guess.who 2020 febr. 14. - 16:43:46 Előzmény Rojita
(11170/18030)
"Fogjuk még látni a DNS Labor leletét ez ügyben is... "
Nem tudom, én már unom, hogy többet vannak a szereplők a DNS-laborban, mint otthon. :)
Mondjuk az is igaz, hogy az országos átlagnál jóval több az emberrablás is, meg a totál debil ember is a faluban, szóval nem csoda, hogy mindenki genetikai teszteket csináltat naphosszat...
guess.who 2020 febr. 14. - 16:42:12 Előzmény napraforgó
(11169/18030)
Hiszen éppen ez az: Stefán csak azt látja, hogy "tönkrement", eddig meg azt látta, hogy végtelen pénze van. Fogalma sincs a pénzről, nem tudja, mi mibe kerül, mire költhet, mire nem. Éppen ezért nemigen hiszem, hogy az általad felsorolt pénzek jó részét össze tudná szedni - de ha össze is szedi, gőze sincs arról, hogy hogyan szaporíthatná. Hiszen az első ötlete az volt, hogy semmiféle Zsenikét nem szabad felvenni (hogy pörögjön a cukrászda és legyen bevétel!), mert az sokba kerül... Nem látja át, hogy min lehetne IGAZÁN spórolni, miből lehetne valódi bevétele és mi az, amivel éppen ő pazarolja el azt is, ami megmaradt neki.
És ami még nagyobb baj: láthatóan nincs körülötte senki, aki átlátná és tanácsokat adhatna neki. Anikó, Shándor, Miska, Zsóka, Dia, Szláven, vagy éppen Danika? Egyik sem az a típus, aki jól tudna a pénzével bánni. Még talán MauniCa vagy TTibi tudna segíteni, de egyikkel sincs olyan viszonyban, hogy megtegyék. Ha meg egyedül van, akkor az összes maradék pénze ugyanígy el fog folyni az ujjai közt.
4/10
napraforgó 2020 febr. 14. - 16:33:18 4/10 Előzmény amira_daaa
(11168/18030)
igen, valami ilyesmit várnékel én is. kellene lenni a történetnek egy váza, az 5 örökösnek egy-egy karaktere, ahogy a mellékszereplőknek is. Ki kell találni, hogy melyikkel mi történjen és mikor és a sztori végére mi lesz velük.
De itt semmi ilyesmit nem látni. Elinditanak történetszálakat, amelyek aztán nem vezetnek sehová.
Egészen váratlanul, ad hoc módon történnek dolgok, ráadásul olyanok, amelyek semmiféle összefüggésben nincsenek az alaptörténettel.
4/10
napraforgó 2020 febr. 14. - 16:27:19 4/10 Előzmény guess.who
(11167/18030)
Stefi 34 millióért vette a Porschét, azt alig használtan biztos, hogy nem 20 milláért, hanem 30 körül el tudja adni, Danitól visszaszerzi a 10 millát. A cukrászda, meg a fodrászat előbb-utóbb kell hozzon valamennyit. Diától bérleti dijat fog szedni, a süteményeket sem ingyen adják a fogyasztóknak. Igaz fizetnie kell Dzsennikét, az alkalmazottat és a réteseket sem sütik ingyen, de valamennyi haszon van rajta. És még a kocsma is az övé, fogadjunk, hogy abból is van bevétel.
Ha a panzió étterme újra ki fog nyitni, szerintem a kinálatbővitésbe beveszik a réteseket, meg a többi sütit is, ami megint egy fix bevételt jelent.
Stefike igy kicsit sem ment tönkre, kb 40 millió készpénze lesz, sőt több, mert 3 millió még mindig van a számláján. És vannak állandó bevételei, mégha csak csekélyek is. De a megélhetése biztos.
Persze abba kell hagynia a pazarló költekezést, az internetes vásárlásokat.
A 40 millióból vidáman vehetne egy saját házat és egy megbizható kisautót és még maradna is.
7/10
Rojita 2020 febr. 14. - 16:20:59 7/10 Előzmény guess.who
(11166/18030)
""És ha a nő terhes volt... "

Meg kell védenem az írókat. Nem az hangzott el, h Olga még terhes volt, amikor Szláven elhagyta.
Kata vetélése után mesélt Olgáról Szláven. H Olgát ellenséges banda elkapta, megerőszakolták, de később ő is elvetélt....

Szláven viselkedése alapján, nem tudott róla, h gyereke van. Legalább is jogilag övé a gyerek. Mert ez a szeme hasonlítban nem hiszek.
Gondoljatok bele, akármelyikünk elé odaállítanak egy gyereket, h "már pedig ez a te gyereked," - az ember elkezdi vizslatni az idegen arcot és biztos, h perceken belül látni véli, h mintha az orra olyan lenne, mint nekem volt kiskoromban, az ujjai mintha a kistestvérem kezét látnám, apámnak voltak ilyen fülei,...

Fogjuk még látni a DNS Labor leletét ez ügyben is...
1/10
janderka 2020 febr. 14. - 16:18:42 1/10 Előzmény guess.who
(11165/18030)
Semmi különös. Eltelt X rész és a sorozat ismét újraindult. Az adásfolyam óta kb. negyedszer.
guess.who 2020 febr. 14. - 16:01:45 Előzmény napraforgó
(11164/18030)
"És ha a nő terhes volt, amikor otthagyta nem kellett volna talán megkérdeznie, hogy mi van vele? "
És Alga hónapok óta ott kering körülötte, zsarolgatja, de egyszer nem hozza egyik sem szóba egy fél mondat erejéig sem, hogy van egy gyerek.
Tudjuk be ezt megint az írók hülyeségének...
guess.who 2020 febr. 14. - 15:58:55 Előzmény Rojita
(11163/18030)
"Szláven erre, h"felesleges is minden apasági teszt, úgy hasonlít a kislány.""
Mindez ugye onnan lesz főként nevetséges, hogy már a harmadik kört futjuk a DNS-tesztekkel a sorozatban, jóformán az első évad közepétől kezdve folyamatosan megy ez - erre Szlávenék meg megbeszélik, hogy "hasonlít a szeme, úgyhogy Szláven az apja"...
guess.who 2020 febr. 14. - 15:55:39 Előzmény Nickname123
(11162/18030)
"Stefire ez most valoszinuleg kijozanitoan hatott, marmint, hogy rajott, hogy a vagyon nagy resze pikk-pakk eluszott. Igy szerintem, ami maradt azt probalja beosztoan megtartani."
Nagyon naiv és hiszékeny tudok lenni, de azért kíváncsi lennék, hogy mégis mikor és kitől tanulta meg hirtelen Stefán a beosztást?
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 14. - 15:26:59 3/10
(11161/18030)
Kik azok a lassúbeszédűek?
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 14. - 15:25:46 3/10
(11160/18030)
"..Dia volt a legcukibb karakter .."
Nekem nem. Első pillanatól unszimpi..

Pontos a diagnózisod: Szlaven mellé egy okos nő való.
És, hogy nem olyan jó pasi, ? Hát , ízlések és pofonok.., Nekem már a Barbárok közt -ben megtetszett mint Balta, igaz, hogy akkor vékonyabb volt. Azóta olvastam róla, hogy mekkora alkoholista (volt)(?)és kissé lejjebb szállt a tetszés-indexem..
guess.who 2020 febr. 14. - 15:25:19 Előzmény Rojita
(11159/18030)
"Elég lenne a stadionból elhozni egy sor széket"
Az az egész irodarendezős jelenet eléggé eltalált volt szerintem, ott több olyan beszólás is elhangzott, ami úgy figuráz ki országos politikusokat, hogy ha akarom, észreveszem, ha nem akarom, akkor nem. :) Ha a Misi-Sanyi ostobaságok helyett ILYEN humorral operálnának a sorozatban végig, akkor szerintem fényévekkel jobb lenne az egész.
guess.who 2020 febr. 14. - 15:22:06 Előzmény napraforgó
(11158/18030)
Nem tudom, de iszonyú erőltetett volt. Még Vali csak-csak elhihető volt, de TTibin szerintem az undor, meg a "legyünkmártúlrajta" látszott. Ami egy profi színésznél elég nagy baj. Lehet persze, hogy a karakter érzett így, de akkor meg minek lelkendezett előtte annyira Valinak? :)
7/10
Rojita 2020 febr. 14. - 15:12:43 7/10 Előzmény amira_daaa
(11157/18030)
"Szláven-Dia kapcsolat"

Dia úgy nőtt fel, h Ő apuci kicsi kedvence, az ujja köré csavarta apját, mindent megtehetett, amit akart. Ha vmi nem úgy alakult, ahogy Ő szerette volna, akkor hisztizett. Valóban, egy kis Pukkancs. Ezért pufog Szlávennel is állandóan, sértődik meg minden vélt, vagy valós dolgon. Ugyanakkor szerelmes Szlávenbe, aki termetben apjára is emlékezteti. Sztem, továbbra is viharos lesz a kapcsolatuk, szétválnak és kibékülnek, mindketten szeretik a másikat. Végleg nem fognak elválni. (Különben is, a nézők őket együtt szeretik. Nem fogják őket szétválasztani a végén).
A nagyságrendi különbség meg nem számít. Vannak ilyen házaspárok. Az elefánt és a kisegér. Mindkét fél a másik termetét még külön is szereti.

(Még ellentétes nemi felállásban is van ilyen. Ismerek 190 cm feletti csinos nőt 160 cm-es ffi párjával és boldogok.)
7/10
Rojita 2020 febr. 14. - 14:51:35 7/10
(11156/18030)
Hónapok óta itt azt emlegetjük, h Valinak már rég el kellett volna hagynia idegbeteg, bunkó férjét. Találgattuk, h ez mikor lesz végre meg? Mindenki kedveli és sajnálja Valit.
A fkírók erre pont az ellenkező végletbe vitték el a történetet. Valszeg azért, mert ha Vali elhagyná Tibit, a történetnek Tibit kellene követnie, Ő a főszereplő. Valival ezután ha két jelenetet tudtak volna forgatni, h mihez kezd egyedül, vagy mással. Tehát, nem akarták Valit kiírni, inkább újraszerelmesítették a férjével.
Mondjuk, nem hiszek ennek a nagy összeborulásnak a tartósságában. Aki bunkó, az csak ideig-óráig tudja visszafogni magát.
7/10
Rojita 2020 febr. 14. - 14:37:00 7/10 Előzmény napraforgó
(11155/18030)
" mi értelme volt annak, hogy Mónika lecserélte a polgármesteri iroda bútorait?"

Az írók így akarták megmutatni, h ma minden új tisztségviselőnek ez az első cselekedete: kicseréli a szobája bútorait. Az ár nem számít.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 14. - 14:34:16 9/10 Előzmény napraforgó
(11154/18030)
Szerintem nem tudjk az irok hogy mi a cél, mire megy ki az egész, és mivel változnak a szabályok minden változik ez tol sok változás egy sorozatnak. Ha én irnám. akkor tudnám hogy melyik karakterrel mit akarok. pl: Diát tudnámá hogy nem akarom Szlávennel összehozni ezért akadályokat görditenék elé ( félreinformálás, megtévesztés, egy két gyerek kép) pl mennyire borul ki ha a gyerek elmegy és meglátja Szláven mellett. Meg hasonloak, akkor látom hogy mi a szerkezete a történetnek. Három hete Vali még el akarta kb TT-t hagyni most TT a legjobb férj az univerzumban. Ugye én nem fárasztom magam a Zsoka-Dani-Kata-Kata éppen kinek az ölébe ugrik-Mahics- zsiros hajú Attila - Dani kinlodásai, szálakkal, igy emlékszem a lényegre, de nem látom hogy lenne egy cél, hogy hova akarnak kifutni. Ha jo forgatokönyviro lennék, akkor tudnám hogy melyik örököst akarom kiejteni az elején, többször hoznám bajba és nem ilyen kis szarokon és kamu sztorikon ejteném ki hogy Steffi elhivja Katát és megveri. Kata meg sem támadta az itéletet, hogy be volt kamerázva, és hogy ő dobta neki a ruháknak és hogy provokálta.
Azt látom hogy jön egy ötlet hopp most ejtsük ki Katát és kiejtik holott a sztori szempontjábol jobb lett volna ha Kata mondjuk bebizonyitja hogy Steffi volt feljelenti rendőrségi ügy van belőle Dani hezitál ( tudom unalmas lett volna) sokkal jobb szálakat ki lehetett volna belőle hozni, nem azt hogy felmond és jobbra el. Kata főszereplő amugy megsugom a készitőknek.

Ez érezhető, és ezt amikor irják pl tudják hogy 60 rész lesz akkor lebontják és tudják hogy kb mikor mi fog történni. Különben is ha jön uj polgi pl Attila megdönti Subiczot akkor Attilag két hét mulva ujra átrendezi az irodát.
Amugy meg a minimalista stilus lényege hogy a fal fehér, a szoba üres és néha egy-két minimalista barom butort beraknak a szobába. Nem Barbie baba stilus a minimalista, csak ugy jelezném.

4/10
napraforgó 2020 febr. 14. - 14:21:12 4/10 Előzmény amira_daaa
(11153/18030)
Szerintem olyan ember, aki nem látta a sorozatot a kezdetektől, az ne vállalja el a forgatókönyv irását.

A sorozat legnagyobb hibája, hogy nincs gerince. Nincs meg a főcsapás iránya, csak sok kis egymástól független történetecske.
Hogy egy példát mondjak, mi értelme volt annak, hogy Mónika lecseréle a polgármesteri iroda bútorait? ráadásul a normális, szép fabútorokat olyan gusztustalan, izléstelen qrvás vackokra? csak annyi, hogy Benedek és Zsoca méltatlankodhasson és kuplerájba illőnek nevezhessék. És mi értelme volt a Sztojka fiú Szerbiába utaztatásának? semmi. Nem tudtak meg semmit Olgáról, látni sem látták, nemhogy Kiszabaditsák. Ha látták volna mivel szabaditják ki? az egy szál gitárral? Mi értelme volt, hogy az a bepucolatlan házat kerülgessék hosszú percekig? Hogy egymással huzakodjanak, hová menjünk, merre menjünk? Semmi, csak ment az adásidő, hosszú perceket elrabolva az életünkből.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 14. - 14:19:46 9/10 Előzmény napraforgó
(11152/18030)
figyelj ha Tibi befogja és igy érik el a készitők akkor csokolozzanak reggeltől estig csak ne beszéljen. bármit csinálhat de fogja be :D
4/10
napraforgó 2020 febr. 14. - 14:10:52 4/10
(11151/18030)
Gondolom, hogy ez a nyálas Tibi - Vali szerelmi jelenetet azért tették be, mert már mindenkit irritált, hogy Tibi milyen bunkó a feleségével. Talán ezután mellőzik majd a Mit brekegsz, Vali - féle beszólásokat.