyot esett a szememben . Bosszút állni az egyik testvérén a másik miatt, ez csúnya volt. Nagyon csúnya.
amira_daa 2019 márc. 15. - 09:41:28 Előzmény napraforgó
(1042/18030)
Lehet, hogy ezt a Joli néni találta ki, hogy ezzel Katát lenyugtassa, praktizálni valljuk be ugyse fog, nincsen is kit, meg látja Joli is hogy reménytelen az eset, pszichésen sincsen ott hogy embereket gyogyitson, meg valljuk már be, Kata tud egyáltalán kommunikálni?

Hiszti az megy visitás sirás, üvöltés mint az apja, de egy normális mondatot még nem adtak a szájába, nem akarom irni hogy a Fazekas amit mondott azt sem tudta végighallgatni, dettó mint az apja nem hallgat végig senkit. Egy frusztrált nő.

4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 09:37:25 4/10 Előzmény amira_daa
(1041/18030)
Na, azon én is kiakadtam, hogy Kata olyan "hivatalos" levelet kapott - ki tudja honnan??? - hogy még csak fejrésze sem volt a papírnak. Egy engedély, ami ugye egy határozat (!!!) nem így néz ki!!! Van iktatószáma, ügyszáma, rendelkező része, fellebbezési lehetőségre való hivatkozás (hová, meddig), és Indokolás, megspékelve jó sok §-sal. Egyszóval nem ilyen pársoros semmiség, mint ami Joli néni kezében volt.
Nem beszélve arról, hogy még csak ki sem jöttek szemrevételezni a helyet, nem írták elő, mi mindennek kell megfelelni, stb. Ennyi erővel Kata Szláven fabódéjában is praktizálhatma.
amira_daa 2019 márc. 15. - 09:28:04
(1040/18030)
Mónika: Szerintem az egyik legjobb karakter, igaza van, ha ki... vele Kristóf azzal hogy nem gondolta végig, hogy Tibit konkurenciának teszi be jogos, hogy kiszurt vele, és nem korrekt vele. ( amugy se volt vele ) de igaza van. Amúgy Móni amilyen genyo attól reálisan látja a dolgokat. Egy anyagias nő de valahol igaza van. Viszont szerintetek Józsit azért akarja tanitgatni, hogy a képére formálja?? vagy hogy párként jelentős anyagi hasznot huzzon belőle?
amira_daa 2019 márc. 15. - 09:21:22
(1039/18030)
Mit szoltok a Kristóf Panna szálhoz, nem azért hogy megmondtam, hogy le fog menni Ökörfalvára hogy biztonságban legyen, de végre valaki hallgat rám. :D Rögtön izgalom is lesz. Szerintem a sztoriszál lényege az lenne, hogy a szereplők olyan dolgokat csináljanak amit eddig nem.

Esetleg Kata nem tudna kevesebbet hisztizni. Mosson hajat, vegyen új farmert fel, huzza ki, igazitsa meg a koronát oszt huzzon tovább. mert igy jelen állás szerint eléggé valami tragikusnak kell történnie, hogy észhez térjen. Joli néninek igaza volt hogy ne is praktizáljon mig nincsen jol. kiegésziteném egyáltalán ne praktizáljon.
Amugy az OEP miota küld ilyen izé levelet Katának figyeljétek már meg, semmi nincsen rajta, Egy 12 éves gyerek pöpecebb hivatalos levelet ir mint a Joli amit átadott.



Bruce Lee Zolika azaz Lóhering fog jönni hogy igazságot tegyen. Ökörfalva-Boksz közvetités, a Szujót levihették volna. :D Mit gondoltok meddig fajul amugy a Mónika Kristóf dolog? illetve ez a Zolika meddig keménykedik? Vagy bedurvul a dolog. ???

amira_daa 2019 márc. 15. - 09:12:09 Előzmény napraforgó
(1038/18030)
Semmi baj, ha nem irsz jól vagy helyesen, értjük igy is.

Tibi eddig is gáz volt, igen visszavehetne a tesztoszteronból mert leutazok aztán leöntöm egy vödör vizzel :D Tibi már tul sok, vegyen vissza .


Én azt találom gázabbnak hogy Zsóka most visszasirja Dani fiát, attól hogy élje az életét és hogy felnőttként kiszakadjon az 'Ökörapáti Tábla-Lovarda-Kata szenvedései ' Bermuda trióból erre visszarángatják. De minek. ugy érzem jövö héten vagy iszok vagy átterekem a Zsóka zokogorohamot. de utobbi lesz igy Napraforgó számitok rád, hogy leird mit sir össze Zsóka. köszi :D
amira_daa 2019 márc. 15. - 09:01:24 Előzmény janderka
(1037/18030)
De szerencsére igen igy köszi RTL , nekem a FAzekas doki a favorit, ha összejönne Katával hogy kielemezhetné Tibi Apóst is :D hahahahha :D Nagyon jó a karakter ( bár nem vagyok FI fan) de baromi jó . Több FAzekas Dokit szeretnénk. vagyis én.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 07:17:31 4/10
(1036/18030)
Tibi nagyon gáz, azt a kungfu állást legutóbb a Silla királyság ékkövében láttam Munno nagymestertől és Bidámtól - valami daru-állás. Na de Tibitől rez ém röhejes. Pláne ahogy az ebédlóasztalon keresztül neki akar menni Mihálynak.
Tibit már lecsitithatnák az alkotók, egy ötvenes öregúr ne hülyéskedjen már annyit, mint ez a sükebóka. Már Vali is tuloknak titulálja... Ja, és a lányát márfelnőtt nőnek tekinthetné, nem kisgyereknek, akinek irányítgatni kell az életét.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 06:01:27 4/10
(1035/18030)
Látom, néhol melléütöttem, bocsi, ennyire nem rossz a helyesírásom.
4/10
napraforgó 2019 márc. 15. - 05:49:21 4/10
(1034/18030)
Panna és Zoltán kora reggel dörömbölésre ébrednek. Két gorilla áll az ajtóban, Szappanos mónika nevében jöttek, 2vés fél milliót követelnek lakbér és 3 havi kaució fejében. Vagy ma estig fizetnek, vagy mehetnek innen! Zoltán ideges lesz, megöl valakit!
Panna is ideges, de próbálja menteni a helyzetet, az ijedt Szofit az iskolába késtíti fel.
Mónika a távozó Kovács házaspáral foglalkozik, reméli jól érezték magukat. Kovácsné is csipkelődik, a vacsora nem is volt annak nevezhető.
Kristóf kávét és kis reggelit visz Katának, aki még 10-kor is ágyban van. Kata depressziós, csak aludni akar, vagy meghalni, baromira sajnálja magát. Kristóf a sztárdokit ajánlgatja, majd ő megbeszél vele egy időpontot, ígéri.
Tamás bundáskenyeret reggelizik a mamszinál és a Tamara iránti szerelméről beszél. Aztán Jolikát fagatja a hajdani szerelmi életéről.
Zoltán megbeszél egy haverjával egy lakást, ahová elköltözhetnek. Pannával veszekszik, aki nem akar elköltözni és Szofit emlegeti, akit megviselt a reggeli cirkusz. A nő nem akar Zoltán haverjának a lakásába költözni, inkább Kristófhoz menne.
Kristóf felhívja a sztárdoki haverját, visszahívást kér.
Tibi azon őrlődik, hogy nem lett polgármester. Bosszút forral, de addig is talált egy jó hirdetést, valami csodabogyó terjesztéséhez területi képviselőket keresnek. Vali szerint ez egy marhaság, de Tibi pont valit akarja rávenni, ő akármikor akármere elhagyhatja Ökörapátit.
Mihály fegyvert pucol, Zsóka szokás szerint rágja a máját, kíváncsiskodik, mit akartak a tegnapi pasik tőle. Misi nem akarja elmondani, az titok. Erre Zsóka is megszellőztet néhány titkot, ő is tud valamit Daniról de nem mondja el, ha Misi sem az ő titkát. Misi fafgatózik, végül is annyira kíváncsi, mi van a fiával, hogy beszámol a két fickóval folytatott beszélgetéséről. Cserébe megtudja, hogy Dani nem is Németországba ment, hanem Dániába készül, egy olajfúró szigetre akar elszerződni 2 évre. Mihály szerint csak Dani szerelme segíthet, hogy ezt megakadályozza. Zsóka csodálkozik, hogy az nem Stefi, hanem Kata.
Panna felhívja Kristófot, beszámol a reggeli cirkuszról, hogy milyen követelése van Mónikának. Kristóf nagyon ideges lesz. Panna és Szofi jöhetnek. Ő meg átrohan a panzióba Mónikához és meglehetősen idegesen felelősségre vonja. Nem ezt ígérte! Mónika meglehetősen undok, neki joga van a lakbért kérni akármikor. Kristóf szemére veti, hogy beszervezte ellene Tibit, ő ezért nem lett polgármester. Kristóf szerint erre amúgy sem lett volna esélye. Közli, hogy a családja idejön, Tamás meg majd megy, ahová akar.
Kata is beállít Jolikához, meglehetősen ramaty állapotban, az asszony vállán sírja ki összes baját. Joli néni arra biztatja, hogy fogadja el Kristóf ajánlatát a pszichológust illetően. Majd megmutatja a hivatalos értesítést, amely szerint megkezdheti a működését az egészségügyi központ.
Kristófot egyre több kritika éri, mert túl sűrűn teszi ki a "rögtön jövök" táblát. Dr.Fazekas visszahívja Kristófot, barátilag beszélgetnek. Kristóf kéri, fogadja az unokahúgát, sőt, le is kell jönni hozzá, mert ő nem hagyhatja el a falut. A kapcsolatukra tekietettel a doki ezt megigéri.
Mónika szeretne valamit mutatni Józsinak és valóban megmutatja neki a Kovács-dossziét. Józsi döbbenten olvassa, megtudja, hogy Kovácsék nagyon gazdagok. Mónika szerint nagyon ügyesen kereskedett a tudomására jutott titkokkal. De az anyjáról nincs info és Józsi sem emlékszik semmire, csak 4 éves volt, amikor eltűnt.
Zsóka és Mihály fölkeresi Szappanosékat, Katát keresik. Tibi szokás szerint oltári nagy bunkó, össze is kapnak, majdnem összeverekednek Mihállyal. Kata végszóra jön, szétválasztja a kakaskodókat. Zsóka beszámol neki Dani tervéről és arra kéri, hogy a másnapi telefonjuknál legyen ő is ott és beszélje le a fiát. Kata megígéri.

Az előzetes nagyon jó, Szláven le fogja ütni a Lóheringet, aki Pannáékat keresi a faluvan.
1/10
janderka 2019 márc. 14. - 21:22:10 1/10
(1033/18030)
Hihi... Kristóf dilidokija tehát véletelnül pont ugyanaz, mint akinál Kata már egyszer járt... Mit akarnak vajon ebből kihozni?
Viszont ezt a duplapaklis dumát amit a doki lenyomott, nem teljesen értettem. Aszonta, ha annyi ezrese lenne, mint ahányszor bejött neki a trükk, akkor nem is kellett volna csalnia se... De akkor ezzel most mit akart mondani Kristófnak? Hogy bejött a trükk? Vagy hogy szart sem ért? Mert ahhoz képest grátisz leutazik hozzájuk nemsokára... Na mindegy. Fura.
4/10
luci87 2019 márc. 14. - 14:46:33 4/10 Előzmény Rojita
(1032/18030)
Mindenki Szlavennek hivja,kivetel Tamas,de o csak gunyolodik vele neha a Szvetlan beszolasokkal....
Kicsit idegesito lett ,meg olvasni se tud rendesen,vagy azzal is csak bohockodott??
Irtatok Diat,na pont ovele szerintem nem fog osszejonni,neki Stefi tetszik( tetszene)..Dia Kristofal fog osszejonni,de Szlavennek is tetszik.
Nem tudom,az az aranymedal hirtelen miert kerult elo,es a ket kisgyerek kepe...mi lesz ebbol.
amira_daa 2019 márc. 14. - 14:43:06 Előzmény szürkekabát
(1031/18030)
azért háborodik fel, mert nem tudja, hogy mit akar, és nem zárta le még Robit. meg hát azért mégis a legjobb barátnője nyomult rá (több körös interjú után)