4/10
luci87 2019 szept. 19. - 08:06:02 4/10 Előzmény napraforgó
(6157/18017)
Ez most egy jo tesz volt.Stefi egyre irritalobb,ahogy befeszkelte magat Tibiekhez,Vali helyeben elhuznek onnan.
Tamara szinten csunyan beszolt Moninak...egy kicsit sajnaltam is.Helyesek Nandival,nem is ertem,miert akar N.meghazasodni masok novel...Szlavent sajnalom,h ilxen iranyba hajlott a karaktere.
4/10
luci87 2019 szept. 19. - 08:02:21 4/10 Előzmény amira_daa
(6156/18017)
Igen fennakadtunk,baj?:)
Ti kb .meg mindenen fennakadtok,ez ehhez kepest semmi szerintem....;)

Azert egy levelben tobb mindent is le lehet irni,akar tobb oldalas is lehet.....nem 4 mondatos bugyutasag...
Tudom,mert a katona ferjemmel masfel evig leveleztunk...es elotte is sokat.
Az meg egy dolog,h nem.a vilag vegerol leveleznek,csak a szomszed falubol...:)
4/10
luci87 2019 szept. 19. - 07:56:18 4/10
(6155/18017)
Na,nagyon messze vannak am egymastol...hiszen a szomszed faluban lakik...Minimum azt hittem az orszag,vagy a vilag masik felen van....Minek irogatna? Felul a buszra,atmegy es megnezi,mi van vele.....Vegkepp nem ertem.
4/10
napraforgó 2019 szept. 19. - 05:10:09 4/10
(6154/18017)
Ez még csak most lesz. Remélem, hogy nem szavazzák be Zsókát az egyletbe, és pláne nem választják meg elnöknek.
De ha mégis, én Anikó és Sanyi helyében is kilépnék az Egyletből, akkor megint csak a házaspár maradna, az erőszakos Zsóka, meg a pipogya Misi - kültag Szláven.
Nem tudom, mit jelent ez a kültagság, nincs szavazati joga?
4/10
napraforgó 2019 szept. 19. - 05:05:36 4/10
(6153/18017)
Nagyon jópofa volt, ahogy Stefi pimasz arccal hallgatta az apja és Vali vitáját,majd betette a fülhallgatót annak biztos tudatában, hogy Tibi megvédi és nem kell félnie attól, hogy kiteszik a házból (habár akkor még mindig elmehetne a panzióba lakni).
Vali egyre nehezebben viseli el a pimasz kis fruskát, aki semmittevéssel szándékozik eltölteni a napjait, miközben elvárja a teljes kiszolgálást - ráadásul egy olyan nőtől, akit megalázott az anyja azzal, hogy zabigyereket szült a férjétől.

Nem tudom, mit fog tenni Vali, de én a helyében közölném Tibivel, hogy küldje el az édes kislányát a búbánatba, meg vissza az anyjához, mert ha a lány nem megy el, akkor én megyek el. És össze is pakolnék, felutaznék Pestre, és akkor élhetne apa és lánya együtt. Tibi hamar rátestálná a főzést meg a kiszolgálást Stefikére, és ha ő ódzkodna, hát hamar előjönnének a viták - anyád nem nevelt meg eléggé, nem tudod, hogy a nő dolga kiszolgálni a férfit, hát ki főzzön, ha nem te, meg a többi hasonló szöveg, és Stefike igen hamar kivül találná magát a Szappanos házon is. És akkor Tibi megint mehetne a felesége után, meg kuncsoroghatna neki, hogy jöjjön haza.
Na azon tudnék nevetni...
7/10
macsek1121 2019 szept. 19. - 04:41:50 7/10 Előzmény napraforgó
(6152/18017)
Igen, Szerbia nem tagja az EU-nak, ezért írtam, hogy ez a munkavállalás már "az EU-ba való belépés előtt is tiszta ügy volt". Vagyis, gondoltam hogy valamelyik válaszban ezzel fognak "érvelni", holott ez független az EU-tól! Mielőtt EU-tagok lettünk volna, mentünk EU-tagországokba dolgozni, és viszont, az EU-ból is jöttek ide már akkor is, amikor mi még nem voltunk azok. Budafoki út 60.: Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal, ott intézték/intézik. A név ismét ne tévesszen meg senkit, az EU-ból is oda kellett menni, csak éppen egy másik terembe és mondjuk nem órákat kellett várni, hanem egyetlen egy percet sem! A munkaerő szabad áramlása tehát nem egészen azt jelenti, ahogyan azt itt a fórumon sokan értelmezik...
4/10
napraforgó 2019 szept. 19. - 04:14:02 4/10 Előzmény macsek1121
(6151/18017)
Csakhogy Szerbia nem tagja az EU-nak, ezért is kellett Olgának útlevél! Vagyis nem vonatkozik rá a munkaerő szabad áramlása elv.
Nem tudom, de talán a postai alkalmazásnak feltétele az erkölcsi bizonyitvány (pénzkezelés is van, meg levéltitok, stb) -- jó, Szlávennek valószinűleg még makulátlan a múltja, ő még nem ült, de azért az sokat mond, hogy körözi az Interpol.
7/10
macsek1121 2019 szept. 19. - 00:52:42 7/10
(6150/18017)
Persze, hogy egy külföldi állampolgárnak lehet hivatalos állása a postán, ahogy egy csomó magyar állampolgár is dolgozik külföldön. Nekünk is van néhány külföldi állampolgárságú kollégánk a cégnél, élén az ügyvezetővel. Nem értem, ez miért merült fel kérdésként... :) Ez már az EU-ba való belépés előtt is tiszta ügy volt.
1/10
janderka 2019 szept. 18. - 22:37:08 1/10
(6149/18017)
Tudom, hogy a randa manusok gyakran magyarázzák szexepillként a hendikeppjeiket, de Molnár helyében én azonnal megműttetném a füleim. Mert okés, hogy jellegzetes vitorlákkal bír, de botorság volna azt hinnie, hogy ezek nélkül nem osztanák rá mindazokat a nagy szerepeket, amikért érdemes volt színésznek mennie. (Kocsis Tibort se hívják kevesebb hakniba, mióta nem egy az egyben egy Hurvinyek - sőt!)
1/10
janderka 2019 szept. 18. - 22:25:52 1/10
(6148/18017)
Stefi végre elindult a villantás útján. Csak így tovább!
7/10
Rojita 2019 szept. 18. - 22:21:41 7/10
(6147/18017)
Ekkora hajból még lehetett volna levágni, de a mostaniból már nehéz lesz.
7/10
Rojita 2019 szept. 18. - 22:17:42 7/10 Előzmény guess.who
(6146/18017)
Szlávenre "próbálják rábizonyítani, hogy valójában egy velejéig romlott gazember. :D Aztán majd csodálkozik az RTL, ha a székházuk elé vonul egy félmilliós tömeg és Szlávent akarja kiszabadítani a börtönből. ;) "

Az biztos, h nézői palota forradalom lesz és pár tizezren átkozzák majd a fk-írót.
4/10
napraforgó 2019 szept. 18. - 21:26:25 4/10
(6145/18017)
Stefi fujjogva jön elő reggel, miközben Vali a hagymás rántottát késziti. Vali kioktatja, náluk jó reggelttel illik köszönni. Stefi büdösnek találja a hagymát, Vali meg rászól, ne tegyen úgy, mintha soha nem érzett volna ilyet. Vali kérdésére, hogy mit fog csinálni ma, krechen válaszol , hogy semmit. Mire vali, katicának meg kellett dolgoznia mindenért, mire Stefi gúnyosan, nem lehet mindenki Kata, majd kivonul. Vali meg morog, hát nem.
4/10
napraforgó 2019 szept. 18. - 21:18:20 4/10
(6144/18017)
26. rész
Lekéstem az elejét, sorry

Zsóka megint Misi máját rágja, mindenáron fel akarja vetetni magát az egyletbe. Most a Stefi is elvitt a pénzből, de bezzeg, ha ő ott lett volna.
Icuka nagy áhitattal szolgálja ki Nándit. Nándi közli Mónikával, hogy a Démon valami zűrbe keveredett, a mexikói vőlegénye végzi a piszkos munkát egy drogkartellnek. Vajon tud-e a lány róla? Mónika közli, ezt a lányt el kell távolitani a fiuk közeléből.
Tibi csodálja Stefi autóját, a lány felkinálja neki, hogy próbálja ki. Tibi közli, az örökségéből ő is vesz egy ilyet.
Józsi jön, keresi Mónikát, megzavarja a beszélgetésüket Nándival. Mónika kioktatja JÓzsit az illemről, majd otthagyja.

Misi leül Sanyi mellé a kocsma előtt. Beszélniük kell, meg Anikóval is. Segitséget kér, de Sanyi nem figyel rá, csak azon lovagol, hogy Anikónak irogat valaki leveleket. Mondja a nevét is, Endrődy Krisztián. Misi ismerte, jóképű fiú volt. Sanyi elrohan, meg sem hallgatja Misit.
Tibi megáll valahol, nagyon nyálasan ajnározza Stefit. Stefi közli, neki álmai vannak. Van egy fiú, aki tetszik neki, csak foglalt az illető. Tibi rákérdez, Dani az, de Stefi letagadja.
Kristóf árut hoz a kocsmába és közben megkérdi Zsocát, lenne-e kedve összehozni egy kártyapartit.
Subicz műfüvet hozat a kocsma mögé, a szállitóknak meg ingyenpiát igér.
Sanyi meglátogatja Margit nénit egy evakuálási listával. Ha baj lenne, akkor hogy kéne kiüriteni a falut. Rákérdez a Krisztiánra is, meg ara, hogy mi volt köztük Anikóval.
Mónika hajmintát szerez Olgától azzal, hogy megkéri, süsse be a haját. Előtte megmutatja a lányon, hogy gondolja.
Subicz a kocsmában nevet akar találni a focicsapatnak. Apáti Bulls lesznek a Chicao Bulls mintájára, mert az Apáti Ökrök nem elég elegáns.
Zsóka ebédnél is nyaggatja Mihályt, felvetette-e már őt az egyletbe? Misi megúnja, otthagyja.
Vali eteti a lányát, örül, hogy nagymama lesz. Tibi jön, behivja Stefit is, közli Katával, hogy ő is itt lakik, ő is a lánya. Stefi fölvág az örökségére, ő már megkapta a 102 milliót, igaz, már csak 70 millió van belőle. Tibi üvöltözni kezd vele, hogy költhetett belőle olyan sokat. Stefi visszaszól, ne szóljon bele, az ő pénze. Tibi a szivéhez kap.
Sanyi tovább nyomoz Krisztián után Lujzinál, megtudja, hogy Kárásziban lakik, üveges lett.
Polli jelenti Katának, hogy most megy a kórházba, Csabához. Kata kéri, hogy ne kérdezzen rá direkt a leletre, meg hogy kerülje el Robit.

Móni átadja Olga DNS mintáját Nándinak, kicsit évődnek, Nándi remél valamit az asszonytól. Móni megigéri, hogy megiszik vele egy bort.
Polli interjút készit Csabával, a leletek kezeléséről. Rákérdez, hogy elcserélődhetnek a leletek, véletlenül, vagy szándékosan?
Csaba nem akarja megérteni a kérdést, sürgős dolgára való hivatkozással távozik.
Vali és Tibi veszekszenek Stefi miatt. A lány a keritésnél bámészkodik és mosolyogva hallgatja a vitát. Tibi szerint csak Stefi törődik vele, Vali állandóan csak azt óbégatja, hogy jajj, Tibi, a Kata meg Jajj, apa, és lám most is elmenekült.
Erzsike elhozza a barátnőjét a kisboltba, aki zumbát akar oktatni a raktárbanban. De a hely kicsi, inkább a szabadban fognak zumbázni, csak öltözőnek használnák a raktárt.
Jolika ebédet ad Szlávennek, amikor jön Grófó, kihivja Jolikát, hogy a felesége rosszul lett az autóban.
a 4 cigány meg akarja támadni Szlávent, de az rugós késről és parabellumról beszél.A cigányok közlik, hogy ők csak beszélgetni akarnak a fiúval. Szláven csak akkor beszélget, ha Jolikát elengedik.
A cigányok az elrejtett kincsről beszélnek, meg arról, hogy annak a tulajdonosa talán tudni akarja, ki vitte el. Majd Józsi bá követeli, hogy adja oda a feleségének, ami jár neki. Szláven a negyedét igéri, de az öreg cigány ragaszkodik a feléhez. Szláven rábólint, de akkor nem akarja többet látni a nőt.
A középkorú nők zumbáznak a bolt előtt. a zene ordit és Kristóf nehezen viseli.
Misi jön Sanyihoz, aki hisztériázik, megtudta, hogy annak idején volt valami Anikó és az Endrődy között. Misi közben csak elmondja, mi a gondja Zsókával. Kérdi, hogy Sanyi megszavazná-e, hogy felvegyék az egyletbe. Sanyi nyugtázza, neki sincs könnyű dolga, majd arra kéri Msiit, menjenek, és keressék meg a férfit.
amira_daa 2019 szept. 18. - 21:10:57
(6143/18017)
akkor nézzük a bermuda három és négyszögeket.

1. Kata- Pollen/Polli - LobiRobi - Danika

2. Tibi-Vali Steffi

3. Tibi-Vali-Anikó

4. Anikó - Sanyi - Krisztián( ?) vagy és Imike

5. Kristof-Zolika-Panna

6. Mónyika-Józsi-Nándi - ( SUbicz? :D)

7. Szláven-Volga-Dija-REncsike

8. Steffi-Kata-DAnika

9. Kálmán bá- két nénike-Marosi

10.

Forum belsőből :D
10. Nocito - Laura :D :D :D

11. Fazekas-Kata. Amira ( én ) Kiütlek Kata:D

12. lehet folytatni....
amira_daa 2019 szept. 18. - 21:04:32 Előzmény guess.who
(6142/18017)
ezen a levélen annyira fennakadtatok, nyilván nosztalgiábol irták bele, mert manapság senki nem küld semmit postán, se levelet se képeslapot semmit még csomagot sem inkább elviszed vagy megveszed magad. szerintem cuki biztosan a régi romantikára utalt az egész dolog.
guess.who 2019 szept. 18. - 18:55:46 Előzmény luci87
(6141/18017)
Ezt mondom én is: nevetséges, hogy egy ilyen "levél" (ráadásul ilyen ákombákom betűkkel!) teljesen elkábítja Anikót. És olyan valaki írta, akinek nem válaszolt sosem és nem is látták egymás legalább évek óta. A debilvírus szörnyű tüneteket okoz. :)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:53:39
(6140/18017)
Valami nagyon nem áll össze nekem: Szláven maga kérte az ügyvédnőt, hogy hozassa Olgát Magyarországra, és segítsen neki elválni. Aztán ő maga kérte azt is, hogy Szegeden személyesen találkozhasson Olgával.
Amikor meg találkoznak, akkor megretten és Olgicska elkezdi zsarolni valami zavaros "szajréval"? Ez a szajré korábban nem létezett és Szláven nem félt tőle, hogy előkerül közöttük? Vajon miért vagyok biztos benne, hogy megint egy átgondolatlan forgatókönyvírói baki az egész, amit viszont –mivel belebonyolódtak– nem képesek már veszni hagyni? :)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:50:51
(6139/18017)
Ha nem mutatják, nem nézem. :)
Mondjuk pont Sisa volt az, aki a feszes nadrágjaiban és a hosszúszárú csizmáiban állandóan mutogatta. :) Ami mondjuk nem volt nagy baj, sőt. De éppen ahhoz képest volt feltűnően rosszul kinéző ebben a buggyos izében...
guess.who 2019 szept. 18. - 18:47:39
(6138/18017)
Szerintem addigra Amirának már lesz egy ötszázas listája az elvarratlan szálakról, magyarázat nélkül maradt eseményekről, összekuszált szereplőkről... ;)