4/10
napraforgó 2019 nov. 07. - 18:22:53 4/10 Előzmény guess.who
(8770/18030)
A lakást éppen azért kellett eladni, mert Kristófnak volt a 6 milliós adóssága, és a behajtók már Panna és a kislány biztonságát, életét fenyegették. Sőt, rögtön azután, hogy ezt Panna kifizette a lakás árából Kristóf rögtön csinált egy újabb 750 ezres adósságot. A 4 és fél millió kártyanyereség (a duplapaklis) csak eztán jött. Ebből 4, 3 millát tudott visszaadni a Vörösnek - egy százast Szlávennek adott már nem tudom, melyik szivességért, és a néniknek is többször tejelt, hisz oly sokszor helyettesitették a boltban. Ez a 4,3 került a pályaudvari csomagmegőrzőbe.
És igen, ez a 4,3 nem csökkentette Panna lakásért kapott pénzét, sőt növelte, amennyiben a Vörös nála hagyta és nem vette el tőle, de az ezt megelőző 6 milliós adósság nagyon is!
guess.who 2019 nov. 07. - 18:04:21 Előzmény napraforgó
(8769/18030)
"6 millió volt Kristóf adóssága,"
Várj! Egy sporttáskányi pénzt nyert Kristóf, amit aztán elvett tőle a Vörös és betette a csomagmegőrzőbe, amire Panna rájárt később. Az a pénz tehát NEM csökkentette Panna lakásért kapott pénzét, sőt!
guess.who 2019 nov. 07. - 18:02:24 Előzmény napraforgó
(8768/18030)
"Pedig szerintem a fodrászat sokkal nagyobb gáz, mint a lejárt szavatosságú debreceni. "
Ráadásul ezt már az elején is megfejtettétek itt, meg szerintem a sorozatban is elhangzott múltkor is, hogy eléggé sántít ez a Diás fodrászat így, érthetetlen, hogy a bünti után hogy merte ezt Anikó meglépni.
Szóval EBBEN az esetben teljesen igaza van az ellenőrnek – még akkor is, ha iszonyú ostobaság MEGINT elővenni az ellenőrös lemezt.
guess.who 2019 nov. 07. - 18:00:17 Előzmény svejci
(8767/18030)
"Ő, arra kíváncsi ugye, hogy Kristóf nem az ő testvérük..... erre adta be az ő, és ennek az Üvegesnek a DNS-ét....."
Most nem azért, de Kristófra kíváncsi, nem lett volna ezerszer logikusabb a Kristóf, Tibi és Maunika DNS-ét vizsgáltatni? Aztán ha kiderül, hogy valamelyik nem is testvér, még mindig lett volna lehetőség bevizsgáltatni azt az Üvegest.
amira_daa 2019 nov. 07. - 17:57:53 Előzmény guess.who
(8766/18030)
valaki irta korábban hogy lehet hogy a műkincs sztori miatt játszották meg Kálmán halálát és igy megussza az egész felelősségre vonást, ezért kell a műkincs miatt a kamu esküvő hogy igy tudtak csempészni. Szláven utazott amugy pestre és vitt mindent ide oda közben Kálmán meg itthon maradt és széditette a falusiakat.

Amugy ja szuperfraupower Katica csak bemegy és megmenti az életeke és aztán a város legszarabb pizzáját megeszi hamm hamm
guess.who 2019 nov. 07. - 17:55:11
(8765/18030)
"Egy orvos nem sétálhat csak úgy be a kórházba operálni, pláne ha szabadnapos."
Hát egy átlagorvos lehet, hogy nem, de van itt egy olyan univerzális expesti szupervumen, akit csak úgy a vizitálós asszisztenskedésből is bármikor át lehet rántani egy hasi műtét levezetésére, hiszen ő mindenhez IS ért. Szike meg van a kórházban bármikor, szóval... :)
guess.who 2019 nov. 07. - 17:53:04 Előzmény napraforgó
(8764/18030)
"Szerinted a Kálmán bácsi cápa lehetett? Az a szent ember? "

Félreérted. :) Arra gondoltam, hogy Kálmán bácsi igen gyorsan és végérvényesen le tudná Stefánka szarvait törni azzal, ha egy tollvonással megvonná tőle az örökséget, ami nyilván nem is örökség, ha egyszer él az öreg – azaz Stefán nem is jogosult rá, mivel nem volt nevesítve az örökségjáték elején.
Amúgy itt hibádzik az írók logikája megint, hiszen ha él az öreg (márpedig a szellemjárós szereplései ezt bizonyítják), akkor arról Marosinak kellene a legjobban tudnia, és mint ilyen, szóba sem kerülhetett volna az, hogy Stefánnak pénzt fizet örökség jogcímen, hiszen az a pénz a bankszámlán NEM örökség.

De hát logikát már nem is nagyon keresek a zagyvaságban.
Az mondjuk picit fura, hogy többen is látták az öreget, de mindenki két perc után túllépett az egészen, és egy hete még csak szóba sem kerül a dolog.
amira_daa 2019 nov. 07. - 16:58:02 Előzmény napraforgó
(8763/18030)
Bank és telefontársaság sem ad ki infot, ami azt jelenti hogy járt ugy ismerős hogy apukája akart intézni ügyet a bankba helyette és nem engedték semmit és telefonnál ugyanez. Befizetni nem lehet saját számlát csak meghatalmazással
Laura valami elég rossz utra tévedt ha feltörte a számlát mert máshogy nem ad a bank ki semmilyen informáciot nem véletlenül.

Steffi ki nem került adatát én is irtam hogy elég furcsa
4/10
napraforgó 2019 nov. 07. - 14:11:21 4/10 Előzmény napraforgó
(8762/18030)
Szerintem nem ad ki a bank információkat arról, hogy X, vagy Y bankszámláján mennyi pénz van.

Pláne egy külföldi bank. Meg nem is fogják keresgélni a név alapján, hogy beazonositsák a bankszámlát.
Hagyatéki eljárásban is meg kell jelölni, hogy melyik banknál , milyen számú számlán volt az elhunyt vagyona. Gondolom, hogy válóperben is, ha belemennek a vagyonmegosztás tárgyalásába, a feleknek kell megjelölni ezeket az adatokat.
Gondolom, hogy bűnügyben kérhet a nyomozóhatóság, meg a biróság ilyen adatokat, de nem akárki, meg akármikor. Egy Laurácska. Ugyan már.
4/10
napraforgó 2019 nov. 07. - 14:02:11 4/10 Előzmény svejci
(8761/18030)
mi lehet a szörnyű nagy titok, amire a doktornő utalt Moónikának....?? :)

Ezt majd ma megtudjuk. És vajon miért is kell majd erősnek lenniük a családnak?
4/10
napraforgó 2019 nov. 07. - 13:59:16 4/10 Előzmény svejci
(8760/18030)
Eredetileg 47 millió volt a lakás eladási ára, + 3 milliót igért Attila Mónikának a közvetitésért. (szerintem az a pénz volt félretéve a széfben, azt dobta ki Mónika az ablakon).
6 millió volt Kristóf adóssága, + ki tudja mennyi a bankihitelből visszamaradó rész. De akáármennyi is maradt, csak nem költötték el mindet.

És az is fura, hogy DNS labor a fene nagy adatbázisával Mónikán kivül csak a Tibi rokonságát mutatta ki Üvegessel, Stefi lányáét nem.
4/10
napraforgó 2019 nov. 07. - 13:48:34 4/10 Előzmény amira_daa
(8759/18030)
Bizony , nyilván van komoly műtéti kiirás, előre betervezik a műtéteket és azt is, hogy ki műt, és kik asszisztálnak.
Nem hiszem, hogy egy térdprotézis egyedül csinálna Robika. Sőt Katával ketten is kevesen vannak hozzá.
Nagyon jó kis csehszlovák soroat volt anno a Kórház a város szélén, abban látni lehetett, hogy 3 fős team operált, az egyik volt a vezető operatőr, a másik kettő kampózott neki, vagyis széthúzták a sebszéleket és úgy tartották végig a műtét alatt.
4/10
napraforgó 2019 nov. 07. - 13:41:59 4/10 Előzmény Heatseeker
(8758/18030)
Az első büntetés kifizetésére vett fel Anikó 3 milliós hitelt. Abból lehet még tartozása, de a felé a bank felé áll fönn, amelyik a hitelt nyújtotta.
A mostani büntetés meg csak 2 millió volt. Pedig szerintem a fodrászat sokkal nagyobb gáz, mint a lejárt szavatosságú debreceni.
svejci 2019 nov. 07. - 13:34:37
(8757/18030)
Pár dolog....

A Pannáék lakása..... Abból a 40 valamennyi millióból ugye kifizették Kristóf adósságát, és a maradék pénzt pedig befizették a bank fele, mert kölcsön volt a lakáson.... (felújítás, vagy valami hasonló....)

Emlékeztek, amikor Ancsika érdeklődött a sapkásnál, hogy ki volt, azt nem árulta el, csak célozgatott, hogy Dia ellensége.....
Ugye, Brünhildánk említette, fotókkal alátámasztva, amikor feljelentette Anikót, és Diát......
De, ugye azt kidumálták, megúszták...... , most, hogy megint jött, szerintem a Szőkeh...liba küldte rájuk....

Nekem is hiányzik a Kleopátra, de, talán így jobb, mintha mutatnák, és épp Kata és Lóbeltunk félrenemérthető helyzetét kellene látnia, miközben épp agyerekcsinálósnak vinne valami hírt, süteményt, kedvességet... stb.....

Az előzetesre..... érdekes ugye, hogy Moónika ezzel a "variált" aláírásos papírral ugye meg fogja kapni a választ..... Ő, arra kíváncsi ugye, hogy Kristóf nem az ő testvérük..... erre adta be az ő, és ennek az Üvegesnek a DNS-ét.....
Mint megtudtuk, az egész adatbázist le tudják ellenőrizni...., és TT-vel ugye ki is mutatták az azonosságot....., (ugye, a szobrászunk TT-t és Moónikát testvérnek mondta, és kettőjük közül Kristófot mondta nem közéjük valónak....), de, akkor mi lehet a szörnyű nagy titok, amire a doktornő utalt Moónikának....?? :)
4/10
napraforgó 2019 nov. 07. - 13:29:16 4/10
(8756/18030)
Szerintem nem ad ki a bank információkat arról, hogy X, vagy Y bankszámláján mennyi pénz van. Ilyen információt csak a biróság kérhet, ha a perben szükséges, meg a közjegyző a hagyatéki eljárásban.
Egy ügyvédjelöltnek biztos nem adnak ki ilyan információt, csak mert kiváncsi.

Aztán Pannának lehet másik számlaja is, mint ahogy a vörös Zolinak is. Akár több is. azért, mert az egyik számlát kiüritették, még rengeteg pénzük lehet. 40 milliót nem lehet csak úgy elkölteni seperc alatt (hacsak nem vesznek egy sárga Porschét).
amira_daa 2019 nov. 07. - 12:53:07 Előzmény Heatseeker
(8755/18030)
első évadban háromszor büntették meg
3/10
Heatseeker 2019 nov. 07. - 12:48:32 3/10 Előzmény amira_daa
(8754/18030)
Szerintem a mostanival együtt csak kétszer büntették meg.
Magenta99 2019 nov. 07. - 11:49:48 Előzmény napraforgó
(8753/18030)
Attól, hogy valaki fiatal, még nem biztos, hogy minden jól áll neki, illetve vannak bizonyos stílusú ruhák, amiket nem csak felvenni, hanem "viselni" is tudni kell. Na ez nem megy neki. Abban a sárga ruciban pl. olyan, mint egy kanári.
Amúgy, mint "színésznő", nagyon gyenge ez a lány. Teljesen merev faarccal mondja fel a betanult szövegeket.
amira_daa 2019 nov. 07. - 11:45:57 Előzmény guess.who
(8752/18030)
Steffi jol mutatja ha van valakinek pénze az erősebb kutya... alapon bármit megtehet, VISZONT nyilván jön a karma, vagy végzet vagy nem tudom mi amikor ez visszaüt, Ha azt nézitek TT belebolondul az örökségbe, Katanak rámegy a magánélete mert Robihoz visszamenni sem okos ötlet. Moni sem Nándizhat és Józsinak is vége, tehát igazábol az örökségből inkább bajuk van, ráadásul Móni most még az Üvegest is rájuk szabaditja ( a bakival hogy Steffit nem kapta ki a rendszer a DNS miatt aha akkor ott mi is van )

És igen egy helyben járnak a karaktere ahogy irod valoszinüleg ezért is nem megy a sori tovább mert igy ez senkinek nem jo, nyilván RTL is látja hogy igy nincsen sok értelme, mert lapos. Ja igen valoszinüleg a négyes fogat KataRobi, Steff és Dani is összekavarodnak megint, én azt gondoom hogy a fehér ruhás esküvőig Steffi nem áll meg, és ha azt nézzük Dani csak szexel Katával de élményei Steffivel vannak .
amira_daa 2019 nov. 07. - 11:40:57 Előzmény napraforgó
(8751/18030)
Kálmán bácsirol nem biztos hogy megtudjuk hogy ki volt de talán jobb is lenne igy. Lett pénze, honnan nem is biztos hogy megtudjuk. Amilyen zavaros lehetett az élete ( ha meghalt) annyira