guess.who 2019 okt. 21. - 09:46:34 Előzmény napraforgó
(7930/18030)
A többi kapcsolatot nem a megbeszélés hiányára, hanem a hazugságra épülésre hoztam példának... :) Pl. Anikó kamuzik Sándornak Krisztóról, Tibi kamuzik Anikóról Valinak, Zsóka kamuzik mindenről Misinek, Misi erdőjárást kamuzik Zsókának minden ügyével kapcsolatban (plusz a kolbász), Kata hazudozik Lóbeltről, Dani hazudozik Stefánról, Lóbelt hazudik Evetkének Katáról, Maunika hazudik Józsinak és Nándornak, Nándor hazudik Maunikának és NAndreának ésatöbbi ésatöbbi. Még utóbb Renike, az eddigi egyenes ember is hazugságba keveredett Olgicskával kapcsolatban a család előtt...

Előző párkapcsolat: nyilván nem az lenne a jó, ha Dani a kárászi kórházban ellátná Lóbelt baját vagy Kata megtépné Stefánhugit (bár éppen ezért valószínűleg ide futtatják majd ki a dolgot, mert az milyen "poénos"), de nem is erre gondoltam, hanem arra, hogy Kata többedszer is előadta, hogy nem történt a kórházban semmi úgy, hogy egész nap Lóbelttel vizitált együtt. Szóval ilyen kiindulási alappal valahogy kicsit falsnak érzem, hogy ő hisztizik Stefán kendője miatt (ami nem csak úgy otthagyva volt, hanem eldugva, mint a múltkor TTibi névtelen levele, és akkor sem esett le Katának, hogy valami nem tiszta az ügyben), mikor neki is vaj van a fején. Másik oldalról Danika ugyanez: egyetlen szóval nem küldi el Stefánt, a pénzét is elfogadja sunyiban (sőt: hazudik is róla Katának), és minden ellenkezés nélkül hagyja, hogy többször is minimum félreérthető szituációkba kerüljenek kettesben.
Mondom: egyiküknek sincs igaza, mert Dani is kétszínű és Kata is, mindketten rendszeresen megsértődnek a másik "kicsapongásai" miatt, aztán hazudoznak a sajátjaikról, és a saját bűnük miatti bűntudatuk csökkentése okán inkább megvádolják a másikat (é.: "ő még csúnyábbat csinált, mint én, tehát az én vétkem az semmiség ahhoz képest" – ez klasszikus önfelmentés). Ami így azért nem egy komoly párkapcsolati alap szerintem. Lehet, hogy henteregni jól tudnak, de ha normális kommunikáció nincs a két fél között, akkor meddig tarthat a mámor?
Természetesen nem azt várnám, hogy egy-egy részt töltsön ki Kata Danival való aprólékos és bizalmas beszélgetése – de ezek teljes hiánya és a mellette részletesen bemutatott egymás elleni szurkálódásaik nekem nem vetítenek előre túl hosszú és boldog kapcsolatot kettejük között.
amira_daa 2019 okt. 21. - 09:44:50 Előzmény guess.who
(7929/18030)
Viszont ha már a vetélést említed: elvileg van egy stabil párkapcsolata – Danival viszont láthatóan SEMMIT (úgy értem: semmi komoly dolgot) NEM tud megbeszélni.

én is ezt látom és azért egy idő után egy felnőtt ember kapcsolata a szexelésen tul kimerül ha nem tudsz semmi komolyrol beszélni vagy nem lehet semmit megbeszélni. Dani nem beszél az anyagi problémákrol, arrol sem hogy Steffi áll be mint csendestárs és fog bekavarni ami azért mondjuk nem csak annyi hogy kölcsönadott egy kilo lisztet vagy élesztőt hanem komoly pénzeket és ebben nem egyenes vagy beszéli meg. mert mondhatta volna Dani hogy azért itt van Kata megkérdezem tőle hogy elfogadjam-e a pénztés akkor korrektebb lett volna Katával is. és egy idő után a sok szőnyeg alá sepert dolog előjön és megmérgezi a kapcsolatukat, és azon még a heves szex sem segit.
4/10
napraforgó 2019 okt. 21. - 08:24:40 4/10 Előzmény guess.who
(7928/18030)
Igen, ezekben mid igazad van, de szerintem egy ilyen sorozat nem is alkalmas arra, hogy egy párkapcsolatot - akármelyiket - úgy mutassa be, hogy ott nagyon komoly beszélgetések történjenek egy pár között.

Anikó mgosztja Sándorral a félelmeit Stefi költekezése és a Krisztiánnal való kapcsolata miatt.
Tibi mindig megosztja a baromságait Valival, miszerint mindenért az ügyvédnő a felelős, ő zárta be, ki akarja fosztani, meg az apja él valahol, fogságban tartják, stb.
Zsóka jószerivel csak a koleszreinnel kapcsolatban beszél Misivel, a saját machinációit titokban végzi.
Mónika soha, semmit senkivel.

Kata és Dani valóban nemigen beszél egymással, mert csak az ágyba, vagy az asztalra dőlnek le szexelni, még a napi rutin megbeszélések sincsenek sehol, vagy alig valami. De akárhogy is, az előző párkapcsolat firtatása nagyon kényes téma és bizony tönkreteheti a mostanit.
Ezeket szerintem csak az érintett félnek kéne lerendezni, de véglegesen, ez nem olyan téma, amit közösen kéne megoldaniuk a mostani kedvessel. Ha már belekeveredik a mostani kedves a régi szerelem lerendezésébe, akkor az már gáz. Nem az ő dolga és akárhogy is, de ő jön ki belőle rosszul.

Ezért tetszett nekem Kata hozzáállása, mert ő nem hisztizett, ahogy te irod, csak simán és csendesen rákérdezett és sajnos nagyon úgy néz ki, hogy Dani nem ért ezekből a csendes rákérdezésekből. Hogy mi jön ezután, azt nem tudom, lehet, hogy a hiszti Danival, de lehet, hogy Kata a saját kezébe veszi a dolgot és elmegy megtépni a libát.

No majd meglátjuk, vagy a családi balhé, vagy a cicaharc. Esetleg mindkettő.
guess.who 2019 okt. 21. - 07:25:10 Előzmény napraforgó
(7927/18030)
"sok idegen kolléga között neki Robi végülis egy ismerős arc. "
Viszont ha már a vetélést említed: elvileg van egy stabil párkapcsolata – Danival viszont láthatóan SEMMIT (úgy értem: semmi komoly dolgot) NEM tud megbeszélni. Reggel látjuk őket indulás előtt, a napi rutin beszélgetést letudják ("jó munkát, bepakoltál mindent, szia"), és úgy egyébként ennyi. Ez egy jól működő párkapcsolat? Azért ha ezt 25 év házasság után látjuk, akkor még valahol rendben is van – de egy friss kapcsolatban ennyire nem érdekli a feleket, hogy mi van a másikkal? Hiszen Katáng a munkahelyi dolgait is letudja inkább azzal, hogy hisztizve rátámad Danira Stefán majdnembugyija miatt, mintha ő egyébként olyan ártatlan bárányka lenne Lóbelttal kapcsolatban, akiről Dani még mindig nem tudja, hogy ott dolgozik Kárásziban.
Szóval többedszer is csak azt tudom mondani, hogy ez a Kata-Dani egy alapvetően hazugságokra épülő kapcsolat, amit nagyon fétisizálnak az írók, hiszen ugyanilyen volt Maunika Józsival való románca, ilyen a Misi-Zsóka, a Kata-Lóbelt, a Panna-Kristóf, illetve többször a Vali-Tibi és a Tami-Tomi is. Hogy Anikó és Sándor majomkodását már ne is említsem.
Ezért aztán remélem, hogy a Laura-Kristófot meghagyják olyan kis bohókás-ártatlan kis románcnak, amilyen eddig volt, és nem kezdik felépíteni Laurát, a sárkányt a héten.
4/10
napraforgó 2019 okt. 20. - 23:21:11 4/10 Előzmény amira_daa
(7926/18030)
Mónika már rég visszaadta TT-nek az útlevelét.
4/10
napraforgó 2019 okt. 20. - 23:18:32 4/10 Előzmény guess.who
(7925/18030)
Én kicsit elnézőbb vagyok Katánggal. Tényleg most volt a vetélése és utána szinte azonnal munkába állt. Végül is volt egy félév kiesése a munkából, és idegen helyre került. Persze, meglepődött, hogy ott látja, de egy idegen környezetben, sok idegen kolléga között neki Robi végülis egy ismerős arc.
A férfi eddig nem nyomult látványosan, talán Katáng azt reméli, hogy megmaradnak a kollégiális szinten.
Jó, nem mondom, hogy ez nem változhat, és biztos fog is, ha Dani tovább folytatja a titkolózást és hazudozást és Kata megtalálja a fiókban a szerződést is.
Ha Danival konfliktusai lesznek, tán megint képbe kerül Robi, bár ennek kicsit sem örülnék.
amira_daa 2019 okt. 20. - 20:51:18 Előzmény Lambada
(7924/18030)
igen igen szoktam irni ilyen félbehagyott szálas dolgot az rtl-nek viszont nagyobb rejtély van:

St pölten körül nincsen olyan hely ahol a nagypapa Kálmán sétált maga a háttér is két helyszinből van összefotosoppolva igy elég érdekes a helyzet. amit nem értek teljesen miért cisnálták igy de ha igy van akkor ez van de nem ST pölten mindkét helyszin Ausztria, vagy valami Magyar falvat kéne keresni még megkérdezek majd valakit ezügyben aki elég nagy földrajz guru. De jelen állás szerint fotoshoppolt a helyszin és nem reál ami Kálmi bá mögött látszik mikor sétál és ait keresgéltek TT-ék
amira_daa 2019 okt. 20. - 20:47:58 Előzmény guess.who
(7923/18030)
"Szerintem TTibi végül elmismásolta a betörést és nem tett feljelentést. Úgy rémlik, hogy éppen itt bosszankodtunk rajta, hogy tiszta kabaré, hogy ott a lakásuk felforgatva, és TTibi akkor is csak bunkózik a rendőrökkel..." azaz betörés

el lett felejtve pedig onnan még az útlevél is eltünt, amugy végül az útlevél most kinél van Mónikánál vagy már TT-nél?
tibiék olyan hektikusan élnek ha egyszer végiggondolnának valamit előbbre lennének
amira_daa 2019 okt. 20. - 20:43:54 Előzmény guess.who
(7922/18030)
------hogy ne vegyék fel egy kórházba sem, majd megcsalta többször is a főorvossal ésatöbbi, Kata még mindig nem képes határozottan és véglegesen lepattintani Lóbeltet, hanem imponál neki a teljesen ostoba "poénkodása" és jópofizása. Ez meg számomra azt mutatja, hogy Kata is pont olyan ostoba, amilyennek látszik, és nyilván egészen az ágyig fog tartani Lóbelt ügyeskedése. :)

Igen mi nők amikor jön a volt szerelem és nyalakodik egy sort és besz@pjuk ismerős történet szerintem járt már mindenki Kata cipőjében. ( én sajnos igen ) erre épit a soroazt hogy itt több stressz vagy játszma legyen. Nyilván a vetélés után Kata gyengébb ( nem mintha lett volna erős karakter) és csábithato ezt Robi jol látja.
Én is tippelek még minimum egy Robi Kata ágyjelenetet de akkor megint teherbe eshet és ami kimaradt az első gyereknél " KI AZ APA az folytatodik :D
3/10
Kuttyánszki 2019 okt. 20. - 18:39:42 3/10 Előzmény guess.who
(7921/18030)
Ahhha, :D megnéztem a képet, és máris nem csodálkozom az értetlenségemen: a Gyürük urát nem ismerem, nem láttam soha.
guess.who 2019 okt. 20. - 18:13:00 Előzmény napraforgó
(7920/18030)
" a rendőrség semmilyen módon nem zárta le a nyomozást a betörés ügyében."
Szerintem TTibi végül elmismásolta a betörést és nem tett feljelentést. Úgy rémlik, hogy éppen itt bosszankodtunk rajta, hogy tiszta kabaré, hogy ott a lakásuk felforgatva, és TTibi akkor is csak bunkózik a rendőrökkel...
(Ahogy egyébként mindig, minden rendőrrel, nagyon csodálkozom, hogy nem sittelték még le pár napra/hétre hatóság elleni erőszak miatt. :) )
guess.who 2019 okt. 20. - 18:11:08 Előzmény napraforgó
(7919/18030)
"Én bizom benne, hogy Kata most már megállapodott Daninál"
A sorozat (és az írók) eddigi logikáját ismerve én egyáltalán nem bízom benne. Nem véletlen, hogy Lóbeltet beírták a kárászi kórházba és felvetették vele Katángot, és az sem véletlen, hogy Stefán egyetlen célja Danika erőszakos "megszerzése".
És ha megnézed, Katáng egy szóval sem utasította el Lóbeltet a kárászi kórházban, annak ellenére, hogy az elején a szemébe mondta, hogy gyanús, hogy PONT oda ment dolgozni, de utána el is fogadta egy szóra, hogy ez véletlen. :) És annak ellenére, hogy jól tudja, hogy a sztori úgy kezdődött, hogy Lóbelt mindenhová utánanyúlt, hogy ne vegyék fel egy kórházba sem, majd megcsalta többször is a főorvossal ésatöbbi, Kata még mindig nem képes határozottan és véglegesen lepattintani Lóbeltet, hanem imponál neki a teljesen ostoba "poénkodása" és jópofizása. Ez meg számomra azt mutatja, hogy Kata is pont olyan ostoba, amilyennek látszik, és nyilván egészen az ágyig fog tartani Lóbelt ügyeskedése. :)

És hát tudod: ha holnaptól Dani és Kata nyugvópontra jutnának és minden tökéletes lenne kettejük között, akkor akár ki is írhatnák őket a sorozatból, hiszen mit mutathatnának azon ötszázhetvenhatodszor, hogy "drágám, kész az ebéd! oké, megyek, nyami!" :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 20. - 18:04:12 4/10 Előzmény Lambada
(7918/18030)
De tudjuk, Attila lopatta el az útlevelet, amit Mónika megtalált a páncélszekrényében. Aztán a választásnál föl akarta használni, de a dolog visszájára sült el. Igy az útlevél visszakerült Tibihez.
Engem sokkal inkább zavarna, hogy a rendőrség semmilyen módon nem zárta le a nyomozást a betörés ügyében.
És igen, az akkor épp csóró Attila szemrebbenés nélkül tudomásul vette, hogy úgy 3 millió forintot kidobtak az ablakon.
Az elázott 20 ezresekkel sem csinált semmit, pedig szemre az is lehetett másik 3 millió, vagy több.
4/10
napraforgó 2019 okt. 20. - 17:58:06 4/10 Előzmény guess.who
(7917/18030)
Katáng is pont ugyanolyan csélcsap, mint Lóbeltünk

Én bizom benne, hogy Kata most már megállapodott Daninál és ha a fiú nem rontja el, akkor ő nem változtat.
Robi meg olyan, hogy bár Katával együttjártak, időnként úgymondták, hogy együttvoltak - ez nekem azt jelenti, hogy gyakorlatilag együttéltek - 3, illetve máskor 4 évig, nos úgy gondolom, hogy Robi csak akkor döbbent rá, hogy mit vesztett, amikor Kata már szakitott vele. Azóta töri magát, hogy visszaszerezze, de szerintem ez a vonat elment már.
5/10
Lambada 2019 okt. 20. - 17:57:17 5/10 Előzmény napraforgó
(7916/18030)
A félbehagyott szálak még hosszan folytathatók lennének. Most csak egyet említek: Tibi ellopott útlevelét. Azzal se foglalkozik már senki: betörtek a lakásba, ellopták, el van intézve! A mai napig nem tudjuk, ki tette, és milyen megfontolásból.
Persze, mi az az útlevél ahhoz a pénzköteghez képest, amit Mónika az ablakon dobott ki!
guess.who 2019 okt. 20. - 17:38:03 Előzmény guess.who
(7915/18030)
Ja igen: Stefánka sokmilliós csodaautója sem hiányzik senkinek. Pedig elég béna kifogás volt Krisztótól, hogy ne keltsenek feltűnést és ezért inkább busszal menjenek, hiszen Sanyikadrága éppen így tudott utánuk osonni, míg ha a sárga ótóval elindultak volna valahová, fél óra alatt megjárják az egészet (elég pár háztömbbel odébb megállni a megfigyelni kívánt személytől, és máris nincs feltűnés), ráadásul kamuzhatták volna, hogy csak sétakocsikázni voltak. De gondolom, már régen vissza kellett adni a szalonnak, ahonnan kölcsönözték a forgatásra, úgyhogy csak beszélni tudnak róla. :)
guess.who 2019 okt. 20. - 17:34:36 Előzmény Kuttyánszki
(7914/18030)
Adná magát a lehetőség, hogy Gollam = Attila, a Végzet hegye = zaci, a lávakatlan pedig a zaci tálcája (elvégre ott láttuk utoljára a gyűrűt), de nem, az előbb tényleg az Egy Gyűrűre gondoltam, és az igazi Gollamra. :)

https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-a04cad8b5963ad31511bc93d2fc3d8e1-c

Különben tényleg mókás, hogy sem Kovácsék, sem Józsi, sem Maunika (ő mondjuk érthető) nem problémázik azon, hogy hová tűnt egy egymilliós gyűrű. Igaz, hogy más, szembetűnőbb dolgokat sem vesznek észre, szóval végső soron ebben az alternatív világban a szelektív vakság és szelektív süketség teljesen természetes dolog lehet.
3/10
Kuttyánszki 2019 okt. 20. - 17:23:50 3/10 Előzmény guess.who
(7913/18030)
"A gyűrű esete nincs félbehagyva: Gollam belezuhant azzal együtt a Végzet hegyének lávakatlanjába, szóval az teljesen tiszta dolog. :)"
Hm, erről lemaradtam, így egy mukkot nem értek ebből a mondatból, konkrétizálnád nekem,kérlek? :) Ki a Gollam, mi a Végzet hegye, milyen lávakatlan?...
4/10
napraforgó 2019 okt. 20. - 17:22:30 4/10
(7912/18030)
Zsóka falusi viszonylatban valóban egy csinos, jól öltözött nő, főleg a II. évadban, mert télen a kabát alatt kevésbé látszott bármi is. Kocsis Judit szerintem fogyott is pár kilót, kevésbé molett, mint volt.
De Zsóka természete nagyon rossz, álnok, erőszakos, kétszinű, rosszindulatú. A szinésznő ezt jól hozza.

Eleganciában Mónika viszi a pálmát, csinos, jólöltözött, ápolt, talán a frizuráján lehetne még javitani.
Hozzájuk képest Vali eléggé slampos a különböző háziruháiban, nemigen szokta kicsipni magát, pedig Csarnóy Zsuzsa csinos asszony.
A helyiek közül Anikó a sportos vonalat képviseli, a hosszú lábai jól érvényesülnek a kis farmer minijében.
A többi asszony az egyen- nylon otthonkát hordja , kendővel, vagy anélkül. Ami viszont fura a megjelenésükben az erősen kiszedett, szinte nem is látszó szemöldök, na ez valahogy nem passzol a szerepükhöz. Csak Margit néninek van vastag, szinte bozontos szemöldöke.
guess.who 2019 okt. 20. - 17:12:26 Előzmény Kuttyánszki
(7911/18030)
"Belegondolt-e vajon abba,mit okoz a családnak, kiváltképp Valinak azzal, hogy Tibit bezárják.?!"
Annyira belegondolt, hogy még be is hívta erőszakosan magához, hogy együtt sápítozhassanak, hogy hová tűnt TTibi.

Ilyen barátok mellett kinek van szüksége ellenségekre? :)