4/10
Peti817172M 2020 jan. 28. - 19:20:33 4/10
(10105/18025)
Tehát így néz ki:
4/10
Peti817172M 2020 jan. 28. - 19:14:09 4/10
(10104/18025)
Viszont láthattuk a bolt oldalát a bővítménnyel együtt. Pont beleillik a kártyabarlang, az ajtó elhelyezkedése is stimmel.
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 19:08:36 4/10
(10103/18025)
Bizony. Már leszoktam a török sorozatokról, nem az én ízlésem szerint valóak, de pl. a Madárka c. sorozatban volt, ami épp 100 éve játszódik, hogy két nő tanuvallomása ér fel egy férfiéval. Tehát a nők csak 50 %-os állampolgárok voltak.

Nevetséges volt az egész. Illetve bosszantó, botrányos, hihetetlen, stb. Lehetne még keresgélni a jelzőket. Erre mondja az ember azt, hogy "ilyen nincs!"
És nem is szabadna lennie, egy mégoly kitalált sorozatban sem.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 28. - 18:45:13 9/10 Előzmény napraforgó
(10102/18025)
inkább azt kéne megfejteni hogy mi érdeke van Gittának és Bendzsi alezredesnek hogy játékban tartsák őket és miért nem tartották játékban pl Kristofot vagyis miért volt jo hogy Kristof kiesett holott Tomi már minimum kétszer NEM esett ki.

Igen járna érte büntetés nem véletlenül. Mert ha pl Tomi "véletlenül" rossz cigit szivott volna el és az füves votl mondhatta volna hogy találta de feljelentés történt és van egy kép ( amit fotosoposnak hazudnak) amin látható Tomiés a növényzet ha kimenne a rendőrség ne mondd azt hogy nem találnának leglaább egy kis maradék cuccot na mindegy.
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 18:35:56 4/10 Előzmény amira_daaa
(10101/18025)
A lényeg az, hogy a kábitószerrel való visszaélés - akár csak az a kevés is, amit Tomira rá lehet bizonyitani , a fogyasztást - meglehetősen súlyos bűncselekmény, legalábbis sokkal súlyosabb, mint amit itt "rendőrségi kihallgatás" cimen elbohóckodtak egy ügyvédi irodában.
Úgy tesznek, mintha ez a Marosi Gitta, meg ez a Benedek alezredes gyakorlatilag törvényeken felül állnának.
És fogadni mernék, hogy Tamásnak nem is lesz majd semmiféle birósági ügye ezután, holott azzal engedték el, hogy "szabadlábon védekezhet", ami eleve feltételezi a folytatást.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 28. - 18:16:44 9/10 Előzmény guess.who
(10100/18025)
hát Nándi igazábol a gyerekét védte amugy de mivel volt a vérében kis/nagy mennyiségü cucc igy leirtam a dijtételt és a lényeg hogy TOMIKÁNAK ELTERELÉSRE KÉNE JÁRNIA, AMI AZT JELENTI, HOGY NEM NAGYON TUDNA OTTOHON ÉLNI SŐT AZ ILYEN ELTERELÉSES CUCCOK BENTLAKÁSOSAK IGY TOMIT KIEJTETTEM A JÁTÉKBOL VAGYIS AZ RTL HA HŰ LENNE MAGÁHOZ.

HA nem bentlakásos a dolog, mármint az elterés akkor itt egy informácio ( amit az RTL ugyis magasrol le fog ....)
Az elterelés menete

Az elterelés hossza minimum 6 hónap, összesen 12 alkalom. Havonta kétszer, kéthetente jöhetsz. Két megjelenés között nem telhet el több mint 30 nap, mert akkor az elterelésed megszakad, és újból kell kezdened az egészet. Az első alkalom után, kézhez kapsz az elterelés elkezdéséről szóló hivatalos igazolást, 3 példányban, amit el kell juttatni az eljáró hatóságokhoz. A folyamat végén, 12 alkalom után, szintén adunk 3 igazolást a program befejezéséről, amit ha eljuttatsz a hatóságokhoz, lezárják az ellened folyó eljárást.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 28. - 18:12:35 9/10
(10099/18025)
JOGI PERCEK következnek
HA TOMIKÁRA RÁVERNÉK AKKOR 1-5 ÉV Büntetés

182. § (1) Aki kábítószer termesztése vagy előállítása céljából ehhez szükséges anyagot, berendezést vagy felszerelést
a) készít, megszerez, az ország területére behoz, onnan kivisz, azon átszállít, átad,
b) forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik,
ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel
büntetendő.

HA TOMIKA FOGYASZTOTT AKKOR ELTERELÉSRE KELL JÁRNI VAN HOGY EZ BENTLAKÁSOS IGY TOMI ÖRÖKSÉGE ELÉG VESZÉLYBE KERÜLNE VAGYIS KERÜLT IGY MEGINT KEDVES RTL TALÁLTAM EGY KISKAPUT hogy a forgatóKÖNYV ELÉG SZAR VAGYIS NEM ÁTGONDOLT, HISZEN TOMIKÁNAK MOST ELTERELÉSRE KÉNE JÁRNIA.

A kábítószer birtoklása és fogyasztása is bűncselekmény, de enyhébb elbírálás alá esik, mint a kereskedés. Sőt, meg is úszhatja a büntetést az, aki beismeri, hogy csekély mennyiségű drogot fogyasztott vagy termesztett és igazolja, hogy legalább hat hónapig gyógyító kezelésen vagy felvilágosító foglalkozáson vett részt. Ezt hívja a jog elterelésnek. De két éven belül csak egyszer lehet élni ezzel a lehetőséggel. Korlátlanul enyhíthető a büntetése annak a fogyasztónak is, aki még a vádemelés előtt felfedi a kábítószert terjesztő személy kilétét

HAMIS TANUZÁS ( UGYE CSAK MÓNIKA, NÁNDI ÉS VALI TANUZOTT HAMISAN)
272. § (1) A tanú, aki hatóság előtt az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz, vagy a valót elhallgatja, hamis tanúzást követ el.
(4) Aki a hamis tanúzást büntető ügyben követi el, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Szoval elég jol áll a család szénája.

guess.who 2020 jan. 28. - 18:12:24
(10098/18025)
Ráadásul a 24-es útnak ilyen északkelet-délnyugat irányú szakaszai csak Gyöngyössolymos és gyöngyös között vannak - de ott jellemzően hegyi szerpentin megy, ilyen egyenes rész nincs is szinte. Szóval az a közeli ökörapátis térkép úgy kamu, ahogy van. De ha legalább az út számozását nem írták volna oda, akkor simán hihető lenne. :D

Egyébként azt a szegény tabletet elég rendesen leejthették, a jobb felső sarka durván meg van horpadva, csoda, hogy a kijelző egyben maradt.
guess.who 2020 jan. 28. - 17:45:12 Előzmény napraforgó
(10097/18025)
"Vagyis Nándi hülyeségeket beszélt, illetőleg az irók hülyeségeket mondattak vele."
Annyiban végülis nem hülyeség, hogy csak a fogyasztást tudnák rábizonyítani egy vérvizsgálattal, a termesztést és a birtoklást már nehezen (mivel elégették), kereskedés meg nem is valósult meg. Szóval annak ellenére, hogy lényegileg egyetértünk (hülyeség ez az egész kábszis téma az elejétől a végéig), én azt hiszem, értem, mit akartak ezzel a Nándis szöveggel kihozni a dologból. Más kérdés, hogy ebben az ügyben Nándika elfogultság miatt nyilvánvalóan nem is vehetett volna rész, Benedeknek ki kellett volna vezettetnie (feltéve, hogy az a bohózat legalább nyomokban egy bírósági tárgyalásra vagy kihallgatásra emlékeztetett volna és nem áll Tomika körül a szent család nagyon szomorú nézéssel. :)
guess.who 2020 jan. 28. - 17:38:07
(10096/18025)
Ez vicces, mert a térképen valahol Győr alatt van Ökörapáti (vagy Győr maga az, ami még érdekesebb lenne), ugyanakkor viszont Győr légvonalban csak nagyjából 100 km Budapesttől – eddig meg azt kamuzták, hogy 160 kilométerre van Pest. :) Mondjuk annyiban legalább következetesek, hogy a másik (a "nem létezik Ökörapáti") térképpel nagyjából megegyező helyre tették most is.

Persze nyilván Marosinak titkosszolgálatos térképe van, azért van rajta Ökörapáti, ami TTibinek nincs. :)
guess.who 2020 jan. 28. - 17:32:20 Előzmény napraforgó
(10095/18025)
"Az életben nem köszönte meg még a reggelit, vagy az ebédet,"
Vagy egyik reggel játékból felkelhetne hamarabb, és míg Vali alszik, készíthetne neki reggelit csak úgy.

Oké-oké, felébredtem! :)
guess.who 2020 jan. 28. - 17:30:56 Előzmény napraforgó
(10094/18025)
"Mert ki lenne képes elvezetni azt a panziót a távollétében normálisan?"
No igen, annyiban valóban jelentősen megváltozott a kezdetekhez képest a helyzet, hogy jelenleg a panzióban és a kisboltban is társtulajdonos MauniCa. Pesten van egy lakása, de úgy egyébként nem nagyon látszik, hogy kötődne oda - míg Ökörapátihoz egyre több dolog köti. Végső soron ebben jól haladnak az írók, ha így nézzük.

"vajon mi a fenét akarnak kihozni a műkincsesdiből? "
Van rá egy lyukas kétfilléresem, hogy valami irgalmatlan nagy baromságot, amit ha meglátunk, a fejünket fogjuk fogni, miközben kiabálunk, hogy "na ne, ezt nem gondolták komolyan, biztos csak egy rossz tekercs filmet fűztek a lejátszóba, nem is ezt akarták leadni!" :)
guess.who 2020 jan. 28. - 17:26:48 Előzmény napraforgó
(10093/18025)
A sima talpas rendőröknek szerintem nem fekete az egyenruhájuk, nincs rajtuk golyóálló mellény és nem géppisztollyal intézkednek, legfeljebb maroklőfegyver lóg az oldaltáskában... Szóval ezek ugyan talpas rendőrautóval jöttek, de nem talpas rendőröket játszottak. :)
Jozsikis 2020 jan. 28. - 15:47:11
(10092/18025)
Húha, egy ideje követem ezt a fórumot és néhányan nagyon túltolják itt a dolgokat. Komolyan elkezdtek jogszabályokat idézni? Ez egy könnyed napi sorozat, nagyjából annyira komoly sorozat, mint a Barátok közt. Aki ezt tényleg kritikus szemmel nézi, és azt keresi hol vannak hibák a sorozatban, azzal szerintem valami nem stimmel. Valamint ezt a tervrajz készítgetést meg szobák megfejtését se tudom hova tenni. Valószínűleg mindenki számára világos volt, hogy egy díszletben zajlik a forgatás. Meglehetne csinálni, hogy élethűen építenek egy komplett falut kétszer ekkora panzióval csak sokkal többe kerülne és semmi értelme nem lenne, mert így is meg tudják oldani. Erre itt néhány ember már vagy 10 oldal óta a paint-ben készült rajzaival szemeteli tele a fórumot és fejtegeti, hogy vajon melyik villanykapcsoló kinek a házához tartozik.
Korábban szerettem olvasni ezt a fórumot, mert lehetett olvasni különböző véleményeket, hogy merre halad a sztori, felhívták a figyelmem néhány tényleg vicces vagy inkább amatőr hibára, és jogos kritikák is voltak a szereplőkkel szemben (pl Kata vergődése a két fiúval). De most mást se látok csak rajzokat, meg printscreen-eket korábbi részekből amikor épp látszik egy folyosóból 30 centi...
Elismerem, hogy vannak hibák, hogyne lennének. Egy napi sorozat sose lesz olyan kidolgozott mint egy Trónok harca (ahol szintén előfordultak hibák).
Tomi kihallgatása teljesen valóságtól elrugaszkodott volt, sőt már az is, hogy bemegy két rendőr fegyverrel aztán elbeszélgetnek Tibivel meg Valival... és ennek ellenére itt néhányan azon lovagolnak, hogy a kábítószerfogyasztás szabálysértés-e vagy sem, az eszem megáll.
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 15:18:08 4/10
(10091/18025)
A "kihallgatáson Nándi azt mondta, hogy kábitószer fogyasztása csak szabálysértés.

Megnéztem a szabálysértési törvényt. Ime a kábitószerre vonatkozó passzus:
"153. Kábítószer-rendészeti szabálysértés
199. § (1) Aki
a) * a kábítószerekkel, a pszichotrop anyagokkal vagy az új pszichoaktív anyagokkal kapcsolatos engedély-, illetve bejelentésköteles tevékenységek végzésének szabályait, továbbá az ezen anyagokkal kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó szabályokat megszegi,
b) kábítószer-prekurzornak minősülő vegyi anyagokkal (jegyzékben szereplő anyagok) kapcsolatos engedély-, illetve bejelentés-köteles tevékenységek végzésének szabályait megszegi,
szabálysértést követ el.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik."

Kábitószer termesztése, birtoklása, fogyasztása bűncselekmény, annak is a bűntetti alakzata, alapesetben 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A minősitett esetek nagyobb büntetési tételt vonzanak.
Vétségi alakzatot csak az előkészületbél találtam, ott maximum 3 évig tartó szabadságvesztés szabható ki.

Vagyis Nándi hülyeségeket beszélt, illetőleg az irók hülyeségeket mondattak vele.
Tompika szép nagy ültetvénye, meg a kábitószerrel való kereskedés szándéka bizony vastagon bűncselekmény és tényleg csak a családtagoknak köszönhető, hogy nem a börtönben kell megkomolyodnia , mondjuk egy 8 éves börtönbüntetéssel.

Remélem kap néhány atyai pofont. Bár látom, hogy az előzetesben éppoly idétlenül vigyorog, mint eddig. Nem értem, miért kell ezt a széltolót mindig kirángatni a bajból?
5/10
stutamad 2020 jan. 28. - 14:36:53 5/10
(10090/18025)
Marosi hálója Stefi régi emeleti szobája.
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 12:48:18 4/10
(10089/18025)
még nem volt.
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 10:57:54 4/10 Előzmény svejci
(10088/18025)
A szerelmi háromszögektől már borsózik a hátam. Tibi nagyon idétlen, hogy 30 év házasság után annyira játsza a féltékeny Otellót. Akkor, amikor soha nincs egy kedves szava Valihoz. Az életben nem köszönte meg még a reggelit, vagy az ebédet, vagy a vasalt inget, csak durva beszólásai vannak: mit brekegsz Vali? , meg hasonlók.

Kata vergődése is baromira unalmas Dani és Robi között, mindig az kéne, aki nincs. Undoritó. Rúgja ki mindkettőt és várjon egy harmadikra.
svejci 2020 jan. 28. - 10:15:15 Előzmény napraforgó
(10087/18025)
De Marosi és Benedek magánbeszélgetéséből az derül ki, hogy valamiért nekik is érdekük, hogy a Szappanosok ne essenek ki, ez valamiképp összefügg a műkincses dologgal.

Igen, nekem is feltűnt tegnap, hogy azok ketten valamit nagyon el akarnak tusolni.... :)

Más! Lesz megint szerelmi 3 szög miatti bonyolódás.....
Ugye tegnap Dani meglepetést akart okozni Katának, hogy átment a kórházba meglátogatni, de pofára esett, meg ugye Vali is Jenővel ment Pestre..... TTibi ebből csinál majd cirkuszt....
4/10
napraforgó 2020 jan. 28. - 09:01:00 4/10 Előzmény guess.who
(10086/18025)
Na ez nagyon jó kérdés.
Mert mi van, ha Kristóf után Tomi és Kata is kiesne az örökségből?
Kristófot sajnálom, mert ő a gyereke miatt esett ki. Nem is volt igazán jogos, hiszen Tibit és Tomit az ügyvédnő kimentette, sőt Mónikát is az elrablásakor, ehhez képest Kristóffal nem volt olyan elnéző, amikor ő a kislánya után ment, pedig szerintem az sokkal inkább méltánylandó lett volna!
Tomi a saját hülyesége miatt esne ki és Kata pedig pont Tomi miatt.
Ki kinek adna az örökségéből? Mónika biztos adna a hülyegyerekének, de nem igért semmit az öccsének.
Tibi a saját fél örökségből nyilván támogatná a lányát, talán Kristófnak is adna valamennyit. Valinak tartozik egy cukrászdával - Pesten - kérdés, Vali ott akarná-e hagyni az ökörapáti Édeshármast?
Még Mónikán is elgondolkodnék, odahagyná-e ő a panziót és visszaamenne Pestre ingatlanosnak? Mert ki lenne képes elvezetni azt a panziót a távollétében normálisan? Talán Anikó. Vagy eladná, mondjuk Subicznak, akinek a keze alatt nyilván tönkre is menne. És akkor még ott van a kisbolt is, annak a fele szintén az övé.
De Marosi és Benedek magánbeszélgetéséből az derül ki, hogy valamiért nekik is érdekük, hogy a Szappanosok ne essenek ki, ez valamiképp összefügg a műkincses dologgal.
Na ez már számomra érthetetlen. vajon mi a fenét akarnak kihozni a műkincsesdiből?