7/10
Rojita 2019 márc. 16. - 22:02:18 7/10
(1130/18030)
Majd az utolsó részben oldják fel a titkokat. Addig csigáznak minket. A klasszikus szabályok szerint.
1/10
janderka 2019 márc. 16. - 21:47:21 1/10 Előzmény amira_daa
(1129/18030)
Szerintem se megy előre. De ez hogy lehet?! Hisz ott az eredeti horvát széria, amitől persze biztos rég eltértek már (nem csekkoltam), de akkor is.
amira_daa 2019 márc. 16. - 21:38:21 Előzmény janderka
(1128/18030)
nem megy a sztori, a forgatokönyv is sok felé ingázik de hogy a szereplőknél van ami nem állnak össze jelenetek.

ja Kálmán a falu bikája remélem nincsen a Tibinek egy ikertestvére aki ugyanilyen tahocska mert akkor ....
1/10
janderka 2019 márc. 16. - 21:07:04 1/10 Előzmény amira_daa
(1127/18030)
Milyen gondokra gondolsz?
1/10
janderka 2019 márc. 16. - 20:54:45 1/10
(1126/18030)
Hehehehe... Ráhúzhatjuk Kálmán fater, hogy egykoron ő volt itt a falu bikája. Hogy az ő leágazása itt minden ffi és nő... Csak hát akkor nem Koltai Robira kellett volna osztani a szerepet, hanem minimum Ernyei tatára :))))
amira_daa 2019 márc. 16. - 20:46:50 Előzmény napraforgó
(1125/18030)
Mónikáról én bármit feltételezek. Pénzért és hatalomért bármit.
Zolirol is irtam hogy szimpatikus bár sajnos igen ő pénzre gerjed.

Abban igazad van, hogy tul sok a szál, de mivel lehetne gondok ahéttérbena forgatással ahogy irtam, igy sajna én inkább több felbukkano szálat várok mint eltünőt.
4/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 20:04:01 4/10 Előzmény amira_daa
(1124/18030)
Már így is túl sok szál van felvetve és nagyon sok közülük az elvarratlan. Nem kell, hogy még pár ilyen badarságot is belekeverjenek. Inkább zárjanak le már párat. ott van Attila ügye, Kovácsék, Dani eltűnése, Misi, meg a falopás, stb. hagyjuk már kifutni ezeket , a sok félbehagyott dolog után ne kezdjünk bele még újabbakba.
4/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 19:54:39 4/10 Előzmény amira_daa
(1123/18030)
Szerintem túlkombinálod a dolgokat. Azért ilyen fura dolgokat nem tételezek fel Mónikáról.
Mónika csak símán ki akar tolni Kristóffal és ere Panna a legjobb alany.
A Zoltán figurájához csak annyit, hogy a 4, 5 milla nem a saját pénze volt, hanem a kaszinóé, vagy ha úgy tetszik, a kaszinó tulajnonosáé (Vili, a nagyon hülye). Nem hiszem, hogy a kaszinó tulaja állította rá Pannára Zolit, mert miért is tette volna?
Ez Zoli magánakciója. Pénzt szimatolt - a nő lakáseladásból származó millióit, aztán meg a Kristóf örökségét, amit az asszonyon keresztül akar megszerezni.
És kicsit sem jó ember, mondtam én már az elején, hogy nem egy grál lovag. Pont ugyanazt csinálja, mint az a kettő, akik Mónika megbízásából jelentek meg Pannánál.
Az előzetesből láthattuk, hogy lecsapta Misit, csak azért, mert nem mondta meg, hol laknak Szappanosék. Még jó, hogy Szláven most is kéznél volt, Zoltánt meg ő ütötte le.
amira_daa 2019 márc. 16. - 19:45:59 Előzmény janderka
(1122/18030)
a másik mi van ha egyik félrement, ha van még egykét Szappanos örökös Kálmán miatt, illetve, hogyha mondjuk Kálmán valamelyik gyereke mégse tőle van, és a végén dns teszt van levezetésként? itt annyi szál van és alapjaiban van itt egy-két ( sok ) dologgal gond.
1/10
janderka 2019 márc. 16. - 19:43:42 1/10 Előzmény amira_daa
(1121/18030)
Hát ezaz!
De fura ez is. Mert az első részek valamelyikében pl elhangzik Tamástól, hogy ő nem is ismerte Kálmánt... Miközben 3 éves koráig lenn nevelkedett Mamszinál, aki viszont az öreg akkori új élettársa volt már.
amira_daa 2019 márc. 16. - 19:35:45 Előzmény janderka
(1120/18030)
Igazából azt sem tudjuk hogy egy anyától és egy apától vannak-e egyáltalán nem lehet hogy mixeltek tehát elvált gyerekes nőt vett el Kálmán ( aki ugye nőcsábász volt) vagy valamelyik gyerek fél oldalról jött csak Kálmán nevelte. Mint kiderült Mamszi is nevelte őket. )
1/10
janderka 2019 márc. 16. - 19:31:45 1/10
(1119/18030)
Egyébként nagy hibája (hiánya) a sorozatnak, hogy az alapkarakterek között húzódó családon belüli ellentétekről csak az elején tettek említést, és akkor is csak felszínesen. Pedig egymás savazása mellett többen még magát Kálmán fatert is leminősítették... Csak az alapját nem fejtették ki a kijelentéseiknek.
amira_daa 2019 márc. 16. - 19:30:29 Előzmény janderka
(1118/18030)
Nekem a Bereczki karaktere nagyon szimpatikus ahoz képest, hogy behajtó. Kiváncsi leszek milyen titok van nála a háttérben.

Kristóf nagyban tud csak játszani, ez a karakternél nem derül ki. de aki függő 100 ft-tal vagy 10000-rel nem megy el játszani, amikor a 4.5 misit megnyerte akkor is a 800000-rel indult el . Kiváncsi leszek hogy lesz-e és ha lesz ki szoktatja le a játékszenvedélyéről.
1/10
janderka 2019 márc. 16. - 19:25:19 1/10 Előzmény amira_daa
(1117/18030)
Én nem ismerek - hálaisten - játékfüggő embert, de a sorozat sem segít abban, hogy akárcsak kicsit is árnyalja egy ilyen figura jellemét. Aki tudja, mit akarhatnak mutatni, az látja talán, de a többség szerintem nem annyira. Hiszen ott a kisbolt napi bevétele; ha Kristóf annyira betegesen függő lenne, rég megcsapolta volna már. De nem nyúlt hozzá - és máséhoz se. Még ha kártyázni láttuk is az öreg Kováccsal.
Zoli viszont nagy bánatomra egy egyre feketébb hátterű fickó. Pedig a simlis melója ellenére az elején még bíztam benne. Node akkor még Kristóf se verte át őket 4 millával, csak tartozott nekik 750 ezerrel...
Viszont ha már kémia. Bereczki jobban passzol Tornyi Ildikó mellé, mint a Kovács Lehel. Talán ezért nézem el neki, ha a háttere egy fekete kút.
amira_daa 2019 márc. 16. - 18:49:54 Előzmény napraforgó
(1116/18030)
Igen probálom a másik oldalrol is megvilágitani a helyzetet mert Móni ami még fix és a sajátjuk azt probálja megvédeni. Ha

Zolika szerintem direkt van Pannával, mert a hely tulajának fontos volt hogy szemmel tartsák ezt a családot azaz Pannát és Kristófot, és ezt a dolgot még Panna sem vette észre. Valószinü hogy Mónikának meg leesett a dolog, hogy e mögött több is van. Igy kipateroltatta Zolit, aki INGYEN ÉLT PANNÁVAL. Ha PANNA EGYEDÜL LENNE A KISLÁNNYAL NEM MENTEK VOLNA BEHAJTOK. RÁADÁSUL PANNA ALÁIRATOTT EGY HÁZASSÁGI SZERZŐDÉST KRISTOFFAL. MÓNI RÁJÖTT HOGY ÁTVERIK KRISTOFOT ÉS ILYEN NŐNEK NEM AKART SEGITENI HOGY LAKJON OTT INGYEN. ÉS NEM AKARTA MEGVÁRNI, HOGY PANNA HOGY AKARJA MONIKÁT ÁTVERNI MERT AZ IS JÖHETETT VOLNA MIKÖZBEN KIZOLIKÁZTA MAGÁT.

Zoli szeirntem még megkeseriti rendesen a család életét, és ne feledjük NEM TUDUNK SEMMIT Zoliról, hogy mi vezérli. Mi van ha pl Zoli ismeri Marosit ( kicsi a világ) és informál vagy más valaki is a háttérben van. Zoli is mint Szláven sötét lyuk amin nem látunk át. főként a szereplők nem.

Ha megfenyegetik Pannát. akkor menni kell a rendőrségre, aztán lekapcsolják Zolikát meg a többit és esetleg Kristóf is börtönbe vagy korházba megy és akkor megtanulja hogy mi az ábra. Nem eladni a lakást majd az egyik fenyegetővel összeköltözni.

A maradék pénz ami van az a 40 milla az elég lenne egy külső kerületi lakáshoz és huzhatna Panna is határt hogy akkor elég, de ehhez segitséget kellene kellett volna kérnie pl rendőrség vagy pszichologus, hogy miket csinál. Mert jelen esetben összeköltözött egy hapsival aki előtte megfenyegette őt. hát szép sztori.

a Kristóf tipusu pasikkal az a baj, én találkoztam ilyennel, hogy nincsen állj, nincsen olyan vége, amig van pénz eljátszik mindent, majd hitelt vesz fel , jobb esetben nincsen családja aztán balhéba kerül és elég fiatalon hal meg. vagy börtönbe kerül. több ilyet láttam hogy az örökséget mindent eljátszott, és senki nem tudta megállitani. Ez a baj Kristóffal is hogy most ha ő nem változik akkor hiába örököl 100 millát egy este alatt el fogja játszani.
amira_daa 2019 márc. 16. - 18:35:43 Előzmény janderka
(1115/18030)
Móniban szerintem benne volt hogy ha a Zoli ott marad, akkor ha rossz passzban van vagy nem fizetnek bármi szétverhet mindent. és azért Móni dolgozott meg, vagy küzdött meg vagy tarhált tök mindegy hogy szerezte a kecot az övé, és benne volt a pakliban hogy Zoli karaktere szétveri stb mivel ilyen pasiknál ez elképzelhető. Vagy nem birja kitenni kb soha.

Én gondoltam, hogy mikor a kislányt kifaggatta, hogy nem fognak sokáig ott maradni és irtam is egy hete kb hogy lesz még fordulat.

Másik, hogy Kristóf hogy szembent vele ez olyan kapóra is jött Móninak ezért is vágta Kristófhoz amit akart.

Szerintem Móni karakterét lehet nem szeretni, de azért szerintem egy csomo mindenben reálisan lát. Valószinüleg van előzménye, hogy Kristóffal miért csak igy tud bánni. Kristóf visszaélt a bizalmával.

amira_daa 2019 márc. 16. - 18:23:36 Előzmény napraforgó
(1114/18030)
JA Tomika vagy Katika reggel 7-kor kelés az ökörfalvi egészségfarm vagy centrum miatt. :D

Kiirás stb: egy sorinál mindig van de még egy filmnél is hogy vagy müködik az összhang vagy nem .Pont a napokban néztem van egy kedvenc rendezőm összeszedett néhány nagyon tehetséges szinészt a kedvencet az adott országban, és mégsem megy a kémia, látok képeket a forgatásról és látszik hogy nem is megy a dolog és már csusznka legalább egy honapot.

Tehát egy sorinál is lehet hogy Attila karaktere leirva jo lehet de hosszu távon nem tud mit csinálni, Nem túl izgi a karaktere, de például a fia Józsi az igen tud mosolyogni, a munkásruhát melyikünk nem szaggatná le rola mikor ott áll a műhelyben. :D neki érdekes a karaktere működik is barátai vannak, nagyszülők is rá kiváncsiak.

Ezért baj, hogy a főszereplőknél ugye a KAta ennyire el van a hiszti irányába tolni mert a mellékszereplők válnak főszereplővá. Józsi többet mozgatott szálat mint Kata. Zsóka ( bár nem a kedvencem) de mindig csinál valamit, a férjét egrecirozza, pm-re buzditja, most átmentek Katátol segitséget kérni. Él a karaktere.

De ő nem főszereplő. Vagy irják ki Valit és Zsóka elviszia hátán a sorit.
Tomi is főszereplő de ő sem csinál semmit. és ezért nem megy a sori előre.

és ahogy irtad TE is, Tibi meg egy idiota barom kamaszul viselkedő férfi akiben semmi nincsen.

Ezt a sztorit valljuk be a mellékszereplők tartják össze és nem a főszereplők és itt a baj.
amira_daa 2019 márc. 16. - 18:12:31 Előzmény Rojita
(1113/18030)
köszi a támogatást :D
igen van egy feelingje a sorinak szerintem is, és egy bája, jo az alapötlet is nagyon de mint sok minden másnál a forgatásnál derült kihogy van ami ment meg van ami nem ment. vagy megy.
amira_daa 2019 márc. 16. - 18:09:32 Előzmény janderka
(1112/18030)
Szerintem pont Kristófnak ez az örökség egy nagy esély és nem is a pénz miatt hanem hogy rendbe szedje az életét és rendezze vagy Pannával vagy nélküle bár szereti de elég nehéz lesz nekik ha Panna lent marad szerintem Panna is összeszürheti a levet bárkivel nem? Panna már egyszer visszaélt ezzel szerintem ha most is pl Suvicz vagy Attila ( ha visszajön) csapná a szelet... nekik ugye van pénzük.
1/10
janderka 2019 márc. 16. - 17:41:08 1/10
(1111/18030)
Zoltán vérszemet kapott az örökség láttán, a duplapakli miatt pedig kicsit talán be is rágott Kristófra. De miután visszakapta a lovéját, nincs igazán már keresnivalója a képben. Hacsak nem, hogy Pannát megtartsa magának. De ha a nő kidobja, akkor az se marad neki pálya.
Persze maffiózóéknál nem számít a jószó. De ez már egy következő történet...