7/10
Rojita 2020 márc. 17. - 23:00:24 7/10
(12510/18030)
Ha van ilyen, h vadászgörényt hazahívó síp, furcsa, h erről Misi nem hallott. Talán nincs is ilyen.
De az is furcsa, h az erdész Misi nem gondolt arra, h mi lesz az állatokkal, ha csak úgy elengedi őket az erdőben. Valahogy hihetetlen.
4/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 21:31:21 4/10 Előzmény guess.who
(12509/18030)
Kristóf ismeri, nagyon is, hisz vele engedte el Lucát Kárásziba. Otthon nem került szóba, hogy a kislány eltünt? Hát dehogynem.
4/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 21:28:12 4/10
(12508/18030)
54. rész
Olga hajnalban lopakodik Jolika házához, megkocogtatja az ablakot, felébreszti a lányát, aki hivja, jöjjön be. Olga csábitja, menjenek be a városba reggelizni, vásárolni. Az ablakon keresztül megszökteti a lányát.Arról lebeszéli, hogy szóljon, vagy irjon Jolikának, mert neki is meglepetést fognak okozni. Később Jolika észreveszi, hogy a kislány eltünt. Megy Szláven kunyhójához, de már nincs otthon. Előkapja a telefont és elmondja, a gyerek eltünt. Szláven körbebiciklizi a falut, hová lehetett.
Lujzi és Margit Kristófnál vásárolgatnak, közben a Subicz videós botrányáról beszélnek és arról, hogy Subicz elbujdosott. A nyanyák elmesélik, mi történt.
Kristóf rájuk bizza a boltot és elrohan.
Zeusz a kocsmában 100 euróval fizet Anikónak, aki megdöbben, ezt több, mint kellene. Zeusz elárulja, hogy az asszony titkos rejtekhelyéről vette el.
Sztojkáék kajálnak, beszélgetnek, a Reni kacska lábán szórakoznak, meg hogy nem tud táncolni. Dodi elküldi Renit és a két másiknak mondja, hogy az Olgával nem stimmel valami. Dodi megbizza a két idősebb fiát, hogy figyeljenek Olgára titokban és kérdezősködjenek utána, mi lehet a titka. Nem akarja, hogy az a nő összetörje a kisfia szivét.
Bogdánék a határon fennakadnak, Bogdánt nem engedik be az országba, ezért kis vita után elhajtanak.
Misi dicsekszik Zsókának, hogy jól sikerült a vadászat. Reggeli közben Géz, a főerdész rátelefonál, az a baj, hogy Misi nem szedte össze a görényeket, most halomra öldösik a fácánokat. Azonnal hozza rendbe a dolgot! Misi megy, de a görények helyett 31 döglött fácánt találtak. Zukai és Géza a görénysipot emlegetik, azzal haza kellett volna hivni a görényeket. Azt hiszik idomitott görények voltak. Géza elrendeli, hogy próbálják összeszedni a görényeket.
Tomi és Tibi a nagy ágybetétet hurcolja ki az udvarra, amikor jön Kristóf lihegve és elmeséli, hogy Subicz megbukott, Tomi videója buktatta meg. Majd négyszemközt Kristóf felelősségre vonja Tomit, hogy nem törölte le azt a videót. Az a két nő menteni akarja majd magát, ezért bármit összeghazudoznak. Vali és Tibi az ajtónál hallgatóznak. Végül a fiúk csak kénytelenek elmondani a kamerás dolgot. Tibi megörül, ha Subicz megbukik, Mónika is vele bukik! és ennek nagyon örül.
Anikó elmegy Sándorhoz a 100 euróssal, ezt Zeusz adta, Kéri Sanyit járjon utána, mert Zeusznak nincs ennyi pénze.
Szláven a cukrászdában érdeklődik, nem látták-e Marlenkát, de senki sem látta.
Dani faggatózik, hol vannak Reni tesói, már rég dogozniuk kellene. De Renátó is csak a száját jártatja, neki két fehér esküvői hintó kell, mert az egyik csak a menyasszonyi csokrot fogja vinni. A bátyjait mentegeti, nagy mulatság volt tegnap, hogy Olga visszajött hozzá, azt ünnepelték.
Armandó és Grófó pont Dzsennikét faggatják, hogy mit tud az Olgáról. A lány elküldi őt Anikóhoz, aki elmondja, hogy Olga nem akar elszakadni a csakládjától, a férjétől és a lányától. Armandóék döbbenten hallgatják.
Attila bemegy a panzióba, csenget, körülnéz a régi birodalmában. Icuka jön és kérdi, letelt a kitiltás? Visszajön úgy, mint régen? Attila azt kéri, hogy délre szervezzen neki egy jó kis tüntetést a panzió elé. Icuka körbe is szalad, Zsókát és Terikét rögtön értesiti is. Icuka továbbmegy, Valit és Tibit is hivja.
A falu is összegyűlik, mondjon le! kiabálják, de amikor meglátják Attilát, mint a másik alternativát, sok hang szól ellene is. Attila szónokolni kezd. Mindent a Subicz nyakába varr, még a drónos megfigylést is.
Sándor elmegy Terikéhez a 100 euróssal és rákérdez. Kiderül, hogy Zeusz elcsórta, és hogy Olga fizetett valutánál. Terike elárulja azt is hogy Olgának van egy egész táskával ilyen eurója. meg is mutatja Sándornak.
Mónika Vilit faggatja, hogy mennyit hozott a görénysimogatás, de kiderül, hogy nem hozta be a várakozásokat. Mónika és Vili kimennek a kiabálásra, Móni szeretné, ha Vili leszedné Attilát az erkélyről. Nem szeretné, ha Subicz dolgait összemosnák az övével. Vili megint megemliti a közleményt, határolódjon el Subicztól.
Tibi is beleszól, Attila is csak lopni akar tőlük, de Attila visszavág, a Szappanosok tették tönkre a falut, amióta itt vannak, azóta itt emberrablások vannak, meg mindenféle baj és gond. Attila ekkor Mónikát emlegeti, aki egy követ fúj Subicczal.
Szláven és Jolika arról elmélkedik, hogy vajon ki vihette el Marlenkát, Jolika fél, hogy esetleg a Bogdánék, de Szláven szerint az Olga vitte el. Ekkor megérkezik Marlenka nagy pakkal és sugárzó arccal közli, nézzétek milyen sok szép dolgot vettünk! Se Szláven, se Jolika nem rója meg, amiért szó nélkül tünt el, csak bámulnak.
4/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 20:58:40 4/10
(12507/18030)
Azért ez a Marlenka nem egy éleseszű csajszi, hogy csak úgy kilép az abklakon és szó nélkül eltűnik. Kicsit gyanús lehetett volna neki, hogy annyira óvták, rejtegették. De Jolikának és Szlávennek sincs annyi esze, hogy elmagyarázzák, hogy sajnos az anyja becsapta a bűnözőket, ezért ő is és a lánya is veszélyben vannak, mert rajta fognak bosszút állni, ezért kell bújkálnia. Ezért nem jó a gyerekeket annyira megkimélni mindentől. Ez a szegény gyerek is azzal lett hülyitve 14 éven keresztül, hogy az anyja sokat utazik, arról nem is hallott, hogy börtönben volt.
guess.who 2020 márc. 17. - 20:11:20
(12506/18030)
De ők nem is tudnak róla, hogy Mézessüti létezik, vagy hogy egyáltalán ott van a faluban. :)
guess.who 2020 márc. 17. - 20:10:40 Előzmény janderka
(12505/18030)
Másfél évad óta ez van: poénosnak szánnak valamit, de egy izzadtságszagú, túlerőltetett és zavaros katyvasz lesz a vége, amin a készítőkön kívül senki nem nevet. :(
1/10
janderka 2020 márc. 17. - 19:57:14 1/10 Előzmény guess.who
(12504/18030)
Szerintem poénnak írták meg, csak komolyra véve adták elő. Rossz rendezői utasítás alapján.
offtopic
guess.who 2020 márc. 17. - 19:24:12 Előzmény napraforgó
(12503/18030)

Mesélték, hogy egy postai kézbesítő gyereke a hétvégén jött haza külföldről - majd a kézbesítő hétfőn nyugodtan bement dolgozni, úgy küldték haza, hogy legalább másokat ne veszélyeztessen, ha már nem gondolkodik...
De az is tény, hogy hiába írják ki sok helyen, hogy pénztárnál 1,5 méteres távolságot tartsák be az emberek, ugyanúgy másznak a másikra, köhögnek a fülébe stb. És persze ahogy látom, sajnos pont a veszélyeztetettebb idős emberek azok, akiknek továbbra is minden dolguk halaszthatatlan, hiszen azt a fél órát ott kell álldogálniuk és gondolkodniuk a tömegben azon, hogy mit vegyenek a zöldségespultnál... Iszonyú felelőtlenek az emberek - csak éppen most az lesz a kellemetlen, hogy nem másoknak okoznak elsősorban bajt ezzel, hanem saját maguknak.


guess.who 2020 márc. 17. - 19:18:41 Előzmény napraforgó
(12502/18030)
Ha 14 éves, akkor még nagyobb baj ez a "tanítási szint": 8. osztályban már sík- és térgeometria, meg függvények vannak, végképp nem összeadás-kivonás.

Igaz is: az öregeknél "tananyagról" szó sem volt, azaz meg sem kérdezte senki, hogy mit tanult EDDIG Mézessüti az iskolában, csak úgy leültek "tanulni"!). Mondjuk ha már: eleve úgy kellene kezdeni, hogy egy adott témát felépítenek, alapokat adnak hozzá stb., nem csak in medias res számoljuk ki a kosztpénzt. Oké, értem én, hogy egy ilyen rövid jelenetben nem lehet normális "tanítást" bemutatni - de ez így akkor is kínos. Az írók között nincs senki, akinek nagyjából ilyen korú gyereke lenne és tudná, hogy miket tanulnak a suliban?
4/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 18:37:03 4/10 Előzmény Rojita
(12501/18030)
Azért remélem, hogy a buszsofőrök, a bolti eladók, meg az egészségügyi dolgozók nem akarnak otthon maradni.
Mindenki maradjon otthon, aki teheti, meg megengedheti magának, meg akikről van, aki gondoskodik.
4/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 18:30:02 4/10 Előzmény guess.who
(12500/18030)
Ezen én is röhögtem. Mit gondolt Joli néne, hogy odamegy és azt mondja, Algának, hogy menj haza, hagyd őket (Szláven és a lánya) békén, és Alga magába száll és már csomagol is. Szánalmas. Csak időkitöltésnek volt ez is jó.

Marlenka egyébként 14 éves , Luca volt 12. Az, hogy két öregasszony tanitgatja, szintén nevetséges, nem beszélve arról, hogy Szerbiában nyilván nem is ugyanaz a tananyag, mint itt Magyarországon. Ha Joli és Böbe egyáltalán tisztában lennének azzal, hogy mit kell tudnia egy nyolcadikosnak, biztos nem azt, hogy mennyit iszik el Zsoca a kocsmában.
svejci 2020 márc. 17. - 18:16:56
(12499/18030)
De, közben Szláven (persze, hogy Jodika észreveszi, és értesíti), egyből indul, és menti a menthetőt.... :)

Bocs, az előbb lemaradt, hogy Dodibá utasítására Grófóék elkezdik követni Algáékat, és Szlávennel közösen védik meg őket....., és Renátónak megjön az esze... :)
guess.who 2020 márc. 17. - 18:09:08
(12498/18030)
Jolán fenyegetőzik, hogy "kitálal" Algáról mindenkinek? De hát a múltkori híradós riportban már mindent elmondtak, az egész falu tudja, mit akar még?! :D
Mondjuk ahhoz képest, hogy milyen nagy garral ment be Algához, úgy kullogott el utána csendben... És Szlávennek is panaszkodik, pedig előtte ő maga mondta, hogy ha Szláven béna, majd ő intézkedik.

Meg az, hogy két vénasszony "tanítja" Mézessütit az iskola helyett?! Tényleg nem érzik irtó kínosnak? Ha egy tizenkét (?) éves gyereknek még az alapfokú matematikai műveleteket (kivonás, összeadás, szorzás, osztás) kell tanítani, akkor ott irtó nagy a baj! Arról nem is szólva, hogy az öregasszonyok mikor jártak iskolába (amiből az átadandó tudásuk származik)? Valamikor a honfoglalás idején... :)
guess.who 2020 márc. 17. - 18:02:23 Előzmény svejci
(12497/18030)
"Azért Franckarikánk kinéz valahogy..."
Nem tudom, ez így elég ízléstelen volt, hogy kimegy a semmiért Valiékhoz és ott lobogtatja az orruk előtt látványosan.

(Meg egyébként is: a focilabda értékcsökkentő tényező, de ezt lentebb már fejtegettem, mikor szóbakerült. Csak van, akinek agy helyett ültetik be, és van, akinek máshová. :) )
guess.who 2020 márc. 17. - 17:59:31 Előzmény Rojita
(12496/18030)
"valahol olvastam, h Németh Kristófnak van görénye, v görényei. Esetleg Ő a görénytenyésztő? Ő kölcsönözte az állatokat? Erről nem volt szó?"
Itt olvastad, én írtam. Hülyeségből, egy szó sem igaz belőle. :)
Csak az fura, hogy ennyi állatkát össze is szedtek (bár a vadászaton megint csak vagy 3-4 darabot engedtek el, szóval a valóságban vélhetően a 30 darabnak csak a tizede volt élő állat). :)
svejci 2020 márc. 17. - 17:47:24 Előzmény napraforgó
(12495/18030)
Franckarika cicijeit alaposan felpumpálták.

Azért Franckarikánk kinéz valahogy.... :)
Felőlem, maradhat.....

Hááát, Lóbertünk, megint aljas... Kezdi megint Kleopátránk csábítását, önön (Katáng) számára.....
De, ha jól láttam, most talán dől be Evetke......

Na? Mi a véleményetek?
Mi lesz ma?

Bogdánék átjönnek magyarba, ők sem találják Ökörf...st, ezért a kárászi kocsmában megállnak, és kit fognak az utcán meglátni???? Brünhildánkat, és a mézessütit, akik elszöktek "otthonról"...
De, közben Szláven (persze, hogy Jodika észreveszi, és értesíti), egyből indul, és menti a menthetőt.... :)

A faluban meg tüntetés....
Azért, Attilának, nem csak Subick volt az ellenfele, hanem MóniCa is!
Ő, viszont nagyobb falat....., szerintem.... :)
7/10
Rojita 2020 márc. 17. - 10:41:04 7/10
(12494/18030)
Köszönöm a beszámolótokat. Ezzel teljesen egyet kell érteni.
Bár, többet kellene hangsúlyozni, h a "Mindenki maradjon otthon!" - felszólítás azt jelenti, h Mindenki otthon marad és nem indul el minden nap vmi halaszthatatlan fontos ügyet intézni. Mert most csak 1 fontos ügy van.

Arra voltam kíváncsi, h valahol olvastam, h Németh Kristófnak van görénye, v görényei. Esetleg Ő a görénytenyésztő? Ő kölcsönözte az állatokat? Erről nem volt szó?

1/10
janderka 2020 márc. 17. - 07:49:55 1/10 Előzmény amira_daaa
(12493/18030)
Rispect
9/10
amira_daaa 2020 márc. 17. - 07:24:57 9/10
(12492/18030)
A koronavírus-járvány miatt az RTL leállítja a Drága örökösök negyedik évadjának forgatását – nyilatkozta Németh Kristóf a Reggeliben. A sorozat, mely a legnézettebb hétköznap esti műsor a magyar nézők körében, jelenleg a harmadik évadot futja, és január óta forog a negyedik, utolsó évad is. A most futó évadot ez nem érinti, hisz az már teljes egészében elkészült.

Hogy a sorozat negyedik évadja a forgatás szüneteltetése miatt mikor kerülhet adásba, azt egyelőre nem tudni, ahogy azt sem, hogy a további műsorrendre hogy hat a döntés. A SorozatWiki a sorozat showrunnerétől, Hámori Barbarától megtudta azt is, hogy a teljes stáb – színészekkel együtt – kéthetes önkéntes karanténba vonul, és csak akkor folytatják a felvételeket, ha ezen időszak alatt senkin nem jelentkeznek a koronavírus tünetei.

Ez a cikk, az ok meg egyszeru ha a szinészek nem is voltak messze nyaralni ( bár assszem Kristof pont Angliában volt ) szoval akkor is lehet a gyerekük párjuk bárkijük aki olyan helyen járt, másik hogy inkább egy óvatosság jobb, és áprilistól tudják folytatni a munkát, Szerintem tuti hogy addig állni fog. pl Németországban tegnap hivatalosan állitották le a forgatásokat, USA-ban már a mult héten szinte mindent leállitottak, Ha nem tudod a szinészeket bekaranténozni és azt "kiütni hogy senki" ne legyen megfázva, akkor nem egyszeru,

Egy példa rá: gyerek osztálytársa ausztriában sielt, erre kivettük a sulibol mult héten hogy NEM megy sehova meg ugye én is itt önkéntes karanténkodom még egy hétig tuti, akkor elég idegbeteg lett ettől az igazgato, erre rámir tegnap, hogy hát nekem volt igazam. Na most ott is valaki nem mondja meg hogy ismerőse ott járt simán végig mehet rajtuk.

Mert ugye ilyenkor elég nagy biztositást kell arra kötni, hogy ne legyen senki sem beteg és ez egy ésszerű megoldás, és ilyen teher alatt nehéz is dolgozni.

én is azt gondolom, hogy a trükközés: hogy na majd forgatunk kis csoportbn ez nem játék, semmilyen szempontbol. Másik hogy pozitiv példát mutat az RTL Klub, ( amiért köszönet) hogy a szinészek is otthon maradnak és betartják igy mutatnak példát az embereknek: ha a szinész a sorozat is megáll akkor mi is, mi nekünk is meg kell állni.

Nem akarok aktuál dolgokat irni ( itt ennek szeirntem nincsen helye) de muszály most fegyelmezetebbnek lenni. és odafigyelőbbnek.
4/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 03:47:58 4/10 Előzmény Rojita
(12491/18030)
Én is csak a végét hallottam, de a lényege az, hogy leállitották a DÖ 4. évadának forgatását bizonytalan időre.
És még mondott valamit arról, hogy mivel 100 fő felett nem lehet gyülekezni, a szinházak ne trükközzenek azzal, hogy 99 fő előtt tartsák meg a műsoraikat, mert nem érdemes kockáztatni.