4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 21:53:10 4/10
(12750/18030)
Vicces, mert az előzetes szerint

kovácsék akarják megvenni a lovardát az unokájuknak


4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 21:51:48 4/10
(12749/18030)
Persze, tudom én azt, csak elvileg ott kell lennie.
ebben a panzióban már 300-zal kezdődő szobaszám is volt, ami ugye egy 3. emeletet feltételezne.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 21:49:35 4/10
(12748/18030)
60. rész
Tibi nagyokat tüsszög, előtte több könyv, szerb-magyar szótár, próbálja leforditani a leveleket. A poros szótárakat a padláson találta. Kristóf szerint Tomika nagyon furcsa, mióta hazajött tegnap este, egy szót sem szólt.
Zsóka puffog, Stefit szidja, hogy miatta Dani elvesziti a lovardát, amiért egész életében dolgozott. Zsóka elhatározza, hogy beszél Anikóval. Misi csititja, csak most békültek ki, ne szitsa a fesszültséget. Majd a nő elárulja, hogy Stefi megzsarolta Danit, hogy vetesse fel őt az egyletbe, akkor elengedi a tartozást. Misi örül, akkor nincs probléma, vegyék fel. De Zsóka kijelenti, hogy nem engedi azt a kis ribancot az egylet pénze közelébe.
Armandó az új TV-t bámulja, nem aludt egész éjjel, annyira tetszik neki. Grófó elmeséli, hogy telipakolta az új fagyasztót. Jön Olga, templomba készül, Renátó el akarja kisérni.
Franciska felhivja Danit, már van egy érdeklődő a házra, meg a lovardára. Megbeszélik, hogy másnap megnézheti az érdeklődő.
Vili és Subicz megtekintik a kiüritett szobát, Vili elmagyarázza, hogy mi hol lesz. Icuka mérgelődik, hogy eztán majd a buborékokat is neki kell takaritani. Icukát fölháboritja, hogy a szaunába pucéran is be lehet majd ülni. Ez egy fertő!
Olga és Reni köszöntik István atyát, aki érdeklődik, hová lett a múltkor. Olga szendén mondja, hogy elvitték, de az ő vőlegénye, meg néhányan mások utánamentek és viszahozták. Az atya megáldja őket, eközben Olga meglátja az oltáron a szinarany keresztet. Mikor távoznának, Olga azzal az ürüggyel, hogy ottfelejtette az imakönyvét visszamegy és lefényképezi a keresztet.
Tibi szenved a levelek forditásával, de kibogozza, hogy az utolsó levél (a tegnap talált) arról szólt, hogy Gorán azt irta 2000-ben, hogy ez az utolsó levele, mert nemsoká személyesen találkoznak. Most kell elmenniük innen, a háborúnak vége.
Zsóka megkörnyékezi Krisztiánt, reggeliznek, beszélgetnek, majd Zsóka elmondja, hogy szeretné egy kicsit megleckéztetni Stefit, ehhez kéri a segitségét.
Tompika beállit az anyjához, előbb tök csendes, aztán üvöltözni kezd. Gratulál ahhoz, hogy az anyja megszivatta. Már 8 hónapja itt rohad Ökörfoson, tök fölöslegesen, mert már tudja, hogy ő nem a Kálmán bá' lánya, ezért sem az anyja, sem ő nem fog örökölni. Mónika megpróbálja lecsendesiteni.
Vali segit Tibinek leforditani a levelet, amely szerint 2000 januárjában Gorán Hegyeshalomnál várta volna az asszonyt, de nem tudta, hogy Tibiék anyja 1999 decemberében meghalt. Egy másik levélben Gorán azt irja, hoy hidd el szerelmem, igy a miénk lesz minden kincs. Na, hát nem elég, hogy anyád csalta apádat, de még ki is akarták rabolni? Aztán arról beszélnek, hogy miben is halt meg az anyjuk? Tibi úgy tudja, hogy egy szörnyű tüdőgyulladásban halt meg Vali meg úgy, hogy elütötte egy busz. Ez nagyon fura a házaspárnak, pláne, hogy Kálmán szerint csak ő és a pap volt ott a temetésen. aztán világosság gyúl az agyukban, a pap mindent tudhat!
Zsóka azt szeretné, ha bemásznának Stefi ablakán, elbújnának és aztán majd megijesztenék Stefit. Krisztián felháborodik, ő nem ijeszt halálra egy alvó nőt.
Icuka a cukrászdában krémest rendel, közben elbeszélget Dzsennikével és ő is kérdezgeti, meg van-e elégedve az állásával. Dzsennike kezd felháborodni, most már maga is kezdi? De Icuka végre tiszta vizet önt a pohárba, recepcióst keresnek a panzióba, na igy már tetszik a lánynak.
Olga elküldi a keresztről készült képet Szlávennek, aki épp Marlenkával kártyázgat. Szláven felhivja Olgát és rákérdez, ez Az a kereszt? annak nem szabadna itt lenni, azt már eladta a Kálmán. Hát úgy látszik, visszajött a kereszt. És ha ezt megtudja Bogdán, vagy Gorán...Szláven közli, hogy Bogdán börtönben, Gorán Amerikában, hogy tudnák meg. de Olga csak nevetgél.
Mónika szerint a titkot nem tudják csak a testvérei tudják. Csak arra kell vigyázni, hogy Marosi ne tudja meg.
Dzsenike átmegy a panzióba és közli, érdekli a recepciós állás. És elmondja, hogy ő bizony félreértette az igazgató urat, azt hite, hogy egész más célra keresnek nőt.
Dia a buszon ül, találkozik Terikével és Erzsikével, akik elpletykálják, hogy Olga elköltözött. Ennek Dia nagyon örül.
Dia hazaér, Sanyi és Szláven örömmel várták. Sanyi vacsorával várja a lányát, aki inkább Szlávennel bújik ágyba.
Zsóka a kocsmában a magyar postások szakszervezetének éves közgyűlését élteti és az egylet nevében meghivja az ott tartózkodókat egy sörre. Krisztián közben egy nagy létrával bemászik az ablakon és kinyitja az ajtót Zsókának.
Anikó épp kiteszi a pasikat a kocsmából, amikor hazaér Stefi a taxijával. Anikó átmegy Sándorékhoz, Stefi meg csak pihenni vágyik. Zsóka és Krisztián meg a ruhaállvány mögött bújkálnak. Amikor Stefi elalszik, Zsóka egy repülővé hajtogatott papirlapot hajit az ágyára, majd kimenekülnek az ajtón. A becsapódó ajtó és ablak zajára felijedő Stefi észreveszi a papirlapot és megnézi. Egy fenyegető üzenet van rajta, miszerint ő sem úszhat meg mindent.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 20:56:51 4/10
(12747/18030)
Mivel a nászutas lakosztály (lakosztály, no hisz, egy szoba) a 103-as, igy az emeleten kell legyen. Vajon hogy tervezik oda azt a sok vizes dolgot? meg az elektromos hálózatot is nyilván bőviteni kell a jakuzzihoz, szaunához, szoláriumhoz. Na és pláne még egy bár is lesz abban a szobában, meg egy öltöző is. Gondolom kell zuhanyozó, WC is, hogy fog minden beleférni abba az egyetlen helyiségbe?
guess.who 2020 márc. 25. - 18:46:16
(12746/18030)
Na jóóóó, de Suvick egy pénzes zugügyvéd volt, tehát volt pénze videobejelentkezésre - Józsika meg elsírta nagyinak, hogy "lement a számlájáról a pénz" (amit nagyiék egyetlen szóval nem kommentáltak, pedig az gyémántgyűrűre egy mondat után odadobtak neki egymilliót).
guess.who 2020 márc. 25. - 18:44:19 Előzmény Rojita
(12745/18030)
Persze, ezer éve nem használ már senki faxot, de Suvick a kora szerint bőven élt akkor, amikor még általános volt, tehát zugügyvédként azért legalább alapszinten tudnia kellene használni. De úgy csinált, mintha életében nem látott volna még nyomógombos telefont sem - ami azért elég ostoba túlzás az írók részéről. :)
guess.who 2020 márc. 25. - 18:42:30 Előzmény Rojita
(12744/18030)
Az rendben van, hogy a központos jelentkezett Babikánál, de attól még Babika SZEMÉLYES, SAJÁT mobilját hívták, ki más vette volna fel? A thai miniszterelnök? :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 18:30:33 4/10
(12743/18030)
A levélíró vagy nem tudta, hogy szappanosné lett szabó zsuzsa, vagy nem tudta, hogy szappanosné lett szabó zsuzsa

Maga mindent kétszer mond, kétszer mond?
Viccen kivül, használhatta az asszony a lánynevét azért is, mert azt kevésbé ismerték a környékbeli emberek, akár a postás sem feltétlenül tudta, hogy Szabó Zsuzsanna az = Szappanos Kálmánnéval. Vagyis egyfajta megtévesztésül használta a lánynevét.
Vagy a levéliró ott Beográdban nem tudta az asszonynevét.

De persze más oka is lehetett. Én is csak a szülői értekezleteken használtam az asszonynevem, a munkámban nem, mert ott senkit nem érdekelt, hogy hivják a férjemet.

Marlenkának meg nem feltétlenül kell tudnia, hogy miket irkált egymásnak egy bácsi meg egy néni. Ha szexuális utalások voltak a levelekben, akkor azért, ha meg a műkincseket emlegették, ki , mit hová merre, akkor meg azért.
Az a kislány hiába 14 éves, olyan kis ártatlankának tűnik, nem olyan, mint az anyja, hát minek elrontani.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 17:41:29 4/10
(12742/18030)
Jolánnak Balogh a vezetékneve.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 17:39:51 4/10
(12741/18030)
Jó a dátumot eltévesztettem, bár a boriték pecsétjén nem látszik jól.
Tudom, hogy a boriték nem Szappanosnénak van cimezve, de Szabó Zsuzsanna férjezett neve Szappanos Kálmánné volt. A többi stimmel, Szappanosnénak vagy élnie kellett még 2000 januárjában, ha leveleztek vele, vagy a levéliró nem tudott arról, hogy netán elhalálozott.

Én egyébként utánamennék annak, hogy forditsaa már le valaki a szerb nyelvű leveleket és az lehetőleg ne Szláven legyen. Azért lehet azokban a levelekben más is,nemcsak az, hogy örökké szeretni foglak, szivem minden melegével.
Ja és azok a levelek is boritékban voltak, ugye? Azoknak a dátumát is vizsgálni kéne.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 25. - 16:46:18 9/10 Előzmény napraforgó
(12740/18030)
Napraforgonak percre pontosan vezetett naptára van, mi mikor :D hogyan :D
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 16:31:35 4/10
(12739/18030)
2001-ben Szappanosné Szabó Zsuzsanna még élt, vagy ha nem, akkor a feladó nem tudott a haláláról. Vagy az álltólagos haláláról. Viszont akkor ennek az 1938-ban született nőnek már 63 évesnek kellett lennie.

Ezt az erdőben kóborló asszonyságot akár Kálmán bá' is agyoncsaphatta és eláshatta valahol az erdőben. (csakhogy a krimiszálat erősitsem).
1/10
janderka 2020 márc. 25. - 16:29:35 1/10 Előzmény napraforgó
(12738/18030)
Eredetileg én is, de a molylepkét én a sima pillangóknál eggyel okosabbnak gondolom, mivel speciálisan megtalálja a ruhákat is, míg a simák csak úgy szálldosnak virágról virágra :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 16:25:49 4/10 Előzmény janderka
(12737/18030)
Én ezt a mondást egy zsák molylepkével ismertem.
1/10
janderka 2020 márc. 25. - 16:18:52 1/10
(12736/18030)
Hogy lehetne már egy erdőközepi remetekunyhó bármiféle postafiók székhely?????

Elképesztő brigád ez a Hámori bigband :) Mint egy marék döglött lepkének, annyi az eszük. Se!
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 16:14:10 4/10
(12735/18030)
És a dátum, a határidő 2019. július 1. , vagy tizenvalahány. Vagyis ez a beszélgetés még július 1. előtt történt!

Hát igen, az irodában még június hónap van, odakinn meg már őszi szelek fújnak, az emberek vastag pulcsikban, kiskabátokban mászkálnak.

Csak néztem a tegnapi adásban Vali barna bokacsizmában sütögette a tojást, aztán meg pucolta az ablakot. Nem tudom, ki hogy van vele, de én otthon kényelmes paucsba bújok, nem csizmába a házimunkához.
Franckarika is térdig érő barna bőrcsimában érkezett, ami nyáron elég különös viselet. Tibi is a pufimellényében ment az erdőbe a kunyhóhoz.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 14:09:55 4/10 Előzmény guess.who
(12734/18030)
Napraforgó százszor is figyelmeztetett itt a topicban, amikor a szereplők életkora 10-15 évet "ugrott" részenként

Na, azért ne tessék túlozni, azért ilyen nagy korkülönbségeket nem észleltem, de 3-4 évekkel mindig eltért a szereplők életkora a korábban mondottaktól.
7/10
Rojita 2020 márc. 25. - 14:07:28 7/10 Előzmény guess.who
(12733/18030)
De hát, mikor használt ez az ügyvéd faxot? Az is kb 15-20 éve volt divatban.
7/10
Rojita 2020 márc. 25. - 14:05:41 7/10 Előzmény guess.who
(12732/18030)
Ezt úgy értettem, h nem Józsi hívta közvetlenül a nagyanyját, mert R beszélgetést kért. Azt pedig mindig a hívó ország, vagy hotel telefonközpontosa végzi, h elvállalja-e a hívott a beszélgetés díját. Tehát, itt jogos volt Józsi kérdése, h a nagyanyja van-e vonalban.
guess.who 2020 márc. 25. - 13:56:14 Előzmény napraforgó
(12731/18030)
Sőt: a dörzsölt ügyvéd múltkor egy faxot sem volt képes elküldeni, pedig a telefon/fax billentyűzete még pár körrel egyszerűbb is, mint a számítógépé. :)