4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 11:43:59 4/10 Előzmény guess.who
(8830/18030)
És most már a genetikusok is verik az asztalt.
4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 11:42:51 4/10 Előzmény guess.who
(8829/18030)
És a CBA-s pasi, aki korábban a kisboltnak szállitott, hozta a faanyagot, meg a többit a keritéshez...
3/10
Heatseeker 2019 nov. 08. - 11:25:38 3/10 Előzmény napraforgó
(8828/18030)
Te melyik filmet nézted? Mikor hangzott el, hogy Üveges Béla és Tibi édestestvérek? Elég nagy a képzelőerőd...
amira_daa 2019 nov. 08. - 09:24:44 Előzmény guess.who
(8827/18030)
Szóval innen lenne szép nyerni egy olyan határozatlan és tutyimutyi nőnek, mint Kattant. Szerintem esélytelen. Bár ha a muzeológus srác el bírja képzelni azt, hogy a kettejük kapcsolatában négyen-öten vannak folyamatosan, akkor működhet. :D

::::::::Ha vége már ennek a maradék fél évnek, akkor Kata felköltözhetne Pestre mivel dolgozott van tapasztalata, és igy mehet tovább.
Amugy lenne értelme a kapcsolatuknak. és bár én utáltam a Robi karaktert az első évadban a legjobban de szerintem azért kedves gesztus volt tőle, hogy átszervezte a rendszert igy Kata nem ott fog állni mint valami idiota egy év mulva. Hanem legalább dolgozott vagy van tapasztalata. Szoval lassan kezdi a karma kontoját leteljesiteni ami mondjuk az ő esetében pozitiv ( nyilván a cél Kata visszacsábitása de szrintem ők szakmailag tudnak jok együtt lenni lehet hog jobb hogy nem keverik ujra a magánéletet. )


amira_daa 2019 nov. 08. - 09:20:46 Előzmény guess.who
(8826/18030)
alapvetően nem zavaros bakik vannak hanem alapvető hülyeségek én most a héten három részt végignéztem ( áttekerve és tök káosz egy szál nincsen megcsinálva és egyre több informácio)
guess.who 2019 nov. 08. - 08:17:47 Előzmény cellasto
(8825/18030)
"olyan szinten ellaposodott az egész hogy értelmet nem látom több időt fordítani rá.."
Én is ezt érzem már hetek óta.
Pedig a készítők irtó lelkesen mondták, hogy a második évad sokkal jobb, sokkal humorosabb, sokkal Tibibb lesz, mint az első – és ebből mindhárom rettentő negatív irányba befolyásolta az egészet. Mostanra meg egy nézhetetlen és követhetetlen hülyeség lett, értelmetlenül elkezdett, majd félbehagyott eseményekkel, önmaguknak ellentmondó szereplőkkel, hihetetlen tévedésekkel és zavaró bakikkal.
guess.who 2019 nov. 08. - 08:15:03 Előzmény napraforgó
(8824/18030)
"Vagyis hatalmas tévedés és nagy baromság, hogy a "doktornő" azt állitotta, hogy Béla és Mónika között nincs semmiféle egyezés. Mert ez egyszerűen lehetetlen!"
Nyugalom: lehetséges. Ha Maunikát cserélték el Bélával és nem Kristófot. ;)

Egyébként ez a genetikai baromság százegyedszerre is ugyanaz az egyre nagyobb hiba, mint sok más: hallottak az írók róla, hogy létezik DNS-teszt, amivel a rokonság megállapítható, de arra már nem vették a fáradságot, hogy kicsit utánaolvassanak, így aztán téves információk, féligazságok, sőt: kifejezett baromságok sokasága rontja le a hitelességet, és egyre inkább lavinaszerűen temeti maga alá az egész sorozatot.
guess.who 2019 nov. 08. - 08:05:29
(8823/18030)
Ha jól rémlik, a fordított ABC nevű kereskedelmiegység-halmaz egykori reklámos balhéjának volt ez egy karikatúrája: ők hívták magukat jó ideig "A Nemzeti Áruházláncnak", aztán a balhé miatt lettek "hazai áruházlánc". :)
guess.who 2019 nov. 08. - 08:00:57
(8822/18030)
"sőt orvosként ragaszkodik hozzá, hogy megnézze a kezét. Megfogja, egymás szemébe néznek... "

Na ez a baj, hogy a nézők hozzá vannak szokva a halivúdi filmekhez, ahol a CÉL minden esetben az első csók vagy az első ágyjelenet, és kész is a hepiend. Csak hát ugye azért ezek után a muzeológusnak együtt kellene élnie egy életében egyszer (legfeljebb kétszer) látott orvosnővel, aki 160 kilométerre, egy pronyó kis kórházban dolgozik az ex-exével és egyébként be van zárva egy világvégi falu végén levő házba az exével. Szóval innen lenne szép nyerni egy olyan határozatlan és tutyimutyi nőnek, mint Kattant. Szerintem esélytelen. Bár ha a muzeológus srác el bírja képzelni azt, hogy a kettejük kapcsolatában négyen-öten vannak folyamatosan, akkor működhet. :D
guess.who 2019 nov. 08. - 07:56:31 Előzmény Kuttyánszki
(8821/18030)
Remélem, hogy addig pihennek most a készítők, amíg lehiggadnak annyira, hogy végre értelmes és valóban humoros sztorit képesek lesznek írni a bődületes baromságok és logikátlanságok tömege helyett. Ez mondjuk sajnos azt jelentené, hogy soha többé nem írnak, mert képtelenek rá. :D
guess.who 2019 nov. 08. - 07:50:28 Előzmény napraforgó
(8820/18030)
"A kocsma Anikóé, megdolgozott érte és harcolni fognak érte."
Hát nem is tudom: két napja közölte Stefán Anikóval, hogy kisegíti a büntetés kifizetésével, ha átadja neki a kocsmát – de egy napja már úgy adták elő (Anikó IS!), mintha máris kizárólagos tulajdonos lenne benne. Azért sem a Földhivatal, sem a Cégbíróság, sem más illetékes hivatalok NEM működnek ennyire gyorsan. Arról nem is szólva, hogy a büntetésről még meg sem érkezett semmiféle hivatalos irat, mégis mi alapján fizette volna ki Stefán? Ha meg nem fizette ki, akkor a szóbeli megállapodásuk is kuka (ingatlan esetében egyébként is az), hiszen a tulajdonjog átruházása abban az esetben valósult volna meg, ha a büntit kifizette (ezért kérte cserében). :)

"Subicz azzal védekezik, hogy ott kezdte meg a teszt üzemű kerités létesitését. Meg kell állapitani, hogy ez a kerités távol tartja-e az idegeneket. A gyakorlatban derül ki, hogy jó-e. "
Iiiigen, értem: két sor nádszövet egymás fölött, amin nagyjából BÁRMI átjuthat, egy egértől kezdve egy elefántig. Sőt: még a belátást sem akadályozza túlzottan. :)

"De a családfakutatás kimutatta, hogy Szappanos Tibor és Üveges testvérek."
És mégis meglépték az írók, magyarul az egész eddigi sorozat mehet innentől a levesbe. Sokszor hittem azt, hogy már a legalján vannak, de mindig meg tudnak lepni újabb és újabb, a korábbiaknál sokkal nagyobb baromságokkal. BGO pedig szégyellje magát.
1/10
cellasto 2019 nov. 08. - 07:18:03 1/10
(8819/18030)
Én két héttel ezelőttig lelkes nézője voltam a sorozatnak, de olyan szinten ellaposodott az egész hogy értelmet nem látom több időt fordítani rá..
Kár érte.
4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 06:37:26 4/10
(8818/18030)
Megnéztem a stáblistát a végén, Ódor Kristóf játsza a műkincsszakértőt, 31 éves és a Centrál Szinházban játszik. Helyes pasi a külseje alapján.
4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 06:04:04 4/10
(8817/18030)
Jé, Katának a múzeumban már van egy nagy fekete retikülje!
4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 05:49:05 4/10
(8816/18030)
Néhány fura dolog : az előző nap Kata retikül (iratok) nélkül indult el egy szál nyári ruhában a kórházba. Most ugyanúgy retikül nélkül állitott be Tibiékhez. Hogy mászkálhat egy nő anélkül, hogy az iratai, pénztárcája, telefonja nincs vele? A púder, rúzs, fésű kombóról nem is beszélve. De még csak egy papirtzsebkendő sincs vele. Szerintem ez nem életszerű.
4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 05:05:05 4/10 Előzmény napraforgó
(8815/18030)
Látom, sokaknak gondot okoz, főleg késő este követni a százalékokat. Leirom egyszerűbben:
Azt tudjuk, hogy egy gyerek a genetikai állományának 50 %-át az apjától örökli, a másik 50 %-át az anyjától.

Tehát, végy egy darab papirt.
Ird fel középre , egymástól kisebb távolságra , hogy APA ---- ANYA
3 cm-rel lejjebb ird le az apa-anya szó alá Tibi ------- Mónika
Tibitől balra, de ugyanabba a sorba ird be Béla, Mónikától jobbra meg Kristóf.

Na most húzz egy vonalat Tibi nevétől az APA szóig, és ugyanabból a pontból az Anya szóig.
Ismételd meg ugyanezt Bálánál. Mert Béla Tibi édestestvére, egy apától, egy anyától származnak.

Most bonyolódik a helyzet, mert jön Mónika, aki féltestvér.
Mónika nevétől húzz egy vonalat az Anya szóig. (ez a logikus választás, mert nem valószinű, hogy Kálmán hazaállitott egy csecsemővel, annak nagyobb a lehetősége, hogy a felsége megcsalta és más valaki a lány apja).

Kristóf mellé, fölé csak egy kérdőjelet tennék, hisz őróla nem tudunk semmit, Mónika elsiette a DNS vizsgálatot, Kristóftól is kellett volna mintát vigyen, mert őt csak akkor zárhatjuk ki, ha teljes bizonyossággal meggyőződtünk arról, hogy ő nem hordoz Szappanos géneket.

És most térjünk vissza Mónika és Béla kapcsolatára. Ha üveges Béla és Szappanos Tibor édestestvérek, egy apától, egy anyától, Mónika pedig Tibor féltestvére, akkor szükségképpen Bélának is a féltestvére.

Vagyis hatalmas tévedés és nagy baromság, hogy a "doktornő" azt állitotta, hogy Béla és Mónika között nincs semmiféle egyezés. Mert ez egyszerűen lehetetlen!

A féltestvérek közti 25 %-os egyezést úgy számitják ki, hogy az egyik szülő (az azonos szülő) 50%-a oszlik kétfelé, apai és anyai génekre, vagyis a közös felmenő génjeinek csak 25 %-a azonos a féltestvérekben.
4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 04:01:32 4/10 Előzmény amira_daa
(8814/18030)
Igen, igy jobban értem mire gondoltál, hogy részletezted. Egyetértek, TT minősithetetlenük viselkedett, valóban tettlegességre is vetemedet, de tuti, hogy nem lesz bántódása, mert a zaklatás, testi sértés csak magáninditványra üldözendő és nem hiszem, hogy a szerb beteg nagyon sietne feljelentést tenni a rendőrségen. Hisz csak a rendőrség emlitésére frissen műtve kiugrott az ágyból és elmenekült egy szál kórházi ingben.
Az meg, hogy egy-egy kórterem be lenne kamerázva megint irreális kivánság, amikor a kórháznak WC papirra sem telik, nemhogy kamerákra.

Katának biztos jót tenne egy olyan csinos, kultúrált férfi ismeretsége, mint ez a muzeológus, de szerintem a pasi elriadna TT ostobaságától, lehetetlen viselkedésétől. Hisz már a váza is olyan mély nyomokat hagyott benne, hogy most is első gondolata az volt TT-t meglátva, hogy elbújik valami lyukban. Katávalköztük csak akkor lehetne bármi is, ha fényévek választják el őket egymástól.
4/10
napraforgó 2019 nov. 08. - 03:50:52 4/10
(8813/18030)
Köszi, szeretem a zenét, főleg az operákat, az olasz operákon kivül Wagnert is, de sajnos botfülem van és kottát sem tudok olvasni. A botfüleket mindig sajnáltam, mert sokkal jobban lehetne élvezni mindent, ha csak némi zenei hallásom lenne.
amira_daa 2019 nov. 07. - 23:59:33
(8812/18030)
igy van én is igy gondolom és ez a muzeologus okos is nemcsak segitőkész, ha kamuzik valamit hogy ne kerüljön Kata bajba akkor muszály őket összehozni. Kata boldog lenne és nem is Martinnal ( ahogy közkérés volt ) tehát a kecske is jollakik meg a káposzta is de mostmár tényleg megyek. pápá
amira_daa 2019 nov. 07. - 23:57:56
(8811/18030)
köszi mégegyszer a kottát, feldobta igy az estémet, muszály aludnom jo éjt forumozok