svejci 2019 okt. 28. - 15:49:31 Előzmény napraforgó
(8270/18030)
hogy rá akart repülni Katára, még azelőtt, hogy megismerte volna. Aztán meg utána is.

Ebben teljesen egyetértek!
Amikor Kristóffal beszélt, akkor épp ez jutott eszembe, hoyg lejön a nagy varázsló, és kap egy jó nőt.....
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 13:17:00 4/10 Előzmény napraforgó
(8269/18030)
És akkor arról még nem is beszéltem, hogy rá akart repülni Katára, még azelőtt, hogy megismerte volna. Aztán meg utána is. Ez megint tisztességtelen. Egy orvos nem használhatja ki a páciense sérülékeny állapotát, és egyébként is semmilyen körülmények között nem létesithet vele szerelmi, vagy csak szexuális viszonyt. De Fazekas ezt nyilván sűrűn megtette, minden szemrevaló csinos nőt lefektetett, aki a betege lett, és aki csak hagyta magát.
Aki a munkája során ilyen erkölcstelen, ilyen tisztességtelen, arról nem hiszem el, hogy a magánéletében meg rendes, tisztessége.
Már csak azért sem, mert azzal, hogy lefekteti a nőnemű betegeit, a munkája és a magánélete rendesen összegabalyodott.
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 12:46:59 4/10 Előzmény amira_daa
(8268/18030)
Részvétem a kisfiad miatt. Nagyon sajnálom.

Megértem, hogy te véded Csernust, neked segitett nyilván a gyászmunkában.
De itt csak minta Csernus Fazekas doki figurájához, azért ők nem egy az egyben azonosak.
Nekem mindenesetre nem tetszik ez az ember - persze a karakter megformálása kiváló, és nem mondom, hogy én nem röhögtem Tibin, amikor óvodást játszott, vagy Misin, aki nyávogott,.
Azért gondolj bele, ha veled tenne ilyet egy psszichiáter plénum előtt, olyan emberek előtt csinálna hülyét belőled, akik számitanak neked, és akik eddig tiszteltek téged. Nem hiszem, hogy örülnél.

Mert egy orvos csak gyógyitási célból (pl. gyermekkori trauma, amit blokkolt az agy, vagy baleset miatti emlékezetvesztés, stb.) és csak a páciens beleegyezésével hipnotizálhat, úgy biztos nem, ahogy itt Fazekas tette. Mert itt valóban csak a hatalmát fitogtatta. Azt csinálok veletek, amit csak akarok! ezt mutatta. Gyógyitási szándék nuku. Ez végtelenül tisztességtelen volt.
De hát mindenki azt gondol, amit akar.
amira_daa 2019 okt. 28. - 09:25:07 Előzmény napraforgó
(8267/18030)
A focimeccsnél azért vesztettek a Subicz féle fiuk,

1. mert muszály volt Tt-nek nyernie hogy el tudják zárni utána az öltözőbe mikor megy a másik csapattal játszani
2. mivel ki voltak fáradva fáradt csapat vs friss csapat?
3. Subicz nem értett a focihoz ( sem ) ( amugy nagyon jo a Németh Kristof Subicz karaktere. nagyon jol hozza a tahot )
4. karma, hülye Dani azt ütötte ki aki segiteni akart neki.
5. kevésbé akarták a győzelmet mint a TT-ék
6. meg amugy mindkét csapat béna volt na mondjuk már ki, ezzel az erővel a nénik jobbat toltak volna. :D
amira_daa 2019 okt. 28. - 09:00:52
(8266/18030)
én azt gondolom Martin témában, hogy én értem hogy miről Ir Napraforgo és elolvastam az össze hozzászolást.
Martinnak van egy viselkedési mintája, és ahogy él. Az hogy Csernus Privátban hány feleséget fogyasztott el az elég szubjektiv mert nekem volt olyan barátnőm hogy 4 férjen volt tul 35 éves korára Van aki több kapcsolatot fogyaszt el az életében és kell neki hogy megvolt a 100 nő vagy 150... de van aki meg belefut.

Szerintem Csernus jo szakember én olvastam a könyveit is, az utolsóból is lehet sokat tanulni, vagy erőre kapni. Amikor meghalt anno a fiunk a párommal , akkor én voltam amugy a Csernusnál ( ennél rosszabb nem történhet alapon) és eléggé rendbetett és nem a celeb Pszichomokus volt. Tehát nem reklámot csinálva vannak témák aminél ő is normális. és van legalább 3 ismerősünk aki anno a Lipoton még találkozott vele, abbol kettő drogos volt és rendbehozta őket. Nyilván van akinek nem egy Csernus tipusu pszichomokus a megoldás. és van akin nem is lehet segiteni.

A formázott karakter jol hozza amugy a Csernus Celeb verzioját.

Szerintem amikor Katának segitségre volt szüksége Martin ott volt és azonnal ugrott. Elvitte autokázni. az hogy Kata nem áll készen még a változásra ( vagyis akkor nem állt készen ) az annak volt köszönhető hogy a két másik hapsi közötti szenvedés lekötötte. Most ebből simán kimászhat szerintem és 'feltámadhat a helyzetből. '

Sajnos kiderült hogy tetteknél Dani is egy nulla mert miközben a párja mellett kellett volna asszisztálni hogy elvetélt nem a háta mögött egyezséget kötni Steffivel. Robi meg Robi őt és a manipulálását ismerjük. Kirugatta Katát, megsemmisitette, becsapta. Ha nem lenne Dani amugy Kata nem is lenne érdekes de amig el nem szedi addig nyomul csak rá.

Martinnál válasszuk szét hogy orvos és hogy magánember. Orvosként ha nem lép fel komolyan vagy használva az erejét akkor Tibi megette volna reggelire. Attol hogy viselkedik a munkában ( ugye ne keverjük mert abbol csak salátánál jo ha kevergetjük) a kettőt és a magánembert szétválasztjuk és amikor a kocsis jelenet volt akkor láttunk egy privát Martint aki zenét hallgat énekel és csak van. És amikor Kata nincen jol, akkor segit. Meg ott van. Azt hogy átlátja a játszmákat és nem megy bele az nem azt jelenti hogy feladja de néha jöbb a háttérben lenni, eljön még az ő ideje szerintem hamarosan.

Nem tudom hova fogják Kata eléggé megtépázott magánéletét formázni, de szerintem is vagy Martin lehetne megoldás vagy egy ujabb pasi. Dani Robi már le lett irva többször. VAgy csak hagyná a férfiakat ( bocs ezeket a kisfiukat Dani és Lobika ) a fenébe. aztán picit magára koncentrálna. néha lehet hogy az lenne a legjobb talán.
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 07:59:03 4/10 Előzmény guess.who
(8265/18030)
Én meg nem hiszem, hogy van egy pszichiáter Martin, aki olyan furán beszél,meg beszólogat mindenkinek, megdelejez, meghipnotizál embereket, akik vissza mernek szólni neki és lenne egy magánember Martin, aki jópofa, jófej, ja, meg kinyilik, meg helyes, stb.
Nem, nem hiszek benne, aki barom, az barom igy is, meg úgy is. És Martin az.
Persze máshogy, mint Tibi, de ez egy félelmetes figura, aki szemmel láthatóan, érzékelhetően visszaél a tudásával, a hatalmával. Erre jó példa, amikor hülyét csinált Tibiből a kocsmában, vagy Misiből a sportpályán. Egyikőjük sem kérte, hogy kezelje őt, mindkét esetben a pszichodoki csak a hatalmát akarta demonstrálni.
Fenyő Iván nagyszerűen hozta a figurát.
Na, nekem kicsi sem szimpatikus. És nem is bánom, hogy eltűnt.
Igazából nem segitett senkinek sem. Kristóf szerencsejáték függőségét nem szüntette meg, Kata is éppoly bizonytalan, ostoba óvodás apuci kicsi lánya, mit volt.
Ja és az Apáti Bulls is lebőgött még hazai pályán a Bull Fighterstől.
Vagyis jött, beszólogatott, megalázozott mindenkit és minden maradt a régiben.
Akkor miért is kéne imádni????
guess.who 2019 okt. 28. - 07:16:02 Előzmény napraforgó
(8264/18030)
Elfogadom, amit írsz, még ha nem is mindenben értek egyet esetleg vele. :) Csak annyit tennék hozzá, hogy nem azt írtam, hogy Martyin olyan, amilyennek leírtam (magánemberként jófej stb.), csak annyit, hogy a karakter elbírná ezt simán, tehát lehetNE olyan is. Hiszen eddig nemigen láttuk magánemberként, kizárólag a hírneves agyturkász szerepében. Azalatt a rövid idő alatt meg, amíg Katával kirándultak, nem volt ideje kinyílni és megmutatni a magánembert.
És azt ugyan értem, hogy ennek a karakternek az alapja Csernus, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy akkor mindenben szolgaian le is kell másolni az eredetit. :)
1/10
janderka 2019 okt. 28. - 03:32:16 1/10 Előzmény napraforgó
(8263/18030)
*-os 5-ös jellemzés!
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 02:19:18 4/10
(8262/18030)
Látom, nagyon tetszik nektek Fazekas Martin figurája. Mindenki ráismert benne Cs.I. ismert pszichiáterre.

Hát nekem nagyon nem tetszettek Cs. I. ismert agressziv, megmondogatós, odamondogatós módszerei. Az agresszivitása taszitó volt. És a magánélete sem tetszett. Nem véletlenül került be a nőimádata is a sorozatba. Cs.I jelenleg a 4. feleségét fogyasztja, ami valljuk be, azért nem átlagos egy 50 év alatti férfinél . És hány olyan nő volt, aki csak úgy desszertként szerepelt a palettáján.
Jó, mostanában már felszámolta a magánprakszisát (nyilván már keresett vele annyit, hogy gond nélkül élhessen élete végéig. Noszvajra költözött, borászata van és már csak sportcsapatokat vállal.

Ezek a vonások mind megtalálhatók Dr. Fazekas palettáján is. Kristóf kérésére, hogy jöjjön le az unokahúgához ÖA-ba az volt az első kérdése, hogy csinos -e a nő? (Mert ő csak akkor mozdul ki Bp-ről, ha megéri neki, mert csinos, fiatal nő a páciens. Öreg, beteg néniért, bácsiért nem mozdult volna.) Nyomult volna Katára is, de ő elejét vette a nyomulásnnak azzal, hogy elrinyálta neki, hogy két férfi között van és nem tud dönteni.. Azért fazekas nem hülye, fe tudta mérni, hogy most nagyon nem alkalmas, hogy bejelentkezzék harmadiknak. Néhány apró kis jelzés után belátta, hogy Kata most nem veszi a jelzéseit, hát el is hajtotta egy komoly diagnózissal, miszerint döntésképtelen, olyan, mint egy gyerek. Nőjj fel végre! Mondta és elhúzott.

Akárhogy is, én ezt a Fazekas Martint érdekes személyiségnek tartom a képernyőn, de amúgy meg egy barom, akit nagy ivben ki kell kerülni, nőnek még véletlenül sem ajánlanám, hogy vele kezdjen.
Nagyon, nagyon remélem, hogy nem hozzák be harmadiknak Kata mellé, mert ez a pasi bonyolultabb és borzasztóbb, mint a másik kettő.
amira_daa 2019 okt. 27. - 20:16:28 Előzmény svejci
(8261/18030)
azért nem mondott semmit mert hazaértek és megjött Dani és Kata meg ráugrott ahelyett hogy végiggondolta volna hogy az ott hülyeség volt hgy a németből hazajött ( steffi hazacsalta Dani) ráugrik.

Martinnakkellett volna adnie egy esélyt vagy kettőt. és szimpatikusabb a MArtin lakása esetleg a konyhát ott is mutathatnák :D mennyire birná el őket az asztal.

Szerintem Katának is bejön MArtin csak a két idiota miatt sziv.
amira_daa 2019 okt. 27. - 20:14:35 Előzmény guess.who
(8260/18030)
Tudod van egy mondás hogy a sikeres embereknek van egy felvett viselkedésmintájuk, és ez Martinnál eléggé szigoru vagy kaktusz tüskés megszurja akit szeretne. de szerintem is ezzel a belül őszinte és kedves énjét takargatja. Nálam nagyon nagy befuto a Martin és Kata páros mert Martin legalább tudja merre az előre. Szerintem is nagyon odavan érte, amugy Katának meg szerintem bejönne ha lenne egy kis idejük együtt és nem csak a " bocs beszurlak 10 percre két paciens között " stilust nyomná. Szerintem fülig szerelmes belé, és mondjuk elmondta már a maga "bárgyu modján hogy " szereti
" itt vagyok én Kata mint pasi" de azért nem lehet egyszeru neki hogy látja hogy akit szeret őrlődik két ilyen idiota nyikhaj között.
guess.who 2019 okt. 27. - 19:44:32 Előzmény svejci
(8259/18030)
Ez nem cáfolja azt, amit én mondtam: a köznek, a médiának szóló nagypofájú szerepe helyett kettesben félénk kisfiú lesz, és nem meri elmondani az érzéseit olyannak, aki közel áll hozzá. Kellene Martyinkának némi idő, hogy képes legyen levetkőzni a...

...gátlásait és valóban megnyíljon Kata előtt és elmondja neki, hogy mennyire odáig van a szemforgatós grimaszaiért és a hatalmas ágybeli étvágyáért. :)
svejci 2019 okt. 27. - 19:25:32 Előzmény guess.who
(8258/18030)
hogy odáig van Katáért, csak mivel soha nem voltak kettesben, magánemberekként, így nem tudta neki normálisan elmondani a dolgot

Azért várj....
Amikor Kristóf felhívta, hogy már ők találkoztak, de jöjjön le Ökörfosra, (mivel ők ismerték egymást, még Kristóf tanította neki a duplapaklis trükköt, vagy hogy is nevezték) akkor a dilidoki majd meg veszett, hogy meg lesz neki Kata...
Azt, amikor lement, elmentek autózni a csoda kabrióval, és énekeltek, sőt, Kata még fel is állva énekeltek....
Akkor semmit nem mondott Csernus utánzat...., eltelt az a jelenet, és kész....
guess.who 2019 okt. 27. - 19:16:35 Előzmény janderka
(8257/18030)
"Ha viszont nem kamu, akkor miért nem őszinte a védenceihez? "
Azért, mert az örökség és Kálmán bácsi által rátestált szerepe ezt követeli meg, ti. hogy bekamuzza a házasságot, özvegységet, haszonélvezetet és ezzel vezetgesse, nevelgesse a "mostohagyerekeit" és "mostohaunokáit". :) Mondjuk eddig nem sok sikerrel. :D

Különben az a bizonyos özvegyi haszonélvezet is csak egy hétig tartott (és egy hétig készültek fel rá), ezért is mondom (meg mondtam már az első évad végén is), hogy baromság az egész, nem volt itt semmilyen házasság, hiszen amikor az első részben Kálmán bá' ott járt Marosinál, úgy magázták egymást, meg ügyvédnőnek, ügyfélnek szólították a másikat, mint a sicc. Így aztán Tibi baromsága tényleg baromság: mégis miféle kötődése lenne Marosinak Kálmán bácsihoz (még ha esetleg a névházasságot elfogadjuk létezőnek is)? Kálmán bá' nem egy Andy, hogy sugar daddy legyen, hiszen van Marosinak saját pénze és egzisztenciája ügyvédként.
guess.who 2019 okt. 27. - 19:09:20 Előzmény napraforgó
(8256/18030)
Martin: amit leírtál róla, az igaz, DE! csak a médiának, a köznek szóló arcát, flegma szövegét ismerjük – simán elképzelhető, hogy amúgy a magánéletben egy tök vicces, normális, ragaszkodó ember, aki a párkapcsolatában képes pozitív lenni.
Arra gondolok, hogy azt már látjuk, hogy odáig van Katáért, csak mivel soha nem voltak kettesben, magánemberekként, így nem tudta neki normálisan elmondani a dolgot, csak a flegma szöveggel üzenve, másokon keresztül. Annak meg ugye olyan a hatása, amilyen. :)

Szóval szerintem a karaktere simán elbírná, hogy a privát szférájában egy teljesen szerethető krapek legyen. :)
guess.who 2019 okt. 27. - 19:03:04 Előzmény napraforgó
(8255/18030)
"Néha arra gondolok, hogy ki vannak osztva a karakterek egyes ötletelő, iró embereknek, és az mindig kitalál valamit."
Szerintem épp az ellenkezője: nincs konkrétan egy íróhoz rendelve egy adott szereplő, valószínűbb, hogy úgy van, hogy mondjuk egy hetet megír X, a következőt Y, a harmadikat Z. És innentől már ott is tart a dolog, ahogy írtad: X ír az adott szereplőnek valami titokzatos jugó menekültes sztorit egy 28 éves szereplőre, Y a következő héten kitalálja, hogy legyen háborús bűnös az illető, de csak 38 éves (olyan régen volt már az a jugoszláv háború, ki emlékszik rá, hogy pontosan hány évesek voltak akkoriban :) ), Z meg inkább szerelmi szálat ír ugyanannak a karakternek, aki ettől elkezd úgy viselkedni, mint egy 18 éves. :)
offtopic
amira_daa 2019 okt. 27. - 18:57:26 Előzmény janderka
(8254/18030)
:))))))) teee:D :))))))
amira_daa 2019 okt. 27. - 18:53:30 Előzmény napraforgó
(8253/18030)
igy van olyan csak a mesében van , hogy sétálsz az utcán és meglátsz egy hapsit vagy nőt szoba elegyedtek később kiderül hogy egy hires orvos vagy celeb csak te például nem tévézel, vagy nem jársz orvosi konferenciákra és még véletlenül le is kapnak vele ( foto készül) vagy kikerülsz egy ujság cimlapjára. ilyen természetesen csak a filmekben van. Hirességek sem sétálnak a Váci utcában, igy szerintem is az ember nem készül ilyen fotokra normál esetben.

DE!!! Kristofnak annyi ellensége lehet a játék miatt meg Gésa miatt hogy lehetne ovatosabb. na :D
1/10
janderka 2019 okt. 27. - 18:52:24 1/10 Előzmény amira_daa
(8252/18030)
amira_daa 2019 okt. 27. - 18:50:00 Előzmény janderka
(8251/18030)
már úgy is minden faxság netovábbja

szerintem lehet még a baromságot fokozni figyeld meg