4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 14:03:24 4/10 Előzmény guess.who
(5150/18030)
Bizony, ezt nem lett volna szabad hagynia. Én a helyében látványosan lakatpántot szereltem volna az ajtómra és a nyakamban hordanám a lakatkulcsot.
Na és Marosi kocsija miért áll az udvaron, amikor arról volt szó, hogy a ház mögött parkol a Tibi, meg a Kata autója mellett. Hogy könnyebben feltúrhassa azt is....
És közöltem volna Tibivel, hogy az okozott károk ellenértékét levonja a várható örökségéből. Tibinek ez a legfájdalmasabb, amilyen pénzcentrikus.
guess.who 2019 aug. 30. - 14:02:16 Előzmény napraforgó
(5149/18030)
És szerintem Kálmán bácsi jóóóóóóóval fiatalabb volt azon az állítólagos esküvői képükön. Tehát vagy az van, hogy nem "néhány hónapja" kötöttek házasságot ( :D ), hanem már legalább 20 éve – vagy az van, hogy még a sorozat írói szerint is kamu az egész ügyvédnős baromság.
guess.who 2019 aug. 30. - 13:57:33 Előzmény napraforgó
(5148/18030)
No igen. Pedig Kata szobája nincs kulcsra zárva, mégis ahelyett, hogy ott aludnának normális körülmények között, inkább fekszenek a konyhában. Az meg valóban egy vicc volt, ahogy Tibi bemászott a bútorokon keresztül ahelyett, hogy egy kicsit eligazgatta volna és máris simán járható lett volna a szoba.
(Amikor benyitott, akkor alig tudta kinyitni az ajtót egy bútortól. Mégis mennyi az esélye annak, hogy Jenőék az ablakon át pakolták volna teli a szobát bútorral? Mert ha az ajtót csak belülről, az ablak irányából tudták volna eltorlaszolni. :) )
4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 13:54:48 4/10 Előzmény amira_daa
(5147/18030)
Ha jogos önvédelemből ölt meg valakit, hát el sem Ítélik! Ha nem volt arányos az elhárÍtás, de amúgy jogos volt, akkor is csak minimálisra itélték volna. Nekem sehogysem stimmel a 11 év. Ahhoz egy ilyen fiatal nőnél bűnszervezetben, folytatólagosan kellett volna valamit elkövetni. Valami nagyon súlyosat, kábitószerrel való kereskedés, fegyvercsempészés, stb, stb.
guess.who 2019 aug. 30. - 13:53:03 Előzmény napraforgó
(5146/18030)
No igen, Tibinek ez a szobába való betörése azért már túl sok. Látványosan dobált szét mindent, és az, hogy tönkreteszi a laptopot, szerintem akár még szándékos károkozásnak is minősíthető, de legalábbis pont az ügyvédnő az, aki az árát sokszorosan visszakövetelhetné Tiborkától.
Amíg ugyanis Tibi csak a saját cuccait teszi tönkre, a hülyeségével saját magának okoz kárt, addig nincs gond, tegye. Itt viszont egy nyilvánvalóan lezárt szobába tört be szándékosan és piszkálgatott egy elég drága eszközt, ami nem az övé. Fura, hogy mindezt Marosi egy vállrándítással tudomásul vette, még csak le sem tolta érte Tibit. Teljesen életszerű.
guess.who 2019 aug. 30. - 13:46:56 Előzmény svejci
(5145/18030)
" (és akkor a Kristóf megint visszaesik??)"

Ráadásul a legdurvább az, hogy ehhez éppen Marosi segítette hozzá a profi pókerkészlettel, amit ajándékba vitt neki. Valóban "segíti" őket? :)
guess.who 2019 aug. 30. - 13:45:36 Előzmény napraforgó
(5144/18030)
Igen, ez a szúnyoghálós baromkodás már a túlzásnak is a túlzása, nagyon remélem, hogy azért tolják túl a Sanyi-Misi duót, mert utána két hónapra elhúznak Afrikába és nem is látjuk őket egyszer sem. :)
guess.who 2019 aug. 30. - 13:42:18 Előzmény napraforgó
(5143/18030)
No igen, nem az a klasszikus szépség az Olga(t játszó színésznő), de úgy részleteiben egész kellemes, például szép a szája és a szeme is, a hangja is kellemes.

Egyébként úgy érzem, hogy mintha új hangmérnökük lenne a sorozatban, mert sok szereplő hangja változott, teltebb és mélyebb lett, illetve jóval karakteresebb, mint korábban.
amira_daa 2019 aug. 30. - 13:40:17
(5142/18030)
Valaki kérdezte hogy miért segit Valinak SAnyi, szeirntem megoldás egyszerű az ügyvédnő hogy ő a Kálmán özvegye totálisan hiteltelenné vált, eddig itt tette hogy ő az ügyvéd stb erre meg ő az özvegy, és lehet hogy Misi meg a haverja tök hülyék de ezt azért már ők sem hiszik el vagy ki tudja, amugy erről a drága kedvencem ( akit áttekerek még minidig ) nem nyilatkozott a drága Postásnő hogy ő mit godnol hogy az özvegy az ügyvédnő vagy még nem volt rola szo? Amugy Jodi emlitette hogy ő az özvegy? mert ha nem akkor a két legszokimondobb szereplő meg sem szolal az gyanus
amira_daa 2019 aug. 30. - 13:38:03 Előzmény napraforgó
(5141/18030)
véletlenül ölt meg valakit vagy ráfogták, és mondjuk Szláven nem állt ki mellette.
amugy meg lehet hogy jogos önvédelem volt vagy valami hasonlo 8 év fölött komolyabb kell.

svejci 2019 aug. 30. - 13:33:24 Előzmény amira_daa
(5140/18030)
Igaz, igaz, de róluk semmit sem tudunk....
Szlávenról szép lassan kiderültek dolgok, de amikor a zügyvédnő rákérdezett Szlávenre, hogy a felesége ilyen zűrös előéletű, akkor is csak hebegett a Szláven....
Biztos, hogy ezeknek valami nagy titkuk lehet.....
Nem véletlen mutogatták Volgát az ikonok figyelésével, kérdeződésével....

Meg ezzel a történettel el fog telni a 2. évad....
(lásd, az első a Panna Kristóf kapcsolat volt, költözés, mással összeköltözés, ide szökés, elrablás, visszaszerzés... stb....., és közben ment a többi élet a faluban.....)
4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 13:31:08 4/10 Előzmény svejci
(5139/18030)
Fel tudom tételezni erről az Olgáról, hogy ikonokat lopott templomokból, meg pitiáner csalásokat is, hogy ezt-azt átvert, de ezekért nem adnak 11 évet! Nagyon nem stimmel ez a súlyos büntetés, valahogy nem látszik rablógyilkosnak, vagy valami megátalkodott bűnözőnek, maffiavezérnek, ilyesmi. Nem tudom, hogy ki találta ki neki ezt a 11 évet és miért?
amira_daa 2019 aug. 30. - 13:24:17 Előzmény napraforgó
(5138/18030)
szerintem Volga karaktere jo , Piroska is jol játsza, igazábol érdekes mert ilyen felállásban elgondolkoztam rola hogy kinek is kéne drukkolni, mert nyilván az irok a Szláven Diát szeretnék de itt még azt érzem Volgával sincsen sok minden lezárva és Szláven eléggé akaratgyenge ( nem tud dönteni) vagyis eddigi helyzetekben ha kellett verekedni oké de érzelmileg nem tud nagyon normálisakat lépni.
amira_daa 2019 aug. 30. - 13:15:47 Előzmény svejci
(5137/18030)
azt jutott eszembe tegnap kutyasétáltatás közben, hogy a tesoja Volgának vagy ikrek voltak Szláven feleségével, és Szlávennek csendbe kell maradnia, de ez csak ilyan kosza ötlet volt.
amira_daa 2019 aug. 30. - 13:11:50 Előzmény napraforgó
(5136/18030)
Ha a sorozat egy horgásztó mellett játszodna akkor kb ekkora lyukakban vannak a tó mellett a horgászok, ekkorát lehet bérelni. Szerencsére akkor mindenből kiforgatott férfi vagy nő ismerősőd sincsen aki kénytelen meghuzni magát egy bodéban, vagy fészerben vagy pedig garázsban. SAjnos van ilyen aki benyalta a hiteleket és ennyi maradt valahol, ez totál magyar valóság. és realitás szagu is, és aki vidéken felvett hitelt az simán járhatott igy. Tehát szerintem ez reális.
Ismerek olyan gazdag embert aki kvázi egy lyukban él mert ott nyugodtabb, vagy alberletben hiába vehetne sajátot.

Volga tudni akarja az igazat, az is reális és nyilván kiváncsiságbol is elmenne megtudni, hogy a nyakába ugrik, miért ne legfeljebb Szláven mondja hogy bocs nem.

A minap olvastam vagy itt vagy egy cikkben hogy 8 év börtön borzaszto és aki többet ül az változik, hogy tulélje szeirntem a mentőöv Volgának a Szláven felé érzett 'szerelem volt' neki nem volt mellette más lehetősége a börtönben. Ezzel élte tul nyilván ugrik mint egy kisnyulacska hogy jön a Szláven hivoszava, igaz ezt mi tudjuk hogy ő is sérülni fog. Szláven is. Ez a válás szerintem elég nagy hullámokat fog vetni a sorozatnak szerintem kár volt belevenni, mert el fogja vinni a lényegét a sorozatnak. igaz ez elégbolygathato.

Tibi tényleg gáz. Falun meg tényleg igy van, sorozatokon érlelődőtt nénik akiknek a török szatén a realitás és nem az ami körülöttük van. De ezt még tudnám sorolni, van sok realitás a sorozatban nyilván mivel vigjáték felnagyitva de az alap dolgok realitások.

nem megyek messze a szomszéd fiu 18 itt a házban, egész nap számitogépen játszik egy csekket nem tud feladni és a szakmai gyakszi helyére nem jutott el mert nem tudja hogy Pesten egy utcányira is vannak utcák. ő még kergette pokemont meg ilyeneket.

Ebben a sorozatban az alap dolgok reálisak de nyilván nem nevetnénk rajtuk, de a nénik ténlyeg mikor a postán előttem vannak az egész télen hordott elég büdike sapjáukkal az elég ciki tud lenni. és tudnak sok mindent kitalálni,

Vidéken most a főződolgok a menőek, kolbásztöltés és társaik és ha nem huszár show van akkor pedig jönnek a pléjbekénekesek.
Amugy ki akartam már napokkal ezelőtt emelni hogy Kristof nagyon jol hozza a szerepét. Eddig is birtam de ezzel a Subiccal összenőtt.

4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 13:05:31 4/10 Előzmény amira_daa
(5135/18030)
Én kifejezetten kedvelem Olgát, a pimasz kis pofijával, meg az X lábaival, a szinésznő nagyon jól hozza a figurát. És kiváncsi vagyok, mit akarnak kihozni az ő jelenlétéből.

Az igaz, hogy az örökséggel kapcsolatos téma semmit nem halad, helyette kapjuk a falu dinka lakóinak idióta ügyködéseit. Gondolkodom rajta, hogy van.e egyáltalán normális falulakó Ökörfalván, de nem jut eszembe senki.
1/10
janderka 2019 aug. 30. - 13:00:30 1/10 Előzmény Xelph
(5134/18030)
Igazad van! Tényleg ott voltak korábban is.
amira_daa 2019 aug. 30. - 12:59:47 Előzmény Xelph
(5133/18030)
köszi a képet. Igen Napraforgo arra válaszolt itt XELPH hogy az a kép nemcsak a felujitás után került elő. igy köszi mégegyszer
svejci 2019 aug. 30. - 12:58:59 Előzmény napraforgó
(5132/18030)
Nyilván ez volt a terv, csak Olga máshogy gondolta. Vajon mit akar itt Olga?

Jó kérdés! Eléggé igazak az itt leírtak...
Azért tényleg Volgát is meg lehet érteni...., de, ahogy meg lett írva, és ahogy Brünhilda játszik a szerepében, nekem nagyon úgy tűnik, hogy nagyon nem stimmel vele valami....
Börtönben volt, az az egyik...., a másik, ezek az ikonok felőli érdeklődése, több boltban.....stb.
Ezekből még bármi kiderülhet....
4/10
napraforgó 2019 aug. 30. - 12:55:59 4/10 Előzmény Xelph
(5131/18030)
Ugyanez a kép volt Marosi szobájában a padlón a falnak támasztva!