4/10
napraforgó 2020 márc. 15. - 09:45:23 4/10 Előzmény guess.who
(12450/18030)
Most eszembe juttattad a térfigyelő kamerákat (tudod, az ál-fecskefészkek), azokkal mi lett? Most már senki nem figyeli a Szappanos házat, meg az összes többit, ahová csak felszerelték?
guess.who 2020 márc. 15. - 09:36:12 Előzmény napraforgó
(12449/18030)
Jól látod. :) Eleve a mobiltelefonok által használt frekvenciák védettek, azokat nem használhatja senki semmi másra (nem véletlenül), de még ha nem is lennének azok: a jóval nagyobb adóteljesítménnyel forgalmazó mobilok elnyomnák az igen gyenge jelű poloskák jelét. De még ha nem is nyomnák el: az egy nonszensz, hogy digitális(!), kódolt jeleket csak egy ócska analóg(!) rádióból és esernyőből fél óra alatt összeeszkábált bármiféle "eszközzel" el tudna fogni. De még ha el is tudná fogni, azt azért dekódolni is kellene ahhoz, hogy TTibike a fülhallgatójával hallhassa.
A szobor meg... ugyan mit tudna lehallgathatni ott bármilyen eszköz is? A környezet zajait? Biztos titkos dolgokat csipognak a verebek az eresz alatt.

Ez az egész lehallgatósdi egyben és minden eleme külön-külön is szörnyű nagy baromság, de ahelyett, hogy hagynák már a fenébe, még többet belepakolnak. :( Ugyanez van Algával is: a "bejön Magyarba, elválnak, hazamegy, szevasz" epizódszerep helyett immár a részek fele erről a szálról szól. Pedig kétlem, hogy annyira szeretnék a karaktert (és a szerbes szálat) a nézők.
4/10
napraforgó 2020 márc. 15. - 09:21:16 4/10 Előzmény svejci
(12448/18030)
És azt valóban lehetett látni, hogy milyen frekvenciát hallgat le Jenő? És minden , de minden ugyanazon a frekvencián volt hallható? A panzió poloskái, meg a mobiltelefonok (Stefié, meg a Lujziéké) is? Én nem értek a műszaki dolgokhoz, de azért ezt nemigen tudom elhinni.

Apropó mi van a kecskére (szoborra) telepitett poloskával? Azt már nem keresik? Már nem számit, hogy lehallgatják a falut?
svejci 2020 márc. 15. - 08:45:46 Előzmény napraforgó
(12447/18030)
Jenő nem a Szappanos házat hallgatja le, hiába gyártatott Tibi másnap esernyőből és ócska rádiókból Kristóffal egy saját lehallgató berendezést.

De, ez így egyáltalán nem jó!
Tudni illik abban a részben, amikor Kristóf megbuherálta a rádió adóvevőt, akkor nem tudtak semmit sem fogni, erre a távcsővel kiment, hogy meglesi, hogy Jenő milyen frekvenciát használ.....
Amikor visszajött, beállította, és akkor hallható lett a mobiltelefon beszélgetés, a panzióba telepített poloskák által sugárzott beszédek.....
Tehát, nem légi forgalmat irányító beszélgetések.....
guess.who 2020 márc. 15. - 08:10:59 Előzmény Heatseeker
(12446/18030)
Pontosabban: mutatták, hogy a telefonján nyomkodott valamit, de gyorsan elkapták - nyilván azért, hogy utána el lehessen játszani ezt a "rajta maradt" dolgot. Más kérdés, hogy memóriakártyánál nincs olyan hülye, aki fájlokat törölgetne, hiszen az a minimum, hogy leformázza a kártyát, ha már. Akkor pedig nincs "ott maradó" videofájl.
De az egész szál ugyanolyan, az iszonyatos hozzánemértésükből származó baromság, amilyenek most már napi szinten vannak benne: látható, hogy arra sem képesek, hogy legalább NÉHA megkérdezzenek valakit, aki az adott témához legalább egy icipicit is ért, így az általuk ismert féligazságok egytizedéhez hozzáköltenek 90% marhaságot.
Elfogytak az értelmes ötletek két évaddal ezelőtt, azóta meg ez a lapos lötyögés megy. És önmagukat zárják be egyre jobban, mert ahhoz, hogy a nézői érdeklődést fenntartsák, mindig a korábbinál nagyobb hülyeséget kénytelenek összehozni.
3/10
Heatseeker 2020 márc. 15. - 00:52:17 3/10 Előzmény guess.who
(12445/18030)
Amikor Tompi átadta a kamerát Krisztiánnak, úgy tűnt, letörölte a memória tartalmát.
1/10
janderka 2020 márc. 14. - 19:33:46 1/10
(12444/18030)
Oké. Akkorígy már képben vagyok.
:)
4/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 17:48:25 4/10 Előzmény guess.who
(12443/18030)
Igy volt. egyszerre irtunk.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 márc. 14. - 17:46:38 4/10 Előzmény janderka
(12442/18030)
Az epizód végén, amelyben Jenő az antennáját forgatta mindig "megbeszéljük", hogy mi történt. Találgatunk, javaslatokat teszünk. Akkor volt ez a téma, hogy kit, vagy mit hallgat le Jenő.
Én akkor találtam azt mondani, hogy madárhangokat figyel, mert épp volt is valami csiripelés, vagy élőben, vagy alákeverve, tehát nekem logikus volt. Közben Tibi óbégatott, hogy a Jenő a Valit figyeli, őt hallgatja le.
És mivel tudjuk, hogy semmi sem az, aminek látszik, igy nyilvánval volt, hogy Jenő nem a Szappanos házat hallgatja le, hiába gyártatott Tibi másnap esernyőből és ócska rádiókból Kristóffal egy saját lehallgató berendezést.
guess.who 2020 márc. 14. - 17:40:54 Előzmény janderka
(12441/18030)
Szerintem eddig nem hangzott el a sorozatban, hogy mit csinált a tányérral, pontosabban csak TTibi elméletét hallhattuk. Aztán Jenő a vendégségben mondta, hogy reptérmegfigyelést végzett (ennyi erővel azt is mondhatta volna, hogy a SETI-ben vesz részt, csak nem kódfejtőként, hanem jelbefogóként, az is ennyire valószerű lett volna).
Szerintem a tányérozás után Napraforgó vetette fel itt, hogy biztosan azt akarják majd beadni magyarázatként, hogy madárhangokat rögzített a tányérral, és ez úgy annyiban maradt, nem kételkedtünk, merthogy mi más értelmes magyarázat lett volna rá? Csak mivel ez túl egyszerű és túl logikus megoldás lett volna, kitaláltak helyette az írók egy ilyen repteres baromságot.
guess.who 2020 márc. 14. - 17:35:33
(12440/18030)
Azt tudja valaki egyébként, hogy mi volt Diácska terve? Odahívja Algát a vadászleshez, oké. És utána?
És ha már ilyen alaposan kitervelte, hogy így-úgy megveri, akkor miért dobta félre az első szóra az egész zseniális tervét, és hagyta, hogy megint Szláven "intézkedjen" - holott eddig sem intézkedett sosem?! :)

(Amúgy a Suvick telefonjára érkezett Alga-SMS nem ugyanaz volt, mint amit később Alga mutatott Suvicknak a saját telefonján! Még meg is jegyeztem, hogy ez az Alga-színésznő nem egy helyesíróbajnok - erre Suvick már egy gondosan hibátlanított verziót láthatott.)
1/10
janderka 2020 márc. 14. - 17:13:42 1/10 Előzmény napraforgó
(12439/18030)
A madárhanggyűjtést csak te találtad ki? Nem néztem folyamatában a sorozatot, de én telejesen azt hittem hogy azt hallgatott. Legalábbis, hogy ezt terjesztette magáról. Vártam is hogy akkor most lebukik ezzel a reptérmegfigyeléssel. De akkor nem fog :(
Magenta99 2020 márc. 14. - 17:03:16 Előzmény napraforgó
(12438/18030)
Közalkalmazottként 30 éves munkaviszonnyal nem lehet havi 300 ezret keresni, még felsőfokú végzettséggel sem. Nézz utána a közalkalmazotti bértáblázatnak - nyilvános, 2007 óta változatlan.
A minimálbért is csak különféle pótlékokkal együtt érik el. Aki 300 ezer körül keres, annak doktori címe, tudományos fokozata van és legalább 49 éve közalkalmazott.
Egyáltalán nem meglepő, ha egy postás és egy erdész épp csak megél a havi fizetéséből és nem tud félretenni.

guess.who 2020 márc. 14. - 15:32:49
(12437/18030)
Aki legelőször szembejön vele.
Vagy szétveri a lovardát, esetleg a panzió nem létező emeletét. :) Az agresszió célja nem fontos, csak a módszer és a végrehajtás ténye... :)
guess.who 2020 márc. 14. - 14:34:11 Előzmény napraforgó
(12436/18030)
Arról nem is beszélve, hogy TTibiékhez hasonlóan Jenci is össze-vissza kalimpált azzal a tányérral, holott a kárászi űrrepülőbázis nyilván tőle EGY adott irányban van és nem mozog! De az esetleges lehallgatott repülők is irtó lassan mozognának látszólag, azaz a követésükhöz is lassan kellene mozgatni a tányért. Már persze csak akkor, ha ennek a totálisan agyament baromságnak bármi köze lenne a valósághoz. :)
guess.who 2020 márc. 14. - 14:30:32
(12435/18030)
Mondjuk egy eddig nem kezelt pszichés zavar a sok közül, ami a fejében lakozik?! :)
guess.who 2020 márc. 14. - 14:28:05 Előzmény napraforgó
(12434/18030)
"Meg akkor már semmi reménye nem lehetne Katára. "
Azért ezt gondold át újra! :) Katáng kiesett az ökörségből, földönfutó, templom egere, megbízhatatlan, felelősség nélküli derékra ugrálós.
Evelin pedig egy bebetonozott állású, vélhetően igen jól kereső (hiszen nagyjából a második legfontosabb ember lehet a kórházban a főigazgató mögött), megállapodott, megbízható illető, aki nem fog csak úgy lelépni, ráadásul szerintem szép nő is. Ha Lóbeltnek van egy csöpp esze, akkor nem hagy ki egy ilyen partit, a Szappanosokat meg igen messzire elkerüli a továbbiakban.
guess.who 2020 márc. 14. - 14:25:20 Előzmény napraforgó
(12433/18030)
Megépítették egy téglatest vázát, aztán a két ellentétes oldalához hozzátoldottak egy háromszöget - így lett hatszög. :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 14:23:24 4/10 Előzmény guess.who
(12432/18030)
Ez a repülőlehallgatás valóban egy nagy marhaság és sehová sem köthető.
Ennyi erővel az én ötletem is megvalósithatták volna - Jenő madárfüttyöket gyűjt a parabola antennájával.
Mert ha Jenő csak egy ártalmatlan épitési vállalkozó és nem valami szupertitkos ügynök, vagy maffiavezér, akkor a lirai lelkületéhez jobban illett volna a madárfütty, mint a repülőgépek forgalmának megfigyelése.
guess.who 2020 márc. 14. - 14:21:53 Előzmény napraforgó
(12431/18030)
Szánkó is volt, pedig sosem szánkóztak.
Még télen sem, amikor hó volt.
Igaz: nem is hintalovaztak a lovardában. :)