4/10
napraforgó 2019 okt. 27. - 11:37:20 4/10
(8230/18030)
Az egész sorozatra jellemző, hogy semmit sem csinálnak hivatalosan. Hallomásra, pletykákra alapozva döntenek, cselekszenek.
Ilyen volt ez a DNS vizsgálat, amit csak úgy hallomásra beszopott Marosi.
Mónika úgy adta ki magát ellenőrnek, hogy nem igazolta magát.
Dia szintén Mónika közlése alapján dobta ki Szlávent, annyit nem engedett meg neki, hogy ő is elmondhassa, mi hogy volt.
És még biztos van jó pár hasonló eset.

Auztán ott van Attila esete a 007-sel, máig nem tudjuk, hogy mit fecsegett el Attila részegen a tizedesnek és tőle mit tudott meg Gazsi.
Gazsi megtalálta már a gyűrűrt a zálogházban?
8/10
Pünkösdi Kató 2019 okt. 27. - 11:30:43 8/10 Előzmény guess.who
(8229/18030)
Azzal, hogy Kristóf ott kajál vkivel, abból még nem lesz terhelő fotó. Lehet, Kristóf élete végéig. Vagyis, kell egy csalit, akit Laurának hívnak.
amira_daa 2019 okt. 27. - 11:09:12 Előzmény napraforgó
(8228/18030)
és TT engedélye nélkül vettek tőle DNS mintát amugy csak igy leirnám hogyha Vali esetleg valami fogodzot szeretett volna, simán leperelhette volna Ancsikát hogy honnan volt mintája és az jogtalan amugy. de hát ezt a tök egyértelmű kártyát nem játszották ki pedig VAli helyében nemcsak ujra kértem volna a vizsgálatot hanem Ancsikára rápiritottam volna, hogy ez most akkor mi volt.
4/10
napraforgó 2019 okt. 27. - 11:02:28 4/10 Előzmény amira_daa
(8227/18030)
Abban igazad van, hogy Marosi, mielőtt hozzávágja Stefinek a 102 milliót, csináltathatott volna egy hivatalos, ellenőrzött DNS vizsgálatot. Mert szép, szép a bizalom, de jobb a bizonyosság.
amira_daa 2019 okt. 27. - 10:54:04 Előzmény guess.who
(8226/18030)
ugy látszik a DNS minta megint ujabb Bermuda háromszöget vet fel. :D amugy az apjukat ha nem hamvasztották volna el tudnák exhumálni, amugy ( most segitség az iroknak hátha ujraforgatják) Kálmán bácsi régi fésüjén van hajszál onnan lehet neki élő hajszála ha nem a sajátjáával hasonlitja össze. Ez tipp tehát simán lehet hajszála az öregtől amugy dns-nél a hajszál kevésbé jo ( mert nőknél ugye a hajmosás vegyszer és hajfestés miatt változhat az eredmény) mint egy nyál-nedv cucc amugy és amugy a Steffi és TT-nél csinált dns vizsgálatnál is van az a fajta ahol egy vattás izét kell szájban megnedvesiteni ( vagy vérvizsgálat) és az a tuti modszer. azért irtam hogy a poharasná is ha más is bleeivott vagy nem volt elmosva annyi de annyi más eredmény kijöhet.
irnék ha érdekel titeket, egy hasonlo esetet innen a baráti körből esett meg valakivel ( DNS apasági és hasonloak) , ha érdekel leirom. Igy Steffi bár stilusban TT de azért én mégegy tuti dns vizsgálatot megcsináltattam volna. Mert Aniko ha akart trükközni akkor saját dns-t is beletolhatott nemcsak Tibiét a mintavételbe.
amira_daa 2019 okt. 27. - 10:46:08 Előzmény napraforgó
(8225/18030)
én az egész helyzetben amit kiemelnék, hogy Kristof itt tart hogy figyelik és hogy ovatosabb lehetne. Ez lehetett volna másik nővel is pl Marosival vagy ha mondjuk Diát felvitte volna fodrász cuccokat venni Pestre és beülnek valahová is. engem ami amikor láttam a jelenetet hogy mennyire sebezhető Kristof.
4/10
napraforgó 2019 okt. 27. - 10:44:10 4/10 Előzmény amira_daa
(8224/18030)
Nekem mindegy, hogy Pannáék a telefonon keresztül találták-e meg Kristófot az étterem teraszán, avagy ráállitottak egy embert, aki a nap 24 órájában figyelte. Pannának most van erre pénze, hisz visszakapta Kristóftól a több, mint 4 milliót, ami a csomagmegőrzőben volt és ne felejtsük el, hogy a lakása eladásából is még több, mint 40 milliónak maradni kellett.
Mindig utáltam ezt a Pannát, ahogy vinnyogott Kristófnak, hogy nincs pénze, közben meg ott van a kövér bankszámlája.
Én drukkolok Laurának, hogy ő ne legyen alja ember. Tételezzük fel, hogy Marosi nem vesz maga mellé olyan ügyvédjelöltet, aki nem feddhetetlen.
amira_daa 2019 okt. 27. - 10:07:57 Előzmény guess.who
(8223/18030)
meg össze is tudtak volna vágni egy durvább képet Kristofrol ha akarnának igy a plüss elefánt mellett inkább gyerekzsurnak tekinthető a randi mint igazi randinak. viszont Kristof kénytelen okosabb lenni.
a másik hogy attol hogy PAnna Hollandban avn akkol a vörös vagy a gésa embere simán követheti nyilván észrevették hogy lekapcsolták a főnőküket és bosszura vágynak. Meg abbol kiindulva hogy a két kopaszt kiengedték ki tudja NEM E LEHET HOGY ZOLIKA IS UJRA SZABAD LÁBON GARÁZDÁLKODIK ?
amira_daa 2019 okt. 27. - 10:03:45 Előzmény guess.who
(8222/18030)
Bár a sorozat eddigi hülyeségeit figyelembe véve nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy ha Tami maffiás drogfutár lehetett, akkor Laura valójában a Gésa egyik régi alkalmazottja, aki a Vörössel arra szervezkedik már évek óta, hogy ha Kristóf véletlenül pénzhez jut, akkor elszedje tőle. Természetesen Laura feketeöves karatemester is, és csak azért küldött Kristófnak PIROS pólót szivecskés dobozban, mert a piros szín segíti abban, hogy az ilyen törpenövésű ellenfelet is könnyen le tudja karatéjozni az első ágyjelenetük során. Ami után természetesen Kristóf odaadja neki a még meg sem kapott örökséget, illetve még a bolt aznapi bevételéről is lemond ijedtében. Ekkor felbukkan a védett tanú Vörös és habzó szájjal vicsorog egyet, majd jól kiröhögi Kristófot. Panna pedig hoz egy maréknyi Lokált, odadobja Kristóf elé, majd iszonyú gonosz hangsúllyal közli vele, hogy ma éjjel már a híd alatt fog aludni. És ezzel vége is a második évadnak.

ez a halloweni speciális rész tartalma volt? :D:D:D vagyis lesz. kihagytad hogy "robban" egy aszubor a kisboltban mert valamelyik öregasszony megrázza. :D:D

nem tudom nálam is fura volt a polo a nyomulás, oké hogy már ágyba bujna Lau Kristoffal de akkor is nekem ez gyanusabb volt mint az hogy képek készültek szerintem az elég nagy jel volt Kristofnak hogy amilyen multja van, miért nem inkább zártabb beltéri helyeken találkozzanak és ne üljön ki szabad ég alá ahol bármikor történhet vele bármi.
amira_daa 2019 okt. 27. - 09:58:07 Előzmény napraforgó
(8221/18030)
ez a find your phone cucc akkor jo ha sokat utazol vagy félted a telodat. Manapság amilyen telefon árak vannak. és megtalálja de ha valaki ismeri a jelszavadat be tud lépni és látja hogy hol jelentkeztél be. van ilyen tabletnek gépnek és akkor ha bármi van be tudják mérni.

Nyilván Panna erre játszott bár nekem akkor is fura hogy Kristof minek ül be nyilvános helyre ahol annyira sebezhető ült volna be egy étterembe. Azért elég sok dolog törétnt vele hogy ésszel csinálhatná a dolgait.
1/10
janderka 2019 okt. 27. - 09:16:33 1/10 Előzmény napraforgó
(8220/18030)
Igazad van. Gula Peter. A JR-ban is ő volt - nem Bodrogi. Benéztem.
4/10
napraforgó 2019 okt. 27. - 08:40:36 4/10 Előzmény guess.who
(8219/18030)
Jó, én ezt a telefonos szolgáltatást nem ismerem, de ennek a segitségével tallták meg Mónikát.
Nándi is Mónika telefonját figyelte, amikor a Gésa emberei visszaadták neki, hogy hivja fel exférjét. És kristóf is valami ilyen szolgáltatást vett igénybe.
Nekem mindegy, de az egy valóságtól teljesen elrugaszkodott ötlet, hogy Laura segitené Pannáékat. (valaki kiötölte, hogy tán osztálytársak voltak, de szerintem Panna majd 10 évvel idősebb Lauránál).
guess.who 2019 okt. 27. - 08:37:22 Előzmény napraforgó
(8218/18030)
Lehet, hogy úgy gondolták az írók, ahogy a recepciós elő is adta: ha elég nagy lesz az adatbázisa a labornak, akkor akár még további örökösökre is fény derülhet. :D
Bár ha feltételezzük, hogy a hajszál az a Tibi2 mellszőre, akkor azzal legfeljebb az ő rokonait tudják megállapítani, a Szappanosokéit nem. :) De mindegy is, szerintem már régen túl van azon a sorozat, hogy bármilyen logikátlan, valószínűtlen, életszerűtlen idiótaságot ne mernének beleírni.
4/10
napraforgó 2019 okt. 27. - 08:33:53 4/10 Előzmény guess.who
(8217/18030)
Nagyon nehéz összehasonlitó rokonsági vizsgálatot végeztetni, ha csak egy minta van....
guess.who 2019 okt. 27. - 08:31:57 Előzmény napraforgó
(8216/18030)
Szerintem itt tévedés van: a "hol van a telefonom" egy Androidos szolgáltatás, amit ha a SAJÁT telefonodat keresed a saját (droidon is használt) mailcímeddel tudsz megnézni. De ehhez ugye alapfeltétel, hogy a telefon és a mailcím össze legyen kötve (amit ráadásul a telefonon is meg kell erősíteni, tehát nem csak úgy rábökök egy telefonszámra és megnézem, hogy hol van éppen Kristóf).
A telefonok a használatuk közben küldenek mindenféle cellainformációkat (pontosabban a mobiltornyok információi alapján ki lehet számítani az adott telefon hollétét KÖRÜLBELÜLI pontossággal, ami sűrűn mobiltornyosított városokban 50-100-200 méter, a tornyokkal kevésbé ellátott vidékeken akár több kilométer is lehet, de ez most részletkérdés), éppen ezért van az, hogy a tolvajok első dolga általában a telefon kikapcsolása, szétszedése, akku eltávolítása.

De végső soron ez teljesen mindegy, én továbbra is kételkedem abban, hogy Laura Marosin kívül az ellenfeleinek is dolgozna, illetve hogy pont Kristófot próbálná meg kinyírni anyagilag.

Bár a sorozat eddigi hülyeségeit figyelembe véve nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy ha Tami maffiás drogfutár lehetett, akkor Laura valójában a Gésa egyik régi alkalmazottja, aki a Vörössel arra szervezkedik már évek óta, hogy ha Kristóf véletlenül pénzhez jut, akkor elszedje tőle. Természetesen Laura feketeöves karatemester is, és csak azért küldött Kristófnak PIROS pólót szivecskés dobozban, mert a piros szín segíti abban, hogy az ilyen törpenövésű ellenfelet is könnyen le tudja karatéjozni az első ágyjelenetük során. Ami után természetesen Kristóf odaadja neki a még meg sem kapott örökséget, illetve még a bolt aznapi bevételéről is lemond ijedtében. Ekkor felbukkan a védett tanú Vörös és habzó szájjal vicsorog egyet, majd jól kiröhögi Kristófot. Panna pedig hoz egy maréknyi Lokált, odadobja Kristóf elé, majd iszonyú gonosz hangsúllyal közli vele, hogy ma éjjel már a híd alatt fog aludni. És ezzel vége is a második évadnak.
guess.who 2019 okt. 27. - 08:18:59 Előzmény napraforgó
(8215/18030)
"Van egy kérdésem. Mikor Mónika megszerezte"
Van egy válaszom: az írók szokásos átgondolatlan zagyvasága. :)

Maunika a budapesti "DNS labor" recepciójánál azt mondja, hogy "EZEKET szeretném bevizsgáltatni rokonsági vizsgálat céljából".
Majd a következő snittben láthatunk EGY hajszálat összetekerve. :)

Vegyük úgy jóindulatúan, hogy pusztán nyelvbotlás volt Maunika részéről a dolog, a kérdés viszont továbbra is marad: ha ennek a tüzépes Tibi-pótléknak a mellszőrzetét tépkedte MauniKA és tudjuk, hogy az a fickó és TTibi is KOPASZ, akkor mégis kinek a HAJszálát vizsgáltatja ez a géniusz? :)
guess.who 2019 okt. 27. - 08:09:12 Előzmény napraforgó
(8214/18030)
Ha már stáblista:
Azt nem értem, hogy miért van "Főerdész" néven az erdészeti vezető (nem mondták a titulusát soha), ha közben Misi a főerdész és ezt a pozíciót akarják elvenni tőle Zukaiék?
A másik: Horváth Anita a stáblista szerint két szerepet is játszik: egyszer Armandó felesége, egyszer meg Cigánylány 1. :) :) :) Nem olyan hosszú az a További szereplők lista, hogy ne bukjon ki egy ilyen hiba. :)
guess.who 2019 okt. 27. - 08:04:18 Előzmény Pünkösdi Kató
(8213/18030)
De miért kell így bonyolítani? Ha Panna/Vörös terhelő bizonyítékot akar Kristóf ellen, akkor nyilván követik, ellenőrzik minden lépését, ergo tudják, hogy ott kajál valakivel és le tudják fényképezni. Mi szükség lenne ehhez Laurára, akivel amúgy sosem találkoztak, a létezéséről sem tudnak? :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 27. - 06:43:26 4/10
(8212/18030)
Zsóka kezdetben a Szebb Ökörapátiért Egylet elöke lett, leváltva Mihályt. De soha nem tart egyleti gyyűlést, ahol az eddigi tagok is részt vennének. Megalapitotta az egylet női tagozatát, ahová csak úgy hamarjában összefogdosta a nőket minden feltétel nélkül. Igy lett tag Terike, Erzsike, Dia és Jolika. Azóta csak és kizárólag velük értekezik, sehol nincsenek a férfiak. Sem Mihály, sem Sanyi, sem a még mindig kültag Szláven. (Vajon mit jelent a kültagság? Nem szavazhat?) És nem hivja meg Anikót sem, aki egyrészt nő, másrészt régi tag.

A szobrot is úgy rendelte meg, hogy azt nem az egylet fizette ki, hanem a pályázati pénzből finanszirozzák. Most meg keritést akar a falu köré, ami nem két fillér, azt vajon miből fogják fizetni és ki fogja megépiteni? Mert az egyetlen közmunkás, Attila mostanában egyáltalán nem sepreget a panzió előtt.
Vajon ezért vette fel Suvickot a nőegyletbe? Hogy ennek a költségeit is az önkormányzat nyakába varrhassa?
4/10
napraforgó 2019 okt. 27. - 06:27:04 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(8211/18030)
Van állitólag egy olyan app, hogy "hol van a telefonom?" ellopott telefonoknál nagyszerű. Elküldöd a számot az applikációra és az megmondja, hogy honnan sugároz jeleket a telefonod.
Ezt alkalmazták Kristófék, amikor Mónikát keresgélték. (Józsiék meg az ablakpucoló cég adatait vették figyelembe a mintás üvegablakokat keresték, Nándi meg a saját eszközeit vette igénybe)
Én nem ismertem ezt az alkalmazást, de igy biztos , hogy nem kell Laurának összejátszani Pannával.

Rossz lóra tesz, aki Pannának segit, mert szerintem nincs esélye Kristóf örökség/ajándék pénzére, sőt, szerintem a gyerekfelügyeleti jogot is el fogja vesziteni. Ha bizonyitani lehet, hogy hozzájárult ahhoz, hogy a lányát elrabolják (akkor épp Kristófnál voltak látogatóban és a kislány csak elment az erdőbe mókusokat lesni, amig a szülei beszélgetnek), úgy elveszik tőle a gyereket, mint a sicc. Pláne, ha ő külföldön akar maradni. Mert a nemzetközi családjog szerint a szülők utolsó közös lakóhelye határozza meg, hogy mely országban marad a gyerek. És ez ugye Magyarország.