4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 04:12:49 4/10
(550/18030)
Nekem sem hiányzik a párt és a politika a történetből, na de ez manapság sajnos megkerülhetetlen. Egy polgármester választáson, akármilyen kicsi lenne is ez a képzeletbeli falu, azért csak előjönne a dolog. Fura, hogy Subicz pártállását meg sem próbálták tisztázni, amikor fölvetették neki a lehetőséget, a jelöltséget. Misi valószínűleg független jelölt lenne, bár ki tudja, lehet, hogy épp azzal tudna veszíteni, ha egy nem kedvelt párt színeiben indulna.
4/10
napraforgó 2019 febr. 20. - 04:07:02 4/10
(549/18030)
Hihetetlen! Mónika kora reggel, még nyitás előtt megjelenik a kocsmában és bocsánatot kér a viselkedéséért Anikótól. Ejj, valahogy nem tudom elhinni, hogy éjszaka magába szállt és megbánta. Nem beszélve arról, hogy a kis Stefit is nagyon megbántotta, nem épp úgy viselkedett vele, mint egy nagynéni, inkább, mint egy cápa, aki kereszte le akarja nyelni. A lemondó nyilatkozattal ki akarta forgatni az örökségéből.
Vali is megkezdi a nagy színjátékot, színből megbocsát Tibinek - legalábbis addig, amíg meg nem szerzik a rájuk eső örökrészt. Anikóval szemben viszont bosszút forral, felbiztatja Zsókát, uszítsa rá Anikóra ismét az ellenőr ismerősét.
A két vicces öreglány tanácsért a harmadikhoz, Joli nénihez fordul, elmesélik a zacskó pénzt és a drogot, hogy jutottak hozzá, és tanakodnak, mitévők legyenek vele. Yodika néninek jó ötlete van, el kell ásni. Joli néni egy hihetetlen mesével áll elő, Kálmán szelleme az álmában megjelent és azt mondta, nem nyughat addig, amíg az urnája is nincs a föld alatt. Megkéri Szlávent, hogy szerezze meg Kálmán bá' urnáját, majd abban elássák a szajrét a mamutfenyőknél. Szláven a nagy füleivel kihallgatja a szervezkedésüket.
Misi a barátjának, Sándornak panaszkodik, Zsóka nem hagyja aludni éjszakánként, mindenképp polgármestert akar belőle csinálni. A két ökör is tanakodik, Mihálynak mindenképp fel kell kerülnie a jelöltek listájára, de véletlenül sem szabad megválasztani. De nehéz a helyzet, mert ha Misi jelölteti magát, biztos őt választják, őt szereti a falu népe.
Kata kora reggel fölmegy Budapestre, Csabának elmeséli, hogy sehogy sem talál megfelelő alkalmat, hogy elmondja Robinak a diagnózist a gyógyíthatatlan betegségéről. Később a barátnőjével, Pollival találkozik, aki azt tanácsolja, hogy hagyja élni a pasit, amíg lehet, maradjon mellette és vágjon jópofit a haldoklásához.
Zsóka be van sózva, az ügyvédnőtől levél érkezett az örökösökhöz! Persze rettentő kíváncsi, de az első kikézbesített, az egylethez címzett levelet Anikó nem akarja kibontani a jelenlétében. És később Vali sem, ő is megvárja, míg Tibi fölébred és maga bontja föl. Tibit fölzaklatja a levél. Az ügyvédnő leveléből kiderül, hogy Stefi Szappanos unokaként, és állandó ökörapáti lakosként mindenképp örököl, neki nem kell kivárni az egy évet sem. A többi örökös a maradék 510 millión osztozik, ha megfelelnek a feltételeknek.
Tibi az apját szidja, holott az ő farka miatt lett kevesebb az örökségük.
Anikó örül a levélben foglaltaknak, Mihály már nem, szerinte a nő kifosztotta őket.
Lali meghívja vacsorára Stefit és ennek érdekében al akarja távolítani az apját otthonról. Sándor nagyon nehezen veszi a lapot, de végül is csak eltűnik, így a fiatalok kettesben lehetnek.
Szláven megszerzi Kálmán bácsi urnáját, de cserébe Tibi kidobja a házból, vissza kell költözni e Joli néni kis faházába.
Tamás véletlenül felfedezi az őrizetlenül hagyott piros zacskót, s bár Jolika néni elveszi és hamar elzárja, Tamás később föltöri a fiókot. Nem tudni, hogy a drogra, vagy a pénzre bukik, vagy mindkettőre. Vajon mit vesz el?
s1u2x3e4l 2019 febr. 20. - 00:59:56 Előzmény Rojita
(548/18030)
Nem hianyzik a part szerintem. A mi jarasunkban a telepulesek 3/4-eben fuggetlen partallasu a polgarmester. Parthoz huzas inkabb csak a nagyobb lélekszamu telepuleseken jellemzo, tehat inkabb a nagykozsegekben es abban a 3-4 varosban, ami idetartozik. Ha leszukitek a korjegyzosegunkbe tartozo telepulesekre a vezetoket figyelmbeveve, akkor 4/5 fuggetlen.

A masik viszont sokkal inkabb, amit Janderka ir. Hol a kepviselotestulet, alpolgarmester ilyen esetben? Ebbe tenyleg joggal bele lehet kotni, es nem erzem szorszalhasogatasnak ennek a hianyolasat.
7/10
Rojita 2019 febr. 20. - 00:52:34 7/10 Előzmény janderka
(547/18030)
Persze, úgy is lehet érteni, hogy igenis jelen van a POLITIKA itt is. Minden nap lehet ilyen Attila-féle simlis vállalkozó POLGÁRMESTER-ről olvasni. (Lsd. 2 napja Szabolcsban a polgármester kiosztja az ingyenes tűzifát a rászorulóknak, a testvére pedig a készpénzért megveszi az utalásokat, igaz a fa árának feléért. (Családi vállalkozás) Közben újból lemérték az ajándék fát, persze kevesebb volt, mint ami papír szerint járt volna a rászorulónak. (dupla csalás)
7/10
Rojita 2019 febr. 20. - 00:38:16 7/10 Előzmény janderka
(546/18030)
És hiányzik Attila mögül a pártja. Vagy Attila pártoktól független polgármester volt?
Nem mintha hiányozna a POLITIKA ebben a szórakoztató filmben, csak sajnos a valóságban nyakig vagyunk bennük.
1/10
janderka 2019 febr. 19. - 23:58:42 1/10 Előzmény Rojita
(545/18030)
No problem!

MÁS
Attila napok óta fogdában. Mónika lassan kezdi mindenkinél leírni. Az egyletiek már az utódját keresik. De sehol egy képviselő-testület, amit - mint valóban kompetens szerveződést - munkálkodni látnánk.
Ahhoz hogy szerepeltessenek egy gazdag, befolyásos helyi maffiózócskát a sorozatban, szerintem nem kellett volna "polgármesteri" címmel is felruházniuk. Elég lett volna, ha csak egy simlis vállalkozóként szerepelt volna. Így viszont, hogy ekkora bajban van ekkora potentátként, kezd hiányozni mögüle a testület és a Hivatal.
7/10
Rojita 2019 febr. 19. - 23:44:02 7/10 Előzmény janderka
(544/18030)
Kösz. Most látom, mit írtam. Elnézést. Természetesen BESSENYEI FERENC.
7/10
Rojita 2019 febr. 19. - 22:05:03 7/10 Előzmény s1u2x3e4l
(542/18030)
Köszönöm, így név alapján meggugliztam a pályájukat. Színpadon nem láttam őket, mindketten évtizedek óta vidéki színházakban lépnek fel . Itt tüneményes két öreglányt játszanak.
(Eddig a névazonosság miatt azt hittem, hogy Bessenyei Emma lánya lehet Bessenyei Györgynek. De nem, az unokahúga.)
1/10
janderka 2019 febr. 19. - 21:30:54 1/10 Előzmény napraforgó
(541/18030)
Igazad van. Szóláskeveredés klasszikus hibájába estem. (Pedig olyan jól hangzott...)
http://www.e-nyelv.hu/2010-02-25/vaj-van-a-fejen-van-valami-a-fule-mogott/
s1u2x3e4l 2019 febr. 19. - 19:39:54 Előzmény Rojita
(540/18030)
Fekete Györgyi az egyik, a mely hangu, idosebb pedig a sokat szinkronizalo Bessenyei Emma.
4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 18:06:59 4/10 Előzmény adelheid
(539/18030)
A falak meg furnérlemezből vannak, ahogy olvastam egy cikkben. Gondolom nagyon kell vigyázni az ajtó becsukásnál, nehogy beremegjen az a vékony kis fal. Nem nagyon lehet ajtót csapkodni (vagy a túloldalon meg kell tartani néhány díszletmunkásnak a falat).
s1u2x3e4l 2019 febr. 19. - 17:44:45 Előzmény napraforgó
(538/18030)
Na ez tetszett nekem is a napszakok valtozasa, muhaha. Szlaven is csak este ert oda a levelekkel Yodika nenihez. Baromi nagy lehet ez az Okorapati. :D

Ezt a reszt nekem teljesen ellopta Monika. Imadtam, amikor Aniko felpofozta.
Igaz Tamasnak se artott par legyintes, vicces amugy, hogy pont abban a reszben kapott ki, amelyikben a legnormalisabban viselkedett, es kifejezetten megnyerö volt, ahogy Stefi védelmére kelt Mónikával szemben. XD
4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 17:27:34 4/10 Előzmény janderka
(537/18030)
Ebbe a csodás faluba soha nem jönnek számlák, na és az otthon hagyott lakások után sem kell rezsit fizetni. Boltba sohasem járnak, a hűtő magától megtelik, mint a terülj, terülj asztalka. Vali csak főzőcskézik, bevásárolni nem szokott, csak a postára szalad el néha sz@rt kavarni Zsókával.
Az ember azt hinné, hogy Kristóf jól megrakott szatyrokkal jön haza esténként, amikor bezárta a kisboltot, hozza a másnapi kajának valót.

Stefi meg reggel elhatározta, hogy megismerkedik az apjával, kb. délben bement a kisboltba csokit venni, aztán sötét estére már oda is ért a három házzal arrébb lévő Szappanos házba.
4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 17:14:43 4/10 Előzmény janderka
(536/18030)
Bocsi, de a vaj a fejen van, nem a fül mögött.
A szólás helyesen: Akinek vaj van a fején, ne menjen a napra.
Aki meg rossz fát tett a tűzre, annak sok van a füle mögött.
7/10
macsek1121 2019 febr. 19. - 15:55:40 7/10
(535/18030)
Pontosabban: "HÜLYE" :)
1/10
janderka 2019 febr. 19. - 15:52:48 1/10
(534/18030)
A másik meg a rezsi. Arról hogyan rendelkezett Kálmán bá? Ki van fizetve 1 évre előre minden? Mert ha nem, akkor hogyan intézik a villanyt, fűtést, kaját? Az elején mintha lett volna szó róla, hogy ki miben és hogy veszi ki a részét, de az inkább a ház körüli munkákra vonatkozott (takarítás, mosás, főzés). Na de hogy mindezt miből? Vagy az a disznótor, amivel anno Kálmán bá bekészült a hűtőbe, az egy éven át kitart? Az áramot meg napelem biztosítja, a vízet pedig a kútből húzzák a mosáshoz, főzéshez, fürdéshez?!
Hiszen ha el is fogadjuk, hogy a látszat hiányának ellenére Tibinek termelik a pénzt a taxik, addig Vali eddigi fizetése mégiscsak kiesett. Ahogy Kristóf sem igen visz haza (bevallott, rendszeres) jövedelmet. Mónika pedig laptopozik ugyan sokszor, de hogy van-e belőle bevétele, arról ugyancsak nincs hír. Pláne arról, hogy hogyan jut hozzá ebben a világvége kis faluban a pénzéhez akár ő, akár Tibi.
Vagy ahol jut ketőnek, ott jut háromnak, négynek, hatnak, tíznek is? :)
7/10
macsek1121 2019 febr. 19. - 15:26:20 7/10 Előzmény janderka
(533/18030)
Például dolgoznak a lovardában, ahol nem kevés munka szokott adódni... :) A többiek biztos nyugdíjasok.
1/10
janderka 2019 febr. 19. - 15:13:20 1/10 Előzmény napraforgó
(532/18030)
Nekem az ilyen visszakérdezések alapból mindig gyanúsak. Ha ugyanis nincs vaj a fül mögött, akkor simán megmondja az ember hogy ez vagy az, és nem várja meg hogy a nagy visszadumálása miatt hirtelen gyanúsítottá váljon...

Egyébként engem továbra sem hagy nyugodni a kérdés, hogy két ármánykodás között a falu - nekünk bemutatott lakói (Anikón, Stefin és Zsókán kívül) mi a búbánatos fittyfenét is csinálnak ott egész álló nap? Főleg az örökösök.
4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 14:47:54 4/10 Előzmény janderka
(531/18030)
Mónika kicsit sem tisztességes és néha súrolja a törvényesség kereteit, de nem hinném, hogy drogüzletbe ártaná magát.

A pénz egy részét meg símán el is tehette volna, Attila 3 milliót ígért neki, de nem fizette ki. A többire meg akármit is lehetne mondani. Ha megkérdi a rendőr, honnan van, vissza lehet kérdezni, hogy tán gyanúsítja valamivel? Ha nem a válasz, akkor nem kell felelni a honnan van kérdésre sem.