guess.who 2020 jan. 04. - 09:05:07 Előzmény napraforgó
(9170/18030)
Akkor jobb egérgomb az asztal egy üres részén -> Új -> Szöveges dokumentum (ha nincs, akkor Rich Text formátum is jó) :)

A nagyítónak amúgy a Start gomb mellett kellene lennie a tálcán. De ha felnyitod a Start menüt és simán elkezded gépelni, hogy Jegy..., akkor is meg kell jelennie a Jegyzettömbnek. :)
4/10
offtopic
napraforgó 2020 jan. 04. - 08:54:05 4/10 Előzmény guess.who
(9169/18030)
Áááá, nincs sem jegyzettömb, sem nagyitó a Start menüben.
Valamit kellett csinálnom a jobb gombbal, akkor lett egy szövegablakom, onnan szépen bemásoltam a szöveget, de hogy hogy keletkezett az az ablak, már nem emlékszem... Sajna.
guess.who 2020 jan. 04. - 08:10:36 Előzmény napraforgó
(9168/18030)
Ha megfigyeled: megint Tibi-túladagolás van, jóformán semmiről nem szólt ez a két rész, csak róla, a többiek mintha vendégek lettek volna csak a sorozatban. Ráadásul a szokásos önismétlés: ugyanezt a nyekergését-húzódozását pontosan ugyanígy láttuk már a fogorvosos idétlenkedés idején, ott is Vali és Kata győzködte, hogy menjen el a dokihoz...
Nincs semmi új ötlet, szerintem pár részen belül előszedik megint az emberrablásos kártyát is. :)

Katókánk Lóbeltezése egyébként annyiból "érdekes" (inkább szánalmas), hogy egyelőre Danikánál lakik, és szóba sem került az anyjával, hogy hazamenne, netán Lóbeltünk vélhetően sufniméretű albérletébe költözne Kárásziba (amit nem is tehet). Pedig nyilván Dani nem fogja hagyni, hogy nála hédereljen, miközben naphosszat Lóbeltkával kavar. Úgyhogy ebből lesz még egy teljes évadon áthúzódó nyűglődés, aminek se vége, se hossza, se feloldása nem lesz: pont ugyanitt fog az egész tartani az évad (sorozat?) végén is.

És egyébként igazad van: nagyon zavaros az egész. Nekem az az érzésem, hogy az első évadban még volt ötlet, fantázia és főként: irány. A másodikban ezek helyét átvette az időhúzás, aminek folytán sikerült irtó sok olyan epizódot, történést belepakolni, ami a korábbi, értelmesen folyó történetet összezavarta. A harmadik évadban valószínűleg készültek egy kicsit letisztázni a dolgokat és előrébb haladni, de éppen a második zagyvasága miatt ezt szerintem lehetetlen lesz értelmesen kibogozni. Sőt: úgy tűnik, hogy még jobban kócolják össze az ilyen Marosi-maffiafőnök és titkosmegbízóageoradarral-szerű ötletekkel.
Korai még, de azt hiszem, én már kezdem temetni ezt a sorozatot.
guess.who 2020 jan. 04. - 08:02:16 Előzmény napraforgó
(9167/18030)
Start menü -> Jegyzettömb (ha nincs meg, akkor a nagyítóhoz kezdd el beírni, hogy Jegyz...).
Illetve ha nincs kint közvetlenül, akkor a fentiek után, ha megtaláltad, javaslok egy jobbklikket, és Rögzítés tálcára, vagy Rögzítés Start menübe, és utána már könnyebben eléred. :)
guess.who 2020 jan. 04. - 08:00:03 Előzmény napraforgó
(9166/18030)
Ráadásul Rudolfunk egész más jellegű szobrokat készített (inkább tűnt iparosnak, semmint valamiféle vallási témájú szakértőnek), ugyan honnan szedte volna a hozzáértését egy ilyen minimadonna elkészítéséhez? Pláne háromhoz. Pláne olyan minőségben, hogy összekeverhető legyen az eredetivel?
Ez megint ilyen "ja, van egy szobrász a sorozatban, akkor legyen úgy, hogy ő szoborta" jellegű pillanatnyi elmezavar volt az alkotók részéről. :)
guess.who 2020 jan. 04. - 07:53:10
(9165/18030)
Most már két részen keresztül suvickoltak, úgyhogy el kell fogadnunk a tényt: Napraforgó híres lett! :)
4/10
napraforgó 2020 jan. 04. - 06:18:50 4/10
(9164/18030)
Amúgy hogy a csudába jött ez elő hirtelen, hogy Tibinek egy átfogó orvosi vizsgálatra kell mennie? Ha Kata mondja Tibiéknek, a szivinfarktusára hivatkozva, hát elhiszem, de itt semmi előzmény, csak Vali mondja hirtelen egy reggel., hogy menniük kell.

Marosi szerepe elég különös, a szerb szállitónál Kálmánra hivatkozik, mintha ő lett volna a műkincsrabló banda feje és most ő a helyébe lépett.
Na meg a pap szerepe is különös - az még OKé, hogy a szerb háború alatt ő rejtegette a kicseket a a templomában, na de 20 évvel a háború után mi is van???

Nagyon zavaros minden.
4/10
napraforgó 2020 jan. 04. - 04:46:54 4/10
(9163/18030)
3/2. rész
Mónika a DNS laborba készül a mintákkal, amikor Subicz irásmintát akar tőle, de Móni nem ad.
Vali keltegeti Tibit, éves orvosi vizsgálatra vinné Tibit a kardiológiai problémái miatt. Katica időpontot egyeztetett nekik. Tibi inkább kincskeresésre menne, de Vali csak elráncigálja a vizsgálatokra, ráadásul éhgyomorra a vérvétel miatt.
Subicz irásmintát vesz Icukától is, akivel leiratja a nevét. Icuka leirja: SUVICK.
Krisztián elmegy a nevelőtiszjéhez utógondozásra, aki vegzálja, mert nem jelent meg párszor, amikor kellett volna. Krisztó méltatlankodik, hogy kezdjen igy új életet. Aztán megjegyzést tesz egy marihuána ültetvényről és végül megegyeznek, ő elmondja, az hol van, cserébe elfelejtik az ő régi ügyeit.
Szláven boldog Diával, ennek Joli néni is örül. Szláven közli, hivta az ügyvédnő, Olgát szemmel kell tartani! Jolika Kálmán akaratára figyelmeteti.
Dia ideges, őneki nincs most munkája. Anikót is furcsállja, a lánya kisemmizte. Sándor szerint meg kell tudniuk, ki dobta fel őket. Anikó szerint az ellenőrnő elárulta, hogy az illető Dia ellensége volt. Szerinte Olga lehetett az, Szláven miatt. Dia felhergeli magát, elrohan, hogy helyretegye Olgát.
Tibi a vérvétel után is hisztizik a folyosón, amikor jön Kata és Robi nevetgélve. Kata vinné az apját az urológiai vizsgálatra, de Tibi nem akar menni. Robi felajánlja, ő segit, ez mégis férfidolog.
Zsoca, Palika (! aki nem ismeri) és Benedek a kisboltban sört rendel hitelre, mert ők nem mennek be a kocsmába, amiért Stefike kisemmizte az anyját! Ők most sztrájkolnak!
Szláven előveszi a sárga táskát és megszámolja, megvan Olga pénze hiánytalanul. Felhivja Olgát és rákérdez a Giotto szoborra, de nő nem veszi a lapot. Szláven figyelmezteti, ne hozza a nyakára se Goránt, se Bogdánt!
Subicz megkéri Olgát, faxolja neki át a két irásmintát. Olga kineveti , ez ma már elavult, csak le kell fotózni a két papirt és e-mailen elküldeni. Meg is csinálja és hamarosan meg is jön a válasz, az automata géphang közki Subiczcal, hogy a két irásmninta egyezése negativ. Subicz töri a fejét, ha sem Mónika ,sem Icuka nem lehetett, akkor ki a tettes?
Mónika eljut a DNS laborba, leadja a mintákat. 2-3 hét múlvára igérnek eredményt.
Marosi elmegy a St Klárába egy nyomozati engedéllyel, hogy kihallgathatja a szerb beteget. Tökéletes szerb nyelven faggatja a pasit, közli, hogy ő Szappanos Kálmán nevében, helyette intézkedki és faggatja, hol vannak a szobrok. Közli, hogy a pasit a megbizói átverték, egy hamisitványt nyelettek le vele és kérdi, ki bizta meg. De a szerb nem beszél.
Dia megtalálja Olgát a panzió ebédlőjében és ls balhézik vele, közli Szláven nem lesz az övé!
Robi nagy nehezen eléri, hogy Tibi alávesse magát a vizsgálatnak. Közben Vali és Kata a büfében kávéznak és Vali örül, hogy Kata jókedvű. A boldogságát Robi jelenlétének tudja be.... Közben panaszkodik Tibire is, aki megint nyomozgatni akar a műkincsek megtalálására.
Stefi unatkozik az üres kocsmában, mindenki negligálja a műintézményt. Zsóka jött, postát hozott, ráadásul Lallitól.
Lali azt irja, hogy az eltelt időben letisztázta magában a dolgokat és arra jutott, hogy ő élete szerelme és rá bármiben számithat.
Krisztó megjön, Stefi szemrehány, hogy ennyit hiányzik, habár forgalom az nincs. Krisztó közli, végre tiszta és szabad.
Tibi végre túl van a vizsgálatokon és most egy jó nagyot akar zabálni.
Szláven "gyónni megy" , kiderül, hogy a pap a háború alatt biztonságba helyezte a műkincseket, de azokat már elvitték Szláven barátai. Csak egy kis Giotto másolat maradt nála, amit a Rudolf készitett és amit Kálmán emlékbe hagyott nála. Szláven elmondja, hogy az egyik hamisitvány miatt majdnem meghalt egy ember!
4/10
napraforgó 2020 jan. 04. - 03:55:25 4/10
(9162/18030)
Kérlek benneteket segitsetek!
Már majdnem leirtam a teljes tartalmat, amikor az váratlanul elszállt, Ctrl z-re sem jött vissza. Sajna a gépem hetekig szervizben volt és ezalatt ő is én is elfelejtettem, hogy kell a szöveget valami külön lapon leirkálni és aztán áttenni ide.
Már nem emlékszem melyikőtök segitett, de kérem, tegye meg újra.
Most megpróbálom rekonstruálni a tartalmat, de ez igy nekem dupla munka.
4/10
napraforgó 2020 jan. 04. - 02:56:41 4/10
(9161/18030)
Én röhejesnek tartom, hogy Rudolf, ez a nem túl tehetséges szobrász hirtelen 3 tökéletes másolatot készitett a Szarajevói Madonna kicsinyitett másából állitólag Kálmán kérésére. És ha nemcsak hármat készitett?
Egyáltalán, miért kért ilyet Kálmán? Akart egyet otthonra, egyet a papnak adott és mi lett a harmadik másolattal? lenyelte a szerb hazafi, aki haza akarta vinnia Madonnát??
Amúgy Giottótól nem is maradt fenn szobor, csak a festméynei, amennyire tudom.
Na és mit szóltok ahhoz, hogy Marosi folyékonyan beszél szerbül?
4/10
napraforgó 2020 jan. 04. - 02:48:19 4/10 Előzmény Rojita
(9160/18030)
Tompika újraültette, mert a haverjai megrótták, de főleg akkor ijedt meg, amikor a haverjait elfogták, lekötözték és az új terkjesztők megfenyegették őket a kinyirással. Tompika akkor nagyon lelkesen próbálta feltörni a talajt a saraboló kapával.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 04. - 00:08:30 9/10
(9159/18030)
nem mernék rá mérget venni, ha jo szobrász akkor az eredetit csak szakember ismeri fel de Szláven arrafelé fog keresgélni viszont ahogy előrejelztem még szeptemberben Szláven nagyon másabb igazábol mint amit mutat a cuki szláven karakterben. Diával ez a kapcsolat elég billeg még mindig

Mit szoltok Lali szerelmes leveléhez? ujabb szálat kapunk :D
9/10
amira_daaa 2020 jan. 04. - 00:01:04 9/10
(9158/18030)
igen ő az, aki bekavart hogy Monikáék nem is hasonlitanka egymásra, lehet hogy eleve tudott valamit, vagy kérte valaki hogy kavarjon be ezzel az elcserélt nem hasonlitanak egymásra a gyerekek dologgal.
Lehet hogy lesz itt több szobor is szerintem. Amugy ki ért egyáltalán a szobrokhoz? aki fel tudná ismerni, hogy ez igazi vagy sem? Marosi csak átvette a bizniszt.
9/10
offtopic
amira_daaa 2020 jan. 03. - 23:57:54 9/10 Előzmény janderka
(9157/18030)
:))) sokat ittam :D és amikor az ember probál kommentálni alkoholizálva :D
9/10
amira_daaa 2020 jan. 03. - 23:41:25 9/10
(9156/18030)
ki látta hogy a Marcipán utcában van a főügyészség?
Dia Olgi vita tetszett, de igaza volt Icukának hogy Szláven nem ér ennyit hogy balhézzon miatta.

Marosi most Kálmán helyett van de Kálmán él vagy én is halucináltam? Viszont ha van 3 hamisitvány ki tudja hogy ami az Olgánál van az eredeti-e vagy sem. Bár Olga csak felismeri.

Viszont azt hallottátok hogy a szobrász csinált még másolatokat ki tudja hányat csinált lehet hogy nem állt meg hanem többet csinált és árulta vagy fene tudja.

Katica meg ténlyeg jobban mutat Loberttel mint Danival - akit nem láttuk szerencsére már kettő rész ota nem is hiányzik.
1/10
janderka 2020 jan. 03. - 23:36:33 1/10 Előzmény amira_daaa
(9155/18030)
Kérhettél volna jelszóemlékeztetőt is... Vagy az emailcímedet is elfelejtetted?
9/10
amira_daaa 2020 jan. 03. - 23:16:22 9/10 Előzmény Rojita
(9154/18030)
szerintem lenne több biztonságosabb hely is mint a zsirosbödön vagy a bodé vége.

amugy mostmár kiváncsi vagyok Goránra és Bogdánra is joképük lesznek vagy csak gonoszak? :D
7/10
Rojita 2020 jan. 03. - 22:48:05 7/10
(9153/18030)
Nekem a korábbi zsírosbödönben eldugott pénz tetszett.
Házon kívüli bódéban eldugni pénzt? Nem lenne egy nyugodt percem se tőle.

Esetleg virágcserépben, balkonládában elrejteni? Lehet, h kipróbálom...
9/10
amira_daaa 2020 jan. 03. - 22:36:24 9/10
(9152/18030)
Suvick autogrammkérése Dévényi Tibi bácsival.

Irja ide Icuka SUUU-BIIIC :D :D
erre leirja ICUKA hogy SUVICK :D

belekerültünk a sorozatba :D vagyis hogy igy neveztük :D Gratula Nekünk és aki kitalálta annnak is :D
9/10
amira_daaa 2020 jan. 03. - 22:19:04 9/10 Előzmény guess.who
(9151/18030)
a napi győztes Guess Who Gratula megtaláltad a legnagyobb bakit a tegnapi részből :D
::::::
Nem figyeltél a részletekre: pont hogy nem figyeltek a részletekre. :) A dátum szerint FEBRUÁRban járunk, de közben Kálmán feje felett a falon virágzik a csarab és a gang előtti ágyásban is virágos lágyszárúak üldögélnek (sőt a gang oszlopaira aggatott virágtartókban is van virág). :)