3/10
Kuttyánszki 2019 szept. 21. - 13:32:36 3/10 Előzmény janderka
(6350/18030)
Köszi...Másra számítottam, mint, hogy Szláven és Olga csak piti bűnözők...tolvajok... :( Amúgy Szlávent bírom és már írtam, hogy Olga illik hozzá, Dia nem. Mit akar az incifinci kis nyihogó Dia egy ilyen nagy db jó pasitól?!...És Szláven, is?!...fölveszi Diát ,mint egy kisbabát szokás,...Hát, nem tudom, nekem ez nem tetszik . Nem illenek össze! De itt ez a szokás: egyetlen összeillő pár van a sorozatban: Mónika és az exférje. A többi mind disszonancia, sőt, röhej,..mint pl, Mónika és Józsi,..(volt), Kata és Robi,...stb..
3/10
Kuttyánszki 2019 szept. 21. - 13:21:17 3/10 Előzmény napraforgó
(6349/18030)
Napraforgó, nagyon jó, hogy mindig leírod a tartalmat, köszi szépen! :) Van, hogy nem látom az elejét, egy héten kétszer, (kedd, csütörtök) pedig szinte csak az utolsó 10 percre érek haza.
1/10
janderka 2019 szept. 21. - 13:16:19 1/10 Előzmény Kuttyánszki
(6348/18030)
Jó kérdés. Konkrétan nem tudjuk. Valószínűleg az említett ikonlopások miatt, ez a Mária szobor pedig az akkor meg nem talált szajré maradékának a része lehet. Persze ilyenért talán még a szerbeknél sem járna ennyi - hacsak nem megölt vkit közben. De erről Titkos Nándi nem tett említést. Szóval nemtudni. Bár ez csak egy tvsorozat :))))
3/10
Kuttyánszki 2019 szept. 21. - 13:06:59 3/10
(6347/18030)
Olga miért ült 11 évet?
1/10
janderka 2019 szept. 21. - 11:45:09 1/10
(6346/18030)
Attila meg ahelyett hogy eltűnne a képből, összeállhatna a fiával és felvehetné a harcot a mindkettőjüket lenullázó Mónika-Subicz párossal.
Mondjuk hogy eztán hol laknának így együtt az ugye nem tiszta, mert már az is kész homály,hogy Józsi műhelye mifajta telken is áll. De majd megoldják. Nyár van, meleg. Ellesznek a diófák alatt is...
1/10
janderka 2019 szept. 21. - 11:40:05 1/10 Előzmény napraforgó
(6345/18030)
Azért, mert ha simán eldugta volna és/vagy azonnal lelép vele akkor Mónikáéknak nem maradt volna idejük a dns alapján (vagy anélkül) elkapni. Így meg villanyoltás után fel kell csak hozzá menni és kalodába zárni újabb 11 évre. Kaland kipipálva, gond megoldva.
4/10
napraforgó 2019 szept. 21. - 11:26:15 4/10
(6344/18030)
Attila megint eltünt. Kiásta a sok húszezrest, vélhetőleg megkapta Pannától a 700 ezret a lakbér fejében, eltette a gyűrűt, amiről most nem tudjuk, hol van, mert előbb elásta, atán kiásta és a nyakláncára fűzte, de aztán később már nem volt a nyakláncán.
Hová lett Attila? mert mostanában nem kapirgálja a szemetet a panzió körül.
Már megint belekaptak valamibe, aztán úgy hagyták.

Mit csinál Olga a kegyszoborral? És miért megy fel vele a panzió emeletére, amikor a személyzeti szobák a szuterénban vannak? Icuka is onnan jött le egy szatyorral, amikor Mónika hivta.
1/10
janderka 2019 szept. 21. - 09:14:59 1/10 Előzmény guess.who
(6343/18030)
Nemtom mért, de engem a Jenőt játszó színész a megöregedett Bujtorra emlékeztet. Ezért hoznám csak be ezt a bunyós csetepatét.
guess.who 2019 szept. 21. - 08:51:40 Előzmény janderka
(6342/18030)
Akkor már inkább a cukrászda vezetője: azzal cicázott Vali sokáig, hiszen együtt dolgoztak (igaz, hogy főnök-beosztott viszonyban), Jenőt meg igazából nem is ismeri, csak kávéztatta, de úgy amúgy nem történt semmi közöttük...
A bunyózás meg szerintem Jenővel nem jönne össze: az a szerepe szerint egy végletekig higgadt, jómodorú úriember, tuti, hogy nem ütne vissza, legfeljebb elhajolna, Tibi ütése meg elzúgna mellette, magával rántva Tiborunkat is, mondjuk a falig, és így végül ő győzné le saját magát. :)
guess.who 2019 szept. 21. - 08:49:23 Előzmény janderka
(6341/18030)
Tibi akkor változott rocksztárrá, amikor az a falunap volt és fel akart lépni az egykori, nem létező imidzsével. :) Mondjuk szerintem jól állt neki, addig legalább legálisan és okkal üvölthetett (volna) kidagadó erekkel a homlokán. :)
guess.who 2019 szept. 21. - 08:46:22 Előzmény napraforgó
(6340/18030)
"A mai fiatalok vagy tátott szájjal, vagy teljesen értetlenül néznék."
Nem feltétlenül, megint nagy divat a retró... Igaz, most inkább a '80-as évek a divatos, a Janderka által leírtak meg inkább '60-as évek, Csinibaba, ilyesmi. :) Az szerintem eggyel idősebb korosztály számára érthető és élvezhető.
Egyébként most több film is készült nagyjából hasonló témában (Sztálin halála, Lajkó - Cigány az űrben, vagy akár a Csernobil-sorozat), ami a hasonló retrohullámot próbálja meglovagolni, de tény, hogy kell ahhoz némi tárgyi tudás (vagy személyes tapasztalat), hogy ezeknek a poénjait értse valaki. Egy átlag mai (huszonéves) fiatalnak nem sokat mond az, hogy Gyabronka József makogva beszél az orosz továrisokkal. :)
1/10
janderka 2019 szept. 21. - 08:44:48 1/10
(6339/18030)
Visszajöhetne Valihoz pl. Jenő úr, Tibi meg erősködne vele hasztalan. Míg végül ösdze nem bunyóznának és az öreg kiütné Tibit mint Ötvös Csöpi a rosszfiúkat a Pogány Madonnaban. Az ereklye már úgyis adott a remeak-hez :)
guess.who 2019 szept. 21. - 08:41:59 Előzmény janderka
(6338/18030)
"Ez az "Ássátok föl a kocsibejárót" téma is attól lett kínosan rossz"
Meg attól is, hogy az egész egy hülyeség. Tibi a kapun való kilépéskor pont le is nézett a gödörre (persze nem vette észre, hiába volt másfél méterre tőle napvilágnál), aztán produkált egy műesést egy nagyjából tizenöt centis kátyú fölött. :)
De eleve a célja érthetetlen: mit akart elérni Zsóka a gödörrel? Megbotlik benne Tibi. És? Utána? Ennyi volt a Nagy Terv, amivel Szappanosékat elintézi? Ezért választották meg az Egylet elnökének? :)
guess.who 2019 szept. 21. - 08:38:05 Előzmény janderka
(6337/18030)
"Subiczot nagyon bírom. Pontosabban Németh Kristófot. Amikor gúnyoros butasággal nevet"
Ez mondjuk igaz. A színészt nem szeretem ugyan, de az tény, hogy ez a szerep nagyon testhezálló számára, és jól sikerül hoznia pontosan azt a figurát, amit megkíván tőle. Annak ellenére, hogy egy negatív szereplő, mégis valahogy elfogadhatóvá teszi a játéka. (Nem pozitívvá, csak olyan érzésem van, hogy igen, ez így jól van eljátszva. A Maunikázása például nagyon jó.)

"Nem úgy Kocsis Judit, aki idegesítően didaktikus az okoskodó feleség szerepében"
Zsókával nem tudom, hányadán állunk. Egyszer iszonytatóan ostoba és rosszindulatú, máskor meg egész értelmes is tud lenni. Nem jön rá, hogy nyilvánvaló átverés az egész afrikai út a pár méterre levő nyomtatott maszájokkal, de közben sok dolgot tud Afrikáról, amit mindannyiuknak mondani kellene, és ő írja meg a sztorijukat is... Képes a háttérből beszervezni egy ellenőrt Anikó ellehetetlenítésére, de közben azt hiszi, hogy egy kamu vetítéssel és három elmondott mondattal átverheti az egész falut. Ésatöbbi.
amira_daa 2019 szept. 21. - 08:37:32
(6336/18030)
amugy Tomi nem ugy volt egy résszel ezelőtt hogy éppen elvesztette élete szerelmét Tamit ahhoz képest vidáman focizott ebből is látszik hogy össze vissza veszik fel a részeket.
1/10
janderka 2019 szept. 21. - 08:30:59 1/10 Előzmény napraforgó
(6335/18030)
Az a rocksztáros téma az nem valami ilyen álomból fakadt? Vagy csak én álmodtam??
guess.who 2019 szept. 21. - 08:28:01 Előzmény macsek1121
(6334/18030)
"Hát...ezek a teljesen mellékes és dögunalmas részletek miért lényegesek a sztori szempontjából?"

Ebben amúgy igazad van, de a teljességhez hozzátartozik az is, hogy pontosan ugyanilyen mellékes és dögunalmas részletekkel tömik teli a részeket a második évadban... :)
guess.who 2019 szept. 21. - 08:25:12 Előzmény janderka
(6333/18030)
Köszönöm, a leírásod alapján szinte érzem ennek az álom-bérháznak az álom-gangjának mindenfelé terjengő, semmivel össze nem hasonlítható bukéját, amiben fövő káposzta, a házmester csibukjának torokmaró füstje, és hát a kapualjaban kisebb dolgaikat végzők ammóniás, maró bűze keveredik össze némi dohos-penészes szőnyegszaggal és ócska, lakkozott bútorok nehéz aromájával.
guess.who 2019 szept. 21. - 08:16:23 Előzmény napraforgó
(6332/18030)
"Láttátok, hogy Szőkelibus mindig az útban fekszik, "
Hát... most ez a szerepe. Elkezdte egy aranyos, gödröcskés arcú, szőke cukiként, akinek megvolt a magához való esze – és lett belőle egy visszataszítóan ostoba, ráadásul aljasul intrikus kis izé, aki nem tud mit kezdeni a pénzével. Ezt hívják az írók "jellemfejlődésnek". :)
guess.who 2019 szept. 21. - 08:13:13 Előzmény janderka
(6331/18030)
"Ezzel szemben mindenki csak szenved, nyűglődik, ad hoc teng-leng az ötlettelen írók miatt."
Nem baj, majd ásnak egy gödröt Misiék, beleesik az egész falu, magukra húzzák a földet és kiírják, hogy KONIEC. :)

Amúgy köszi, hogy leírtad, én is egyre inkább ezt érzem: lényegtelen és egyébként teljességgel következmények nélküli eseményeket nagyítanak óriásiakká, de fontos dolgokat nem magyaráznak vagy mutatnak meg; behoznak majd kiírnak szereplőket, akiket megtarthatnának – és bent tartanak olyanokat, akiket már bele sem lett volna szabad írni.