8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 20. - 22:48:38 8/10
(570/18030)
A taxis palin jót nevettem, egyszerűen ott hagyta Tibiéket.
1/10
janderka 2019 febr. 20. - 20:32:25 1/10
(569/18030)
No, a mai részben betekinthettünk Tibi taxis "munkájába" és Vali is elárulta, hogy az utcából veszi egy szomszédtól a darálthúsnak valót.
A pénzelásás viszont úgy hülyeség, ahogy van. Hiába hiszik vicces konfliktusalapnak a keszítők.
s1u2x3e4l 2019 febr. 20. - 18:36:44 Előzmény napraforgó
(568/18030)
Évente hanyszor? Nagyon kicsi telepulesen pl 200 fosnel is megvan az evi 8 kb, mert azert ott is akadnak projektek, beruhazasok, vagy barmi egyeb, amihez hararozat, vagy rendelet szukseges.

Am ez az okorapati nem lehet olyan kicsi, mert biza 600 fo alatti kozsegekben mobilposta van. Csak az afolottiekben van postamester es kezbesito.
1/10
janderka 2019 febr. 20. - 15:37:21 1/10
(567/18030)
Hááát valóban lehetett egy titkos feltatláló is az öreg, de nyereményen kívül ennyi pénzt legálisan nem igen szed össze senki emberfia se itthon, de még Horvátországban sem.
7/10
Rojita 2019 febr. 20. - 15:04:10 7/10
(566/18030)
Ennek a Tamás gyereknek biztos az a herbár-cucc ragadt a kezéhez Jodikánál. Emlékeztek, már a 2. nap ilyen cuccot keresett a kisboltban. Csemegézte Ő már ezt a növényt.
Pedig már olyan szépen megszerette Mamszija meleg cukros tejét és olyan gyönyörű 40 cm-es szilvalekváros serclikaréjba harapott, hogy elgyengültem.
7/10
Rojita 2019 febr. 20. - 14:56:36 7/10 Előzmény napraforgó
(565/18030)
Egy évre tervezték a tv-regényt. Nem borulhatnak rögtön egymás nyakába a 2. hónapban. Csalinkázós, hosszú úton kell végig menniük, közben minden bokorban vmi meglepetést kell mutatniuk nekünk.
4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 14:49:26 4/10 Előzmény Rojita
(564/18030)
Azért nem lett volna hülyeség, ha előre megmondják, hogy az öreg pl. lottón nyert egy csomó pénzt és ebből lett az örökség.
Én tuti megkérdeztem volna, honnan van a pénz. Valahogy nem tiszta nekem az egész.
7/10
Rojita 2019 febr. 20. - 14:27:14 7/10 Előzmény napraforgó
(563/18030)
Igen, manapság elég mindennapi, hogy vki 600 millióra tegyen szert, sőt akár milliárdokra is, még ha közben piszkos is lesz tőle a keze. De a vagyona nagyságát nem írja le az újságban, vagy a vagyonnyilatkozatában. Kiviszi külföldi bankokba, ingatlanokat vesz a családtagjai nevére itthon és külföldön, - beleértve a csecsemő gyerekét és a 80 éven felüli szüleit is. A többit meg magára költi drága 1 millió Ft körüli divatos marhaságokra (hátizsák, kistáska, karóra, a legújabb bécsi butikruha). A földhözragadt magyar falusi nép, de a városi aszfaltszegény is, - úgyse ismeri fel a drága márkákat, a nyugati turkálók kincsit ismeri csak.
1/10
janderka 2019 febr. 20. - 14:13:17 1/10 Előzmény Rojita
(562/18030)
4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 14:11:07 4/10
(561/18030)
Rojita, Janerka : igen, igen, valami ilyesmi. De fura, hogy az idő telik, múlik, és senkinek nem jut eszébe semmi építő, pozitív.
Mert eddig még csak annyira tellett, hogy hogyan túrjuk ki a másikat az örökségből. Tuti nem ez volt Kálmán végső akarata.
7/10
Rojita 2019 febr. 20. - 14:10:08 7/10 Előzmény janderka
(560/18030)
Ezek remek ötletek. Mind mehetnének a Mi kis falunk életébe.
7/10
Rojita 2019 febr. 20. - 14:05:33 7/10 Előzmény napraforgó
(559/18030)
A végrendelet körül biztos lesz vmi csavar. Vissza kellene nézni Kálmán 2. videóüzenetét. Ott mondott vmi olyat, hogy "az örökség formája nem olyan, amire ti gondoltok."
Arra gondolok, hogy ha a Szappanos-gyerekek egy évig kibírják az együttélést, ha megismerik a falut, a lakókat, ha megszokják, megszeretik az új életet, akkor képesek lesznek a jövőben is együtt élni, dolgozni ott Ökörapátiban.
Lehet, hogy Kálmánnak volt-van vmi bio-találmánya (Jolika néni segítségével), amire kapott 620 millió EU-s támogatást, - esetleg egy svájci gyógyszerészeti cégtől kapta, - aminek az a kikötése, hogy Ökörapátiban kell, hogy kitermeljék, előállítsák a csodagumót. Erre gondolhatta Kálmán, hogy erre egy családi vállalkozás lenne az ideális, pld a saját családja. Ehhez pedig az kell, hogy a gyerekei szeressék egymást és szeressék a falut.
1/10
janderka 2019 febr. 20. - 14:01:49 1/10
(558/18030)
Igen. Mert vicces-vicces ez a fokozódó egymás elleni ármánykodás, de a nézők paraszti logikájának igényeit azért nem kéne mindenáron félretolni.

Tényleg jobb lett volna, ha valami falun is művelhető munkájuk lett volna Szapiéknak - még ha azokat Pesten más szinten és színvonalon csinálták is volna. Épp ebből táplálkozva lehetett volna ez a sorozat alap konfliktus-forrása. Hogy Vali mondjuk csinált volna itt is kandírozott mandarinzselé színű pityókaszuflét, de a helyiek kiköpték volna, mert ők a margarinos lúdlátortához voltak szokva. Vagy épp mindenki kidőlt volna a pesten sikerrel árusított zellerhabos répakrémestől, mert Vali Ökörapátin sem változtatott az alapanyag arányokon, csakhogy az itteni tehéntej 6%-os zsírtartalma mindenkit megfosatott volna.
Tibi meg autószerelőként a helyiek csodakocsijait is az otthoni, kamualkatrészes buheramegoldásokkal akarta volna javítani, így a falu defektes postásfurgonjába az erdészet fakitermelő gépsorának elcsaklizott fűrésztengelyét szerelte volna be, amitől az nem kiszállította volna a leveleket, hanem felaprította volna azokat...

Et cetera, et cetera :)
4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 13:26:28 4/10 Előzmény janderka
(557/18030)

Tudod, sokkal jobb lett volna, ha a Szappanosoknak valami olyan foglalkozásuk van, amit ott Ökörapátiban is tudnának űzni. Pl. Tibi nem taxisofőr lenne, hanem autószerelő. Mónika meg nem ingatlanügynök, hanem pl. varroda tulajdonos, butikos, esetleg fodrász, manikűrös, műkörmös... Kristófnak is ki lehetne találni valami foglalkozást a szerencsejáték mellett. Akkor a falunak lenne némi haszna abból, hogy ezek öten ott vannak, és nem lopnák a napot, hanem kitalálnának valamit, amiből megélhetnének.
Kata elmehetne háziorvosnak valamelyik szomszéd településre, Vali nyithatna egy cukrászdát, ha nem Ökörapátiban, hát Kárásziban, és Tamást és Kristófot is be lehetne fogni valamire.
Végül is az öreg Kálmán nyilván valami olyasmit akart, hogy a családja talájon vissza a gyökereihez és tegyen valamit a szülőföldjéért. Egyébként mi a fenéért kötötte volna ki az egy év ottlakást?
4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 13:14:48 4/10 Előzmény janderka
(556/18030)
És nem csak azt. Én pl. követeltem volna, hogy a DNS vizsgálatot ismételjék meg hivatalosan, úgy, hogy egy igazságügyi laborban egyszerre megjelenik Szappanos Tibor és Varga Stefánia, leveszik a mintát és feldolgozzák. Még ha azonos is lesz a vizsgálat eredménye, Anikó elvileg beadhatta volna a saját és a lánya mintáit is. Vagy akárkiét is, ahol az egyezés biztos. Mert az az igazi, ha minden hivatalos. Fura, hogy ez senkinek nem jutott eszébe, még a kekec Mónikának sem.
1/10
janderka 2019 febr. 20. - 12:21:14 1/10
(555/18030)
Én is csak ritkán.
Viszont Kálmán fater gazdagságának hátterét tényleg érdekes lenne megtudni.
4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 12:06:04 4/10 Előzmény janderka
(554/18030)
Vicces, de már korábban említettem, hogy én nem nézem a Barátok közt-et. Még egy részt sem láttam belőle, és nem is fogok. Bőven sok, amit a reklámblokkokban benyomnak.
1/10
janderka 2019 febr. 20. - 10:18:26 1/10 Előzmény napraforgó
(553/18030)
Ha csak szétosztotta volna a vagyonát, akkor abból nem lett volna sorozat, csak egy félmondatos csodálkozás Novák Laciék konyhájaban:
- Hallottad Gizikém, hogy egy vénember egész vagyont hagyott a falujára?
- Ne is mondd Macika, most olvastam a Hírharsonaban. Pedig annyiból 150 évig járathattuk volna drága Stellácskankat a Wittenberbe.
- Hát igen. Nnna, szisszencsünk egy pofa málnasört a nagy izgalomra angyalom!
- Szisszencsünk!

:)
4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 09:52:05 4/10 Előzmény janderka
(552/18030)
Ez igaz, és tényleg milyen falu az, ahol nincs polgármester -helyettes és képviselőtestület?
Azt nem tudom, hogy milyen gyakran kell ülésezniük, szükség szerint, avagy évente pl. négyszer. De elég fura, hogy csak az "egylet" ül össze néha a kocsmában. Én azt hiszem, hogy egy ilyen nagy összegű örökség, még ha csak esetleges is, megérne egy képviselőtestületi összeülést is. Mondjuk ők is elmeditálhatnának arról, mit is tegyenek.

Akárhogy is , de elég hülye ötletnek tartom Szappanos Kálmán végrendeleti kikötéseit. A falunak semmi haszna abból, hogy a Szappanosok otthon lopják a napot egy álló évig, na és a falunak sem. Ha már ennyi pénze volt, miért nem osztotta el tisztességesen a gyerekei között, és mellékesen hagyhatott volna valamit a falura is, mindegy, hogy egylet, vagy nem egylet, de meghatározott célra.
Pl.bizonyos utcák leaszfaltozására. Vagy vízelvezető árkok létesítésére. Vagy falusi könyvtár létesítésére, mindegy, csak rendesen meg kellett volna határozni, hogy 100, vagy 150 ezer forintot erre a célra szán.

Amúgy meg én a kezdetektől azon csodálkozom, hogy soha, senki nem kérdezte meg, miből lett az öregnek hirtelen ilyen sok pénze???
Az ügyvédnő igazolta a banki számlát, na de hogy miből lett a pénz, azt nem.
Szappanosék már cirka egy hónapja lenn laknak Ökörakármicsodán, de ez még senkit nem érdekelt?
Miért? Annyira mindennapi, hogy valaki csak úgy 600 milliókra tesz szert?
1/10
janderka 2019 febr. 20. - 07:26:17 1/10
(551/18030)
Jaj, én sem a politizálást hiányolom a sorozatból. Istenments! Inkább csak a minimális közéletiség illusztrálását. Ami ugyanígy igaz a katasztrófavédő Sándorra is. Neki is minek ez a címke ha a szerepe szerint egész nap csak ül a kocsmában és aggódik, ha épp nem a félpucér kékzoknis bálnatestével riogatja a nézőket. Ennyi erővel lehetne inkább egy középszerű géplakatos akinek a gyára a téli megrendeléshiány miatt szabadságra küldte. Hitelesebb lenne benne. És nekünk se hiányozna a katasztrófavédelem témája.