5/10
Lambada 2019 nov. 05. - 21:55:54 5/10 Előzmény napraforgó
(8670/18030)
Azért túlzás, hogy szegény kis Stefiből ilyen aljas perszónát faragtak néhány hónap leforgása alatt! Ennyire nem lehet szemét azzal, aki felnevelte, és akit a sorozat elején még szemmel láthatólag szeretett!

A sokat emlegetett debil-kór Kristófot is megtámadta. Olyan átlátszó volt Panna ravaszkodása, de persze bedőlt neki!

A DNS-vizsgálatból nem az fog kiderülni, hogy Mónika nem is testvére Tibinek? A doktornő ugyanis azt mondta, hogy a minta Szappanos Tibor mintájával mutat egyezést. Lehet, hogy ebből az következik, hogy Mónikáéval viszont nem. Érdekes lenne!
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 21:47:54 4/10
(8669/18030)
Kristófnak és Marosinak ki kéne használni, hogy Panna "bizonyitotta" az amstredami biróság előtt, hogy ők együttélnek Ökörapátiban, ezért a lehető leghamarabb be kéne nyújtani a keresetet a területileg illetékes magyar biróságnál - mivel az illetékességet az alperes lakóhelye alapitja meg. Ha Panna szerint itt élnek és együtt, akkor a magyar biróság az illetékes.
A gyerek elrablása és külföldre szöktetése épp elég indok lenne a váláshoz. Meg az is, hogy elvileg felügyelet nélkül hagyta a kiskorú gyeereket Amsterdamban. ha Panna arra hivatkozna, hogy a Zoli felügyeletére bizta, akkor a hűtlenség is rögtön bzonyitást nyert.
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 21:31:40 4/10
(8668/18030)
Kemény az előzetes is. A kis szőke pi.sa hogy megszivata az anyját, elvenné tőle a kocsmát. Még ha csak a felét kérné, habár nincs rászorulva.
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 21:26:38 4/10
(8667/18030)
58. rész
Csöng Kristóf telefonja, Panna hivja, nagy vidáman, beszélniük kell. Szofit nem hozta magával. Igéri lemegy ÖA-ba.
Anikó kérdi Diát, beszélt-e Szlávennel. Nem, mondja a lány, Szláven 2 napos továbbképzésre ment.
Dani és Kata reggeliznek, a lány mondja,másnapra szabadságot vett ki, az anyjának fog segiteni. De észreveszi, hogy Dani ideges lett és kifaggatja. Dani bevallja, hogy Stefi hozott egy pónit és egy csapat gyereket. Kata rákérdez, honnan van pénze Daninak a felújitásra. Dani bevallja, Stefi adott kölcsönt, de szüksége volt rá, ő meg felajánlotta. Szereti a lovardát és segiteni akart. Kata szomorúan mondja, hogy innentől Stefi része az életüknek, Stefi nem a lovardát szereti, ő Danit akarja visszaszerezni.
Mónika a személyzetet dirigálja, a napi munkájuk mellett nagytakaritást is kell csináljanak.
Az eligazitásnak a telefon csengése vet véget, a DNS labortól keresik Mónit, és közlik, nem tudják e-mailben elküldeni az eredményt, adatvédelmi okokból csak személyesen adhatnak neki tájékoztatást.

TT megint kombinál, Tompikának osztja az eszét, a cirilbetűs cédulát akarja megfejteni. Vali hivná, hogy segitsen kipakolni, mert holnap nagytakaritást csinál Katicával. De Tibi megint kihúzza magát. Tomival az interneten kutakodik, kideriti, hogy az ISF valami nemzetközi művészeti intézet, vagy nyomozóhatóság, ilyesmi röviditése.
A polgárőrök megint a Zeuszék kertjét lesik. Krisztó esküszik, hogy marihuánát látott a kertben. Misi rájön, hogy a birkák is azt ették, sőt még ő is, és attól kétpofára zabálta Zsóka undoritó zöldségeit.
Mónika bejelenti Subicznak, hogy kényes családi ügyben Pestre kell mennie, de kéri, hogy János felügyelje a személyzetet és a takaritást. Odakinn Icuka és Olga vállvetve hallgatóznak, Subicz rajta is kapja őket. Ő nem orditozik, mint Mónika szokott, de elküldi az asszonyokat takaritani azzal, hogy egy óra múlva ellenőrzi, készen vannak-e
Dia fodrászata virágzik, egy csomó lány várakozik rá. Ekkor belép az ellenőrnő és rákérdez, hát mégis működik itt a fodrászat? A vendégeket felszólitja a távozásra. Azonnali hatállyal bezáratja a kocsmát. Az emberek távozása után sunyi pofával közli Anikóval, kár volt kihúzni a gyufát.
Tibi elhatározza, hogy a papirral fölmegy Pestre a múzeumba. cali cirkuszol vele, előbb kipakolja az összes befőttes üveget a kertbe, utána csinálhat, amit akar.
Panna a kisboltban találja meg Kristófot, sajnos Lujza és Margit elfecsegte, hogy Kristófnak több csinos női látogatója van. Panna elmondja, hogy Szofi nincs jól, hiányzik neki az apja. Szeretne neki egy videoüzenetet vinni az apjától. Panna egy előre megirt szöveget akar videóra mondatni Kristóffal, akinek nem tetszik, mert a szöveg arról szól, hogy megigéri, hogy majd egyszer újra együtt lesznek ők hárman. Panna meggyőzi, a kislány örülne neki. (De nagy marha Kristóf, ez a nyilatkozat nem a gyereknek kell, hanem a válóperhez, ezzel dokumentálnák, hogy még nem romlott meg a viszonyuk véglegesen)

Reni kérdi Danit, miért lógatja az orrát. Aztán az Olga kiismerhetetlenségéről beszél. Kata odanéz, mielőtt elmenne, tesz valami megjegyzést a pónira, hogy biztos Stefi a neve.
A polgárőrök észreveszik, hogy Tomi kapákkal vonul az úton. Tomi lerázza őket, beáll a buszmegállóba várakozni. Kénytelenek tovább hajtani, sebaj, mennek még egy kört és majd megint visszanéznek a kertbe.
Anikó kérdi az ellenőrt, mit kell tegyen, hogy tovább működtethesse a kocsmát? Kiderül, hogy a korábbi birságokkal együtt közel 5 milliót (4.600 000.Ft) kéne egyösszegben befizetni és a fodrászatot elfelejteni. Anikó könyörög a nőnek, és megvesztegetést is kilátásba helyezne, de az ellenőr hajthatatlan. Végül Anikó megkérdi, ki az ellensége, ki jelentette fel. Az ellenőrnő kegyesen közli, nem az illető nem az ő, hanem a kis fodrászlány ellensége volt.
Subicz ellenőrzi az asszonyokat, sürgeti őket, már ebédeltetni kéne és még nincs kész a takaritás.
Jön Attila, meg akarja beszélni vele a telek ügyét. Attila keritést akar a telke köré, mert bejárkálnak oda, igy nem tudja használni. Subicz azt mondja, keritse be, ha akarja. De Attila ragaszkodik hozzá, hogy az önkormányzat keritse be, csak akkor árulja el neki, hogy ki fenyegette meg. Subicz alkudozik, garanciát akar, de nem kap.
Renátó megint hinti a sódert, a leendő esküvőjét ecseteli. Stefi jön, örül, hogy Dani lecsutakolta a pacit, meg is puszilja érte. Renátó erre nagyvonalúan közli, hogy Katán kivül a szőke gádzsit is elhozhatja az esküvőjére.

Anikó Terikéékhez megy, Stefit keresi. Az asszony közli, hogy Stefi minden idejét a lovardában tölti. Anikó kimegy a lovardához és számonkéri Stefin, hogy nem fizette ki a büntetést, pedig megigérte. De most már + 2 millió a büntetés, amit a fodrászat miatt szabtak ki. Stefi megjegyzi, azért fizessen ki majdnem 5 milliót, mert a Dia ott hajazott? Aztán mégis hajlandó lenne, de csak akkor, ha anikó ráiratja a kocsmát. Anikó megdöbben és otthagyja.
Mónika megérkezik a DNS laborba, egy doktornőhöz irányitják. Ott közlik vele, hogy az eredméynt csak akkor kapja meg, ha valamennyit testvérétől hoz egy beleegyező nyilatkozatot, vagy személyesen együtt eljönnek. Végül sikerül a doktornőből kihúznia, hogy Üveges Béla DNS-e egyezést mutatott egy korábban vizsgált személlyel, Szappanos Tiborral is, azért van ez a biztonsági intézkedés. Mónika értetlenkedik, de az hogy lehet, ő csak a saját és Üveges Béla mintáját adta be. (Jaj, Mónika úgy tesz, mintha nem látta volna a vizsglati eredméyt Tibi és Stefi mintájának egybevetéséről. Még szét is tépte.)
Marosi felhivja Kristófot, baj van a válással. Most kapott az amsterdami biróságtól egy jelzést, miszerint Panna bizonyitotta, hogy ők életvitelszerűen együttélnek Ökörapátiban, ezért a keresetüket elutasitották. Kristóf felordit, az asszony megint átverte a videóval. Új keresetet meg leghamarabb fél év múlva nyújthatnak be, és addigra eltelik az egy év.
---------------
Na, most már csak az a lehetőség van, amit én irtam, Kristóf nem kap örökséget, csak legfeljebb ajándékot, ha az új fejlemények ismeretében is igy döntenek.
Kérdés, hogy Mónikaelárulja-e Tibinek és Kristófnak ezt az Üveges Béla esetet, vagy megtartja magának.
amira_daa 2019 nov. 05. - 19:47:48
(8666/18030)
attol félek hogy nem tudjuk meg hogy mi van hanem altatják a szálakat tovább. Sajnos

nem bántás képpen irtam a földművelést én is tisztelem aki csinálja főleg aki szőlőt termeszt milyen finom borokat is tudnak termelni, meg az alma és barack termesztés.
amira_daa 2019 nov. 05. - 19:46:28 Előzmény janderka
(8665/18030)
itt mire gondolsz árnyéksori alatt?
amira_daa 2019 nov. 05. - 19:46:00 Előzmény napraforgó
(8664/18030)
nem leszünk szerintem pénteken sem előrébb inkább szerintem megmaradnak a szálak elvarratlanul.
Ja elég fura de ebből látszik ( busz és a nénis jelenet délután hogy azt tölteléknek szánták) hogy irdatlanul vágják a részeket. Móniékat én sem értem dugoval együtt 2 ora volt oda az ut 2 ora vissza az út, ott voltak Marosinál 1 orát ez 5 ora még gyalog is leérnek 7 ora alatt ÖA-ba:D

Ezt akartam én is irni hogy nem értettem hogy miért mentek Marosihoz semmi olyan bizonyitéka nem volt se TT-nek se Móninak ami használhato lenne. Az hogy szlávennel találkozott hát bumm összefutottak egy kávéra mondhatta volna Marosi, Hogy mit csinál a magánéletében az is magánügy. A papir is magánügy, a telefont talán jobb is volt hogy nem mondták hogy látták mert még ráfogták volna hogy ellopták.

de amugy ez a Jodikás elátkozos rész is elég gáz volt ahogy láttam. ezzzel a "Zorro" vagy mi az izével.

Szoval Moniék adtak egy pofont a sza...nak. kb ennyi.

Viszont Steffi talált egy piaci rést szegény Dani ha ezt el kell majd mondania a Katának nem lesz nagy boldogság.
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 14:15:21 4/10 Előzmény janderka
(8663/18030)
Én nem tervezem. Csak hát kell valami épeszű magyarázat a látott történésekre. Mert meglehetősen hiányosak az információk.
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 14:13:32 4/10
(8662/18030)
Az epizód azzal kezdődik, hogy Margit és Lujzi a buszmegállóhoz igyekeszik és azon vitatkozik, hogy egy órakor, vagy egy óra 20-kor jön -e a busz. Amikor Tibi elsuhan mellettük, rákérdeznek, hogy hová ilyen kora reggel Tibi? Tibi is az ágyból ugrasztja ki Mónikát.
Vajon miért érdekli a két nyanyát reggel 6-kor, 7-kor, hogy mikor jön a busz a déli órákban?

Mónikát sem értem, ÖA kb. 150 kbm-re van Pesttől (ez a 140 és 160 középarányosa), az kocsival kb. másfél óra sima országúton. Autópályán alig több, mint egy óra. Mónika meg épphogy megérkeztek Pestre már elkezd aggódni, hogy nem érnek vissza időben, jajj, jajj.
De szerencsére most lesz elfoglaltságuk, hogy kiváltsák az autót a XVII. kerületi telephelyről.

1/10
janderka 2019 nov. 05. - 13:54:14 1/10
(8661/18030)
Most komolyan kitaláltok egy árnyéksorozatot a leadott sorozat meg nem mutatott szakaszaira?????
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 13:46:38 4/10
(8660/18030)
Épp nézem az ismétlést, röhejes, ami alibi szénakapargatást végez ott Dani és Reni - ez utóbbinak a szája többet jár, mint a keze. És a végén a talicska mégiscsak kinn maradt, holott úgy kezdődörtt a meló, hogy azt be kell vinni az istállóba.
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 13:35:34 4/10 Előzmény amira_daa
(8659/18030)
Ugyn milyen bizonyitékai vannak TT-nek, és főleg mire? Van nála egy sokkoló, ami akárhonnan is odakerülhetett hozzá, Marosi simán letagadhatja. és ott a szerb nyelvű bizonyitvány, ami mit is bizonyit? Hogy egy szerb múzeumból elrabolt Mária szobor hiteles műkincs. És? A szobor nélkül ez mitrebizonyiték? jajj, ne már...
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 13:30:28 4/10 Előzmény amira_daa
(8658/18030)
Na, az tényleg fura, hogy a biliárd teremben bújkáló, álcázott TT nem csinált egyetlen fotót sem Marosiról és Szlávenről. Ő, aki állandóan fényképezget. A körúton, meg Velencén, még női seggeket is, és most nem jut eszébe?
amira_daa 2019 nov. 05. - 13:15:27
(8657/18030)
TTnél ott vannak a bizonyitékok, pl ugye doboz ha vitt volna telefont lefotozhatta volna Szlávent és a Marosit de szerintem kellett volna hogy átgondolnak mit csinálnak, mert igy most Marosi képbe került, és tud védekezni vagy ovatosabban csinálni.
amira_daa 2019 nov. 05. - 13:10:19 Előzmény napraforgó
(8656/18030)
Olga tenyeres talpas menyecske szerintem kivár a végéig és meglep mindenkit. :D

@rojita: ja igen napersze meg elásva.
7/10
Rojita 2019 nov. 05. - 12:51:04 7/10 Előzmény amira_daa
(8655/18030)
zsírosbödönben?
4/10
napraforgó 2019 nov. 05. - 12:46:36 4/10 Előzmény amira_daa
(8654/18030)
Olgát nem akarták áthozni csak Szegedig. Ott aláirta volna az okmányokat és mehetett volna vissza. Olga kibabrált velük, előbb feljött Budapestre, utána lement Ökörpusztára. Olga valamiért nem akart tovább lapulni Szerbiában. Talán többet akar profitálni a bizniszből. Mert az olthatatlan nagy szerelmét Szláven/Szása iránt 15 év kihagyással azért alig tudom elhinni. Több pénzt akar, vagy ő akar irányitani, ki tudja. Kérdés, mikor hozakodik elő azzal, hogy mit akar valójában.
amira_daa 2019 nov. 05. - 12:36:10 Előzmény napraforgó
(8653/18030)
de akkor miért vállalták be azt a rizikot hogy Olgát áthozzák a határon vagy igazábol Olgával el akarták adatni a szajrét és akkor ők jutnak pénzhez vagy miért volt értelme idehozatni Olgát?
amira_daa 2019 nov. 05. - 12:30:36 Előzmény svejci
(8652/18030)
de hogy tudta hermetikusan elrejteni akkor kell valami ároknak vagy titkos kamrának vagy bárminek lennei ahol ilyen jo minőségben megmaradnak a dolgok mert egy katonai táskában nem tudja évekig a föld alatt tartani a kincseket.
svejci 2019 nov. 05. - 12:27:08 Előzmény napraforgó
(8651/18030)
Valaki ellopta a műkincseket, valaki áthozta a határon, Szláven meg dugdosta

Nem véletlenül mutogatták oly sokszor anno, hogy Szláven megy biciklivel..... az erdő fele...