1/10
janderka 2020 jan. 18. - 22:35:25 1/10
(9617/18017)
Viszont azt el kell ismerni, hogy akárhol veszik is föl a Kálmán bácsis padlásteres jeleneteket, annak a belsője tök valos.
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 19:45:31 4/10
(9616/18017)
Láttad a panzió baloldalát, ott a két szélen van egy-egy ajtó, középen agy ablak. Ezek arányosan voltak elosztva, nálad meg minden "hátracsúszott" (mármint a front hoz képest).
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 19:39:24 4/10
(9615/18017)

Sokszor elgondolkodom, hogy le kéne skiccelni azt is, ahogy a panziónak a valóságban ki kellene nézni, vagyis meglennének azok a szobák, meg helyiségek, amikről mindig beszélnek, amiket el akarnak velünk hitetni.
Vagyis lenne szuterén személyzeti szobákkal, mosókonyha, raktár, stb.
A földszinten az ebédlő, meg a mosdóhelyiségek a jelenleg is észlelteken kivül
Az I. emeleten van vagy 9-10 szoba (Attila régen a 109-es lakosztályban lakott!)
És mivel vannak 300-as jelű szobák is, hát kellene II. és III. emelet is. Na jó, a harmadik emelet lehetne tetőtér, döntött falakkal.
A földszintre én nem terveznék több szobát a Mónikáén kivül, mert ott is minden helyiség számot viselne, a raktártól a mosdókig, meg az irodákig.
Érdekes lenne 3D-ben látni egy ilyen valós épületet, panziót.
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 19:28:18 4/10
(9614/18017)
És van, amit csak meg kell enni!
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 19:27:22 4/10
(9613/18017)
Á, sajnos én nem értek az ilyen képkivágásokhoz, ez már nem az én korosztályom tudománya.
De arra emlékezhetünk, hogy az a kis helyiség, ami korábban polgármesteri váró volt, most meg a masszázsasztal tartózkodási helye, annyira kicsi, hogy a masszázsasztalt épp csak körbe lehet járni. Ha a m.asztal 70-80 cm széles, akkor + 1 méter a helység szélessége, mert fél méternél nem több a hely körbe..
Misi és Sanyi is úgy álltak ott a minap, hogy gyakorlatilag az asztal és a fal között szorongtak.
Ez szerintem azt jelenti, hogy jócskán elvehetsz ebből a tornaszobából a polgi irodája javára.
Úgy láttam, hogy a helységben korábban ott lévő kondipad ki is került onnan, mert már nem fért el a m.ágy mellett.
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 18:22:28 4/10 Előzmény guess.who
(9612/18017)

De nem csak sütős sütik léteznek... ---->
Igaz, vannak gyümölcskelyhek, csokikrémek, gesztenyepürék, somlói galuskák, stb., stb.
És vannak piskóták, linzerek, sós sütik, pogácsák, sajtos rudak, stb, stb.
Ezért mondtam, hogy ki kell alakitani egy választékot.
A krémeket, meg a fagyikat bárki meg tudná csinálni, legfeljebb megfelelő robotgépek kellenek hozzá.
Kiváncsian várom, mit hoznak ki az ötletből.
guess.who 2020 jan. 18. - 17:42:28 Előzmény napraforgó
(9611/18017)
De nem csak sütős sütik léteznek... Meg az azért kevéssé valószínű, hogy a krémestől rétesig mindenféle süteményt tudna otthon Vali sütni az ócska sütőjében, felszerelés nélkül...


Ja, és egy cáfolat: biztosan NEM Szláven a titokzatos drónozós-fenyegető: a drón berepülésekor ott van a focipálya jobb szélén, éppen Diával táncol, ahogy a képen is látszik.
Érdemes lenne elgondolkodni, hogy kik nincsenek ott a buliban: Stefán és Anikó nem látszik a képen, TTibi és Vali sem (de nekik elvileg van alibijük), Attila és Alga éppen a Szappanos háznál vannak (bár Algát úgy látjuk, hogy rohan Attila felé, tehát ELŐTTE akár még drónozhatott is egy kicsit), illetve nem látszik Sanyi, Misi és Zsóka sem, igaz, utóbbiaknál kevéssé valószínű, hogy tudnák kezelni az eszközt. Bár ki tudja: ha Zsóka lakcímnyilvántartást tud varázsolni a postán, akkor más disznóságra is képes lehet. ;)
Ja, és persze nem látjuk Kálmán bácsit, Marosit és Benedek alezredest sem. No meg a titokzatos Goránt.
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 17:42:09 4/10
(9610/18017)
Ez egészen kiváló! Bár Subicz irodája nagyobb, mekkora böhöm nagy iróasztala van, mögötte balról könyvespolc, rajta Ökörapáti kódexe, az iróasztal előtt meg egy elegáns nagy fotel, fogalmam nincs , milyen stilben. És még szemben, az ajtó mellett is van egy kétszemélyes kanapé, oda ült le Jenő.
Persze, az is lehet, hogy az a helyiség is csak egy elvi iroda, és a gyakorlatban nem is ott van.
guess.who 2020 jan. 18. - 17:36:33
(9609/18017)
A posta egy nagyon icipici épület, ott szerintem valószínű, hogy tényleg csak az az egy helyiség van, ahol Zsóka álldogál a pult mögött...
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 17:35:51 4/10 Előzmény Lambada
(9608/18017)
Azok után, hogy Stefi porig alázta és durván megsértette egykori legjobb barátnőjét, most ajándékba adja neki a fodrászatot? Először azt mondta Stefi Diának, hogy havi 200 ezerért kibérelheti a raktárt. Akkor csúnyán leparasztozták, meg zabigyerekezték egymást. A kibékülésnélStefi utalt rá, hogy ő nem tud havi 200-at fizetni, mire Stefi nagyvonalúan valami olyasmit mondott, hogy majd meglátjuk, hogy alakul a forgalom és megegyezünk.

Valinak sem mondott konkrét összeget, csak azt, hogy lesz egy havi fix és utána % a forgalomból. de hogy mennyi lesz a havu fix és hány % aa %, arról nem volt szó. Meg arról sem, hogy majd mit kell ezért csinálni, mikortól meddig lesz nyitva a cukrászda, - semmi.
Én biztos kora reggel megsütögetnék 2-3 fajta sütit, úgy, hogy azok közt legyen több napig elállós is, aztán a következő nap másik 3 fajtát, stb. igy aztán lpár napon belül lesz szortiment. Ha a cuki inkább 10-18 óráig van nyitva, akkor Vali munkaideje tarthatna 6-tól 14 óráig, vagy 7-től 15-ig. Utána majd a hercuig Stefiliba szolgálna fel, mert akkor már csaak vagy az asztalokhoz kell vinni a sütit, üditőt, vagy csomagolni elvitelre.

De egy cukrászdához komoly felszereltsség kell, több sütő, több hűtő, külön a süteményeknek, külön az üditőknek. Kávéfőzőgép, esetleg teaválaszték, stb.
Kiváncsi vagyok, hogy valósitják meg, mert a kocsmapult elég hiteles, sörcsapoló, kávéfőzőgép, mikró, valami kis grillsütő, hűtő a söröknek, üditőknek, stb.
guess.who 2020 jan. 18. - 16:35:43
(9607/18017)
Igen, ez így jó, csak Icuka lomtárában nincs oldalt ablak (ott egy polc van a tisztítószerekkel), illetve szerintem a polgi irodája nagyobb és MauniCa szobája kisebb valamivel (érzésre). Valószínűleg úgy van, hogy a polgi irodájának első fala (amin a két ajtó van egymás mellett) valamivel a fronthoz közelebb van, így az L alakú "edzőterem" kisebb, a polgihoz vezető folyosó pedig rövidebb - de ez végülis részletkérdés. Az emeleten meg szerintem nincs semmi, csak egy üres padlás, meg egy kamu erkélyajtó ablakkal és egy kamu erkéllyel. Azon sem lennék meglepve, ha a Vörös erkélyajtó mögül leskelődős jelenetéhez az erkélyhez támasztott létrán jutottak volna fel a szereplők és a kamera. ;) :)
guess.who 2020 jan. 18. - 16:31:36 Előzmény Lambada
(9606/18017)
"de mi van a fodrászattal?"
Stefi megépíti, berendezi a pénzéből, aztán Dia fodrászkodik benne és a forgalom/bevétel alapján százalékot fizet Stefánnak. Az egy másik dolog, hogy "Dia fodrászata" a neve (lehetne éppen Józsi hair salon" is, semmit nem számít :) ), de nyilván Dia (befektetett tőke nélkül) csak "bérli", vagy még azt sem.
guess.who 2020 jan. 18. - 16:29:37 Előzmény napraforgó
(9605/18017)
Várj: a drón (igaz, hogy egy másik) az évad elején repkedett a falu felett. Szláven minek figyelné a falut így, mikor teljesen legálisan és nem is feltűnően személyesen is mindent megnézhetne alaposan?

Szerintem meg biztos az a hűdetitokzatos Gorán áll az egész mögött, összefogva Kálmán bácsival. :D Más kérdés, hogy ettől feltűnőbben nem is figyelhetné senki az embereket, mint egy zúgó és a kék égen jól látható fekete drónnal. Esetleg egy szirénát és kék villogót szerelhettek volna még rá, hogy biztosan mindenki észrevegye. :D

Komolyból viszont azt mondom, hogy ez a drónos és fenyegetős sztori is valami iszonyú ostobaságra fog kifutni, ahogy a kecske-magnó-elásós is. Az is erőltetett volt és irtó unalmas.
guess.who 2020 jan. 18. - 16:25:23 Előzmény napraforgó
(9604/18017)
"És az is fura, hogy habókra igérget Olgának állampolgárságot. "
Zukaiéknak is ígérgetett mindent, aztán nem tartotta be, szerintem ő ez a karakter, nem kell túl sokat várni attól, hogy majd ő állampolgárságot intéz Algának. Főleg mert még polgármesterként sem lenne joga ilyesmihez.
guess.who 2020 jan. 18. - 16:23:59 Előzmény napraforgó
(9603/18017)
"Kicsit vicces, hogy a falu avatási ünnepséget is tart egy olyan kis eseménynek, mint egy fodrászat megnyitása."
Az fura, hogy Suvick valahol azt mondta, hogy az az ő fodrászata is, holott a panzión és a kisbolton kívül elvileg a kocsma épületében és az ott futó vállalkozásokban semmiféle tulajdona nincs, illetve nem is adott bele pénzt...
Amúgy szerintem annyiból igaza lehet Stefánnak, hogy eddig kizárólag kocsmaként működött a hely, meg zugfodrászatként. Most ha a kettő mellé még egy kis cukrászdát-fagyizót is csinálnak, az sokkal több embert (vendéget!) vonz, így nagyobb lehet a forgalom, több a bevétel. És Stefán mindenből százalékot kap, szóval nem rossz az ötlet.


Azt figyelitek, hogy Suvick mindig úgy szólítja Olgát, hogy ALGA? :)

5/10
Lambada 2020 jan. 18. - 16:01:42 5/10 Előzmény napraforgó
(9602/18017)
A tegnapi rész nekem is tetszett. Inkább a nénikből legyen több a kelleténél, mint Tibiből!
Azt én sem hiszem, hogy Vali elválna tőle (akármilyen bunkó is, már megszokta annyi év alatt, és a maga módján szereti is), nem lenne életszerű.
Én arra tippelek, hogy Attila fenyegeti Subiczot.
Azt nem értem, hogy a fodrászatról miért úgy beszélnek, mintha Dia sajátja lenne. A cukrászdánál volt szó arról, hogy Vali fizetést és a forgalom után jutalékot kap, de mi van a fodrászattal? Azok után, hogy Stefi porig alázta és durván megsértette egykori legjobb barátnőjét, most ajándékba adja neki a fodrászatot?
Az is furcsa nekem, hogy a faluban mindenki tud arról, hogy Olga Szláven felesége, csak Renátó nem? Olyannyira nem, hogy ezzel Attila zsarolhatja is Olgát?
És igen, az is nagyon furcsa - valaki említette is nemrég - hogy szó sem esik a kísértet-Kálmánról, akit pedig többen is láttak a faluban. Szépen napirendre tértek fölötte.
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 15:39:34 4/10
(9601/18017)
Ki mit gondol, ki lehet Subicz fenyegetője?
Az én tippem Szláven! Ő még gyanúba sem keveredett, az irását sem ismerjük. De olyan valakinek kell lennie, aki tudja kezelni a drónt. Zsoca, Zeusz, Palika és Benedek igy kiesnek. Meg a hozzájuk tartozó nők is.Az összes pletykafészek.
Láttuk, hogy Marosi Gitta nagyon nem akarta, hogy Subicz legyen a polgármester, talán most is az ő keze van benne, hogy Subiczra ráijesszenek. És az ő keze Ökörapátiban Szláven, vele Kárásziban titkos tanácskozásokat is tart.

Na és mit talált Nándi? Goránról, Kálmánról, akárki másról? mikor nézi meg Móni a pendrive-ot?

Zsókából meg süt az irigység, meg a rosszindulat. Ő akart a falu első asszonya lenni, a polgármesterné, de Misi tutyimutyiságán megbuktak a tervei. Eddig Anikót savazta, most átnyergelt Stefire, aki érdemtelenül jutott nagy összeghez és némi kezdeti könnyelműség és léhaság után most végre ésszel költi a pénzét, jó ügyekért ruház be.
4/10
napraforgó 2020 jan. 18. - 15:17:46 4/10
(9600/18017)
A tegnapi rész elég jó volt. Tibi megjáratta a családtagjait az erdőben. Röhejes volt, hogy mindig, mindenhol balra fordultak, igy aztán szépen visszajutottak a kiindulópontra.
Most a nénikből kezd túl sok lenni, a sirámaikból, meg abból, hogy mi is a varázsszó, amivel a pasikat vezényelni lehet.
Jenő szimpatikus, nem olyan bunkó, mint Tibi. Ő tisztelettel, udvariasan bánik a nőkkel. És bizony, Vali jobban járna vele. De valahogy nem hiszem, hogy Vali rászánná magát a váltásra.
Kicsit vicces, hogy a falu avatási ünnepséget is tart egy olyan kis eseménynek, mint egy fodrászat megnyitása. Gondolom, hogy két hét múlva a cukrászatot is csinnadrattával nyitják majd meg.
Stefi sokkal normálisabb lett, saját magához képest. Szót értett Jenővel, pedig kereshetett volna más épitési vállalkozót is.
Kiváncsi vagyok, hogy Vali helyben süti-e a majd sütiket, avagy otthonról hozza? Ő maga fog kiszolgálni is a sütögetés mellett? Meg a sütis kezével fogja kezelni a koszos pénzt?
Avagy Stefike ingázik majd a kocsmája, a cukrászdája, meg a fodrászata között és ő fogja a pénzt kezelni? És igen, ő a saját pénzét fektette be és persze, hogy hasznot is remél, de végül is olyan hiányzó szolgáltatásokat indit be, amelyekre van igény a faluban.
Habár arra kiváncsi vagyok, hogy a cukrászda, faglaltozó mennyire lesz majd rentábilis.

Attila meg az ötlete Olgával és a cigányokkal valahogy nem tiszta számomra, hová akarja elhelyezni a cigányokat az üres telken. És az is fura, hogy habókra igérget Olgának állampolgárságot.
guess.who 2020 jan. 18. - 09:20:03 Előzmény napraforgó
(9599/18017)
Megint az újrahasznosított "poénok". :( Az erdőben vaddisznótól való rettegést egyszer már eljátszották TTibiék, akkor is gyenge volt. Ráadásul ha gombát szed Krisztó, akkor miért rángatja percekig azt a szerencsétlen facsemetét?!
Jövő héten feltétlenül kellene legalább egy emberrablás is valamelyik részben. :D

A tegnapi rész egyetlen értékelhető momentuma a Vali-féle cukrászdás megbízás. Stefán végre megint normálisnak tűnik (bár tuti, hogy újra áskálódó elmebeteget fognak csinálni belőle az évad végére), nem is értem, hogy mit hisztizik Zsóka és Anikó is Vali kinevezésén?! Mégis KI vezette volna az a cukrászpultot? Nyilvánvaló, hogy (ha már kitalálták) kellett oda egy külön ember, ráadásul olyan, akinek van szakirányú végzettsége. Szóval Anikó csak örülhet a dolognak (attól még nem kell szeretnie Valit), Zsókának meg pont semmi, de semmi köze az egészhez: a polgárőrség felvirágoztatására ő a falu közös kasszájából akart lenyúlni pénzt, a cukrászda (fodrászat) kialakítása viszont Stefán SAJÁT pénze, arra költi, amire akarja. És hát valóban: Misit is kisegítette, úgyhogy Zsóka emiatt is jobb lenne, ha csendben maradna.
guess.who 2020 jan. 18. - 09:07:23
(9598/18017)
Érdekes, hogy ezt az ember rabolták éppen ki két napja Rokocán, mégis alig tudott beszélni a zsandárokkal - itt meg kiderül, hogy rendőrségi belső ember. :D