3/10
Kuttyánszki 2019 nov. 06. - 16:19:13 3/10
(8710/18030)
Stefinek minden jól áll, hát lehet, mert még fiatal és aránylag jó az alakja az alacsonysága ( kissé töpszli) ellenére,..viszont ahogy amira irja "vannak ruhák amihez tartás is kell, na az Steffinek nincsen." ez totál igaz és nincs összefüggésben azzal, hogy jól áll-e a ruha neki. A fülig hasadt szája sem az a részlet, ami javítana rajta.
3/10
Kuttyánszki 2019 nov. 06. - 16:11:37 3/10
(8709/18030)
Laura és Kristóf már összejöttek? "Úgy" is? :)
amira_daa 2019 nov. 06. - 16:09:55 Előzmény napraforgó
(8708/18030)
Marosi mikor viselkedett egyáltalán érdek nélkül én szerintem soha. Kristof nyüg neki és nem segitség. én igy látom szerintem Marosi nagyon tartja magát de egy abszolut számító nő,semmi kedvesség vagy bármi.
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 15:53:05 4/10 Előzmény amira_daa
(8707/18030)
"gondolom Marosi is látja hogy milyen Kristof és már nem akarja annyira megmenteni vagy segiteni neki."

Szerintem meg most épp Kristóf a legrendesebb az egész családban. Tibi egyértelműen hülye, Mónika aljas, Tompika naplopó, még Kata úgy-ahogy, ő legalább megpróbál dolgozni.
Kristóf tényleg szerencsétlen, pedig ő az, aki megpróbálja egyben tartani a családját -pedig fölösleges, mert már rég tönkrement minden.
Ő az, aki úgy-ahogy közvetit a testvérek között is, aki nem hagyja, hogy végképp elmérgesedjen a viszonyuk. Ha Marosi ejtette őt, hát az emberileg legértékesebbet ejtette közülük. Én sajnálnám, ha üres kézzel szállna ki a buliból, még akkor is, ha ezáltal Panna sem kap semmit.
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 15:44:49 4/10
(8706/18030)
OSZK-é nem, csak a Szabó Ervin Könyvtáré.
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 15:43:07 4/10 Előzmény amira_daa
(8705/18030)
Hát itt a bibi!
Heatseeker jól idézte a Ptk. idevágó passzusait, a lényeg az, hogy az örökség különvagyon, nem a házastárasak örökölnek, hanem egyy személy, XY. Azt NEM köteles megosztani senkivel, a házastársával sem.
Úgyhogy most rohan a sorozat egy újabb kapitális baki felé.
Ahogy elkezdődött, az is egy marha nagy baki volt.
amira_daa 2019 nov. 06. - 15:10:14 Előzmény napraforgó
(8704/18030)
Kristofnál a Panna lakásábol megkapott összeg fele nem jár neki? vagy csak Kristof bevételei?
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 15:09:31 4/10 Előzmény Magenta99
(8703/18030)
Én biztos már öreg vagyok, de szerintem Steficicának bizony minden jól áll. Még egy krumpliszsák is jól állna neki, ahogy az én fiatalkoromban mondták. Persze ez nem teszi szimpatikussá a karaktert.
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 15:01:02 4/10 Előzmény Heatseeker
(8702/18030)
Pont ezért hülyeség, hogy az alkotók jóvoltából Panna most a közös vagyon megosztására hajt és ebbe beleértik az örökséget ( a Pannáét nem, csak a Kristófét).
Nagyon nagy baki, nagy marhaság!!!!
amira_daa 2019 nov. 06. - 14:56:31
(8701/18030)
az idő relative most exponenciálisan begyorsult kiváncsi leszek mennyire fog még begyorsulni és hogy igazam e lesz hogy csak három évad lesz.

várd ki a Lau végét , majd ha már egy pár lettek és nem csak órákra. :D igaz szerelem? hm :D majd meglátjuk probálok optimista lenni.
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 14:55:55 4/10
(8700/18030)
Mi történhetne? Hirtelen Vali, vagy Kata rájön, hogy tud szerbül? Avagy az egyik polcon megtalálják a hitelességi tanúsitvány magyar forditását?
amira_daa 2019 nov. 06. - 12:39:00 Előzmény Heatseeker
(8699/18030)
köszi az infot , szerintem is a "b" érvényes és ezért szoktak csalni hogy nem kapják meg az örökséget avgy más nevére iratják vagy hasonloak. Egy 100 millios tételnél nem mindegy.
3/10
Heatseeker 2019 nov. 06. - 10:32:12 3/10
(8698/18030)
A Stefi-Dani szerződést Dani írta, nem hinném, hogy olyat írt bele, ami számára kedvezőtlen.

Nem vagyok jogász, de szerintem Kristóf öröklése a csjt. szerint különvagyonnak minősül:
4:38. § [A házastárs különvagyona]
(1) A házastárs különvagyonához tartozik
a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;
b) a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;
...(van több pont is, de az már nem érdekes, itt a ,,b" pont az érdekes.
amira_daa 2019 nov. 06. - 10:24:29 Előzmény Magenta99
(8697/18030)
abban igazad van hogy vannak ruhák amihez tartás is kell, na az Steffinek nincsen.
Magenta99 2019 nov. 06. - 09:40:14
(8696/18030)
Stefi már pultoslány korában sem volt számomra szimpi, de így kikenekedve....
Egy igazi tenyeres-talpas parasztlyányka, rettentő nagy arccal és nulla ízléssel megáldva, én nem ájulok el a likaktól a pofácskáján.
Azok a "márkás" ruhák egyáltalán nem illenek hozzá, az ő fazonjához egyértelműen a póló-farmer kombó illik.
amira_daa 2019 nov. 06. - 09:15:31 Előzmény napraforgó
(8695/18030)
én el tudom képzelni hogy Steffi aláiratott egy papirt amin az van hogy részesedést kapott de Dani nem olvasta el csak aláirta ----->
Látszik, hogy nem nézed rendesen, csak áttekergeted a részeket.

:::::: a Stefiseket igen áttekertem, de amugy ahogy irod igazábol senki nem tudja mi van a papiron de ki tudja hogy mit is kell a papir miatt érteni vagy mire kell gondolni, vagy értelmezni a papir miatt. Steffi ugy értelmezi hogy ő a főnők, ez nem tul sok jot sejtet.
amira_daa 2019 nov. 06. - 09:12:55 Előzmény napraforgó
(8694/18030)
igen én szerintem a végén Kristof nem kap semmit és igy pofára esik Panna, én nem védem Pannát csak sajnos az éremnek két oldala van, elválhattak volna simán és Panna már a multé lenne, Igazábol itt Kristof és Panna is a saját maguk helyzetébe jo sárosan benne vannak, az hogy Szofival zsarolja Panna arra mg nem hiszem hogy ha akarná Marosi nem találna egy megoldást, egy kiskaput, hogy megoldják én ezt gondolom, csak gondolom Marosi is látja hogy milyen Kristof és már nem akarja annyira megmenteni vagy segiteni neki.
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 09:04:51 4/10 Előzmény amira_daa
(8693/18030)
Pannát egészen addig megértettem, sőt sajnáltam is, amig arról volt szó, hogy Kristóf éveken át szerncsejátékozott, adósságokat csinált, vállalkozása tönkrement és az asszony a gyerekkel egy bizonytalanságban élt. Aztán kirakta a férjét a lakásból , ami nem közös szerzemény volt, hanem az asszony öröksége, sőt a zárat is lecseréltette, hogy a távollétében ne járkálkjon oda a férje. Ezt is megértem, mert hallottam már olyanról, hogy a függő férfi eladott mindent a lakásból, ami pénzzé volt tehető.
És még azt is megértem, hogy egy idő után bepasizott. Az már nem tetszett, hogy egy simamodorú pénzbehajtót, egy maffiózót választott. És az végképp nem, hogy alkalmi szexpartner helyyett már az első hónapban megengedte ennek a fickónak, hogy hozzá költözzön (ennyi idő egymás megismerésére sem elegendő!), a lánya iskolájában bejelentette, mint nevelőapát (!!!). Aztán jött a többi, mikor úgy nézett ki, hogy Kristóf nagyobb összeget fog örökölni, akkor kis hizelgéssel elérte, hogy a hülye férje aláirjoon neki egy házassági szerződést, amely szerint megkapja a vagyon felét. És még ez sem volt elég, mert a pasija ötletére, miszerint tegyenek úgy, mintha elrabolnák a gyereket és ig további pénzt követeljenek az apától, szintén beleegyezett. Na ennél aljasabb dolog kevés van. Az anya asaaját gyerekét használta fel a férje megzsarolásához.
Innentől nem lehet semmit sem elfogadni, megérteni Panna viselkedéséből, gyakorlatilag bűncselekmények tömegét követte el a gyerekével, meg a férjével szemben. és még most is ügyeskednek, csak azért akadályozzák a válás kimondását, mert azt remélik, hogy Kristóf nagy összeghez jut és akkor azt majd lenyúlják. Mert én nem vagyok biztos aabban sem, hogy Panna és főleg Zoli megelégedne az örökség felével, a gyerek láthatásaa fejében a másik felét is követelnék.
Innentől nem lenne baj, ha Kristóf kiesne az örökösök sorából - illetve már korábban ki is esett - és a többiek jóindulatából sem kapna ajándékot, mert kiderül, hogyy nem is Szappanos ivadék. Akkor Panna, meg a pasija jól pofára esne.
4/10
napraforgó 2019 nov. 06. - 08:39:38 4/10 Előzmény amira_daa
(8692/18030)
én el tudom képzelni hogy Steffi aláiratott egy papirt amin az van hogy részesedést kapott de Dani nem olvasta el csak aláirta ----->
Látszik, hogy nem nézed rendesen, csak áttekergeted a részeket.

Stefi minden papir nélkül adta volna a pénzt Daninak, kölcsönnek mondta, de Dani ragaszkodott az irásos szerződéshez, ő irta meg és vitte a kb. féloldalnyi szerződést Stefihez, aki nagy rábeszélésre alá is irta azt. Hogy mi volt a papiron, azt nem láttuk, az majd csak akkor jön elő, ha az alkotók úgy döntenek, hogy ebből egy nagy gubancot csinálnak.
Viszont innentől fogva Stefi úgy viselkedik és úgy is nyilatkozik, hogy a pénzéért neki joga van mindenbe beleszólni, intézkedni, stb.

Es itt gondoltam arra, hogy Dani és Stefi páros pont olyan lenne, mint a Misi és Zsóka páros. Egy tutyimutyi férfi, akit egy erőszakos nő irányit és a férfi soha nem meri azt mondani neki, hogy deazanyjaúristenit, ezt ne!
amira_daa 2019 nov. 06. - 08:28:30 Előzmény napraforgó
(8691/18030)
Még csak félig tudjuk a DNS sztorit, de az már látszik, hogy Üveges Béla is Szappanos. Vajon Kristóf az nem? Hisz itt már minden lehetséges.

:::::::: Ki tudja lehet hogy ikrek voltak csak egyiket örökbe adták máshová ( hogy mégegy csavart mondjunk tehtá nem elcserélte hanem örökbe adta a másik ikertesot )

"A végén még teljesen szétforgácsolódik az örökség. Talán a nagypapiról kideritik, hogy éveken át félrekefélt és van még jónéhány Szappanos ivadék.

::::::::én ezt mondtam néhány honapja vagy még tavasszal hogy tuti lesz még örökös.

"Azért azt nem hittem volna, hogy az alkotók az elcserélt gyerek figurát is megjátszák. Akár egy rossz mexikói szappanoperában. Jajjjj!."

::::::::::ez engem is megdöbbentett azt nem tudom mit csinálnak vele, rájuk szabadul egy TT 2, és akkor két debil idiota fogja az észt osztani, nekem TT is sok nemhogy még egy idiota belőle.