4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 08:45:44 4/10
(10085/18025)
Tomiért NEM a TEK jött, hanem sima talpas rendőrök. Nem volt simaszk a pofájukon, nem volt fegyver halomban, nem volt TEK-es felirat a ruhájukkon, stb. Semmi ilyen. És nehogy már egy piti kis drogtermesztőért a TEK menjen ki, hát azért nem terrorista tömeggyilkos a Tompika, ami ezt indokolná.
Az, hogy hajnalban jöttek, ésszerű volt, hiszen nappal nem találták meg. Ilyenkor igenis hajnalban, kora reggel szoktak megjelenni a rendőrök előállitásra, amikor feltételezhető, hogy az illető otthon alszik, vagy legalábbis még nem ment el hazulról.
guess.who 2020 jan. 28. - 08:17:49 Előzmény napraforgó
(10084/18025)
Egyre inkább tetten érhető az, hogy az alkotók a lovak közé dobták a gyeplőt és egyre nagyobb blődségeket írnak bele a sztoriba, aminek már a kiindulási alapjai sem valóságosak és nem is igyekeznek, hogy legalább megpróbálkozzanak valami magyarázattal.
guess.who 2020 jan. 28. - 08:14:00 Előzmény Magenta99
(10083/18025)
Hát ez még fantasynek is gyenge lenne. :D

Amúgy fura, hogy ha a kommandós TEK szállt ki razziázni, akkor miért a sima talpas rendőrségi nénós autóval jöttek kétszer is? És miért szirénáztak és villogóztak a tetthely közelében, mikor egyrészt lehetett tartani a gyanúsított szökésétől (először sikerült is neki), másrészt tettenérés sem ártott volna, ha később valamit bizonyítani is akarnak...
guess.who 2020 jan. 28. - 08:10:31
(10082/18025)
Amúgy van Margitén, amikor Krisztó ablakot takarított (meg előtte festette a kaput), akkor ott volt a virágláda az ablakban, végül Margit lócájára letették az egyiket, amíg az ablaktisztításos kamu folyt. :)
guess.who 2020 jan. 28. - 08:06:06 Előzmény Rojita
(10081/18025)
"Egy tanút csak akkor vetik orvosi vizsgálat alá, ha szemmel láthatóan kábult."
És ha kábult, akkor mi van? Semmi nem bizonyítja (még csak gyanú sem merült fel rá), hogy attól kábultak, amit Tomika termesztett... Ahogy mutatták is: Kristóffal az éjjeli rajtaütéskor nem is foglalkoztak, ahogy TTibivel sem (bár jóóóóó sok időt adtak Tomikának a Valiék hálószobájában való szerencsétlenkedéssel, hogy meglépjen, de hát ez sem sikerült neki), szóval nemigen volt félnivalójuk...
guess.who 2020 jan. 28. - 08:02:05 Előzmény Rojita
(10080/18025)
"ha Tamás is kiesett volna, mint Kristóf és a csak a családja ígérne Neki ajándék-részt,"
Ez azért felvet néhány érdekes kérdést! Mert ha Tomika kiesik, akkor az általa Kristófnak felajánlott ajándékkal mi lesz? Hiszen ha nincs öröksége, nem ajánlhat fel részt a semmiből. És akkor Tomikának felajánlja Katáng, TTibi és MauniCa a százalékot? Vagy MauniCa konzekvensen ragaszkodik ahhoz, hogy nem osztozik, ahogy Kristófnál sem tette? És ha Katáng valóban kifutott az időből és kiesik, akkor az azt jelenti, hogy TTibi és MauniCa lesz a két örökös, és az ő jóindulatuktól függ, hogy a többiek kapnak-e valamit? És ők ketten nem fele-fele arányban osztoznak, hiszen Kristófnak TTibi már felajánlott korábban egy részt, tehát ha Katángnak és Tomikának mindketten juttatnak (ami logikus lenne, hiszen szülő-gyerek viszony van kettejük-kettejük között), akkor Kristóf csak TTibitől kap egy kis jutalékot, amivel túl sokat nem fog érni. :)
guess.who 2020 jan. 28. - 07:55:34 Előzmény Rojita
(10079/18025)
"Vmi kis változást várnánk az egy év letelte után. "
Igazából ha megnézed, az első évadban volt a szereplők személyiségében "változás": elkezdtek a korábban gyűlölködő falusiak és Szappanosék beszélgetni egymással, és most már nem nézik a másikat ufónak annyira.
A második évad semmiféle személyiségfejlődést nem hozott, csak üres helybenjárás volt, a harmadik eddig szintén ilyen, csak annyi változott, hogy TTibi nem üvölt annyit vörös fejjel.
Pedig biztos, hogy a sorozat elején úgy készültek, hogy a falusiak szép lassan befogadják Szappanosékat, megszeretik őket, esetleg még itt-ott kapcsolat is kialakul – Szappanosék meg szépen integrálódnak a faluba és az év letelte után rájönnek, hogy nem is akarnak ők innen menni sehová. Ehhez képest csak úgy elvan mindenki, de igazából senki nem zavarja senki más köreit, legfeljebb csak egy-egy rész erejéig karcolgatja, aztán minden megy tovább ugyanúgy. Még Katáng is, aki pedig nagyon integrálódottnak tűnt, még ő is továbbra is ugyanúgy ingadozik Dani és Lóbelt között. (Az kissé vicces, hogy hetek-hónapok óta Lóbeltkével játszik naphosszat, és ez nem tűnik fel a tutyimutyi Danikának. Vagy vak az a fickó, vagy debil, vagy papucs, mint az apja.)
guess.who 2020 jan. 28. - 07:46:04 Előzmény napraforgó
(10078/18025)
No igen, eléggé rossz fényt vet a rendőrségre (plusz katonai elhárítás, plusz ügyvédek, plusz kommandósok, plusz titkosügynökök - mindegyikből volt az ügyvédi irodában képviselő), hogy egy kereskedelmi célú drogtermesztőt ilyen nevetséges "tárgyaláson" csak úgy felmentenek. Értem én, hogy bele kellett férnie az adott részbe a felvezetésnek, a tárgyalásnak és a boldog befejezésnek is, de sikerült hozni a szokásos debil színvonalat.
Nándika meg úgy viselkedett, mint egy hisztis kisgyerek, nem pedig úgy, mint egy szuperügynök, aminek el akarják adni. Eleve úgy kezdődik, hogy sem ő, sem az ügyvéd, sem Benedek nem tarthatott volna "tárgyalást" elfogultság miatt. A levezetés meg már önmagában vicc: kinek komédiáztak, mikor nem is jelent meg sem tanú, sem a vád képviselője, senki más, csak a család?!
guess.who 2020 jan. 28. - 07:40:44
(10077/18025)
Ez tényleg hülyén nézett ki, hogy nagyon alszik, de hajnal négykor nappali világosságban, lámpafénynél. :)
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 07:08:37 4/10 Előzmény Magenta99
(10076/18025)
Igazad van, ezen én is csodálkoztam, hogy amikor fényes nappal először jöttek volna Tomiért, még csak meg sem kisérelték megkeresni a marijuána ültetvényt. Minimum a Szappanos telket végig kellett volna vizsgálni, de amúgy a falu többi kertjét is legalább az utca felől, hisz a megküldött fényképről látható, hogy az utca felől készült. De nem, Tompika kiugrott az ablakon, leverve a muskátlis ládát, és akkor nem érdekelte a rendőröket, hogy hová tünt. Csak a családtagok keresgélték a rendőrség távozta után.

Az meg valóban egy hatalmas baromság, hogy 5 családtag, rokon, barát vallomása kell az ártatlanság védelmében. KI TALÁLTA KI EZT A HÜLYESÉGET ???? Miért pont 5? És miért bizonyiték ez?
Jelen esetben 6 emberból 3 hamis tanuvallomást tett, mert hárman bizonyosan tudták, hogy Tompika igenis termesztett drogot. Az anyja, meg a két nagybátyja segitett eltüntetni a nyomokat, és ezt jó páran tudták.
Egyszer úgy valaki megmagyarázhatná már, hogy a BTK, vagy a Be. mely szakaszait alkalmazták itt éppen? avagy mely szakaszait is szegték meg....
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 06:55:14 4/10
(10075/18025)
Igen, valószinű, hogy Tomi letratóztatása valamiképp keresztbetett volna Marosiék titkos céljainak.
de Tompika katasztrofálisan nézett ki, még akkor is, ha éjnek évadján hurcolták el. Az a (divatosan) szakadt farmer, meg a zsirosan lógó hosszú haja nem keltett túl jó benyomást.
Én készséggel elhiszem, hogy a szinész gyakorta mos hajat, de akinek ilyen vékonyszálú, semmi kis haja van, annak egyszerűen nem lenne szabad hosszú hajat hordania. Ronda, gusztustalan, cseppet sem tűnik divatosnak, viszontezzel szemben nagyon elhanyagoltnak látszik.
Magenta99 2020 jan. 28. - 06:51:02
(10074/18025)
Milyen már, hogy kiront a TEK valakit letartóztatni illegális kábszertermesztés alapos gyanújával - mindezt névtelen bejelentésre. A kábszert nem is keresték. Ez így kábé az ötvenes évek feljelentgetősdijét idézi, amikor a szomszéd bemondására jött a fekete autó - a forgatókönyvíró a jelek szerint valami vénember és ottragadt agyilag a múltban.
Ez is micsoda baromság, hogy 5 rokon tanúvallomása kell a tisztázáshoz. És akinek nincs 5 rokona?
Ennyire azért nem kéne elrugaszkodni a valóságtól, hiába film. Akkor esetleg nem vígjáték, hanem fantasy cimkével leadni, abba a kategóriába minden belefér.

4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 04:42:28 4/10
(10073/18025)
Lujzinak valójában nincs háza. Amikor Tibi az apja idétlen ünneplőjében járta a falut az özvegyet keresve, Lujzi a terikéék ablakán kinézve beszélt vele pár mondatot arról, hogyan vigasztalta őt Kálmán a megözvegyülése után. Meg is zavart, mert később ez a ház lett Zeusz és Terike háza.

Apropó ki volt az a barom, aki Zeusznak nevezett el egy nyugdijas parasztembert?????
A Bulldogot, meg a Szamócát még csak megértem, mint beceneveket, de hogy jön ide a görög mitológia?
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 04:17:38 4/10 Előzmény amira_daaa
(10072/18025)
Kata csak 6 órát húzott le a 8 órás műszakból, Robi épp azzal jött, hogy XY doktor szivesen átveszi TŐLÜK a maradék 2 órát. Ha onnan mentek együtt Pestre, Kata akár ki is futhatott a 12 órából, de majd kitalálják, hogy hazament valamiért (a hajsütővasért) és akkor újrakezdődött a 12 óra.
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 04:14:34 4/10
(10071/18025)
A muskátlis koszorúzáson nagyot röhögtem. Legalább a Valiét cipelték el? ------> nem, a kisbolt két ablakából vették le a két virágládát.

Megjegyzem, hogy elég vicces, hogy a faluban mindeni ugyanazt az egyen-virágládát tette ki az ablakába az egen muskátlikkal.
Azért az emberek ennyire nem egyformák. Van, aki begóniát, vagy pistikét tesz az ablakába, mások meg büdöskét , ami még szúnyogriasztó is.
Én nagyon szeretem a muskátlikat, de itt még a szinekkel, meg a fajtákkal sem variáltak. Hozattak egy kertészetből X ládát, fölpakolták az ablakba - még jó, hogy a sok OSB házon volt valami ablakpárkány, ahová tehették.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 27. - 23:46:16 9/10
(10070/18025)
nagyon szarul lett megvágva a rész főleg hogy ha megfigyeltétek szegény Vali kétszer mondta el két külön helyen és ruhában hogy Tibi otthagyta és nem akar pestre menni
9/10
amira_daaa 2020 jan. 27. - 23:23:23 9/10
(10069/18025)
sztori szálban még nyár eleje mert a mult héten mondta Suviczk hogy lassan jön a nyár, forgatásban szerintem nyár vége lehet mert nyáron viszonylag meleg volt, és ha abbol indulunk ki hogy a második évad utleveles sztoriját forgatták májusban ez kb ahogy irod juli aug lehet.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 27. - 22:49:36 9/10 Előzmény Rojita
(10068/18025)
…)
Nem is tudom, honnan inspirálodtak az alkotók :) :(
" itt pedig rendőr-, ügyvéd-segítségével pár óra alatt megúszta a sáros gyerek."
9/10
amira_daaa 2020 jan. 27. - 22:46:41 9/10 Előzmény kék szem
(10067/18025)
igen illetve nyilatkozta Sisa hogy lesz elég problémája, azt gondolom, hogy Katával igazábol elég nagy tragédia történt és azt a szálat nem mélyitették el pedig elég jo dolgok lehettek volna, bánkodhatott volna az elveszett pici miatt és vigasztalhatná Dani vagyRobi és igy tovább. Kata is eléggé fejlődésmentesen menetel tovább ez szerintem nem tul jo. Főleg, hogy én a horvát sorozatot uge láttam és ott Kata körül forog minden és egy sokkal jobb karaktere is van.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 27. - 22:44:26 9/10 Előzmény kék szem
(10066/18025)
szerintem még fog is ha nekimegyen Jenőnek lesz itt még Fogda neki szerintem. :D