amira_daa 2019 szept. 01. - 13:13:00 Előzmény luci87
(5270/18030)
Renáto mellé beteszik Volgát figyeld meg, vagy legalább is barátok lesznek pont azokra mutat példát mikor Roma fiu-magyar stb lány és vica verza kapcsolat létrejön ez is jelenség. Volga meg ugyis lecsap a lehetőségre, ha ezzel is a faluban tud maradni illetve újabb barátokat tud szerezni.
amira_daa 2019 szept. 01. - 13:11:41 Előzmény Huszár 19
(5269/18030)
nyilván kevésbé érte meg neki hogy nem segit Móninak, mert ott többet bukhatott volna
4/10
luci87 2019 szept. 01. - 10:11:30 4/10
(5268/18030)
Ezzel en is igy vagyok!Renáto mellé egy másik roma lányt tudnék elképzelni,nem egy nála fejjel magasabb,testesebb Olga tipusu nöt..!Lehet,h beleirják majd Gryllus Dorkát???ö szokott roma lányt alakitani..Mondjuk Szláven után nem hiszem ,hogy beerné Renikével,szép szál legény lehett 14 éve is...
4/10
luci87 2019 szept. 01. - 08:23:44 4/10
(5267/18030)
A pénteki rész volt az ami igazán tetszett, most először, ebben a 2. évadban.Dia és Szláven jelenete jó volt, látszott, hogy Dia átérezte a szerepét.Olga se volt rossz, és Tibi jelenete,mikor "megmenti" az ügyvédnőt...:) végre valami más, mint eddig...
4/10
napraforgó 2019 szept. 01. - 05:04:18 4/10
(5266/18030)
a falusi öregasszonyok vélhetően nem túl iskolázottak, szóval velük szemben nem is elvárás, hogy intelligensek legyenek

Szerintem az, hogy valaki nem elégé iskolázott, az nem jelenti azt, hogy ostoba. Attól még bőven lehet inteligens, sőt, én azt tapasztalom, hogy főként at érzelmi inteligenciájuk magas (EQ).
De itt olyan ostobának mutatják be a nyanyákat, hogy nem tudják mi a függőágy (holott nyilván százával láttak mexikói szappanoperákat, amikben előfordul ilyesmi), hanem azt "látják", hogy Tibi pokrócba csavarta a nejét és úgy veri.
Ha Kálmánnak volt a padásán két függőágya, hát korábban biztos használta is. Azt Lujza és Margit is láthatta.
Aztán a viziójuk Misi, meg a stewardass románcáról, meg a helikopteres támadásról, lövöldözésről, stb, stb.
Meg ahogy rohangálnak a kocsmába jelentést tenni, hogy a Vali elhagyja az urát, megszökik a Jenővel, stb. Na szóval ezek nagyon eltúlzott baromságok.
Egyszóval szerintem hülyébbnek vannak beállitva, mint amilyenek a falusi asszonyok általában.
4/10
napraforgó 2019 szept. 01. - 04:34:09 4/10 Előzmény Huszár 19
(5265/18030)
Marosi cirka egyidős Mónikával - legalábbis a szerepe szerint (mert amúgy a szinésznő Benkő Nóra azért idősebb a Mónikát játszó Járó zsuzsánál) Éppenséggel, ha a krimiszálat akarnák erősiteni, lehetséges, hogy valaha Gitta is dolgozott az elháritásban, de mondjuk, már ő is kiszállt, polgári foglalkozása van, ügyvéd, na de az elháritás még meg-megkeresi néha némi segtségért. Mónikának nem csak azért segitett, mert az ügyfele, hanem mert végül is kolléégája volt - mégha nem is ismerték egymást, hisz annak idején nyilván védték a beépitett embereiket azzal, hogy azok nem ismerték egymást, illetőleg csak azok, akik együtt dolgoztak.

Habár én nem örülnék, ha nagyon elvinnék ilyen irányba a sorozatot, bár kétségtelen, hogy egy-két krimiszál biztosan izgalmasabb, mint Sanyi és Misi ökörködése, vagy pláne Tibi ostoba orditozása.
Végül is vigjátékként jelölték meg a sorozat műfaját és nem krimisorozatként.

Remélem, hogy ügyelnek az arányokra és megmaradunk vigjátéknak.
4/10
napraforgó 2019 szept. 01. - 04:15:48 4/10 Előzmény Rojita
(5264/18030)
Érdekes, hogy "Olgának" milyen magas az arccsontja, szinte szlávos.
7/10
Huszár 19 2019 aug. 31. - 23:52:36 7/10
(5263/18030)
Lehet Marosi is egy titkosrendőr csak így építettèk őt be. Most neki miért volt jó az is, hogy rögtön sietett Mónikához, amikor elrabolták?
7/10
Rojita 2019 aug. 31. - 22:10:02 7/10
(5262/18030)
forgatás közben
guess.who 2019 aug. 31. - 20:00:30 Előzmény napraforgó
(5261/18030)
"Sajnos Misi és Sanyi éppoly bugyuta, mint az első évadban, és a falusi öregasszonyok is elég primitivre vannak megalkotva."

Azért van némi különbség: a falusi öregasszonyok vélhetően nem túl iskolázottak, szóval velük szemben nem is elvárás, hogy intelligensek legyenek. Sanyi és Misi viszont azok elvileg, hiszen az egyik erdész, a másik meg tűzoltó (KA-TASZ-TRÓ-FA-VÉ-DŐŐŐ!), valami oskolát csak kellett végezniük. És mégis ostobábbak, mint az öregasszonyok. Sanyi egyszer annyira primkó, hogy a kisrádiónál egy vezetéket sem tud összekötni, aztán meg épít maguknak egy rádióadót... Misi megesz minden baromságot, sőt: még fel van háborodva, hogy mindenki azon morog, hogy nem tudja megmondani, hogy mikor és hogy hová mennek a nagy Afrikában. De közben meg annyira ravasz, hogy biztosan nem volt a területén falopás és nem hagyta magát rávenni semmi illegálisra.
Nem tudom, én azért reméltem, hogy a két debil az új évadban kicsit értelmesebb lesz, de úgy látszik, hogy már teljesen beleragadtak ebbe a totálisan ostoba szerepbe az írók szerint és nincs szándék változtatni rajta.
4/10
napraforgó 2019 aug. 31. - 20:00:13 4/10 Előzmény guess.who
(5260/18030)
Gondolom, hogy ha nem csak úgy besöprik a sporttáskába a pénzt, hanem rendesen összerendezik, akkor jóval kisebb helyet foglal. Már a Vörös is kivette a táskából és akkor már olyan nagyvonalakban össze volt tendezve. Megszámolta és 4 millió 300 ezer volt a pénz. Sajnos fogalmam nincs, hogy az mekkora kupac, ha egyben látom (inkább csak látnám, ha volna), ekkora, vagy nagyobb? És igen, lehet, hogy Panna rájárt, bár nem tudom, hogy miért nem a saját pénzéhez nyúl, van a bankban 40 milliója.
guess.who 2019 aug. 31. - 19:53:46 Előzmény napraforgó
(5259/18030)
Viszont először még egy elég nagy sporttáskában volt a pénz (úgy őrizgette Kristóf a szekrény tetején, úgy vette el tőle Szláven, aztán a Vörös is, úgy került bele a csomagmegőrzőbe is. Most meg pár papírt vett csak ki onnan Kristóf, szóval nagyon kevésnek tűnik...

De az tény, hogy eléggé érthetetlen a sorozat szereplőinek pénzhez való hozzáállása. Az egyik elégeti, a másik kidobja az ablakon, a harmadik meg egy kulcsot követve azonnal megtalálja egy csomagmegőrzőben. :D Lehet, hogy ez afféle népnevelés akar lenni az írók részéről, ti. hogy senki nem lopja el a másét, még akkor sem, ha amúgy szüksége lenne a talált pénzre? :)
4/10
napraforgó 2019 aug. 31. - 19:39:32 4/10 Előzmény amira_daa
(5258/18030)
Töröm a fejem azon, amit fölvetettél. Vagyis azon, hogy Tibi, amikor Marosi után leskelődött, lefotózta egy presszó teraszán az ügyvédnőt egy őszhajú úrral, akiről Kristóf azt mondta, hogy magas pozicióban volt a Külügyben, a katonai elháritás vezetője (vagy valami ilyesmi). Bár én nem nagyon hiszem, hogy egy átlagpolgár (Kristóf) számára nyilvánvaló, hogy az az úr elháritótiszt. Valahogy azt hiszem, hogy az ilyesmi nagyon titkos és csak kevesen tudják, hogy ki kicsoda, mert még a minisztériumban is kreálnak neki valami fal poziciót, hogy fedjék.
Na most ez az úr egy boritékban pénzt adott át Gittának. (vagy valamit, ami t én pénznek vélek). Meglehet, hogy az ügyvédi szolgáltatásait vette igénybe, pl. ingatlanvásárlásnál, vagy végrendelet készitésénél, vagy akárminél működött közre a nő és a tiszteletdiját adta át a férfi. (én erre tippelek, mert ha valami titkos ügyben járok el, akkor nem ülök ki egy presszó teraszára). De mi van, ha Gitta is valamilyen módon érintett az elháritással összefüggő dologban és épp arra kapott megbizást, hogy segitsen a nyomozásban, találjon meg valakit, vagy egy már ismert személyt terelgesse az elháritás karjaiba? És azért nem az irodában találkoztak, mert Gitta nem akarja, hogy Laurácska tudomást szerezzen a dologról. Elvileg Gittának van valami partnere is, dr. Nagy személyében, aki lehet, hogy az első epizódban látott sovány úr, akit azóta sem láttunk.
Ha a szerzők nagyon el akarják vinni a sztorit krimi irányba, meg ilyen elháritás, rendőri akciók, stb irányba, akkor még akár ez a vonal is előjöhet.
amira_daa 2019 aug. 31. - 17:23:43 Előzmény napraforgó
(5257/18030)
azt hogy szaklapokat bujhatna Kata ezt én is javasoltam már

a hangosbemondos Soproni vonat az keleti pályaudvar és sopron között jár és most Bécs déli pályaudvarrol jött ( elvileg) ami meg kamu mert ilyen megállo nincsen, hogy Bécsi déli pályaudvar sőt a vonat a Lővér Halászbástya sem jár igy egybe igy nyilván alámondták.

és JANDERKA-nak rájöttem hogy a héten is volt szoa katonai elháritásrol méghozzá, aki férfit lekapott a fotomasinájával Tibi mikor ült Marosival ő is pont ilyen elháritásos nagykutya volt emlékeztek? még Kristof kiselődást is adott elő. én el tudom képzelni hogy az ügyvédnő feldobja őket. korrekt megoldás nem? vagy lebuktatják magukat

a másik hogy azért ha Dia fülébe is eljut a dolog hogy ki tudná bizonyos dolgokkal Volgát ütni kiütheti Szlávent is egyuttal

amugy meg ha Szláven annyira szeretné Diát megvédené Volgátol, nekem ez hiányzott. ha tudja milyen Volga, akkor meg kéne védenie és nem hagyni hogy menjen és megzsarolja vagy bántsa, én ezért sajnáltam Diát hogy ő neki hamar kellett felnőnie, reagálnia, és még a keményebb rész most jön. Azért ki lepődne meg ha olyan pasival randizna akit egy másik országban katonák üldöznek és majd még a katonai elháritás is kiköthetne náluk.


Én azt tartom még fontosnak, hogy az tartja őssze Volgát meg Szlávent hogy ők nyilt kártyával játszanak képben vannak egymással, de pl Dia nem. Diának most elmeséli Szláven hogy hé Dia amugy üldöz a fél szerb hatoság, de igen majd hazaviszlek. Szlávennek nem kellett volna ebbe belemennie. de arra leszek kiváncsi Jodi néni mit mond majd Szlávennek meg Volgának meg Diának külön külön, ugye ő legalább lespoilerezi a dolgokat.

Ebből meg tuti kavar lesz.


MArosi pedig azért ment el- figyeljétek meg mert rájött hogy nagy balhé lesz itt Volga Szlávenből, illletve minek neki maradnia ha Szláven itt lesz. Szerintem arra számitottak hogy Szláven és Volga találkoznak és lecsapnak rájuk figyeljétek meg hogy ez jön ki belőle ezért mondta az ügyvédnő, hogy hosszu ideig marad. Mert elég gyorsan megfutamodott. csak kapora jött hogy kikezdtek vele. Ugye ő haszonélvező.

4/10
napraforgó 2019 aug. 31. - 16:47:14 4/10 Előzmény amira_daa
(5256/18030)
Hát igen. Nagyon furcsa, hogy Olga az ügyvédnő egy szavára megkapta az útlevelet. Tényleg lehet, hogy figyelik és követik, talán épp azért, hogy elvezesse őket Szlávenhez. ebből lehetne valami kalamajkát csinálni. közbeléphetne az elháritás, Nándi, meg akár a Kovács alezredes is.
4/10
napraforgó 2019 aug. 31. - 16:43:07 4/10
(5255/18030)
Nekem lenne még egy javaslatom az alkotókhoz.
Kata a faház takaritása és a főzőcske helyettdélutánonként üldögéljen a teraszukon és tanulmányozzon orvosi könyveket.
Mert nála járt a Takács néni, akinek szürkehályogja van, és ő nem nagyon mélyedt el a szembetegségekben korábban. Aztán a belgyógyászatot is átvehetné, mert a Lukács bácsinak meg a gyomra fáj. legalább valami értelmeset csinálna, aminek köze van az orvostudományhoz.
amira_daa 2019 aug. 31. - 16:39:55 Előzmény Rojita
(5254/18030)
én szerintem is Olga marad Renátoval .s ne feledjétek Volga azért nem tud ugrálni, Szerbiába és vissza mert figyelik, és szerintem követték is az a gondolatom volt amugy meg lehet hogy direkt nem ment a szegedi cukiba mert tudta hogy ott bajuk lehet

Ordito ezt a társadalmi megitélést kifejtenéd köszi
4/10
napraforgó 2019 aug. 31. - 16:38:51 4/10 Előzmény Rojita
(5253/18030)
Jóóó!
7/10
Rojita 2019 aug. 31. - 16:36:52 7/10 Előzmény napraforgó
(5252/18030)
Szrtem Olga kezdetben csak féltékennyé akarja tenni Szlávent Renátóval, (ami fog is sikeredni, mint minden ffi-nél), aztán csak megszereti a fiút, ha az kitartó, kedveseket és vicceseket mond neki.
Hacsak nem bukkan fel Olga múltjából egy másik kopasz szerb, aki vmi közös titkot akar kivenni a lányból, ezért nagyon udvarol a lánynak, Renátót is háttérbe szorítja, de aztán győz az igazság Renátó és a családja, barátai segítségével. Így Olga teljesen megszereti a lovászfiút, sőt, egy helyi kalamajkából Ő menti ki Renátót, méghozzá lóra ülve, Ő emeli maga elé a fiút és hazaviszi az apjához, ahol aztán Olga is ott marad asszonynak.
4/10
napraforgó 2019 aug. 31. - 16:27:53 4/10
(5251/18030)
Hát látod, én arról semmit sem tudok.