7/10
Rojita 2019 szept. 09. - 11:47:47 7/10
(5670/18030)
Pusztaottlaka polgijának pechje volt, h nincs 4-5 gyereke, lánya, veje, akkor mindegyik nevén indulhatott volna vmi projekt. Aztán az az 1,4 milliárd nem is olyan sok pénz, ha sok mohó kéz között kellett szétosztani.

De valószínű, ahogy ÖA polgijának a könyvelése is tele van gazdag rendezvények számláival, ez az ügyes ember is megoldotta a háta biztonságát.
Aztán lehet, h szétosztotta a 400 fős falu lakosai közt, (legfeljebb nem mind a 400 ember közt, csak 1-2 igaz hazafi közt).
7/10
Rojita 2019 szept. 09. - 11:16:13 7/10
(5669/18030)
Persze, pénzért kap azonnali jogsit is. Aztán a forgalomba már nem fog kijutni. Ott az autószalonban rögtön összetör 3-4 szomszédos kocsit.
7/10
Rojita 2019 szept. 09. - 11:13:02 7/10 Előzmény janderka
(5668/18030)
"Én úgy emlékszem, hogy Stefi akkor még szerényen lemondott a zséről. Pontosabban nem érezte fontosnak felmarkolni azt."

Nem emlékszem, h Stefi, vagy Anikó lemondtak volna a pénzről. Valahogy leálltak a témával, a nők nem kérdeztek semmit.
Akkor nyilván ők is, mi nézők is úgy gondoltuk, h ki kell várni az 1 évet, h hány ember marad a végső osztáskor.
Persze, laikusként, minek várni? Miért a bankban ketyegjen? Én is felmarkoltam volna a biztosan járó részt, aztán, ha 1 év múlva kiesik játékos, akkor mentem volna még a többiért.
1/10
janderka 2019 szept. 09. - 10:31:43 1/10 Előzmény Rojita
(5667/18030)
Egyébként én abban a pillanatban nyilatkoztattam volna Stefit az pénz sorsát illetően, hogy kiderült a vérszerintisége. Sőt a pénzt azonnal le is választottam volna a korábbi alapösszegről egy névre szóló új (al)számlára - akár hozzányúlt volna Stefike azonnal, akár nem. Nem is értem, hogy ez miért nem így zajlott...
1/10
janderka 2019 szept. 09. - 10:15:29 1/10 Előzmény Rojita
(5666/18030)
Én úgy emlékszem, hogy Stefi akkor még szerényen lemondott a zséről. Pontodabban nem érezte fontosnak felmarkolni azt. Aztán mostanra változott a felállás - kvázi resetelték a sztorit meg egyes karaktereket - és már kellett neki a lóvé.
Nem tudom, a horvát eredetiben hülyült-e így el bármelyik szereplő is, de itt (pláne hogy tapodtat sem megy általa előrébb az alapsztori) nagyon életszerűtlen és idegesítő.
7/10
Rojita 2019 szept. 09. - 10:04:07 7/10
(5665/18030)
Végülis, amikor Anikó bizonyította, h Stefi törvényes örökös, az ügyvédnő miért nem fizette ki rögtön a lány részét? Vagy elsikkadtam felette és volt arról szó, h a végső összeg csak 1 év múlva lesz ismert, AZÉRT addig nem fizethet?
(Arra emlékszem, h azt mondta Marosi, h Stefire, mint öa-i lakosra, nem érvényes a faluelhagyási tilalom.)
4/10
napraforgó 2019 szept. 09. - 05:43:33 4/10
(5664/18030)
A vis major szálat én találtam ki, mert a végrendeletben semmi ilyen előre nem látható, nem befolyásolható tény, mint mentesitő ok nem szerepelt. Marosi nem is vette figyelembe Tibinél sem, amikor bevitték a rendőrök. ezzel még egye tis tudtam érteni, hisz a szabályokat akkor ő hágta át, tudatosan hagyta figyelmen kivül, nem rajtakivül álló eseményeknek esett áldozatul.

De más kérdés a kórházba kerülés, akár betegség, akár baleset folytán.
Én gondoltam úgy, hogy egy váratlan kórházi kezelés, szivinfarktus, vagy epeműtét, vagy vakbélműtét, esetleg szülés kerüljön ki abból a körből, amikor a 12 óraás távollét számit. Hisz ezek a történések kivül esnek az örökös akaratán, ezek olyan muszáj dolgok, amire az örökhagyó nem számithatott annak idején, és olyan dolgok, amiket az örökös akarata sem tud befolyásolni.
Igazából még semmi reagálást nem kaptam ezen ötletemre, ezt majd csak akkor fogjuk megtudni, ha X, vagy Y örökös balesetet szenved és mondjuk kómában fekszik egy kórházban. Igazságtalan lenne azért kizárni őket, met a tudatuktól megfosztva, magatehetetlenül fekszenek egy kórházi ágyon. Vagy egy szülés, ahol azért néhány napot csak kórházban kell tölteni szintén muszájból.
Nagyon remélem, hogy az alkotók ezt az érvet figyelembe veszik és majd találnak valami kiskaput a végrendeletben. Hisz azt nem olvastuk pontról pontra, abba még bármi kiskapu beleszerkeszthető utólag is.
4/10
napraforgó 2019 szept. 09. - 05:18:35 4/10 Előzmény amira_daa
(5663/18030)
Ebből nekem az derül ki, hogy azoknak a nőknek az agyát kéne helyretegye egy plasztikai sebész, nem a cicijüket.
És amig az agyuk nincs rendben, addig a civócijüket hiába növelik görögdinnye méretűre, addig az önbecsülésük úgysem lesza helyén.
4/10
napraforgó 2019 szept. 09. - 05:12:55 4/10
(5662/18030)
Ebben igazad van. Ha egy pasi görögdinnyéket akar, akkor cserélje le a nőt. És a nő is ccserélje le az ilyen hülye pasit olyanra, aki elfogadja őt olyannak, amilyen, történetesen kisebb mellekkel is.
4/10
napraforgó 2019 szept. 09. - 05:08:13 4/10 Előzmény guess.who
(5661/18030)
Ebben igazad van, nem tudom, hogy anyakönyvvezető hiján ki adhat össze hivatalosan párokat. De itt hiányzik a jegyző, és a teljes képoviselőtestület ebben a fura faluban, ezért merészeltem azt gondolni, hogy talán maga a polgármester végzi ezt a hivatalos teendőt is. Azért az fura lenne, hogy a szomszéd városba kéne beutazni azért is, hogy polgári esküvőt köthessenek.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 szept. 09. - 05:02:22 4/10 Előzmény guess.who
(5660/18030)
Nincs Office a gépemen. Örülök, hogy ide tudok irogatni, de hogy valahová máshová, és aztán még másolgassam, na én ehhez már öreg vagyok.
4/10
napraforgó 2019 szept. 09. - 05:00:40 4/10 Előzmény guess.who
(5659/18030)
Igen, ebbe bele sem gondoltam, hogy Stefi halála esetén nemcsak Anikó, hanem Tibi is megörökölné az öröksége felét (már, ami marad belőle). Bár, mivel Tibi hivatalosan nem az apja Stefinek - nem tett teljes hatályú apasági nyilatkozatot sem anno, sem most, ezért neki perelnie kéne a pénzért és neki kéne bizonyitani az apaságát.
Gondolom, hogy ez nagyon megviselné Valit, és bár ő is szeretné a pénzt, de a herce-hurcát nehezen viselné, vagy talán sehogy.
4/10
napraforgó 2019 szept. 09. - 04:56:08 4/10 Előzmény amira_daa
(5658/18030)
Tibi nem akarja vejnek Robit - mondod, pedig de. Tibi pont Robit akarja vőnek és nem Danit.
Azt megértem, hogy Dani meglepődött egy nem tervezett, nem várt terhesség hirére, de biztos vagyok benne, hogy ahogy túljut a kezdeti sokkon, már örülni fog.
És igen, Jodika annak idején tett olyan megjegyzést Katának (én nem Daninak),hogy még nincs vége a történetüknek Robival, de én ebből nem feltételeznék egy gyereket. Az nagyon betenne Katának, ha ő lenne a gyerek apja. Veled ellentétben én nem feltételezem Katáról, hogy ő behazudja Daninak, hogy övé a gyerek, én Katát annál sokkal egyenesebbnek ismertem meg.
offtopic
amira_daa 2019 szept. 08. - 21:41:11
(5657/18030)
szigoru vagy én konzekvensen csak ha már vége egy sorozatnak akkor pontozok , ugy nem dühöngök később. igaz én pont májusban adtam egy filmnek 1 pontot a 10-ből tehát én is tudok szigoru lenni. :))

attol hogy szül valaki nem életbiztositás hogy nagy is lesz a keble. de nagyobbodhat, amugy ha valakinek nagy és genetikailag nem ugy rendelte a joisten akkor azért fáj a háta is rendesen. De hát ez van.
amira_daa 2019 szept. 08. - 21:24:21
(5656/18030)
szivesen, jaj itt semmi logika sincsen a horvátban volt egy váz itt az sem.

offtopic
amira_daa 2019 szept. 08. - 21:23:32 Előzmény janderka
(5655/18030)
akkor nézem a jofiukat a Hevér Gábor miatt gondolkoztam rajta, mert ő jo volt az aranyban is meg a buékban is. és érdekes az aranyéletben is tanult nyelvet mint a jofiuk 1 elején ( 5 percet láttam az első részből ) csak ott franciát itt meg angolt
1/10
janderka 2019 szept. 08. - 21:12:53 1/10
(5654/18030)
Szerintem is tök rendbe'van a Jófiúk!
amira_daa 2019 szept. 08. - 21:04:04
(5653/18030)
és cuki csajok vannak benne nem? elég helyeskéket választottak
amira_daa 2019 szept. 08. - 20:59:27 Előzmény guess.who
(5652/18030)
nincsen FAzekas azért érzed igy :D amugy meg második évadot ilyennek képzeltem huzzák az időt oktoberig aztán megy majd téli szünetra a sori kb igy képzelem.

amugy én áttekrem a részeket és a minap számoltam össze hogy kb két orányit láttam az eddigiekből mert áttekerem a részeket igy én nem mondanám hog unalmas meg lapos meg ilyenek

@janderka nyugi marad a kritikai érzékem :D:D ig nem engednek az RTL székház közelébe ha nem irok legalább napi egy kedves mondatot.

Akkor hagy dicsérjem meg Katát hogy szép vol a vacsinál a haja és Dia szépen megfésülte. Legjobb fodrász a dia :D
amira_daa 2019 szept. 08. - 20:55:36 Előzmény guess.who
(5651/18030)
tesom asszisztens nem sebész, az kellene még akkor akkora egoja lenne :D
csak van közös plasztikai orvos barátunk, ismerősünk :D :D - kérdezz bátran:D :)

Ez a gyerek téma már az RTL faceján is külön szalagcimet kapott szerinetm lesz ebből még balhé.
MEg amugy is, Kata egy kezdődő kapcsolatba reprodukál utodot azért mai világban, amikor Steffi visszajön majd A porschéval ( ami lehet hogy Dani kedvenc kocsija volt és ezzel elcsábitja hm)
Figyi én nem itélem el hog összefekszik füvel fával Robi aztán Dani de a következményét ő viselje. Amugy meg daninak is megmondhatta volna hogy figyi állapotos vagyok aztán nem hideg zuhanyként érte. szoval az egészet Kata megint elcseszte a huscuccáva amit ahogy irtátok áshogy is tudta volna csinálni.