4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 17:43:46 4/10 Előzmény janderka
(8610/18030)
Az biztos, hogy az a leköltözés nagyon sokat ártott Marosi renoméjának. Addig egy hűvös, távolságtartó ügyvédnő volt egy elegáns irodában, de lenn ÖA-ban rögvest elkapta a debilvirust és lesüllyedt a többiek szintjére.
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 17:33:22 4/10 Előzmény guess.who
(8609/18030)
Amennyit összecsalt a viteldijaknál, meglehet, hogy elég lett volna akár hármójuknak is. Bár gondolom, hogy Kata sem ingyen melózott a St. Klárában.
1/10
janderka 2019 nov. 03. - 17:32:38 1/10 Előzmény napraforgó
(8608/18030)
Max azért költözhetett le Marosi, hogy ennek kapcsán (is) elő lehessen húzni a fiókból, hogy a lent töltött alibi ideje alatt lehallgatót/kamerát tetetett be a házukba. Bár a számára érdekesebb dolgok messze nem ott történtek - tehát erre nem igen fognak tudni alapozni a készítők, ha így akarnának a végén bármiféle sosemvolt, de "elvileg elhagozhatott" csavarral előállni.
Arra viszont épp elég volt a megjelenése, hogy Marosit hiteltelen ügyvédnek, balfasz haszonélvezőnek, és pipogya befektetőnek ábrázolják ahhoz, hogy bármiféle pálfordulása a "totalis baromság" felkiáltásnál többet csiholjon elő az (értelmesebb) nézőkből. Hiszen sem a bútorait nem hiányolja azóta se, sem a széjjeltört laptopjáért nem háborgott, (sem az ellopott telóját nem keresi). Jött-szívott-lelépett - mindezt a NAGY BÜDÖS SEMMIÉRT.
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 17:23:43 4/10 Előzmény guess.who
(8607/18030)
Bunkó volt ő korábban is, csak máshogy. Nem voltak ilyen idióta ötletei, viszont állandóan káromkodott. Az sem volt szép. Tudom, hogy valahol a magyar valóságot tükrözi, de akárhogy is , legalább ne propagálják!
guess.who 2019 nov. 03. - 17:14:28 Előzmény napraforgó
(8606/18030)
(Mondjuk az igaz, hogy nem tudjuk, milyen volt Tibi az eltelt huszonharminc év alatt, de az ténykérdés, hogy az utóbbi fél évben rettentő sokat változott negatívan: az elején azért még közel sem volt ennyire bunkó.)
guess.who 2019 nov. 03. - 17:13:23 Előzmény napraforgó
(8605/18030)
És gondolod, hogy TTibi keresett annyit nagymenő taxisként, hogy megéltek volna hárman belőle, ha Vali nem dolgozik? Mert amikor a lakásukba betörtek és ott mutogattak lakásbelsőt, az eléggé –hmm...– idejétmúltnak nézett ki (nem mondom, hogy lepukkant, mert ahhoz nem láttunk eleget). Az ő szekrénysorukhoz képest még Sanyika '80-as évekből megmaradt fehér-barna szekrénysora is vadiújnak tűnik. :)
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 15:05:50 4/10 Előzmény guess.who
(8604/18030)
Igen, Tibi alapból bunkó, mindenkivel az. Viszont Vali már kb 30 éve kitart mellette, holott nincs fél éve, hogy azt az igéretet a cukrászdára kicsikarta TT-ből. Nekem úgy rémlik, TT mindig is utálta, hogy Vali dolgozik, jobb szerette volna, ha csak az ő kivánságait lesi otthon a fakanál mellől.
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 15:03:45 4/10 Előzmény guess.who
(8603/18030)
Ez igy van. Én is ezt mondtam, hogy valami okot kellett volna találni arra, hogy miért is megy le Marosi Oxabbeybe és miért is akar ott lenni egy hétig (végül tán 3 nap volt az a hét). Talán Kálmán megbizta őt, hogy időnként ellenőrizze, hogy illeszkedtek vissza a falusi életbe a családtagok. Vagy valami más okból, de kellett volna egy apropó A nyaralás volt a leghülyébb indok.
guess.who 2019 nov. 03. - 14:31:06 Előzmény napraforgó
(8602/18030)
"Amig a 40-45 perces epizódból Tibi egy percig bunkóskodott, az még viccesnek volt mondható, de amikor a teljes epizód arról szól, hogy TTbi hatalmas nagy bunkó, furkó, paraszt, stb, akkor az már egyáltalán nem vicces, hanem kellemetlen és fárasztó. "
Ennyi. Viszont így könnyű volt forgatniuk, mert nem kellett a komplett stábot összetrombitálni, csak TTibi, meg néhány szerencsétlen elég volt hozzá... :D

Amúgy meg igenis a színész is tehet azért arról, hogy mit játszatnak el vele. Nem hiszem el, hogy ne lenne semmilyen szintű beleszólása a karakterbe, és ne érezné, hogy már mennyire túlzásba viszi. Amikor a múzeumba vitte a díszköcsögöt, akkor is a muzeológusokhoz való minden szava csak bunkó beszólás volt. Pedig azok segíteni akartak és nem is ismerte őket korábban.
És gyakorlatilag mindenkivel ezt csinálja. Ami a legérthetetlenebb, az Vali: lehetetlen, hogy egy ilyen ember mellett kitartson mosolyogva – mindössze egy vacak cukrászda ÍGÉRETE miatt. Hiszen egyáltalán semmi biztosíték nincs arra, hogy az örökséget meg is kapja Tibike. Akkor viszont miért tűri szó nélkül? És miért ugranak a Szappanosok, amikor az egész nap rejtvényt fejtő, unatkozó Tibike megparancsolja nekik, hogy hagyják ott a munkájukat, mert NEKI fontos dolgot akar elmondani? Képtelenség.
guess.who 2019 nov. 03. - 14:22:36 Előzmény napraforgó
(8601/18030)
" Az, hogy valakinek haszonélvezeti joga van egy ingatlanra egyetlen percig sem jelenti azt, hogy a pénzre is joga van, hacsak a végrendelet ezt nem engedélyezte számára!!!"
Voltak már ennél nagyobb jogi baklövések is ebben a sorozatban. :)

Amúgy eredetileg arra akartam utalni, ami továbbra is a fő kérdés, ti. hogy MIÉRT költött rá vélhetően legalább milliós összeget Marosi a komplett ház felújítására (kerítés, kert, TTibiék szobája, konyha ésatöbbi, amit nem mutogattak) úgy, hogy csak egy hétre ment oda aludni? És mindezt a saját pénzéből vagy akár az örökségből?!
Ha panzióba vagy szállodába megy valaki, ott sem építtet előzetesen saját költségen új fürdőszobát vagy nem vásárol törölközőket és ágyneműt... Itt meg. :)
Szóval továbbra is azt mondom, hogy ennek a Marosi-látogatásnak az égvilágon semmi értelme nem volt azon kívül, hogy idegbeteg Tibike egy hétig kitöltötte a kopasz fején kidagadó erekkel a képernyőt, majd még egy hétig, amikor szidta Marosit. Hiszen következményei nem voltak az "özvegynek", utána sem változott semmi.
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 11:56:32 4/10 Előzmény amira_daa
(8600/18030)
A disznóvágást és a cigánytáncot mellőzném, de azért lehetett volna normálisan viselkedni és Marosit úgy kezelni, ahogy általában a vendégeket szokták - tisztelettel és udvariasan.
amira_daa 2019 nov. 03. - 11:27:59 Előzmény guess.who
(8599/18030)
Hát nem tudom. Továbbra sem értem, hogy hogyan lehet egy ekkora tahó "pozitív" vagy szimpatikus szereplő a nézők számára.

én Tibi karakterét normál hapsira irtam volna aki megrökönyödik a falusi helyzeten az nagyobb poén lett volna ( meséli hogy milyenek és hogy reagálnak a dolgokra ehelyett..) és amit irt napraforgo is hogy a kedvessséggel is ki lehet késziteni valakit, öt féle sütemény disznovágás cigánytánc és társaival Marosi magátol és nem bunkoság miatt menekült volna.

Igazábol itt semmi emberi kapcsolat sincsen, Vagy hazudnak vagy lehallgatja a másikat vagy mint TT felmossa reggel a stilusával Valival a padlot, Dani a frissen elvetélt Katával nem őszinte, és sorolhatnánk...
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 10:26:45 4/10 Előzmény guess.who
(8598/18030)
Továbbra sem értem, hogy hogyan lehet egy ekkora tahó "pozitív" vagy szimpatikus szereplő a nézők számára.
Amig a 40-45 perces epizódból Tibi egy percig bunkóskodott, az még viccesnek volt mondható, de amikor a teljes epizód arról szól, hogy TTbi hatalmas nagy bunkó, furkó, paraszt, stb, akkor az már egyáltalán nem vicces, hanem kellemetlen és fárasztó.
Tudom, hogy Lengyel Ferenc erről nem tehet, ő eljátsza, amit megirtak neki, de szerintem ez a második évad már nem használ a népszerűségének.
Számomra Tibi sokkal elfogadhatóbb lenne, ha néha kedveskedne Valinak, mondana neki néha valami kedveset, teljesitené a kivánságát, virágot, vagy csokit vinne neki. Pl. amikor Vali kérte, hogy menjenek le egy napra Velencére fürdeni is - ezt miért nem tudta teljesiteni, hisz a világon semmit sem csinál.
Hisz Anikó és Zsóka is nyaralhatott pár napot a Balatonnál - igaz Misi megfizette az árát.
Hát Valinak miért nem jár egyetlen nap (fél nap, a 12 órán belül)? Ez a hülye Tibi mindig csak orditozik vele. Nem tudom hány éve házasok, de én kb. a harmadik orditásnál hagytam volna faképnél.
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 10:03:52 4/10 Előzmény guess.who
(8597/18030)
Marosi "özvegy", haszonélvezeti joggal–, akkor jogosan költötte az örökséget az általa "haszonélvezett" ingatlanra. --->
Hát NEM! Az, hogy valakinek haszonélvezeti joga van egy ingatlanra egyetlen percig sem jelenti azt, hogy a pénzre is joga van, hacsak a végrendelet ezt nem engedélyezte számára!!!
Mert van olyan konstrukció is, hogy valakinek haszonélvezeti joga van a pénzre, ami azt jelenti, hogy a tőke érinthetetlen, az az örökösé, a haszonélvező csak a kamatokat veheti föl.
De itt nem hallottunk olyasmiről, hogy Marosinak, mint özvegynek a házon és a tiroli nyaralón kivül bármi másra lett volna haszonélvezeti joga. Vagyis csak a saját pénzéből költhet az ingatlanra, vagy csak a tulajdonos/ok kifejezett engedélyével költhet az örökség terhére.
guess.who 2019 nov. 03. - 09:40:57
(8596/18030)
Hát nem tudom. Továbbra sem értem, hogy hogyan lehet egy ekkora tahó "pozitív" vagy szimpatikus szereplő a nézők számára.
Másrészt meg szórakoztató akkor lett volna, ha kis adagokban tolják, azaz mindig van egy érdekes beszólása itt-ott. De az, hogy az első két-három hét gyakorlatilag kizárólag a bunkóságairól szólt (ráadásul a korábbiaknál sokkal tahóbb Valival is), a többi szereplő szinte szóhoz sem jutott mellette, illetve hogy azóta is az epizódok jó részében ő az üvöltöző "főszereplő", az szerintem már régen túl sok és kifejezetten a sorozat kárára van.

Attól tartok, hogy Szlávennek a kétes múltja erőltetése sem okozott annyi népszerűségvesztést, mint TTibinek a saját túltolt bunkósága. :)
guess.who 2019 nov. 03. - 09:36:07 Előzmény napraforgó
(8595/18030)
"Szerintem egyrészt korrektebb lett volna, ha Marosi megkérdi Tibiéket, amikor le akart jönni egy hétre Oxabbeybe, hogy el tudnák -e helyezni egy hétre."
Egyetértek azokkal amiket írsz, de szerintem az történt, hogy az első évad végére valami nagy bombát akartak tenni: valakinek eszébe jutott ez az özvegyesdi, meg hogy bejelenti Marosi, hogy haszonélvezeti jogán odaköltözik. Leforgatták, bemutatták.
Aztán a második évad előkészítésénél vakarták a fejüket, hogy hát ez így mégsem lesz jó, hiszen az a lényeg, hogy az ügyvéd a messzi Pestiából felügyeli az örökösöket, nem ülhet Vali szoknyáján egész nap... És ekkor valamelyik zseninek eszébe jutott az, hogy csak egy hétre jön Marosi, meg hogy rongyrázósan felújíttatja előtte a házat és a szobát, és akkor lehet belőle TTibis konfliktusokat is generálni. Így aztán lett az első évad végének agyament bombájából egy sokszor akkora és irtó kínos szenvedős két-három hét az évad elején.

(Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy vajon a felújítást MILYEN pénzből csinálták? Mert ha Marosi saját költségére csináltatta, akkor ott baj van: azt Tibiéknek ki kellene fizetniük neki, nem is szólva az elkótyavetyélt bútorokról. Ha az örökség terhére –és ha elfogadjuk azt a blődséget, hogy Marosi "özvegy", haszonélvezeti joggal–, akkor jogosan költötte az örökséget az általa "haszonélvezett" ingatlanra. Viszont ebben az esetben minden örökös készpénzes örökrésze csökkent volna, azaz Tiborunk a kótyavetyével lényegében saját magától és a többi örököstől vett el pénzt...)
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 05:06:32 4/10 Előzmény napraforgó
(8594/18030)
Na, a menüből kifelejtettem az almás pitét, a túrós, meggyes rétest és a sajtos pogácsákat. Szamomra viccesebb lett volna, ha Marosi Gitta a nagy trakta elől menekül elés nem a barátságtalan viselkedés elől.
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 04:51:34 4/10 Előzmény napraforgó
(8593/18030)
Szerintem egyrészt korrektebb lett volna, ha Marosi megkérdi Tibiéket, amikor le akart jönni egy hétre Oxabbeybe, hogy el tudnák -e helyezni egy hétre.
Nyilván mondták volna, hogy a Katica szobája üres. Elég nagy marhaság volt a felújitás , mert az sem vezetett sehová - keritést meg budit festethettek volna úgy is, hogy nem csinálnak nagy felfordulást és Jenő is előfordulhatott volna ott. Elég eltt volna egy, vagy két droid , Tibi féltékenykedhetett volna úgy is.
Normális ember, ha nem akar végleg leköltözni ÖA-ba, akkor nem alakittatja át a házat súlyos százezrekért egy hét ottartózkodás miatt, na meg nem vesz bele új bútorokat szintén százezrekért. Szerintem, ha az ügyvédnő kényes izlésének nem felelt volna meg a Szappanos ház egyik szobája egy hétre, hát beköltözik a panzióba.

Szerintem sokkal viccesebb lett volna, ha nem elüldözni akarják Valit, hanem épp a vendégszeretetükkel üldözik és megpróbálják halálra etetni. Tibi reggel egy kupica pálinkával várta volna, Valimeg kajávaal tukmálta volna.
A magyar emberről köztudott, hogy eteti, itatja vendéget, én jobban el tudtam volna kérdezni, hogy Vali agyonetetni próbálja az ügyvédnőt, húslevest csinál a fissen vágott tyúkból, meg rántott csirkével, pörkölttel, rakott káposztával traktálná Gittát.
A kajának minden pasi örülne a családból, Gitta meg fanyalogna, hogyy ő nem eszik, csak "tiszta" élelmiszert. Vali meg bizonygathatná, hogy itt minden tiszta, a csirkét a hatodik szomszédtól, a Takács nénitől vette pucolva, aki kukoricán nevelte a baromfijait, a káposztát meg a Mohácsi bácsitól vette, aki a kertjében termeli és nem permetezi, stb, stb.

És akkor Tibi is állandóan faggathatta volna Gittát, hogyan is ismerkedett meg az apjával, miként döntöték el, hogy összeházasodnak, ráadásul úgy, hogy a gyerkeket nem is értesitik. Faggathatta volna az apja halála körülményeiről, amit csak nagyon szűkszavúan tudtak meg annó.
Egy ilyen szituáció életszerűbb lett volna, mint a denevér.
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 03:27:47 4/10 Előzmény guess.who
(8592/18030)
Tibi ostoba, bunkó karakterében épp az tetszhetett sok nézőnek az első évadban, hogy nem jöttek be a baromságai. Mondott valamit, csinált valamit és rögtön ott volt a válasz, hogy de nem úgy van ám!

Ezzel szemben a második évadban a kitalált baromságaira nem kaptameg azonnal a promt választ, hanem hossazan elbaromkodott velük, ami már nem volt sem vicces, sem tetszetős .
4/10
napraforgó 2019 nov. 03. - 03:22:56 4/10
(8591/18030)
Ebben csak az a szomorú, hogy mindenki csak a szomszédjára ismert az ostoba, bunkó, tahó, meg a papucs karakterek láttán, soha senki nem önmagára!