guess.who 2019 nov. 10. - 16:04:19 Előzmény Rojita
(8930/18030)
"mégse Ő a film fsz-je, még csak nem is családtag és elkezdték besározni. "
Rossz ötlet volt. Az egyetlen szerethető figura volt az első évadban (a többi tutyimutyi, bunkó, agyatlan vagy éppen agresszív és aljas szereplő mellett), meghagyhatták volna ebben a szerepben, és lehetett volna úgy is az, hogy kicsit kevesebbet szerepel. Érthetetlen, hogy minek építették fel a segítőkész, titokzatos, de mindig a jó ügyért harcoló Szlávent, ha mostanra ócska kis tolvajt farigcsáltak belőle?
guess.who 2019 nov. 10. - 16:01:45 Előzmény napraforgó
(8929/18030)
"Sima" állampolgárságnál nyilván nem annyi a dolog, hogy bemegy az ember a BÁH-hoz és tíz perc múlva kijön az új személyivel.
Viszont van a botrányos "egyszerűsített honosítás", ami során igazából csak annyit kell igazolnia a delikvensnek, hogy a felmenői magyarok (vagy volt közöttük egy, ezt nem tudom pontosan) és hogy érti és beszéli a magyar nyelvet. Ebből az első valószínűsíthető Szláven és Olga esetében is, a második meg nyilvánvaló (még tájszólásuk sincs, sőt kifejezetten pestiesen beszélnek). Olgicskának meg van pénze ahhoz, hogy kicsit meggyorsítsa az egyébként hónapokig elhúzódó eljárást, szóval ez önmagában most nem akkora baromság. Az már inkább, hogy miért állandósítják szereplőként Olgát?!

Attilának valóban nincs priusza amiatt, hogy vádalkuval kijött a börtönből - de szó szerint véve azért eléggé börtönviselt ember. :)
7/10
Rojita 2019 nov. 10. - 15:40:36 7/10 Előzmény napraforgó
(8928/18030)
Pontatlanságok.
Megérdemelnék, h kapjanak néhány levelet a pontatlanságokról a jogászoktól, orvosoktól, postásoktól, önkormányzati dolgozóktól, katasztrófavédőktől, vadászoktól, boltosoktól,...
7/10
Rojita 2019 nov. 10. - 15:33:47 7/10 Előzmény napraforgó
(8927/18030)
Talán azért, mert az első évadban Őt hozták ki abszolút jófiúnak. Aztán rájöttek, h mégse Ő a film fsz-je, még csak nem is családtag és elkezdték besározni.
4/10
napraforgó 2019 nov. 10. - 15:30:02 4/10
(8926/18030)
Még egy kis apróság. Valaki megjegyezte, hogy milyen hamar átirták Stefi nevére a kocsmát - bizony ahhoz előbb ügyvédi ellenjegyzés kellett volna, nemcsak úgy szóban odavágni, hogy a kocsmát akarom, és hopp, már az enyém.
És nem beszéltek a kocsma fölötti lakásról sem, ami nyilván része az ingatlannak, ha azt nem kapja meg Stefi, arra ingatlanmegosztási eljárást is kellett volna folytatni,mert azt sem lehet csak úgy szóban intézni..
Hihetetlen mennyi jogiképtelenség van a sorozatban, hát senkinek sincs egy jogász ismerőse az alkotói teamből, akitől megkérdezhetne ezt-azt, hogy ne irkáljanak hülyeségeket?
4/10
napraforgó 2019 nov. 10. - 15:23:50 4/10 Előzmény Rojita
(8925/18030)
Ökörapáti Don Juanja. Minden nő érte veszkődik.
4/10
napraforgó 2019 nov. 10. - 15:22:21 4/10 Előzmény guess.who
(8924/18030)
Attilának nincs priusza - még, de azért eléggé hihetetlen, hogy lenne olyan protekciója magasabb körökean, hogy egy állampolgárságot is el tudna intézni.
Talán nem ártana ennek is utánanézni, bizonyára vannak olyan szabályok, hogy ki kaphat állampolgárságot. Akinek egy szülője, nagyszülője magyar állampolgár volt, vagy Magyarországon él már vagy 2 éve, megfelelő vagyona, vagy munkahelye van, hogy a megélhetése biztositott legyen, stb, stb. Jó, én ezeket most csak ex has mondtam, de tuti le van ez is szabályozva. Rá lehet keresni.
Jó tudom, ami egész Magyarországra érvényes, az Ökörapátira nyilván nem.
4/10
napraforgó 2019 nov. 10. - 15:15:01 4/10 Előzmény guess.who
(8923/18030)
:D :D :D
guess.who 2019 nov. 10. - 14:39:21 Előzmény Rojita
(8922/18030)
Itt már eléggé ősz van a képen, szóval Olga bőőőőven szerepelni fog még a harmadik évadban is. Sajnos.

Mondjuk azok alapján, hogy az előzetesben Attilával nagy haverok lettek az "ügyük" miatt, és állampolgárságot intéz neki Attila, végülis várható volt, hogy nem szabadulunk meg tőle.
guess.who 2019 nov. 10. - 14:37:28 Előzmény napraforgó
(8921/18030)
"azt a roppant fontos dokumentumot, amiért leutaztak Ökörfarkára miért is rejtegette Marosi egy sokkolóban?"
Ó, hiszen ez egyszerű: mivel Kálmán bácsi ott rejtőzködik egy erdei ólban, 20 méterre tőlük, neki akarta átadni az egy hét alatt, amíg odalent van (egyébként is miatta ment le, hiszen nagyon hiányzott már neki a férjecskéje... izé... kalapja), de sajnos elmellőzték egymást és egyébként is túl hamar volt kénytelen hazamenni TTibi miatt. :)
amira_daa 2019 nov. 10. - 13:49:26 Előzmény napraforgó
(8920/18030)
természetesen, és még rozsaszin post-itet hiányoltam rajta a felirat : ez itt egy papir :D vagy valami hasonlo

@Rojita igen igen sajnos igy alaklt de látom a képen Olgán van textil igy várhato hogy nem szabadulunk tőle hamar.
7/10
Rojita 2019 nov. 10. - 13:12:18 7/10
(8919/18030)
Ebben az évadban Szlávent teljesen mellőzték, alig volt jelenete. A körülötte lévő gubancot se fésülték ki.

Egyáltalán, egyik szálat se tisztázták. Talán, csak az eltűnt Kovács Ibolyáról adtak magyarázatot, bár nem teljesen.
4/10
napraforgó 2019 nov. 10. - 11:53:15 4/10 Előzmény amira_daa
(8918/18030)
Marosi ügyvédnő a Benedek alezredes barátjával nem magyarázta meg, hogy azt a roppant fontos dokumentumot, amiért leutaztak Ökörfarkára miért is rejtegette Marosi egy sokkolóban? Miért nem zárta el a széfjébe, vagy az iróasztalába, avagy miért nem adta át illetékes kezekbe? Mondjuk a a múzeumnak, vagy a rendőrségnek.
amira_daa 2019 nov. 10. - 11:30:59 Előzmény guess.who
(8917/18030)
az index a napokban hozott le egy cikket egy ház kamu eladásárol ami a DÖ. több részét kimeriti, iderakom a spoilerbe
ebben van egy-két rész amit a Szappanosék itt a sorozatban megkajáltak és le is irja szépen mire kell figyelni ezután a DÖ-ről nincsen nagyon mit kommentelni. A lényeg talán az hogy az egy év alatt a Szappanosék nem veszik észre és nem keresik a nagypapa hagyatéki dolgait és ezzel át is vannak verve.

én ezt gondolom.

amira_daa 2019 nov. 10. - 11:26:34 Előzmény Pünkösdi Kató
(8916/18030)
Jó ebédhez szol a komment :D azért néha benézek magyarázkodni :D

Szoval amit Janderka is leirt és én is szerintünk Móniékat ezzel a kamu dumával hinti be Marosi hiszen néhány résszel korábban megtudtuk hogy Marosinak Szlávennel van tuti biznissze és Szláven el is ment elvileg még továbbképzésre is két napra. Postán nincsen 2 napos továbbképzés csak egy napos és nem nagy cég hogy fizeti az ottalvást és hasonloakat.

Tehát ez az egész Mária-szobor-eredetiség papir sztori kamu. A papir valodi azt tudnák csak ( főleg ha lemásolták volna) bizonyitékként felhozni. De kb ennyi szerintem kamu az egész és végül még ha igy haladnak az örökség is meglékelődik Amugy gáz és következetlen az egész Tibi ( ahogy josolta Napraforgo) nem kapott semmi retorziot az ámokfutásáért miért ne? mert igy el tudják tussolni a dolgokat és kész. a muzeologus fiu mit fog csinálni az érdekesebb kérdés ebben a helyzetben.

Amugy tudnának egy két csavarral amugy Szappanosék is nyeregbe lenni de direkt nem akarok már itt ötleteket adni de amugy kábé ahogy a sakkban három lépésből Marosi előtt járnának de ahhoz tényleg össze kéne fogniuk. Amugy szerintem igy a sori a harmadik évadnál kb 41 résznél ki fog fingani.

De mivel a horvát verzio lényege is ez volt hogy az ügyvéd volt a spicli ami ugy itt is kiderül de mivel itt senki nem gondolkodik logikusan, igy elég nagy átverésnek lehetnek tanui. Én inkább gondolom hogy pénzt mosnak az örökséggel ami mindenkinek jobb. De nyilván hogy az öreg ilyen feltételek mellett műgyűjtő volt az kamu teljes egészében és amit irtam és amit láttam több sorozatban ezek az ereklyék nem olyanok hogy monjuk mint egy festménynél hogy megfesti az alkoto és eladják vagy különleges utakon odakerül.

Na a provoszláv műkincseknél sajnos nem ilyen egyszerű volt főleg hogy háború volt és hogy kevés pravoszlávhoz NEM tapadt vér igy ez nem ennyire egyszerű történet.

A lenyelte a szobrot dolognál is látszik hogy mélyen vágják a részeket, egy kamu szobor volt amit aztán bevizsgáltak és eredeti lett aztán mégsem. Ennyi röviden és tömören. Szerintem totál káosz lett az egész szál és a történet. Én ezt gondolom. Jobb nem lesz.
Kiss Ramóna munkásságát nem ismerem, néhányszor a helyi Ikeába futottam vele össze és kb ennyi de szinészileg nem ismerem.

guess.who 2019 nov. 10. - 11:15:19 Előzmény janderka
(8915/18030)
Egyébként azért nem lehet eldönteni normálisan, hogy mi kamu és mit gondolnak komolyan, mert az utóbbit is olyan gagyiul gányolják össze, hogy teljesen hülye kamunak tűnik. Ez az egész Máriás-ortodox szobor-sztori minden szálával hülyeség, úgy hangzik, mintha egy földműves alsegédmunkás megpróbálna egy 8000 szavas dolgozatot írni az atomfizikáról vagy az agysebészetről. És ráadásul nem veszi(k) észre, hogy mennyire kínos a rengeteg botorság, amit beleír(nak). Szóval simán lehet, hogy Marosi előadása most igaz, csak gagyin megírva – meg az is lehet, hogy az első évad végi bombája (az özvegység/özvegykedés/özvegyeskedés) is kamu volt és ez is az.

Mindenesetre várható, hogy az új évad első két hete MEGINT TTibiről fog szólni: "nyomozni" fog a szobrok után és újabb elmebeteg elméleteket állít fel a képzelgéseiről.
Nem tudom, nekem az utóbbi hetekben már ökölbe szorult a gyomrom, ha megláttam az agresszív, tufa fejét, és inkább átkapcsoltam máshová. Pedig állítólag ő a sorozat "kedvence". :)
1/10
janderka 2019 nov. 10. - 09:13:34 1/10 Előzmény guess.who
(8914/18030)
Jujjj, az már kreativitás lenne. Ezt én már nem nézem ki belőlük :))))
guess.who 2019 nov. 10. - 06:49:30 Előzmény janderka
(8913/18030)
Vagy ez ilyen orosz típusú információközlés. Azaz mindent és mindennek az ellenkezőjét is állítjuk egyszerre úgy, hogy közben az egyik az igazság, de akkora mellette a háttérzaj, hogy szinte lehetetlen kihallani belőle.
És hogy melyik az a bizonyos igazság, azt majd a végén döntjük el. :)

(Simán el bírom ugyanis képzelni, hogy leforgatnak két-három különféle befejezést, aztán attól függően adják le valamelyiket, hogy milyen a nézők reakciója korábban. :) )
1/10
janderka 2019 nov. 09. - 23:25:50 1/10
(8912/18030)
Csak azért jöttem vissza, mert látom, többen is zaklatottan értetlenkedtek Marosiékon meg Tibiéken. De nem kell! Mert Marosi full kamut tol. Sem a videós szoborfilmje nem valós, sem a sztorija arról, hogy bármiféle műgyűjtőt képviselne. Hazudik és kész. Ennél fogva a logikátlanságai is teljesen érthetőek. Épp ezzel akarnak a készítők üzenni, hogy "hahó, itt most átverés esete forgott fenn". Persze az, hogy mindezzel szemben tufa Tibiék miért lehetnek továbbra is ennyire ostobák, lehet dühítő, de hát eddig sem lépték meg soha mindazokat az alapvető kontroll lépéseket, amiket bármely paraszti gógyijú átlagember rég meglépett volna már - pláne egy exkommandós főokos.
Szóval külön logikát ezúttal ne (se) keressetek a látottakban. Hisz épp ez benne a logika.

További jókat mindenkinek! :)
guess.who 2019 nov. 09. - 17:17:56 Előzmény napraforgó
(8911/18030)
Egyébként az sem világos, hogy egyáltalán miért nyel le valaki egy ilyen szobrot? Tibikének a farzsebébe is befért, szóval azt egy kabátzsebben is áthozhatta volna bárki a határon, vagy a cipője is dughatta volna, mert annyira kicsi. Igaz, lúdtalppal valószínűleg nem vitték volna a kárászi kórházba az illetőt, és nem csillogtathatta volna meg zsenijét Katóka, nem műbalhézhatott volna Tibi és nem lehetett volna egy ekkora zagyvasággal lezárni a második évadot. :)