guess.who 2020 jan. 01. - 17:51:06
(9070/18030)
No, az tény, hogy nem volt sok dicsérnivaló a második évadban, de úgy érzem, hogy az itt leírt kritikáknak azért volt alapjuk... Ha feltétel nélküli, hasznos tartalomtól mentes dicséretre vágynak, akkor a FB-oldalakat kell olvasni, ott mindenki odáig jut, hogy imádja, szereti, nagyon jó, tökéletes. Nyilván léleksimogatónak jó lehet az ilyesmi, de abban a téves hitben ringatja a készítőket, hogy mindent jól csináltak, változtatniuk nem szükséges: Tibi legyen csak ugyanolyan bunkó, mint eddig, hiszen ő a sztár... :)
4/10
napraforgó 2020 jan. 01. - 17:03:52 4/10
(9069/18030)
Azért nem egészen. Én pl. örültem a 2. évadban a muskátliknak, meg a panzió előtti disznövényeknek.
Meg annak is, hogy Tibi káromkodásaiból sokat visszavettek. Igaz cserébe állandóan orditott. És Kata sem ugrált minduntalan a pasik derekára, a szemét sem forgatta annyit. Egyszóval, észrevettük a pozitivumokat is.
Nekem alapból a sztorival van bajom, nem a kivitelezéssel. A szinészek becsületesen teljesitenek, nagyon jól hozzák a karaktereket. Csakhát nincs igazi történet, csak olyan sok kis történetszálacska, amik csak az időhúzásra jók és nem vezetnek sehová.
4/10
napraforgó 2020 jan. 01. - 11:21:51 4/10 Előzmény guess.who
(9068/18030)
Nekem az a privát véleményem, hogy nem volt annyira jó az alapötlet, a feltételhez kötött öröklés (attól most tekintsünk el, hogy ilyen jogilag nem is lehetséges).
Összezsúfoltak egy rakás különböző embert egy kitalált faluba, ez valameddig lekötötte a nézőket, na de már 142 résznél tartunk és egy tapodtat sem jutottunk előre. Az örökösök éppolyan hülyék, mint az első részekben, a falusiak is debilek, senki nem fejlődik sehová, talán az egyszem Stefin kivül., aki helyeske lánykából egy kiállhatatlan perszóna lett.
Hol itt a megoldás? Mert valaminek azért lenni kéne a végére! És legyen már vége, mert kezdenek igen unalmasak lenni.
guess.who 2020 jan. 01. - 09:20:54 Előzmény napraforgó
(9067/18030)
Hát nem tudom. Ha a harmadik évadra megint ugyanazt az időhúzást tudják csak kitalálni, mint a másodikra, akkor irtózatos nagy bukta lesz. A számokból szerintem már látniuk kellett, hogy a másodiknál is elkezdtek ráunni a nézők a helybenjárásra – ezen viszont nem segít az, ha behoznak "ismert neveket" néhány epizódra. És hiába cserélik le Anikót egy másik kocsmárosra, ha az alapkoncepción nem változtatnak...

És igen: ez a műkincsgyűjtős baromság egy nagy elszúrás úgy, ahogy előadták, pont azokért, amiket leírtál. De ez is csak egy a korábbi ezerötszáznegyvenhét baromságból, amit megpróbáltak elhitetni a nézőkkel. Szerintem egyértelmű, hogy szimplán rosszak az írók, és egyre együgyűbb ostobaságokkal töltik meg az epizódokat ahelyett, hogy valóban a sztoriban haladnának előre valamiféle értelmes vonal mentén. Azonnali írócserékkel talán még menthető a dolog, de akkor sem szabad ezt túl sokáig húzni már: egyszerűen nincs a sztoriban többszáz rész, nagyon elhasználódtak és debillé váltak a szereplők. És attól tartok, hogy ezt ők is érzik: talán nem véletlen, hogy a Bátrak földjét odatűzték a DÖ után a műsorrendben...
4/10
napraforgó 2020 jan. 01. - 05:41:03 4/10
(9066/18030)
Nem tudom, hogy van ez műgyűjtőéknél, de énszerintem kellenek lenni neki felhajtóinak, akik utazgatnak, kinézik a műkincseket, megtudják, hol és mikor kerül eladásra, vagy akár árverésre egy kincs, aztán eljárnak a megbizójuk utasitása szerint. Mikor, mennyit ér meg egy darab, meddig mehetnek el egy árverésen, stb, stb. És talán nemcsak vesznek, hanem eladnak is, kereskednek, stb.
De Kálmán bácsinál semmi ilyet nem láttunk. A kocsma törzsközönségén kivül senkivel nem tartott kapcsolatot, nem volt csak egy rozzant öreg telefonja (ha egyáltalán az övé volt az ellopott), pedig korszerű számitógépének, laptopjának, műholdas telefonjának kellett volna lennie, na és hozzá illő tudásnak, ahhoz, hogy valóban Európa legnagyobb műkincsgyűjtője legyen.
Jajj, legalább ne hazudtak volna ekkorát, hogy ő volt a legnagyobb. Pont elég lett volna, ha csak műkedvelő gyűjtő lett volna, aki néha rálelt egy kincsre.
Akárhogy is, kétlem, hogy olyan magyarázatot tudnának adni az alkotók, amit még el is tudnék hinni. Szerintem nagyon elszúrták.
4/10
napraforgó 2020 jan. 01. - 05:31:39 4/10 Előzmény guess.who
(9065/18030)
A baj az, hogy mostmár érdekel, hogy még milyen marhaságokat tudnak kitalálni. De talán már nem lesz annyira fontos, hogy élőben "közvetitsem".
offtopic
guess.who 2019 dec. 31. - 17:48:47 Előzmény napraforgó
(9064/18030)
Van ilyen?

Ja, igen, megtaláltam. :)
guess.who 2019 dec. 31. - 17:46:47 Előzmény napraforgó
(9063/18030)
"A történetet semmivel sem vitték előrébb, csak felesleges zűrzavart okoztak"
Ráadásul egyiket sem tudták igazán megokolni, mert csak valami ködös, zagyva mesét adtak elő hozzá, ami egyáltalán nem illett a korábban történtekhez. Mindkettőnél az látszik, hogy tökéletesen ad hoc volt: ha akár Marosi özvegységét, akár Kálmán bácsi műgyűjtőségét időben kitalálják, akkor nem az utolsó részben dobják be, hanem tíz részekkel korábban elkezdik felvezetni utalásokkal, meg hogy egy-egy szereplő "véletlenül" elkottyant egy-egy információt stb., és így felépül az utolsó részre a "bomba".
Másrészt: a Marosi-özvegységnek lényegileg semmi következménye sem volt, mindössze az, hogy odament egy hétre Tibikéékhez lakni, megtöltöttek TTibivel pár részt, aztán onnantól, hogy összevesztek Marosival, minden pontosan ugyanúgy folytatódott, mint előtte. Szerintem most a Kálmán bácsis műgyűjtés is ilyen lesz: 5-10 részen keresztül megy majd a nyafogás, TTibi "nyomoz", esetleg ás egy pincét, talál egy másik köcsögöt vagy valami koszlott ikont, utána lecseng az egész és már senkit nem fog érdekelni a világhíres műgyűjtő.
Pedig ezeknek a "bombáknak" elvileg éppen az lenne a szerepük, hogy onnantól a történet egészen más irányba induljon el: ha özv. Marosi és odaköltözik, akkor maradjon is ott, "boldogítsa" a többieket, változtassa meg a falu életét stb.
guess.who 2019 dec. 31. - 17:39:39 Előzmény napraforgó
(9062/18030)
"Ezekből a szamárságokból nehezen fognak tudni kikeveredni. "
Az ilyesmi eddig sem okozott gondot nekik. :D Másnap kiderül, hogy Jolika álmodta az egész második évadot, és kész. :)
guess.who 2019 dec. 31. - 17:37:38
(9061/18030)
Hát ha elmennek ebbe az irányba (hogy Kálmán bácsi csalta az asszonyt, az asszony meg őt és a három gyerek nem is testvérek, de van még egy kazal féltestvérük a környéken), akkor szerintem az a lehető legrosszabb megoldás. Már így is irtózatosan túlbonyolították, teljesen fölöslegesen, és tényleg az van, hogy egyre szürkébb és sivárabb massza az egész, amit –ahogy Napraforgó is írta– nem lehet szeretni és nem érzi úgy az ember, hogy követni akarja ezeket az egydimenziós, nugáttal töltött karaktereket minden este...
4/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 17:37:19 4/10 Előzmény guess.who
(9060/18030)
Nem kéne átmenni a Bátrak földje topicba?
offtopic
guess.who 2019 dec. 31. - 17:34:36
(9059/18030)
Ja jó, ő a Felicity Jones-hasonmás, a nagyobbik baronesz.

Akinek a karaktere tetszik még, az Csőre Gábor ottani "felesége", Dér Denissa: interjúban elhangzott, hogy a forgatás elején jöttek rá, hogy nagyon jól tud szlovákul (milyen meglepő, mivel egyébként a szlovákiai Szinnán született és a pozsonyi színművészeti főiskolába járt :) ), és ezt nagyon érezni is a beszédén. De szerintem pont ez a jó benne, el is hangzik az első részben, hogy "tót asszony", illetve mondták is, hogy átírták direkt a szerepét, hogy ezt hangsúlyozzák. :)
offtopic
guess.who 2019 dec. 31. - 17:28:20
(9058/18030)
Három rész alapján szerintem nem lesz rossz – feltéve, hogy tényleg jó az írói gárda és nem fáradtak el a 80 rész megírása alatt. Mert azért az első 10-20 rész a DÖ-ben is jól ki volt találva. :)
Alapvetően úgy tűnik, hogy jók a karakterek (bár a falusi pap és a kikapós kocsmárosné már eléggé elhasznált sztereotípiák, de nyilván az 1800-as években egy falu kötelező tartozékai voltak), illetve a színészek is kellemesek külsőleg , meg a játékuk sem túlerőltetett. Azt ugyan hiányolom, hogy a főcímnél képeken mutatják a szereplőket, de senkinek nincs ott sem a karakterének a neve, sem a sajátja. A végefőcímnél meg a DÖ-höz hasonlóan csak végigrohannak a betűk (de ott sem azonosíthatóak a színészek a karakterrel).
Interjúban elhangzott, hogy nem törekszenek ruhában sminkben és frizurában sem a tökéletes korhűségre, de azért a füstös szemhéjfesték eléggé anakronisztikusnak hat ebben a környezetben, még ha "Felicity Jones"-nak jól is áll. :)
4/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 17:27:05 4/10 Előzmény guess.who
(9057/18030)
Az első évadot Marosi özvegységével zárták, most Kálmán bá' műgyűjtői tevékenységével. Mindkettő hülyeség. A történetet semmivel sem vitték előrébb, csak felesleges zűrzavart okoztak, azon felül mindkét dolog teljességgel hihetetlen.
4/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 17:20:17 4/10 Előzmény napraforgó
(9056/18030)
Na és mi lesz holnap? 2021 talán?
guess.who 2019 dec. 31. - 17:19:42 Előzmény napraforgó
(9055/18030)
Nekem úgy rémlik, hogy itt már az első évadban is beszélgettünk róla, hogy nincs ebben a sztoriban többszáz rész. És így is lett: a második évad egy teljesen fölösleges, értelmetlen helybenjárós-időhúzós semmi lett, ha egy-az-egyben kihagyják és a harmadikkal folytatják, fel sem tűnt volna, annyira nem történt benne semmi a sztorival kapcsolatban...
Szerintem a húzónevek epizódszereplők lesznek, mert kétlem, hogy hosszabb távon még több szereplőt és még több szálat bele akarnának szőni a részekbe. Ha mégis, akkor az őrültség: így is annyira követhetetlenül szétfolyik már az egész és így is annyira sok a semmit nem csináló, léhűtő "szereplő", hogy éppen egyszerűsíteni kellene már és csökkenteni a szereplőket, nem még növelni a számukat. Ahogy írod is: Zukaiék "továbbfejlesztése" például szerintem is baklövés volt. Huszadrangú szereplőként, pitiáner korrupt erdészként kezdték, erre pár hónap után ott tartanak, hogy a simlis Attilát utasítgatják, meg Misit kirúgatják, illetve jóformán az egész falut ők ugráltatják – pedig nem is gázszerelők. Hagyjuk. :D

A műgyűjtő Kálmán bácsi meg tényleg csak annyi, hogy a második évad végére is akartak valami "nagy durranást" lezárásnak – de mindenki nagyon fáradt volt már a rengeteg Sanyis-Misis "poén" megírásától, úgyhogy ez volt a legjobb ötletük. :)
4/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 17:19:33 4/10 Előzmény guess.who
(9054/18030)
Sajnálom, de nem szeretem a szamárságokat. Kis butaság még belefér, de ilyen oltári nagy marhaság, mint amiket itt kitaláltak, már nem annyira.
4/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 17:14:40 4/10
(9053/18030)
Az utolsó lapon előreugrottunk egy évet. Minden hozzászólás 2020 decemberében született! HIHI
offtopic
guess.who 2019 dec. 31. - 17:08:01 Előzmény janderka
(9052/18030)
(Nem pontos: a tű hegyes. :) )
4/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 16:25:59 4/10
(9051/18030)
Laura biztos fogja még szinesiteni a palettát a férfiak nagy örömére.
Özvegy Szappanosné jövőbeli helyzetét nem tudom, azt éppúgy elszúrták, mint Kálmán bácsit a szellemjárással, meg a pravoszláv műkincsek gyűjtésével. Nagy szamárságot csináltak ezzel, mint Gitta özvegységével is. Nekem jobban tetszett volna, ha Marosi megmarad karótnyelt ügyvédnőnek, aki Kálmánnal meg van egyezve, hogy mikor, mit csináljon, hogyan irányitsa az örökösöket. Kálmánt is jobban el tudtam volna képzelni lottónyertes paraszt bácsinak, mint Európa-hirű műgyűjtőnek.
Ezekből a szamárságokból nehezen fognak tudni kikeveredni.