4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 09:26:57 4/10 Előzmény guess.who
(11070/18030)
Dia hisztériázasai engem is idegesitenek. Miért nem tud az a lány normálisan beszélgetni a problémákról??? Az apjának is hisztizik, Szlávennek is hisztizik,úgy általában nem normális ő sem.
4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 09:25:15 4/10
(11069/18030)
Ugyan, akkor miért beszélnek arról Gittával, hogy ők akkor kénytelenek Subiczot támogatni? és Benedek is nagyon bólogat ehhez.
4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 09:23:56 4/10 Előzmény temi3
(11068/18030)
Én arra nem emlékszem, hogy Olga terhességéről szólett volna, mindössze arról, hogy egyszer elkapta az ellenség és pár napig fogva tartották, aztán , amikor kiszabadult, senkinek nem beszélt arról, hogy mi történt vele, de valami borzasztó.
Én is arra gondolok, hogy megerőszakolhaták, talán többen is és ha netán terhes lett, ő sem tudja, ki az apa a sok fickó közül.
Szláven volt az egyetlen biztos pont az életében, és ha még haázasok is voltak, akkor hivatalosan Szláven az apa.
4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 09:18:34 4/10 Előzmény Nickname123
(11067/18030)
ez igaz, de az alkotók itt pont azt akarták érzkeltetni, hog Stefi nem tud a pénzzel bánnni, pár hónap alatt a nyakára hágot az egéz örökségéneka nyakló nélküli költekezéssel.
3/10
Nickname123 2020 febr. 13. - 08:35:09 3/10
(11066/18030)
Azert az nagy tulzas, hogy Stefi azt mondta, tonkre mentem. Par misivel, egy luxus autoval, ami penzze teheto, biztos anyagi bevetel pl. kocsma, kintlevosegei behajtasa (Misi ba, lovarda ) azert az meg igy se olyan rossz. Sokan orulnenek ennek is.
guess.who 2020 febr. 13. - 08:19:24 Előzmény napraforgó
(11065/18030)
"Misiék ugyan kifestették a postát kivülről"
Ami egyébként sem az Egylet dolga lett volna...

"Diának ugyan nincs semmi célja, de a pénz mindig jól jönne. "
Diánál eddig szerintem sosem volt olyan, hogy azt lehetett volna érezni, hogy olyan pénzéhez lenne, mint MauniCa, TTibi, Zsóka vagy éppen Stefán. Ő tényleg az a szereplő, akit nem érdekel a pénz, csak dolgozik és a keresetéből él meg úgy, ahogy tud, nem vágyik sokkal többre. Stefántól sem kért egy fillért sem a fodrászatára, nem erőltette az apját, hogy szedjen az egyletből pénzt, Szlávent sem kapacitálja, hogy vigye el a Kajmán-szigetekre nyaralni stb. :) Csak a toporzékolása, meg a mérges-haragos jelenetei nem jók, valahogy nem tudom komolyan venni, hogy haragszik, vicsorít és a fogát csikorgatja. :)
temi3 2020 febr. 13. - 08:13:27 Előzmény guess.who
(11064/18030)
Lehet, hogy nem Szlávené a gyerek. Egyszer ő mesélt arról, hogy a harcok alatt OLga terhes volt, de elment a baba.
guess.who 2020 febr. 13. - 08:10:11
(11063/18030)
A sárkányos gittegylet ÁLOMtitok, miért nem érted már meg? :) Persze az is mókás, hogy mindössze néhány hete még annyira nagy titok volt a parabola telekre való szállítása, hogy Attila kérdezősködését is leállították Zukaiék – most meg már úgy viselkedik Attila, mintha ő lett volna mindig is ennek a sárkányos baromságnak a nagyhatalmú főnöke.
De hát végülis nem változott semmi: korábban polgiként a kocsmatöltelékek ajnározták a faluban - most meg sárkányként a kocsmatöltelékek ajnározzák Kárásziban. :)
guess.who 2020 febr. 13. - 08:06:56 Előzmény napraforgó
(11062/18030)
"aztán meg leült ez a szál is."
Szerintem annyi sok teljesen felesleges kavarásos szálat hoztak már be, hogy egyszerűen egy-egy dologra legközelebb csak hetekkel később kerül sor, így minden teljesen szétszabdalódik, követhetetlen. Ráadásul a második évad időhúzós baromkodásai is megmaradtak, hiába álltak neki "krimivé" átalakítani a sorozatot.
Látszik, hogy nincs egységes koncepció, nincs határozott "innen eljutunk ide az évad végére" elképzelés, csak teljesen pillanatnyi ötletek alapján viszik tovább az egészet. Szörnyű.
guess.who 2020 febr. 13. - 08:03:46
(11061/18030)
Oké, tegyük fel, hogy nem tud a gyerekről Szláven.
De miért nem ezzel a legfontosabb dologgal támadta Alga? Miért nem szólt egy kurta szót sem róla az elmúlt hónapok zsarolgatásai alatt? Hiszen ezzel fél perc alatt elérte volna a célját...
guess.who 2020 febr. 13. - 08:02:12
(11060/18030)
Lóbelt legénylakás-albérletét visszautasította Katáng (és Lóbelt naaaagyon határozottan kijelentette, hogy semmi oooolyanra nem gondol, csak barátként lakhatna ott Katáng), bár ismerjük már, hogy mennyit jelent ez: ugyanígy visszautasította százszor a közeledését, aztán két perc múlva már csókdostak. Szóval simán lehet azt is, hogy ott lakik nála, aztán aztán négy fal között már úgy csókdosnak, ahogy akarnak, nem nyit rájuk Dani.
Legfeljebb HR-bébi - hiszen ha jól rémlik, ő intézte Lóbelt lakhatását. :)
guess.who 2020 febr. 13. - 07:58:27 Előzmény Rojita
(11059/18030)
No, akkor nem csak nekem tűnt fel ez az újabb hülyeség.
Ez az apáti "polgármesteri hivatal" nevű műintézmény semmilyen formában nem felel meg semmilyen hatályos jogszabálynk - de hogy annyira igénytelenek legyenek az írók, hogy egy bármilyen szabadon választott hivatalba bemenjenek és öt percet rászánjanak az információk megszerzésére (a guglis kereséséről nem is szólva), azért az igazán csúcs.
Aztán meg csodálkozunk, ha az átlagember azt hiszi, hogy a bürgmeister a démoszt nem szolgálja, hanem uralkodik felette.
guess.who 2020 febr. 13. - 07:54:13 Előzmény napraforgó
(11058/18030)
Meg lennék lepve, ha TTibi (a hirtelen zseni rádiószerelővé vált Kristóffal karöltve) BÁRMIT meghallott volna egy összetákolt ANALÓG rádióval az alapvetően DIGITÁLIS mobiltelefonos jelfolyamból. A "vétel" közben ide-oda forgatott alufóliás esernyőről már nem is beszélve.
Komolyan hihetetlen, hogy mennyire nincsenek alapvető dolgokkal sem tisztában az írók - de ha már ennyire lyukacsos-hiányos a tudásuk, legalább néha beszélnének külsős emberekkel a megírni szándékozott baromságról...

Az is érdekes, hogy Danikát Zsóka közjegyzőnél próbálkozott titokban, a tagok tudta nélkül egyleti taggá választani – míg Attilát az első évadban elég volt csak többségi kézfelemeléssel a kocsmában. Sőt: Zsókát is csak szimplán megszavazták álnoknak Misi helyett és azonnal rendelkezési joga is volt az ülésen...

MauniCa asszonyt alpolgármesternek szintén a képviselő-testület választja meg, nem a polgi jelöli ki. aztán még van némi papírozás is, tehát nem úgy megy, hogy megbeszélik a kocsiban és tíz perc múlva már alpolgi is és rendezkedik az irodában. Ráadásul eddig "jegyzőt" kamuztak neki, legalább figyelnének oda.
4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 07:25:10 4/10
(11057/18030)
Na mit mondtam - tegnap még spoilerben, de ma már szabadon, hogy Szláven a kislányától kap megható üzenetet. Hiába tűnik úgy, hogy Szlávent kissé megrázza a dolog, de én azt hiszem, hogy ő tudott!!! a gyerek létezéséről. Olga vagy állapotos volt már, amikor elhagyta, vagy már meg is volt a gyerek, de Szláven ezzel nem tötrődve átszökött Magyarországra. Ami meglephette, az az, hogy a gyerek hősként várja vissza és nem átkozódva, amiért magára hagyta az anyjával együtt.
4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 04:57:54 4/10
(11056/18030)
Ezt az Egyletbővitést még azelőtt le kéne bonyolítani - mármint a szavazásokat, mielőtt Marosiék lezongorázzák a hagyatéki eljárást. És hacsak nem hoznak be egy olyan szabályt, hogy az örökség megnyiltakor (abban a pillanatban, amikor Kata úgy döntött, hogy kiszáll, nem harcol tovább az örökségért) meglévő tagokat lehet csak figyelembe venni, akkor hiba csúszhat a számitásokba.
de mi van, ha később mégis felveszik Danit, Diát és Stefit, akkor lesz -e döntési joguk az Egylet vagyona fölött?
Mert szerintem igen.Mert ha az egylet megkapja a pénzt a falu szépitésére, akkor minden tagnak, az újonnan felvetteknek is lesz szavazati joga a pénz felhasználásáról.
Na erre mit lép a Rötölö?
4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 04:41:36 4/10 Előzmény amira_daaa
(11055/18030)
Ez jó ötélet! Ha Zsóka fel akarja vetetni a fiát az Egyletbe, akkor Anikó is előállhat ugyanilyen követeléssel, vegyék fel Stefit is. Sándor meg Dia felvételét sürgethetné, és akkor az Egylet a 4 állandó beltagról 7-re növekedne, plussz Szláven kültagként szavazati jog nélkül.

Az arány igy egészségesebb lenne, ami most Klmán bácsi kiesésese miatt nincs meg, az egyszerű többség (mindig 2 -2 áll egymással szemben) , most már 7 szavazattal meglenne.
És nem egyértelmű, mikor ki hová szavazna, mert a 3 Gállal szemben Anikó és Stefi sem mindig alkot egységet és Sanyi és Dia sem, hisz Sándor is sokszor húz Misihez is, nemcsak Anikóhoz.
Szerintem sokkal hatékonyabban tudnának dolgozni - már ha egyáltalán akarnának.
Hacsak Szláven is nem akarnak teljes jogkörű beltag lenni.... Mert akkor megint beállhatna a szavazategyenlőség.(hacsak Szláven belépést nem akadályozza külföldi állampolgársága)

Én nagyon hiányolom, hogy az egy éves forgatás alatt az Egylet gyakorlatilag egyáltalán nem működött. Misiék ugyan kifestették a postát kivülről (de minek) és Zsóka be akarta keriteni a falut (ami úgy marhaság, ahogy van).
Kálmán bácsi a végrendeletében, meg a videójában is a falu szépitését, előremenetelét szorgalmazta, ezért is hagyta rájuk a pénzét, de itt a világon semmi ilyesmit nem láttunk, mindenki csak a saját pecsenyéjét sütögeti.

És most is, Dani csak a lovarda adósságát akarmá visszafizetni, ha Stefi is belépne, ő az elvesztegetett örökségét akarná pótolni, Diának ugyan nincs semmi célja, de a pénz mindig jól jönne.
4/10
napraforgó 2020 febr. 13. - 04:06:00 4/10
(11054/18030)
Én külön véleményen vagyok, nekem nem hiányzik Lóbelt és Evetke ágyjelenete. Egy sejtelmes nézés és igéret még belefér, de nem akarom sem Robi szőrös pucér hátsóját, sem Evetke fonnyadó bájait nézni.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 23:13:20 9/10
(11053/18030)
és a végén hozzáforgatnak még tényleg egy-két dolgot :D és lesz jeleent :D
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 22:57:46 9/10
(11052/18030)
Robi viszont ügyesen reagált. MIKOR LESZ MÁR ÁGYJELENETE EVELINNEL??? KÖZKÍVÁNAT!!!

::::: kedves RTL asztaljelentet kérünk Kleopátrával és Robival köszönjük :D
9/10
amira_daaa 2020 febr. 12. - 22:56:00 9/10
(11051/18030)
igy van be kell venni több tagot pl Dia és Steffi és aztán rend lesz Steffi is tuti tag akar lenni.