6/10
szürkekabát 2019 márc. 25. - 07:44:59 6/10
(1530/18030)
Csak engem zavar az, hogy a történet egyáltalán nem megy előre (hahó, örökség, egymás kitúrása, valami?), helyette ad-hoc összefűzött helyzetkomikumok (-nak gondolt) jelenetek vannak?
Egy-egy rész elment a fogorvossal, jóslással, a pszichodoki menősködésével, de hogy ezeknek semmi kapcsolódása semmihez, az biztos.
4/10
napraforgó 2019 márc. 25. - 05:59:55 4/10
(1529/18030)
1. Szerintem a két nő, Zsóka is Vali nagyon jó színésznő. Vali igazi klassz háziasszony, olyan gondoskodó feleség és anya, de kár, hogy abbahagyta a munkáját, a cukrászkodást. Mert süteményt vidéken is esznek az emberek, így miért ne süthetne ő némi süteményeket a kocsma, meg a kisbolt számára.
A hülye Tibi ellátása nem kíván egész napos munkát.
2. Zsókát nagyon jól alakítja a színésznő, de nekem fura, hogy pont a kissé molett színésznő vigyáz annyira a normál testsúlyú férje koleszterinjére. Hozzá sokkal inkább az illene, ha inkább megpróbálná tömni a férjét, meg a fiát.
Na és ez a baromság, amit most kitaláltak, hogy "látó", meg szellemidéző, hát ez mi akar lenni? Néha ez a Zsóka olyan okos, talpraesett, máskor meg olyan bugyuta, hogy csak nézek.
3. Tibi karaktere túlzás, egy család doyenje nem lehet, nem szabadna, hogy ekkora barom legyen. Tibiben semmi sem vonzó, én nem is értem, hogy egy olyan jó nő, mint Vali mit láthatott benne valaha is. Sőt, még Anikó is egy rövid időre.
4. Mónika tetszik, habár néha ő is dögebb, mint kéne. Miért pont a testvéreivel akar kitolni?
5. Kata rettentő vérszegény, teljesen fölösleges. Vagy változtassanak rajta, vagy írják ki.
6. Tomi jópofa, bár én nem szívesen látnám a lányomat egy ilyen fickóval.
7. Kristófon nem tudok kiigazodni, ő akár jó ember és jó apa is lehetne, de a szenvedélye sokszor elviszi a másik irányba. Jó lenne, ha már eldöntenék róla, hogy hová, merre...
8. Mihály és Sándor elég jópofák, bár néha elég szerencsétlenek. Mindkettő szörnyű nagy papucs.
9. Anikó és Stefi helyesek és Dia is.
10. A három lovászfiú - hiába van diplomájuk, legalábbis Daninak és Józsinak, ők is meglehetősen vérszegények, ha vannak, ha nem, nem oszt, nem szoroz.
11. Szláven jó fej, de azért már csepegtethetnének némi információt róla. Kicsoda, micsoda, honnan jött, mit keres itt, stb.
12. A két mindenlében kanál öreglány aranyos, de a Jolika nénivel sem jutok dűlőre. Minek ide egy ilyen vajákos öregasszony?
1/10
janderka 2019 márc. 24. - 23:15:43 1/10 Előzmény Rojita
(1528/18030)
Inkább azt mondanám, hogy rossz színész, aki azt a kevés tehetségét (ráragadt színpadi rutinját), amije van, a lehető legtöbb aprópénzre próbálja - és sajnos tudja is - beváltani. Kicsit a színművészet szégyene is, hogy ismertség és foglalkoztatottság szintjén ennyire elől tud lenni ez a pasas. Na de nem savazom tovább, biztosan vannak akik kedvelik. Legyen ez az ő keresztjük :)))
7/10
Rojita 2019 márc. 24. - 22:55:18 7/10 Előzmény janderka
(1527/18030)
Gondolom, nem kapott igényes feladatokat. Gyakorlás hiányában nem fejlődött tovább. Erőlteti a humoros szálat, ill. kényszerűségből itt ragadt, de nem egy ösztönös humorista.
4/10
luci87 2019 márc. 24. - 22:38:49 4/10 Előzmény luci87
(1526/18030)
Lemaradt Tqmara,na,ot nagyon nem birom...de lehet,elfogult vagyok,mert a Toth Janosban,es a Korhataros szerelemben is ellenszenves volt,irritalt ..
1/10
janderka 2019 márc. 24. - 22:05:30 1/10
(1525/18030)
Yodika nénit én is kihagytam. Elfeledkeztem róla. Érdekes-érdekes, de valamiért nem tetszik. Valahogy vibrál. Semmiképp sem egy jóságos és sok természeti fortélyt ismerő pótnagymama - amit a két Szappanos unoka (számomra kissé túlzó) szeretete próbál jelezni. Inkább valamiféle vén genyóvári, aki kihasználja, hogy a zárt közösségnek hála mindekiről őriz valami kompromittálót. Namost ez vagy a figura jellemzősége - és akkor nagyon jó színésznő Martin Márta -, vagy a megírt karakterrel ellentétben egy félrehordó szerepmegformálás eredménye*. Remélhetőleg nem az utóbbi... De nekem akkor se jön be.

*Az is lehet persze, hogy Yodika figurája direkt genyó, és nem M.M. játsza rosszul a maga szerepét, hanem az őt ehhez képest túltoltan ajnározó két fiatal színész (Mohai és H.S.A.). Mindenesetre ők így hárman, egy jelenetben fura elegyet alkotnak.
5/10
Lambada 2019 márc. 24. - 19:51:47 5/10 Előzmény amira_daa
(1524/18030)
El nem tudom képzelni, mi tetszik Nektek Fazekas doktoron! Nem tudom, kinek a reinkarnációja, de ilyen idióta orvos nincs, nem lehet! Bolondok házába kellene dugni, nem pedig komolyan tárgyalni vele, pláne kirívóan magas óradíjért! Az rendben van, hogy paródia, de annak is erős túlzás. Egy orvos (mint Kata) a valóságban szóba sem állna egy ilyennel.

Még egy van a kedvenceid között, aki nekem egyáltalán nem szimpi: Józsi. Se férfiasnak nem találom, se életszerűnek a karaktét.

A többivel összességében egyetértek, a kedveltekkel is, az "akit hát nagyon nem" kategóriával is. Kivéve talán Valit, aki nekem inkább szimpatikus, mint nem. Tibi rendkívül egysíkú (nem tudom, csak a szerepe szerint-e, vagy a színésztől sem telik több). Vajon miért nyilatkozott úgy a színész a saját karakteréről, hogy bunkó, de szeretni való? Én ugyan semmi szeretetre méltót nem találok benne! Kata nagyon ostoba nőként jelenik meg a sorozatban, lehetne egy kicsit több esze. És Dani szerintem is maradhatna ott, ahol most van. Nekem ellenszenves, kár, hogy a kis Stefi még most is őt szereti.

Kihagytad Joli nénit, aki nálam az "akit hát nagyon nem" kategória élén áll, Fazekas doktorral karöltve.
7/10
Rojita 2019 márc. 24. - 19:50:33 7/10
(1523/18030)
Úgy látom, itt a fórumon hozzuk a szokásos nemi sztereotípiákat. Mi, lányok minden hibát meglátunk a női szereplőkön (démoni, erőszakos, lamentáló, hisztiző, kígyólelkű), - a pasik pedig sűrűn szimpla, modoros, nem szimpatikus, idióta, visszataszító, idegesítő, bénázó, skatulyában játszó, elfojtott lelkületű jelzőkkel illetik a férfi színészeket, akik közül többet elvihetne messzire a forgatókönyvi forgószél.

Na, ez így van rendjén. Csak éberen Fórumtársak!

De Szlávent és Tamást nem hagyom!
1/10
janderka 2019 márc. 24. - 19:35:32 1/10 Előzmény janderka
(1522/18030)
Sok frappáns verbális megoldás van rá, hogy jól átköthessenek a nézők is és a partnetek is egy új megszemélyesítőre. A BK-ban ezt legutóbb nagyon jópofán (kicsit kikacsintva) oldották meg két lecserélt fiatal szereplő (Oszi és Timi lift előtti) újratalálkozásakor. Ez kéne itt is Katával.
1/10
janderka 2019 márc. 24. - 19:28:16 1/10 Előzmény Rojita
(1521/18030)
Attól függ szerintem, hogy milyen hosszú távon számoltak az adott karakterrel. Ha van íve a sztorinak és abban egy következetes hosszú pályát kellene majd leírnia a szerepének, akkor káros azt egy hiteltelen, nézőidegen színésszel végigerőltetni.
1/10
janderka 2019 márc. 24. - 19:23:27 1/10 Előzmény Rojita
(1520/18030)
Nekem Hajdút mai tevékenységei alapján igen nehéz (ha épp nem lehetetlen) tehetséges kezdőként elképzelni. Ha valóban csak félrecsúszott a szakmaisága (és nem volt eleve hiányzó), akkor az vajon hogyan, mitől következhetett be nála?
7/10
Rojita 2019 márc. 24. - 19:22:03 7/10
(1519/18030)
Ellene vagyok, h forgatás közben egy szerepet más színész vegyen át. Előfordul ilyen ritkán, ha meghal a színész filmkészítés közben. Az rossz, nagyon zavaró. Megszoktuk az arcát, most már játssza végig a filmet. Legföljebb majd mi szidjuk.


7/10
Rojita 2019 márc. 24. - 19:12:34 7/10
(1518/18030)
Kata nekem is problémás. Eddig csak nagy szemekkel nézni, veszekedni és sírni láttuk, ezeket viszont jó hosszú jelenetekben.
Remek modellnek látnám. Állóképen. Muszáj erőltetni a filmezését?
7/10
Rojita 2019 márc. 24. - 19:05:32 7/10
(1517/18030)
Hajdú Steve-et még Hajdú Istvánként láttam tehetséges, kezdő fiatalként, remek szerepekben a Vígszínházban. Aztán elment, évek múlva kabaré-jelenetekben bukkant fel, - én sosem találtam őt elég humorosnak. Nem figyeltem különösen a pályáját, lehet, h voltak jó kiugrásai, lehet h félresiklott. Itt a filmben nem tetszik, minden reakciója, humoros próbálkozása nekem erőltetett. (pld. h mindig viccesen pofon csapja a fiát. Juj)

Valahogy a forgatókönyv adhatna neki konkrét feladatot. Nem tudom mit csinál egy tűzoltó, vagy katasztrófavédő, ha nincs baj? Ellenőrizzen, leltározzon, képezzék tovább, hordjon egyenruhát, vmit.

Sz. Péter 2019 márc. 24. - 18:47:09 Előzmény Rojita
(1516/18030)
"ritka feleségtípus"

Ezen jót nevettem! Köszi! :) :) :)
7/10
Rojita 2019 márc. 24. - 18:45:52 7/10
(1515/18030)
Kocsis Judit nagyon jó színésznő, remekül alakítja a férjén uralkodó ritka feleségtípust, de mégis azt mondom, h nem őt kellett volna választani erre a szerepre. Zsóka az erőszakossága mellett egészségmániás. Aki ennyire utánaolvasott, h hány kalória és milyen étel ajánlott a magas vérnyomásos és koleszterinszíntű férjének, az önmaga is betartaná ugyanezt. A forgatókönyv szerint Zsóka egészséges, mindent eszik is, de - nem bántásként mondom, de a színésznőnek némi túlsúlya van, - így nem tudok nem arra gondolni, h ha a házaspár orvoshoz megy, akkor Zsókán is elvégeztek ellenőrző vizsgálatokat és neki is magas kell, h legyen a koleszterinje.
Valahogy a forgatókönyvbe bele kellene venni, h ő is elkezd diétázni, mert Mihály miatti (természetesen a férje a hibás) idegessége miatt felszedett néhány kilót és ő is félti a ..... koleszterinszintjét, vagy akármit.
4/10
luci87 2019 márc. 24. - 14:58:03 4/10
(1514/18030)
Nekem a kedvenceim Szlaven,nekem szimpi,mokas a kinezete,es jol hozza a karakteret.Kristof,aki aranyos szeretheto,o is tud jopofa lenni,csak sajnos ez a franya szenvedelybetegseg....Tibi a csucs,a karaktere ugyan tultolt bunko,de rajta rohogok a legtobbet.A Csernus utanzat egyre jobban bejon....???? Kedvelem meg Zsokat,Valit ,mamszit is.Ja meg Diacska is cuki figura,jopofa.Tamas is vices,de neha o is tul sok,es tultolja....
Kozombosek,Kata,Aniko,Stefi.Dani,Lali,Jozsi,Steve,Mihaly...
En Monikat nem birom ,es Pannat.Subicz se tul szimpi.
1/10
janderka 2019 márc. 24. - 14:42:08 1/10
(1513/18030)
Valit bírom, de full mellékszereplő
Tibi idióta egysíkú (kár hogy Lengyel Ferenc most se lép tovább a suttyó szerepkörön)
Tomi karaktere jópofán lehetett megírva, de Mohait én addig kergetném, míg örökre el nem nyeli a nagyerdő sötétje.
Kata felesleges az itteni formájában. H.S.A. pedig csak tetézi a bajt. Erdélyi Timiben sokkal több tűz van (volna).
Mónika figuráját nem csipem, de elfogadható a léte a sztoriban. Csak ez a sok el nem varrt szál felesleges körülötte (is).
Attila nem volt rossz. De semmi szükség nem volt rá, hogy polgármestrerként szerepeljen a karakter. Lehetett volna sima simlis felkapaszkodott parasz (érdekes hogy két másik színészre is emlékeztet a játéka - a hanglejtése Mihályi Győzős, az ábrázata pedig Hevér Gáboros).
Hajdú S. ffiként mondva is visszataszító egy puding. Hibás választás volt egy aktív kat.védő szerepére. Elvihetné egy forgószél.
Dia vicces ezzel a parasztos paródiatájszólással, de igazából indifferens.
Akárcsak a sehova se tartó Lali. Korrektül becsületes fiatal, amit jól is hoz a színészsrác, de semmi több.
Dani lehetne bármi. De az eddigiek alapján jobb hogy emigrál. A színészért se kár. Idegesítően modoros ebben a szerepben is.
Stefi aranyos, éledő kislány. Vagánnyá váló csajként jó pályára állhatna a falu közösségében.
Anikó elvileg a dögös kocsmárosnő. Ezzel lehetne kezdeni sokmindent. De nincs benne elég tűz, mint ami a szomszédos Tecában (volt).
Zsóka maradhat. Bár a figurához képest kissé városias nő hozzá Kocsis Judit.
Mihály fura, de ugyancsak indifferens. Olyanok, mintha csak egy rövid kabaréjelenetre szerződtették volna,de valamiért ittragadt volna.
A Kovács Lehel féle Kristófot szeretem. Bár lehet hogy a sztori szerint nem kéne ennyire esendő barátságos fickónak látnunk őt. De ezt predesztinálja Kovács L. alkata és skatulyaelőadása.
Józsi megírt figurája talán elketyeghetne, de az őt játszó srác túl intelligens ehhez a falusi bénázáshoz.
Szláven, illetve az őt alakító Molnár Gusztáv nekem valahogy nem szimpi. De ez nem biztos, hogy baj. Túl a direkt misztikusnak megrajzolt múltján van benne valamifajta veszélyesen feszült, elfojtott lelkületűség is.
A két öreglányt hagytam legutoljára. De nem is igazán számít számomra a jelenlétük. Tudom hogy elvileg szórakoztatónak kéne lenniük, de nekem túl direktek.
amira_daa 2019 márc. 24. - 13:05:27
(1512/18030)
Ki akit hát nagyon nem. Hol tekerem át az online felületet ( itt nem a szinészekkel hanem a karakterrel van bajom , nyilván mindenki abbl főz amiből lehet )

1. Zsóka, a szinésznőt magát imádom a karakter tragikusan szar. És ez nálam egyre rosszabb pozicioba helyezi , ha már vegán vagy annyira egészségesen akar élni nézzenek diétás könyvet. stb Vagy fogják meg jöjjön össze Zsóka meg Tibi és aztán legyen főszereplő ugy okés, tibi karaktere mellett brillirozna.

2. Kata, vérszegény, ha a FAzekas nem marad akkor a karaktere kb süllyesztő. Egy részt nézzenek már meg hogy milyen kariber is az eredeti, anélkül ( szerintem Kata karaktere a mozgato a sorinak ez elég gáz igy )

3. Tibi tul sok és sul sehová nem megy. Nincsen egy konszenzus benne, inkább beteg mint vicces
ez a hivj fel kéztartás meg gáz. Konszenzus: most akkor udvarol vagy nem Aninak, akkor dolgozik vagy sem.

4. Vali - engem idegesit hogy mindig enni kéne, és kontrollál mindent. Bár azt szeretem hogy nőként és feleségként viselkedik és a szinésznő nagyon szép életben de ennyi.

5. Misi , egy cserjésben elvileg vadászik - aha, amugy ha a sarkára állna jobb lenne. Mondjuk csalja meg Valival szépen Tibit na azt megnézném legyen férfi már na :D

6. Attila, hát nem baj, hogy nincsen ez az egész maffia szál szerinetm sok nézőt elvitt a képernyő elől . Maradhatott volna kavarni igy is.

7. Dani, nála is azt érzem hogy a karakter sehova nem megy és semmi. szoval annyira nem várom vissza hogy visszajöjjön. Vagy vigye katát a világ végére és éljenek boldogkan most.

amira_daa 2019 márc. 24. - 12:54:39 Előzmény janderka
(1511/18030)
Nem rossz ezt télen kezdeni amugy, mert lehetett volna hólapátolás vagy fahordás vagy gyertyáért kárásziba menni.

Na de hogy picit pozitivat is irjak egy két számomra kedvenc szereplőről irok és irjatok ti is hogy tetszeneka karakterek? jo ?

Kezdem- Magyar karakterek Drága Örökösök

Kedvenc karaktereim
1. Fazekas doktor, Csernus reinkarnácio és Iván nagyon jol hozza köszönet érte, remeélm hogy Kata összejön vele.
2. Anikó, van benne spiritusz, kedves nő, határozott, oké hogy megbotlott gyerekkorában de dolgozik normálisan áll a dolgokhoz és azért nem generál ujabb bajt. kár hogy nem szerelmes ugye Sanyi karakterébe akivel boldog lehetne de ugye Fazekas is mondta neki virágnyelven mi van

3. Stefi igaz nem sok szerepe van de aranyos normálisan nevelt lány és van értékrendeje, ha vége Danival akkor vége továbbmegy, iparkodik,

4. Lali szerintem nagyon aranyos maga a karakter is és jol is játsza Peti Lali karakterét, Segitőkész normális fiu.

5. Dia ő is abszolut favorit, stilusa van jo fej és bár még nincsen szalonja azért jol fésüli össze a szálakat

6. mónika, nekem bejön hogy dög, hogy szemét és hogy genyo nekem nagyon nagy meglepi Járó Zsuzsa karaktere, jol egymásra találtak

7. Kristóf karaktere , Lehet amugy is kedvenc volt a Schirach darabban láttam a Terrorban azota nagy kedvenc, meg volt ugye ő már sok minden. és hasonlo a karaktere mint az aranyéletben.
Kristof amugy jofej és bár eléggé elsüllyedt a saját hibáinak a következményeiben nagyon jo a szinész nagyon jo a karakter, Lehel igazi apa , férfi

8. Józsi természetesen nem a Mónis szerelme miatt de abszolut kedvenc. Jó karakter férfias csinál valamit.

9. Sanyi bár nincsen sok dolga, de nagyon imádom.

10. a két élő szeme Ökörfalvának Margit és Lujzi néni

11. Kristófék kislánya Szofi szerintem nagyon jol hozza a két szülő között vivodó kislányt.

12. Tomikánál én Mohai Tomi játékát emelném ki mert a karaktere egy fos. ( már bocsánat) de MT. mindent meg probál belőle kihozni.

13. Szláven abszolut kedvenc - bocsi hogy ide soroltam de nm akartam kihagyni és hosszu a sor. MG. nagyon jo imádom, karakter is jo sejtet is meg nem is.