1/10
janderka 2020 márc. 23. - 14:04:56 1/10 Előzmény napraforgó
(12630/18030)
Akkor végképp nem értem, minek tették be az erről szóló jelenetet... Vagy netán le volt már forgatva és most megtalálva a misztert a lomtárban, hirtelen betették... De minek? Hiszen - ahogy írod - a hivatkozott telefonszámok kapcsán nincs már semmi értelme.
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 13:47:55 4/10 Előzmény janderka
(12629/18030)
Marosi azt mondta az őstelefonról, hogy abban voltak Gorán, Bogdán, Szláven, Olga és Kálmán elérhetőségei. Én biztos vagyok benne, hogy Bogdán száma nem volt benne. Szlávent és Olgát meg egész jól megtalálta a butatelefon nélkül is. Kálmán elvileg halott, Goránt meg nagyon nem akarja Ökörapáti közelében tudni, hát miért is akarná elérni?
1/10
janderka 2020 márc. 23. - 13:31:44 1/10
(12628/18030)
Ja, szóbahozta. Kb negyed évvel azután, hogy megtörtént. Tiszta gáz, hogy a semmiből a nagy semmire így utólag elővesznek régesrég értelmüket vesztett témákat. Minta tényleg fontos lenne bárkinek is ennyi idő és értelmetlenül megtörtént szál után...
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 13:15:28 4/10
(12627/18030)
Persze, mert annyit emlegettük azt a telefont.
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 10:24:50 4/10 Előzmény guess.who
(12626/18030)
Róbertnak pont annyi köze van a főszálhoz, mint Lujzi néninek és Margitnak, Terikének, meg Erzsikének Benedek és Zsoca, meg a többi kocsmatöltelék is csak hely- és időkitöltő tényező.
Na és ha Robi kiudvarol valamenyi engedményt Kata számára a HR-es nőből, akkor meg igenis indokolt az időnkénti felbukkanása.

Amúgy meg láthattad, hogy nem tüntették el teljesen Katát, a St. Klára folyosóján hivta fel Evelin és elmondta neki ugyanazt, mint amit a kilépésekor, vagyis hogy kötbért kell fizetnie, csak az összeg hirtelen a duplájára ugrott, 7-ről 14 millióra emelkedett.
És utána láthattuk Katát, hogy ezt, mint valami nóvumot elpanaszolja az apjának.
Vagyis Kata szinten van tartva, illetve csak takarékra tették.
Marosi már vagy kétszer megemlitette, hogy Pesten veszélyben van és vigyázni kell rá.
guess.who 2020 márc. 23. - 08:24:36
(12625/18030)
Hogyne indokolták volna: kiesett az ökörségből. :)
Ahogy Napraforgónak is írtam, számomra az érthetetlen és gyanús, hogy egy címszereplőt így eltüntessenek - miközben egyrészt ugyanilyen helyzetben TTibit és Kristófot is bent tartották, másrészt a Lóbeltkás szálat is viszik tovább, mintha annak amúgy bármi köze lenne az örökséghez. Katáng nélkül pont semmit nem számít, hogy Lóbeltka éppen most kinek teszi a szépet és mond frappánsnak szánt ostobaságokat... Ahogy Pollent is eltüntették egy pillanat alatt, úgy az egész Kárászi járványkórház is kiírható lett volna Lóbelttel együtt, hiszen nincs befolyása az Apátiban zajló eseményekre - és mégis szerepel tovább. Logikátlan, érthetetlen. Ahogy az évadban szereplő szálak össze-vissza vágása is az, mert több olyan esemény van, amihez hiányzik a felvezetés, a megokolás, illetve sok olyan is, ami csak úgy lóg a levegőben: nincs következménye, nem viszik tovább stb. És emellett nem kevés olyan is (főként a szerbes szál és Alga erőltetése), ami láthatóan csak helykitöltés, időhúzás, utólag leforgatott baromság, hogy meglegyen a napi 45 perc. Tehát valami hiányzik, aminek a helyére ezeket tologatják be. :)
4/10
luci87 2020 márc. 23. - 08:18:58 4/10 Előzmény napraforgó
(12624/18030)
Teljesen egyetértek veled Katával kapcsolatban...Nemrég kezdtem el nézni az Oltári csajokat...abban sokkal negatívabb a szerepe.Hitelesen alakítja..elhiszem neki, h egy olyan nő, aki lefekszik a saját testvére vőlegényével, és közben meg játssza a szerető,aggódó nővért...undormány.
guess.who 2020 márc. 23. - 08:06:43 Előzmény napraforgó
(12623/18030)
"A lényeg az, hogy Kata karaktere soha nem volt a központban,"
Azért az első évadban (meg jórészt a másodikban is) igencsak középpontban volt, hiszen körülötte forgott a Dani, Stefi, Lóbelt, HRbébi, Pollen, Kárászi kórház, pesti kórház szál, és a Szappanos házban is lakott egy ideig, irtó sok műsoridőben szerepelt a fenti szálak miatt.

A többiben egyetértek, kivéve abban, hogy "ellenszenves tulajdonságokkal ruházták fel, mint a szemforgatás, hajigazgatás fül mögé". Mármint azzal nem értek egyet, hogy ezekkel felruházták, ugyanis ezek egyértelműen a saját (a színésznő) gesztusai, mozdulatai, tehát hozta őket magával. Régebben linkelt valaki itt egy ertéel Reggelis beszélgetést, amin (ha jól rémlik) Diával jelentek meg, és ott is végig simogatta a haját, meg forgatta a szemét - pedig ott elvileg "civil" volt. :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 05:07:45 4/10 Előzmény janderka
(12622/18030)
Én Amira elbeszélésére támaszkodom, aki Horvátországban (is) dolgozik és látta a horvát verziót, vagy annak egy jó részét. Ő azt állitotta, hogy ott Kata karaktere (Katarzsina, vagy Katerina, vagy akáthogy is hivták) a történet motorja. A nő egy agilis doktornő, aki jön-megy a faluban, gyógyit, intézkedik, ha kell kapál, gyomlál, kertészkedik, a két évad alatt örökbefogad egy gyereket, közben szül egy másikat , stb. Nekem ez azt mutatta, hogy ez a Katalin a sorozat főszereplője, körülötte zajlanak az események, vele történnek a dolgok.

Ehhez képest azt láttuk, hogy a mi Katánk több évadon keresztül csak vergődik két pasi között, nem tudja mit kezdjen magával, a szakmai életéről is keveset tudunk, de feltételezem, ha valaki a magánéletében ennyire hülye, az nem lehet brilliáns a munkájában sem.
Ráadásul olyan ellenszenves tulajdonságokkal ruházták fel, mint a szemforgatás, hajigazgatás fül mögé, és legfőképp a pasik derekára való ugrándozás. Jó, ebből a második évadra visszavettek valamennyit, merthogy a sorozatot gyerekek is nézik és nem szerencsés ennyire nyilt szexuális utalás, sokkal helyesebb, ha csak néhány csók esik, és férfiak derekán csüngés helyett elég egy kis ölbeülés ruhában, azt is csak hébe-hóba.

A lényeg az, hogy Kata karaktere soha nem volt a központban, mint a horvát verzióban, és a mostani hiánya senkiben nem hagyott maradandó nyomot. Vagyis ha ott van, az sem érdekel senki, meg ha nincs ott, az se nagyon. Ami furává teszi az egészet, hogy ő volt az egyik örökös, és annyira, de annyira ostoba módon ejtették ki, ami gyakorlatilag teljességgel hihetetlen.
Számomra egyszerűen nem hihető az, hogy elmenjek vásárolgatni azzal a nővel, azzal a féltestvérel, aki gyűlöl engem, már máskor is hülyét csinált belőlem, tegnap épp csak meg nem tépett, és aztán meg belemenjek vele egy ruhán való civakodásba úgy, hogy a rendőr vigyen el minket.
Ennyire nem lehet hülye egy diplomás orvosnő.

És ha már ennyire hülye volt, mi a fene oka volt, hogy ne fogadja el a családja felajánlását, hogy megmentik úgy, mint Kristófot, felajánlva neki az örökségük egy részét? És főleg mi oka volt, hogy otthagyja a Kárászi Kórházat, ahol jó dolga volt, jól érezte magát, megbecsülték és Robi sem nyomult rá elviselhetetlen módon? Ha danival nem jött ki, hát szakithatott volna vele, vagy kérhetett volna szünetet és visszamehetett volna a Szappanos házba az üresen álló szobájába. Akkor még Jolika tisztaszobája is szóba jöhetett volna, bár akkor útban lett volna a később megérkező Marlenkának. (habár Jolika egyszerre el tudta szállásolni Katát és Tomit is...)

A lényeg az, hogy sem az örökségről való lemondása, sem a munkahelye mindenáron való elhagyása nem volt sem logikus, sem indokolt.
Ami erősen arra utal, hogy a művésznő és a stáb összekülönbözött és valami érthetőnek tűnő módon kiirták, eltávolitották és ezentúl maximum egy-két percre fog csak feltűnni ha nagyon muszáj, és majd csak beszélnek róla, hogy mi van vele Pesten, de nem mutatják.
1/10
janderka 2020 márc. 22. - 20:49:44 1/10 Előzmény kék szem
(12621/18030)
Egyrészt rémesen maníros volt, részben pedig nem volt kitalálva a szerepe. Noha elvileg volt ennek az egésznek egy jól működő(?) eredeti verziója is. Amit persze nem láttam (én se), így lehet hogy az is egy baromság. De akor minek vették volna meg sok millióért a jogát és keztek bele mégtöbb millióért a magyar változatba?!
kék szem 2020 márc. 22. - 20:39:27 Előzmény janderka
(12620/18030)
Egyet értek veled. Kata karaktere nem jött be a nézőknek. Így legalább az egyletet pénzhez tudták juttatni. Újabb bonyodalmakat lehetett kreálni.
1/10
janderka 2020 márc. 22. - 20:03:13 1/10 Előzmény guess.who
(12619/18030)
Én sem értem hogy itt páran miből vezették le, hogy HSA kilépett / kirakták??? Csak mert nincs színen minden nap? Lehet, csak rájöttek időközben, hogy érdektelen a szerepe ezért ritkítottak a felbukkanásán. Mert most mit lehetne vele kezdeni? Mutassák ahogy doktorkodik Kárásziban vagy a faluban? Láttuk, hogy abból se tudtak mit kihozni, hogy végül orvosibbá vált a "rendelője" Jodikánál.
guess.who 2020 márc. 22. - 18:15:05
(12618/18030)
Mindenesetre elég kurtán-furcsán tűnt el Katáng, az tény. De vegyük hozzá, hogy a főcímben, a promó anyagokban továbbra is ott szerepel, illetve a vele kapcsolatos szálakat is továbbvitték: Lóbelt és HR-macska szála abszolút lényegtelen lenne Katáng nélkül, hiszen semmilyen irányban nem befolyásolják a sztorit, kizárólag rajta keresztül. És hát ugye múltkor a régi kórházában is szerepelt egy nyúlfarknyit, meg TTibivel - ami egy végleges összeveszés/kiírás után azért kissé fura lenne. Szóval nekem nem áll össze teljesen a dolog.
guess.who 2020 márc. 22. - 18:11:36 Előzmény napraforgó
(12617/18030)
Hát addig biztosan kell tartania, hiszen éppen az a lényeg, hogy a futó sorozat történéseiről ne kerüljön ki nem szándékosan infó. Hogy az utolsó epizód lejátszása után X elkotyogja, hogy Y szereplővel ez vagy az történT, az már teljesen lényegtelen lesz, hiszen mindenki látta. :)
Az persze nyilván más kérdés, hogy ha Z színésznő kígyót-békát akarna kiabálni a stábra - de ebben az esetben szerintem azért valami irtó durva dolognak kellett történnie, ha a sorozat egyik "sztárjaként" menet közben otthagyja az egészet...
4/10
napraforgó 2020 márc. 22. - 10:06:14 4/10 Előzmény guess.who
(12616/18030)
Gondolod, hogy a titoktartási kötelezettség csak a sorozat végéig tart?
Ha egy szinész később is akar szerepet kapni, akár ettől a társaságtól, akár mástól, annyira nagyon nem mondhat rosszakat a forgatásról, vagy a stábról, gondolom én.
temi3 2020 márc. 22. - 10:04:53
(12615/18030)
Az rendben van, hogy leálltak a forgatással, bár laikusként azt hittem, pár résszel előbbre dolgoztak. Viszont a beígért 4. évfolyam szerintem már felesleges. Varrják el a szálakat néhány résszel, amikor már lehet, de nyújtsák tovább, mint a rétestésztát!
guess.who 2020 márc. 22. - 09:35:58
(12614/18030)
Vagy azért hallgat, mert titoktartási nyilatkozatot írtak alá a szereplők a sorozat elején, ami kötelezi rá, hogy csendben legyen a sorozat végéig. Úgyhogy ha lefut a legutolsó végefőcím, másnap érdemes lesz figyelni az újságokat. :D
guess.who 2020 márc. 22. - 09:32:00 Előzmény napraforgó
(12613/18030)
Az egyik retiküllel jár dolgozni, a másikat meg munkaidőben használja, mikor HR-esként Lóbeltkával megy ebédelni. ;)
guess.who 2020 márc. 22. - 09:31:18 Előzmény napraforgó
(12612/18030)
Általában úgy szokott lenni, hogy a zölddel bekapcsolsz valamit, a pirossal ugyanazt kikapcsolod, a felső lámpa meg a bekapcsolt állapotot jelzi világítva. De az ilyen típusú gombok/kapcsolók jellemzően kezelőpanelon vagy -táblán vannak, nem falba építve, és nem közvetlenül kapcsolják az áramot, hanem pl. valami relén vagy elektronikán keresztül. Lehet valami orvosi műszer/eszköz/gép kapcsolója, csak érthetetlen, hogy miért a falra tették és nem a műszerre, a műszer kapcsolótáblájára, vagy legalábbis a közelébe.
Ugyanez van, ha a röntgenképek nézegetéséhez használt háttérvilágító fali táblának a kapcsolója: miért nem a tábla szélén van? És annak értelme sem lenne, hiszen elég egy sima ki/be kapcsoló, a bekapcsolt állapotot úgyis látni abból, hogy világít a tábla, nem kellene hozzá külön lámpa. :)
guess.who 2020 márc. 22. - 09:26:24
(12611/18030)
Szerintem valami szekrény vagy polc volt, és mintha valamelyik jelenetben Lóbeltka rá is támaszkodott volna...

Azok a furi kék keretes gombok meg jellemzően nem fali kapcsolók, nem értem, hogyan kerülhettek oda.