guess.who 2019 szept. 04. - 18:23:21 Előzmény amira_daa
(5390/18030)
"Volgival jobb pár volt "
Erre azért ne vegyél mérget... Az volt a mese korábban, hogy összeházasodtak, mert akkoriban olyan bizonytalan volt a helyzet, hogy nem tudták, megérik-e a másnapot (tekintsünk el az évszámok és a hozzájuk tartozó sztori valótlanságától), de aztán szét is kerültek, 15 éve nem látták egymást. Annyira nem lehetett "jó" Szlávennek Olgával, ha anélkül, hogy találkozna vele (vagy egyáltalán: tudná, hogy él-e még) el akar válni tőle.
Az eddigi körítésből inkább az jött le, hogy ez egy tiniszerelem volt, amit a bizonytalanság miatt inkább hivatalossá tettek, szóval egyáltalán nem kellett túl komolynak lennie. :)
Más kérdés, hogy mintha valami olyat mesélt volna Szláven Marosinak, hogy egy szétlőtt templomba kerítettek egy papot és ott éjszaka összeadta őket (bocs, nem emlékszem pontosan), szóval ez alapján még csak hivatalosnak sem mondanám. Ebből következően eléggé fura, hogy hogyan lehetett Olgának Szlávenné névre kiállított bármilyen papírja? Az állítólagos háborúban, amikor nem tudtak megesküdni, azért a közigazgatás teljesen rendben működött? Elég vicces. :D
offtopic
guess.who 2019 szept. 04. - 18:11:30 Előzmény napraforgó
(5389/18030)
"De ha Olga 18 éves volt, akkor az útlevele még úgy sem stimmel, ha 1996 helyett 1986-re vesszük, mert akkor 2001-ben még csak 15 éves volt. Viszont a vadiúj útlevél szerint Olga csak 23 éves. Hahaha..."

Nyugalom! A 425. részben majd kiderül, hogy Pamela álmodta az egészet és Bobby nem halt meg.
Vagy az derül ki, hogy időgépük van a szereplőknek és össze-vissza ugrándoznak az időben, ezért már teljesen összekavarodtak az idősíkok, Szláven nagyanyja volt Panna, aki egyébként Kristóf hetedik felesége, mert Kristóf már '48-ban is huszárőrnagy volt, amikor Suviczknak a születésnapján parádézott. Tibi a honfoglalás idején született, de azóta is csak taxissá bírta leküzdeni magát, Vali meg a taljánoktól jött és hozta magával a cukrászmesterségét.
amira_daa 2019 szept. 04. - 17:51:03
(5388/18030)
Azt irja az index.hu hogy jön a drága örökösök 3. évada, (igy valószinű hogy picit majd pihentetik is )
amira_daa 2019 szept. 04. - 15:38:40 Előzmény napraforgó
(5387/18030)
az egyik skandináv lakberendezőiben elég olcso a függöny és nem is zavaro annyira.

Dede kihallgatta 68. rész mikor Kata lemondta a terápiát ( Kata bent ül Martinnal és beszélgetnek az kiemeli hogy ilyen hapsit ne hagyjon futni mint ő ) és Szláven hallgatozik majd jön Dia és megcsokolja vagy megijeszti és aztán ennyi. Nem hall többet. Volt ott minden fehér porsche, Szláven Dia Kata és Martin meg a házban.
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 15:35:24 4/10 Előzmény amira_daa
(5386/18030)
Azt már többször ragoztuk, hogy a postán nem dolgozhatna erkölcsi bizonyitvány nélkül. De ebben a sorozatban van még millió hihetetlen dolog.
Arra, hogy Szláven Fazekast és Katát kihallgatta, már nem emlékszem, de arra igen, hogy leskelődött Kata és Dani után a faház nagy verandaajtaján, amikor azok csókolóztak a kék ülőgarnitúrán.
Lehet, hogy mégis valami beépitett ügynök és azért leskelődik,hallgatózik? Vagy csak fél a lebukástól?

Apropó nagy ablak. Ugye még mindig nem tettek föl függönyt at ablakokra? Vagy függöny, vagy szalagfüggöny, vagy reluxa, de valami kéne oda, pláne, haa még mindig ott a fürdőkád.
amira_daa 2019 szept. 04. - 15:07:38 Előzmény napraforgó
(5385/18030)
Hát Stefiről azt gondolom, hogy azt érzi hogyha ő nem lehetett Danié vagy nem kellett azért Katáé se legyen. tehát kicsesz vele. Ami buta gondolkodás de emberi van a környezetembe ilyen nem értem miért van de nézd emberből vagyunk féltékenység fájdalom összekapcsol ugyanugy embereket mint elválaszt.

Szláven: tuti hogy 15 éve él amugy Ökörfalván? és postára hogy került erkölcsi nélkül oda azonnal kell.
Szerintem Szlávennél vana múlt amit megbánt és nyilván van akit nem ölt meg hanem megmentett de nyilván lehetett zsoldos is. Remélem hogy én tévedek és nem az évad végén vagy hamarosan sokatok csalodik benne, hogy mégse az a kis ártatlan bárány, hogy van benne agresszivitás tuti, és elfolytás is. a sorozatgyilkos meg kiderül.

anno még a pszicho dokit és katát is kihallgatta Szláven.

igazad van @svejci a bringás turáit el is felejtettem.
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 13:53:40 4/10 Előzmény svejci
(5384/18030)
Az igaz, és valóban kiváncsiak voltunk, hová biciklizget, de az még sem nem tilos, sem nem bűncselekmény. Kémkedni ment? Vagy elháritani? Vagy épp bűnözni? És miért nem derült ki ebből még semmi sem?
svejci 2019 szept. 04. - 13:46:03
(5383/18030)
Azért az érdekes, hogy régebben mindig biciklizett az erdő fele....
Soha nem értettük, hogy hová, és miért ment....

Kálmánbácsi fogadta be eleinte, ő istápolta....
Gondolom, úgy kerülhetett a postára is....
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 13:31:17 4/10 Előzmény Sumomo
(5382/18030)
Araboknál vannak ilyen alvó ügynökök, aki akár 15 évig lapulnak, de nem hiszem, hogy Szláven ilyen beépitett ügynök lenne, aki 15 éven keresztül gyakorlatilag semmit sem csinál, csak leveleket kézbesit.
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 13:25:57 4/10
(5381/18030)
Stefivel kapcsolatban lehet, hogy igazad lesz, ha pénzhez jut, megpróbálja újra visszaszerezni Danit. Bár biztos jobban tenné, ha messze menne és új életet kezdene. Ha a faluban marad, akkor mindig csak szálka lesz a szemében Dani is, Kata is. Nekem nem tetszik, hogy olyan mániákusan ragaszkodik egy olyan fiúhoz, akinek nem sokat jelentett.
Nem is igazán hiszem, hogy a szerelem vezérelné, hanem inkább az, hogy akkor ha nem vele van, juszt se legyen boldog az a fiú. Pláne nem a féltestvérével.
Dani meg anno valami hasonló nőt keresett, mint az anyja, egyszerű, jó háziasszony, gondos anya, de azért nem túl eszes. Kata egész más tipus és őket azért összeköti a gyerekkori barátság, kamaszkori szerelem is.
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 13:16:00 4/10 Előzmény amira_daa
(5380/18030)
Mónikával kapcsolatban: én a köcsög jelzőt nem szoktam használni, inkább azt, hogy Mónika akkor szemét volt, meg aljas volt.
Jolikával kapcsolatban legalább olyan ambivalens érzéseim vannak, mint Szlávennel kapcsolatban.
Mert Jolikának vannak jó meglátásai, jó beszólásai, de Jolika volt az is, aki Valit megvezette és szellemet idéztetett neki a Zsókával. Az egy nagyon bolond szituáció volt.

Szlávent azért nem tudom tömeggyilkosnak, meg agresszivnak, ön- és közveszélyesnek tekinteni, mert nagyon csendesen, békésen élt ebben a világvégi kis faluban mintegy 15 éve. Csak akkor vált aktivabbá az élete, amikor a Szappanos banda megjelent a faluban és egyre több fura dolog történt.
Az, hogy kiszabaditotta Stefit, meg a két lovászt pozitiv dolog volt. Igaz, Mihály rögtön felismerte, hogy Szláven katonaviselt férfi, ahogy ő mondta, Zsoldos. de én nem hiszem, hogy zsoldos lenne, aki pénzért akárkit szolgál. Diát sem pénzért szabaditotta ki, hanem mert gyengéd érzelmeket táplált iránta.

Amit a szerbek révén megtudtunk az is pozitiv volt, az egyiknek az anyját, a másiknak a húgát mentette meg, holott parancsot kapott a legyilkolásukra. Ha ő olyan ember lenne, aki pénzért bármit megtesz, akkor nem lennének ilyen emberi érzései, nem segitene kéretlenül is.
Nagyon remélem, hogy egy ilyen szórakoztató sorozatban nem csinálnak belőle bűnözőt, hanem valamilyen módon magyarázatot adnak majd az előéletére is.

Olga meglehetősen szórakoztató személyiség a simlis dumájával, meg a pikáns kis pofijával, de őróla nem tudunk semmi jót. 11 évet börtönben töltött, hamis útlevéllel akart átjönni, loptt az ügyvédnőtől, hazudozott az antikvitás boltban, meg mindenütt, ahol megfordult, vagyis ő nem tiszta. Ami Szláven ellen szól, az pillanatnyilag csak az, hogy ismeri Olgát, kapcsolatban állt vele, és van némi közös múltjuk.
amira_daa 2019 szept. 04. - 12:34:27 Előzmény napraforgó
(5379/18030)
utoljára mikor nem voltunk közös nevezőn az az volt mikor Móni nem adta oda a lakását vagyis kipaterolta Pannát meg a gyereket és emlékszem mondtad hogy szimplán köcsög, én azt gondolom hogy Jodika sem totál hülye és neki is jobb ha inkább nincsen Szláven fát más is lehasogat neki egy-két felesért én azt gondolom, hogy Jodi igenis igy gondolja ráadásul a 68-as részben ment Szláven kukkolni mikor jön Dia és megakadályozza ebben mert kvázi rámászik hogy puszika meg izé meg hozé. én azt gondolom hogy Jodi okosabb és többet látott mint én vagy te gondolnánk. ezt gondolom eg megérzés is de ha nincsen igazam akkor majd bevállalom de én ezt látom reálisnak főleg hogy most friss fejjel néztem meg a részt, hisze az is tipikusan idiota rész volt mikor ez volt asztaltáncoltatással, Pannás baromságokkkal igy hogy ujra néztem akkor is ez volt a gondolatom meg a házasság rendezése miatt az is akkora öngol szlávennek.

Stefi tuti be fog kavarni még biztos vagyok benne. Főleg ha pénze van. Az a tipus meg miért hagyná hogy jo legyen Daninak ( ezt amugy Jodi is mondta Daninak hogy lesz még problémája ) Amugy én is a Stefi helyében egy uj helyen kezdenék új életet ahol van munka ahol tud egy szakmát tanulni és abbol megélni és az által vagy mellett ismerkedni beilleszkedni, elfogadni, hogy az a "vonat már nem veszi fel " ahogy Jodi mondta Volginak. Amugy én azt csinálnám mikor már rendbe lennék visszamennék ökörfalvára megmutatni magam de igazábol oda vissza hazamenni hogy adjon a sz@rnak egy pofont és ujabb stressz és hiszti, biztosan nem. Ezért nem is nő fel Steffi, hiszen itt egy lehetőség, és őszintén 20 millióbol te is megfognád vennél kis garzont aztán épitenéd az életedet és nem mennél vissza még balhézni.

Hogy most elindul-e az orgazdaság azt nem tudom megsaccolni, viszont ne feledjétek 18 éve nem nagyon volt internet, most ha valaki felismeri az ikont ( sok a párhuzamos szál az aranyélettel remélem nem koppintják le az ottani verziot ) szoval Ugye ezek az ikonok azért zürösek mert ezeet ha egy apátságbol lopták el akkor pl leütöttek valakit simán meghallhatott stb. és ezekről ha készül egy foto akkor elég hamar ott terem a szerb vagy horvát hatoság. Vagy ugye ez a nagyon szupertitkos Bogdán.

amugy a faluba bárki lehet egy beépitett ember egy ilyen kis téglácska Nándiéknak, meg hát tudjuk hogy valaki infozza Marosit is. tehát Volga még nagyon szarul jöhet ki.

lásd CSaba doktornál is Milf Doktornő a szőke elkente a dolgokat aztán benyujtotta a számlát.
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 11:58:52 4/10 Előzmény amira_daa
(5378/18030)
Az ügyvédnő itt Magyarországon nem tudja bevonatni Olga útlevelét, mert azt a szerb hatóságok adták ki. Legfeljebb közbenjárhat, hogy ha visszamegy Szerbiába, ott vonják be neki. Szlávennek meg nyilván nincs is útlevele, hisz illegálisan jött be az országba a zöldhatáron át.

Az, hogy Olga már ült 11 évet, egy fikarnyit sem mentesiti az újabb börtönbüntetéstől, ha újabb bűncselekményt követne el. Már pedig, ha itt orgazdáskodna, mondjuk a Szláven által áthozott ikonokkal, és lekapcsoljáák, akkor bizony ő is ülni fog.
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 11:53:50 4/10
(5377/18030)
Szerintem nem, Stefi semmire nem alkalmas. Sokkal valószinűbb, hogy Marosi kifizeti neki az örökségét, vagy legalábbis egy részét, hisz őt nem köti Ökörapáti, rá nem vonatkozik a 12 órás távollét sem.

Remélem, hogy a kis gonosz pit.sa, ahogy jellemezted nem zavar be ismét Daniék szerelmi életébe, ha kap egy rakás pénzt, tán elkezdi megtervezni a saját életét, akár az anyjával, akár nélküle, de akár el is húzhat ÖA-ból.
4/10
napraforgó 2019 szept. 04. - 11:48:08 4/10 Előzmény amira_daa
(5376/18030)
Megnéztem, valóban ezeket mondta Szlávenről Fazekas doki.
Jolikából vsizont nem nézek ki olyan rafinériát, mint te. Egyszerűen csak mérges volt, hogy összeoszolták a verandáját, aztán meg jön egy szemmel láthatóan pesti ficsúr, aki köszönés nélkül rajta keresi Katát, mellékesen leparasztozza Jolika nénit.
Falun még az idegenek is köszönnek egymásnak, pláne, ha bemennek valaki portájára. Az öregasszony sértésnek vette a paraszt minősitést, és nem történelmi, szociológiai kategóriának. És mivel épp jött Szláven, hát szólt neki, hogy tegye ki ennek a modortalan pasinak a szűrét.
én a világon semmi olyan hátsó szándékot nem látok ebben, hogy Jodika igy akart volna megszabadulni Szláventől, pláne, a még fel sem tűnt feleségétől.
Szeriontem még Joloka sem tudja, ki Szláven, honnan jöött, mi van a múltjában, csak jó érzékkel rájön, hogy nem az egyszerű, bamba postás, akinek látszik.
amira_daa 2019 szept. 04. - 11:25:20 Előzmény svejci
(5375/18030)
@sumomo -nak is
vagy akkor ugy irnám, hogy Jodi nagyobb játékos mint amit a sorozat elbir szerintem.
svejci 2019 szept. 04. - 11:02:37 Előzmény amira_daa
(5374/18030)
Mindegy én Jodiban nem bizok meg.

Hát igen! Néha tud olyan dolgokat mondani, hogy csak lesünk......
amira_daa 2019 szept. 04. - 10:58:51 Előzmény Sumomo
(5373/18030)
értem, hát Jodi furcsa, van benne valami amit irsz. De a Dilidokis jelenet akkor is érdekes volt. Mindegy én Jodiban nem bizok meg.
1/10
Sumomo 2019 szept. 04. - 10:44:11 1/10 Előzmény amira_daa
(5372/18030)
Jolika bízik Szlávenben, nekem ez fér a képbe akkor
amira_daa 2019 szept. 04. - 10:26:52 Előzmény napraforgó
(5371/18030)
és @rojita itt nem migráncsos van ahnem hogy messziről jott mult nélküli embernek bizalmat szavazol és közben meg az egy dolog hogy nem az akinek mondja magát hanem még mellette van egy olyan multja amivel csak bajt hoz másokra.

amugy sok Szerb azért hogy utlevele vagy magyar állampolgársága legyen bármit megtenne és itt a szo a bármin van. és Volga is egy ingyen utlevéllel hülye lett volna bármit is csinálni, annyi a bibi, hogy ha zürt csinál és bevonják akkor kint fog Volgi maradni. illetve ahogy irja az ajánlo szövetségeket talál akkor kit fog még berántani a buliba,

harmadrészt meg azt irja az ajánlo hogy Vali szerelmes lesz szoval szerintem ez a ház felujito csávoval a románc kiteljesedik ( hála istennek hagyja is ott a taplo tibit)