4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 16:59:04 4/10 Előzmény guess.who
(7037/18017)
".OTT, AHOL VAGY..."
Jolika épp azt ecsetelte a többi nőnek, hogy micsoda szent ember volt Kálmán. Miért lennének kétségei, hogy hol van? Nyilván a menyyországban, nemde? ha olyan szent....
guess.who 2019 okt. 04. - 16:58:39 Előzmény napraforgó
(7036/18017)


Én sem szeretem Lóbeltünk karakterét, de azért a HR-es miatti féltékenységemben kiegészítem a jellemzésed:

"Ergo: Robi olyan, mint volt. Manipulativ nőfaló. "

...szeretne lenni, de közben egy lúzer. Egy senki. Egy huszonötszázanegyvenhetedik orvoska, akit simán elhajtanak a szent kórházból olyasmi miatt, amit el sem követett, sőt: száműzik (vagy ő saját magát) egy kis, vidéki kórházacskába. Valóban ez egy tipikus orvosi karrier? Mert ha egy halálos műhiba miatt történik mindez, akkor valahol elfogadható, de pont úgy bántak vele, mint egy könnyedén pótolható senkivel.
guess.who 2019 okt. 04. - 16:53:36 Előzmény Rojita
(7035/18017)
"Sztem, Hajdú S. kaphatott néhány észrevételt az RTL-től azért az interjúért."
Ha jól emlékszem, akkor az RTL promózta saját magát az "interjúval", úgyhogy legfeljebb önmagukat ostorozhatják miatta. :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 16:52:10 4/10
(7034/18017)
Nekem fura volt, hogy Kata ott vitatkozott Danival, leckéztette, meg a dühkezelési problémáira hivatkozott Martin leütése miatt, ő , éppen ő, akinek az apja sokkaal bunkóbb, sokkal nagyobb barom, aki nemcsak simán leütötte volna Fazekast, de agyon is veri, ha nem fogják le időben.
Vagyis Katának kicsit sem szokatlan ez a macsó viselkedéssi mód, nem tudom, miért pont a Dani viselkedésén akad ki, amikor az apjától különbeket látott.
guess.who 2019 okt. 04. - 16:51:32 Előzmény Kuttyánszki
(7033/18017)
".OTT, AHOL VAGY..."
Igen, ez eléggé feltűnő jelenet volt, de kezd olyan érzésem lenni, mintha csak azért tennék bele, hogy összezavarják a nézőket. Ugyanez volt az is, amikor Marosi németül beszélve felhívta "egy ügyfelét" Ausztriában és jelentett neki...
guess.who 2019 okt. 04. - 16:49:42 Előzmény amira_daa
(7032/18017)
"Nem is erőltetik meg magukat a szinészek. nézettség igy is megvan, az a fontos. Egy mi kis falunknál van idő felvenni átbeszélni a jelenetet, jobban összeszokni itt ez művebb mint a falu. "
Jó is, hogy Pajkaszeget említed, mert már jó ideje az a véleményem, hogy mivel ott évadonként van talán 15 rész, sokkal jobban ki tudnak dolgozni mindent, mint itt, ahol elvileg vagy 300 részre számíthatunk. Pedig ez a sztori közel sem bír el annyit, nem lett volna szabad a pajkaszeginél hosszabbra nyújtani: sokkal feszesebb lenne, nem lenne tele állandó időhúzós baromkodással minden rész, hanem valóban lehetne a karakterek fejlődésére koncentrálni...
guess.who 2019 okt. 04. - 16:47:11 Előzmény amira_daa
(7031/18017)
"Stefi és Krisztián titkos akcióba kezdenek, de lebuknak. "
Azaz elkezdik Krisztó koktéljait vizezni, de Pitbull (vagy hogy hívják) meglátja és szól Benedeknek.

"Olgáékat megtámadják."
...a szúnyogok, miközben éppen egy közeli horgásztavat akarnak bemutatni a nézőknek, mint új forgatási helyszínt.

"Mónika a házasságával foglalkozik"
...ami már évtizedek óta nem létezik, hiszen elváltak.

"Subicra ellenőröket küldenek _ de ő megpróbálja menteni, ami menthető."
...például utasítja Icukát, hogy a masszázsasztalt vigye át sutyiban Józsi sufnijába, a telefonos játékokkal nyert levehető ajtajú NDK turmixgépet pedig a párnája alá teszi, ott úgysem fogják keresni.
guess.who 2019 okt. 04. - 16:43:35 Előzmény napraforgó
(7030/18017)
"Ami szokatlan és furcsa, hogy egy abszolút komfort nélküli házban játszódik a történet.
Valahogy azt képzeltem, hogy Horvátország sokkal európaibb és már nincsenek ilyen balkáni körülmények az országban."

Jó, de nyilván itt a végletesség volt a lényeg, hiszen mennyivel unalmasabb lett volna, ha egy összkomfortos házba költöznek be. Ahogy a magyar verzióban sem foglalkozik senki a házzal, hiszen természetesnek vesszük, hogy víz van, villany van, gáz van stb. Pedig Magyarországon is vannak városok(!), ahol földesek még itt-ott az utcák, és van rengeteg olyan falu, ahol bármiféle komfort NÉLKÜLI házak állnak tucatjával – és emberek is laknak bennük. Ugyanakkor nehéz lett volna elmagyarázni a nézőknek, hogy egy füstös konyhájú, komforttalan putriban lakott Kálmán bácsi úgy, hogy közben hatszámillió volt a bankszámláján... :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 16:41:00 4/10 Előzmény guess.who
(7029/18017)
Legeslegelőször, amikor Nándi hozta az infókat Kovácsékról, ő mondta, hogy Kovács egy nyugdijas alezredes a katonai elháritástól. Azért nem léptették elő magasabb rendfokozatra, hogy ne szúrjon szemet a ténykedése.
Ettől függetlenül a civil életben Kovácsot legtöbbször ezredes úrnak titulálják, megadva neki a tiszteletet ezzel az elméleti előléptetéssel.
guess.who 2019 okt. 04. - 16:34:02
(7028/18017)
"Tomika a jelek szerint elfelejtette Tamidémont"
Megelőztél, éppen akartam is írni, hogy ahhoz képest, hogy élete szerelme, lényegében 2 rész alatt kitörlődött a fejéből... Kár, mert sokakkal ellentétben nekem hiányzik. :)
guess.who 2019 okt. 04. - 16:32:58 Előzmény svejci
(7027/18017)
Nem tudom, hogy a vörös jól állna-e neki, de ez a Kleopátra-frizura nagyon öregíti szerintem. A rövid, oldalra fésült, meg a répaszínű és hosszabb is jobban áll, elég csak megnézni itt a Porton a feltöltött képeit:
https://port.hu/adatlap/szemely/palfi-katalin/person-113060
guess.who 2019 okt. 04. - 16:27:46 Előzmény momo65
(7026/18017)
"tele van logikai tévedésekkel és látszik, hogy agyonhajszolják a színészeket. "
Igen. Most Kovács ezredest alezredesnek hívta a 007-es ügynöke, aki egyébként tizedes (Kovács mondta is), ennek ellenére simán közölte az ezredes vele, hogy "katona" – ami viszont csak a rendfokozat nélküli katonák megszólítása, egy tizedest azért elég degradáló lekatonázni...
guess.who 2019 okt. 04. - 16:24:57 Előzmény amira_daa
(7025/18017)
"Sajnos felelőtlenül gondolkodott de azt sem mondjuk egy éjszaka, hogy oké megesett és ittunk aztán nem védekeztünk, hanem teljes heteken keresztül "
Az egészhez azért vedd hozzá azt is, hogy egy pesti, diplomás, ráadásul orvos nőről beszélünk! Tehát nem arról van szó, hogy a faluvégi, egyosztályos Náncsi nem védekezett (és így nem tudta, ki a gyereke apja), hanem...
És egy ilyen felelőtlenül gondolkodó embernek adnak orvosi diplomát és engedik gyógyítani? A saját életét sem tudja felelősen élni, és ahogy írtad is: tönkreteszi ezzel a születendő gyerekét és a két hapsiét is (nem is szólva a családról)...
guess.who 2019 okt. 04. - 16:20:11 Előzmény janderka
(7024/18017)
"A többieket miért hagyják meg ugyanakkora - kellék és díszletnélküli - mafla szarnak?"
Önmagában amúgy nem is lenne baj egy-két ilyen tengő-lengő, idióta karakter, de itt valahogy nagyon sikerült ezt a vonalat túltolni, és már jóformán nincs is másmilyen. :( Szláven ugyan még vicces, de nem maradt semmi a titokzatosságából, eltűnt a mafla-de-mindig-a-legjobbkor-ott-terem-és-segít a karakteréből. A legtöbben azonban már teljesen kezdenek ostobává válni és ez nyilván elsősorban az íróknak (a fantáziájuk hiányának) köszönhető.
guess.who 2019 okt. 04. - 16:16:50 Előzmény amira_daa
(7023/18017)
"a Makranczinak elmondták hogy kit kell játszania mert amiota én itt irtam hogy nem hasonlit az eredetire eldumálhattak vele mert most azt hozza akiről megálmodták a Robi karaktert"

Jajj, Drága, nem akarlak elkedvetleníteni az előző vallomásom után, de azt elképzelhetetlennek tartod, hogy Makranczi Zalán művész úr megnézte az eredeti sorozatban a saját karakterét és megpróbálta kicsit olyanná formálni magát? Elvégre egy színésznek éppen ez a dolga: hogy hitelesen elő tudjon adni egy olyan figurát, amit a szerepe megkíván (vagy amit az írók, az eredeti írók megálmodtak)...
offtopic
guess.who 2019 okt. 04. - 16:13:03 Előzmény amira_daa
(7022/18017)
"nem tudtam hogy mi a baja, nem mondta hogy Amira na rólad ábrándozom esténként,"

Na jól van, akkor következik a vallomás: Amira, én már hónapok óta kizárólag Rólad álmodozom esténként, csak sajnos összesen annyit tudok, hogy szürke alapon sárga fej vagy, úgyhogy elképzelni sem tudom, hogy nézhetsz ki, egy fotót igazán küldhetnél már.
De ha Ordító egér beszólni mer Rád, akkor garantálom, hogy egy virtuális ütéssel a virtuális földre küldöm, mert én ilyen rejtett agresszív vagyok, mint azt már sikeresen megfejtették a fórumtársak itt. :)

( Mélységes szégyenemben ezúton bocsánatot kérek Ordító egér fórumtárstól! :) )

guess.who 2019 okt. 04. - 16:07:23 Előzmény amira_daa
(7021/18017)
"én kinézem belőle nyilván többet nem lehet a kiskoru olvasokra tekintettel irni"
Hát nem tudom, ahhoz képest, hogy kiskorúakra tekintettel, eléggé egyértelműen beszólt a HR-es kisasszony Lóbeltünknek, hogy "beszáll-e harmadiknak" a két doktornő mellé... :)

"Kata nem is tudta, hogy amugy Martinnak bejön"
Na várj! Az első évadban elég sokat voltak együtt, elvitte kocsikázni, meg nem is tudom, szóval azért ha Kata nem vak (és elvileg nem az, csak a szemét szereti forgatni), akkor azért tudta ő azt nagyon jól. Pláne, hogy a nagyságos doktorúr, aki Budapestet nem hajlandó elhagyni sem, később egyetlen szóra jött Ökörapátiba Katához. Most meg Subkónak megint azzal indított, hogy akkor jön, ha Kata is ott van az edzésen... :)
guess.who 2019 okt. 04. - 15:52:27 Előzmény amira_daa
(7020/18017)
"de Kata előtt Dani megmutatta hogyha Dani ideges akkor üt és ösztönhapsi. ez nem tul jo. "

Örülök, amikor meglepsz valami ilyen beszólással. :)
guess.who 2019 okt. 04. - 15:49:45 Előzmény napraforgó
(7019/18017)
Drága Napraforgó, ezeket a részeket valamikor május-júniusban vették fel... Gondolod, hogy időutazók az írók és eljöttek elolvasni az őszi hozzászólásokat, hogy úgy forgassanak, ahogy itt kérjük? ;)
guess.who 2019 okt. 04. - 15:47:00
(7018/18017)
"Szláven úgy állt az elején mint egy nyeretlen olajbogyó "
Szerintem éppen az Angyalbőrben paródiája volt az a jelenet... :) Ha Tibi nem lenne ennyire tufa, akkor azt mondanám, hogy egészen jó volt, Szláven legalábbis nagyon jó volt, és volt egy-két olyan mondatuk egymásnak, ami tényleg poénos volt ("nem élitek túl... na jó, Szláven igen." :) )