guess.who 2019 nov. 09. - 17:15:52 Előzmény napraforgó
(8910/18030)
Mert az évadvégi forgatáson még annyira sem figyeltek oda a készítők, mint korábban: csak az érdekelte őket, hogy legyen végre dobozban az egész. Így aztán mindenki össze-vissza beszélt – és azt hiszik, hogy ez így jó, hiszen sokkal rejtélyesebbnek és izgalmasabbnak tűnik a befejezés. :)
4/10
napraforgó 2019 nov. 09. - 15:56:15 4/10 Előzmény guess.who
(8909/18030)
Szóban az hangzott el, hogy ez a Szarajevói Szűz 20 éve tűnt el. A szerb nyelvű papiron 10 év volt irva., de ezt nem forditották le, hogy mi is értsük. Marosi meg a videó után azt mondta, hogy ezt a kincset pár hete lopták el. Na most hogy is van ez?
Aztán a madonna kicsinyitett másáról azt állitotta, hogy az megvan, nem lopták el, az amit kioperáltak a szerb pasi gyomrából, az csak egy másolat.
Miért nyel le valaki egy másolatot, ami közel sem olyan értékes, mint az eredeti?
guess.who 2019 nov. 09. - 14:43:14
(8908/18030)
És mert már olyan régen volt, egy kép a faluról.
1 - Dani háza (a lovarda balra tőle, a fák mögött nem látszik)
2 - Józsi sufnija
3 - Zeuszék háza
4 - Kisbolt (fölötte a buszmegálló)
5 - Kocsma
6 - Posta
7 - Panzió
8 - Misiék háza
9 - Misiék nyárikonyhája (ez előtt üldögélnek rendszeresen reggelizve mostanában)
10 - Jolika háza (a bal alsó sarkánál Szláven kulipintyója, alatta pedig ismeretlen téglatest)
11 - ez valami új építmény
12 - Sanyi háza
13 - Lujzikáék háza
14 - Szappanos ház

Ebből is látszik több nagy baromság:
- Zeuszék kertje van vagy 10 négyzetméter, és persze senki nem lát be Tomika terményére, pedig nyitott több oldalról is
- A panzió kisebb alapterületű, mint Misiék háza, vagy pláne a Szappanos-ház. Érdekes módon mégis van benne elvileg vagy tizenöt szoba azok alapján, amiket Maunikáék vetítenek rendszeresen.
- A Stefánnak épített "garázs" nyomtalanul eltűnt a panzió oldalából – a sárga csodaautóval együtt. Fura, hogy Stefánnak nem is hiányzik hosszú hónapok óta. :)
guess.who 2019 nov. 09. - 14:35:12
(8907/18030)
És most is sikerült elspoilerezniük az államtitkot. :) Az mondjuk egy picit fura, hogy Tibiék egyetlen szóval sem említették meg, hogy a hálószobaablakuktól másfél méterre kinőtt egy jó magas, átláthatatlan kerítés, teljesen besötétítve a szobát... Egyszer sem sikerült még kinézniük az ablakon? :)

Lujzikáéknak meg minek van a kapu, hogyha ott van egy dögnagy buszforduló az "udvaron", aminek a másik vége teljesen nyílt? (Onnan leskelődtek Krisztóék, akiket nyilván észre sem vettek az öt méterre parkírozó Attiláék, miközben a titkos dolgukat beszélték meg. :D
guess.who 2019 nov. 09. - 14:27:41 Előzmény Heatseeker
(8906/18030)
"ha Kálmán gyűjtötte is ezeket és hivatalosan jutott hozzá, akkor miért keresi a rendőrség évtizedek óta szegény Máriát"

Jajj, hát logikát kérsz számon az írókon? :D Az előző részben azt mondták, most meg ezt. Az új évad elején meg lesz egy harmadik verzió, ami nem hasonlít egyikre sem, és ha lehet, még hülyébben fog hangzani azokhoz képest.
guess.who 2019 nov. 09. - 14:26:10 Előzmény Lambada
(8905/18030)
"teljesen valószerű, hogy az éles eszű "titkosügynök-kommandós" Maunika, akinek az óvatosság a vérében kell, hogy legyen, csak úgy belehelyezi ott helyben, a DNS-labor folyosóján a papírkosárba a testvéreinek szóló levelet"
Hiszen ők Nándorkával együtt annyira profi titkosügynökök, hogy akár már az alapvető szabályokra is fittyet hányjanak. :) Nekem ott égett ki az agyam, amikor Maunika TEK-es ruhában beöltözve volt a képen... Szerintem lehetne egy állandóan hordott homlokpántja is, hogy "titkosügynök vagyok, ne lőjetek". A homlokpánt úgyis a nyolcvanas években volt állati divatos, Maunika meg rendszeresen pliszészoknyában flangál, ami szintén akkor volt divat, úgyhogy illeszkedne egymáshoz a kettő. :)
8/10
Pünkösdi Kató 2019 nov. 09. - 14:11:31 8/10
(8904/18030)
Maunika és Józsi is összeborulnak.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 nov. 09. - 14:07:57 8/10 Előzmény amira_daa
(8903/18030)
Eddig annyit mondták, hogy Kálmán bácsi sose tette ki a lábát a faluból, egy nadrágja volt, egyszerű ember, erre megnősül, világhírű műkincsgyűjtő... Hogy? Talán internetet használt? Vagy telefonon intézett mindent? Mindegy, ez a hajó már elúszott, de beúszott Kiss Ramóna.
Nincs bajom Kiss Ramónával, igaz, nem nézem a műsorait, viszont az tény, hogy vidéki kislányból normális nő lett, szóval vitte vmire. Szipogós, totyogós műsorai nem voltak, végül is, nem oszt, nem szoroz, hogy ő is kapott egy kis szerepet. Szerintem olyan negatív megítélése nem lehet. Majd elküldik beszédtanárhoz, ha még eddig ott nem járt. Az kérdés, hogy mi lesz a szerepe, de majd kiderül.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 nov. 09. - 14:03:37 8/10 Előzmény napraforgó
(8902/18030)
Köszi Napraforgó az összefoglalóidat, jó elolvasni még úgy is, hogy nézem a sorozatot.
amira_daa 2019 nov. 09. - 13:40:56
(8901/18030)
Szoval akkor elbucsuzom ujra, klassz kis hely ez a forum, de tényleg elég béna lett a második évad vége. jo volt itt veletek mégiscsak majdnem 11 000 kommentár született, Jövőre találkozunk, addig minden jót nektek.

meg ne agyaljatok sokat tuti hogy kb ez az állapot hogy a nagypapi műkincsizés nem fog sokáig tartani. biztos vagyok benne. :D
amira_daa 2019 nov. 09. - 13:39:22
(8900/18030)
jaj de kis stérber vagy :D
3/10
Kuttyánszki 2019 nov. 09. - 13:33:58 3/10
(8899/18030)
Hát sziasztok, viszlát itt a következő évadban, mert úgy értettem,hogy lesz még folytatás. Vagy ezzel a elvarratlan szálaktól gubancos katyvasszal vége is? :D
Az apák sorozatot nem fogom nézni,már a bemutatókból leszűrtem, hogy ez nem nekem való! A zsebemben kinyílogató bicskát nem győztem visszacsukogatni ilyen rövid bejátszások alatt sem. .. :p
Max. ha nagyon mazochista hangulatban leszek, belenézek, és ide (oda, arra fórumra) csak, hogy talizzak veletek :)
9/10
zadranya 2019 nov. 09. - 13:17:31 9/10
(8898/18030)
ez borzasztó volt
3/10
Heatseeker 2019 nov. 09. - 12:20:03 3/10
(8897/18030)
És még ha Kálmán gyűjtötte is ezeket és hivatalosan jutott hozzá, akkor miért keresi a rendőrség évtizedek óta szegény Máriát(?), illetve két szoborról van szó Gitta szerint, amelyekből az egyiket lopták el. Nem tudják, hol kell keresni? Kitől vette meg?
4/10
napraforgó 2019 nov. 09. - 12:18:41 4/10
(8896/18030)
Igazán jókat beszélgettünk, remélem találkozunk még, itt, vagy egy másik sorozatnál. Viszlát mindenkinek!
5/10
Lambada 2019 nov. 09. - 11:27:42 5/10
(8895/18030)
Nagyon fura befejezése volt ez ennek az évadnak, én sokkal jobbat vártam. Könnyebb lett volna azt elhinni, hogy Kálmán műkincs-csempész volt (az a "szent ember"!), mint hogy ő volt Európa legnagyobb pravoszláv műkincsgyűjtője.

Az előzetes sem sok jót ígér a jövő évadra. Ennek ellenére - és mindannak ellenére, hogy szinte minden itt leírt kritika jogos - hiányozni fog az "esti mese". Már el is felejtettem, milyen sorozatot nézni, talán a "Kórház a város szélén" volt az utolsó, amit néztem.

Visz'lát, RTL Klub, legközelebb akkor kapcsolok erre a csatornára, amikor kezdődik az új évad.
És visz'lát Nektek is, jövőre veletek ugyanitt! Addig is minden jót!
5/10
Lambada 2019 nov. 09. - 11:23:30 5/10 Előzmény guess.who
(8894/18030)
Ja, Maunika: ez a drága lélek közli Tibivel, hogy NEM TUD OROSZUL – de azért a fedőneve Matrjoska. Igen, ez is teljesen valószerű.

Igen, mint ahogy az is teljesen valószerű, hogy az éles eszű "titkosügynök-kommandós" Maunika, akinek az óvatosság a vérében kell, hogy legyen, csak úgy belehelyezi ott helyben, a DNS-labor folyosóján a papírkosárba a testvéreinek szóló levelet! Nem viszi magával, nem égeti el, nem is tépi szét, szépen belehelyezi!

guess.who 2019 nov. 09. - 07:29:52 Előzmény napraforgó
(8893/18030)
"a volt TSz paraszt Kálmán bácsi Európa legnagyobb pravoszláv műkincsgyűjtője lett volna."
És hát továbbra is ott a legnagyobb probléma, hogy pravoszláv műkincsekről beszélnek, és folyamatosan római katolikus Mária-szobrokat mutogatnak, amik szerintem jó esetben is a XIX. századból származhatnak (már az eredetijük, nem ezek a fröccsöntött gumimadonnák).

"Az epizód végén a család nagyon örült, na de minek is? "
Percekig hahotáztak a semmin, miközben Lujzikáék a Marosi/Tibiék HÁLÓSZOBÁJÁNAK ablakán hallgatóztak (ahol például a denevért engedték be Tibiék stb.) és onnan mindent hallottak, ami a konyhában (étkezőben) történt. Jó fülük lehet a nyanyáknak. :)

"Ja, sem brit, sem angol, német de még csak az orosz, ukrán műgyűjtők, sőt maffia sem érdeklődött a hasonló műtárgyak iránt."
No igen. Azért a brit arisztokrácia mögött van némi tőke is, amiből lehet finanszírozni az ilyen műkincsgyűjtést. Az orosz újgazdagoknál szintén. Egy magyar, faluvégi házikóban lakó kisnyugdíjas még egy szerencsés lottónyeremény esetén is kimutathatatlan pénzmennyiséggel rendelkezik az előbbiekhez képest. És hát az nem túl valószínű, hogy a műkincseket a kevesebb összeget felajánlók tudják megvenni. :)

Az előzetes meg újabb katasztrófa: megint lesz Kata-Robi, Stefi-Dani, Maunika-Józsi stb., szóval folytatódik a helybenjárás a harmadik évadban is.
guess.who 2019 nov. 09. - 07:22:06 Előzmény Rojita
(8892/18030)
"Mahics "államtitok"-nak nevezte a 20x20 m-re eldugott és letakart magyar, fekete titkot. Sztem, megvan annak a szabálya, h ki és hol minősíthet vmit államtitoknak. "

Hát, mindenesetre egy huszadrangú erdész egy priuszos expolgármesternek nehezen minősíthet bármit is államtitoknak. Arról nem is szólva, hogy megint baromság az egész: ha "államtitok", akkor miért viszik oda a faluba közszemlére, miért nem dugják el az erdőben legalább? Meg aztán Attilát annyira érdekelte a dolog, de eszébe nem jutott volna benézni a nádszálak között. :)
guess.who 2019 nov. 09. - 07:20:10
(8891/18030)
"legsemmitmondóbb rész volt. "
És ezzel zárták le bombameglepetésként az évadot. :D

Az már úgy látszik, nem érdekli a készítőket, hogy úgy kezdték az első évadot, hogy Kálmánka az örökség lediktálásakor ismerkedett meg Marosival, hiszen utólag úgy emlékeznek, hogy ez egy réges-régi kapcsolat volt a műgyűjtő és az ügyvédje között. Kicsit sem baromság mindebbe bekavarni a rendőrt is, aki volt már közlekedésitől kezdve kommandósig jóformán minden – az úgynevezett titkosügynök-kommandós Maunika mégsem tudja, hogy kicsoda.
Ja, Maunika: ez a drága lélek közli Tibivel, hogy NEM TUD OROSZUL – de azért a fedőneve Matrjoska. Igen, ez is teljesen valószerű.